Gaui X5 v2

Gaui 200, Gaui 255, Gaui 425, Gaui 550, Gaui X5, Gaui X7
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 30 maja 2017, o 04:54

Exo ma tak szeroki pasek napędowy, że trzeba potężnego silnika i pakietów, żeby te opory pokonać. Bardzo czekałem na ten model i jak go zobaczyłem... to tragedia. Nie ma tez w sieci sensownych lotów na Low RPM co moim zdaniem eliminuje ten model.

Co do Milado Logo, to nie ma problemu, że Logo 500 zostało wycofane. Można latać logo 550 na łopatach 520 :) Mikado ma trochę zagmatwane nazewnictwo. Logo 550 SX to TA SAMA rama co logo 500 i lepszą głowicą i belką 22 mm (LOgo 500 miał 20 mm). Nowy jest też ogon i kabina. łopaty 550-570.
W Mikado genialne jest to, że jak masz model 550, to wymieniasz belkę na 25 mm średnicy, wsadzasz okucia pod łopaty z gripem 14 mm i masz najlżejszy model 700 na rynku. Średnice i długości belek ogonowych można zmieniać nie zmieniając całej ramy.

Ja latałem swoim Logo 550 SX na łopatach 520 i na pakietach 3800 po 4 minuty i było super :)

Gdzieś w sieci widziałem też zajawkę Synergy 515, ale nie mogę teraz znaleźć.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 maja 2017, o 06:21

Nie jestem zwolennikiem Goblinów, ale czy faktycznie eksploatacja Logo będzie tańsza, niż G500?
Po za tym, części do G500 są dostępne w PL, a do Logo to już chyba niekoniecznie. Ale jak to nie jest jedyny model w stajni, to chyba nie jest to duży problem.

Jakie KV silnika potrzebne jest do Logo 550 SX?
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 07:09

Ostatnio latałem g500 i w ciągu 2 minut lotu ulecialy z mojej głowy wszelkie myśli o zajebistosci tego modelu. Jeszcze cięższy w odczuciach kloc niż 380 tka.

Tak czy siak może warto przy wyborze zasugerować się też tym czy będziesz stawiał na wysokie obroty czy niska wagę. Nie twierdzę że któreś lepsze. Pytanie bardziej o Twoje preferencje.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 07:10

Aha, jest jeszcze trex 500x. Jak będę w lodzi oblatasz 470tke - będziesz miał punkt odniesienia.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 30 maja 2017, o 07:23

Ale 500x lata na 470.

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 07:29

Racja. Zapomniałem. Ale z rapidami będzie jakby latał na 500 ;)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 maja 2017, o 07:31

Dzięki chłopaki, o mniej więcej taką dyskusję właśnie mi chodziło.

Nie wiem czy do końca chodzi mi o koszty latania, ale tu oczywiście też jest jakaś granica :-) Raczej też nie będę chciał pchać się w model którego naprawy mają być mega-drogie albo trwać nie wiadomo ile. A to nie jest prosta sprawa - Gaui ma fajną dystrybucję w PL ale zdarzyło mi się ze dwa, trzy razy że musiałem czekać na grubszą dostawę i model uziemiony przez parę tygodni :( Dostępność w PL jest dużym atutem.

Nie chodzi mi też o żadną ze skrajności obrotów, wagi, czasu lotu, typu lotu (speed/3D) itp. Szukam czegoś w miarę pośrodku czym można się cieszyć na różne sposoby :) Ogólnie z zakupem nie ma spiny - myślę sobie na razie o tym na luźno i ze sporym wyprzedzeniem. Wiem, że mechanicznie mam X5 do dopieszczenia i jest to kwestia końca obecnego lub początku przyszłego sezonu. I zastanawiam się, czy zostać przy X5 (odświeżyć sobie KIT zostawiając setup) czy poszukać czegoś zupełnie innego, ale dającego możliwość przełożenia setupu. Sam setup też mam zapewne do przeglądu (stare, kilkuletnie serwa Aligna, leciwy ESC), ale na obecną chwilę spisuje się świetnie.

g500 nie latałem nigdy, ale kilka razy widziałem w różnych wersjach i nie podoba mi się po prostu. A i kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć zdanie podobne do miruuu - generalnie model może i fajny, ale nie aż tak jak z legend o nim by wynikało :)
LOGO to coś czego chciałem spróbować od dłuższego czasu, ale tutaj mam świadomość, że łatwo nie będzie, a i w PL chyba nie ma żadnej dystrybucji. No i ten rozmiar - jak spojrzałem w speckę to LOGO 550 wymaga łopat min. 550mm. Ale nie zadałem sobie trudu by poszukać głębiej i jeśli mówicie, że jest opcja dostosować długość belki itp. to może może... ?

EXO? Nie słyszałem do tej pory, muszę poobczajać :)

miruuu, wpadaj do Łodzi i daj mi się przelecieć :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 30 maja 2017, o 07:35

miruuu pisze:Racja. Zapomniałem. Ale z rapidami będzie jakby latał na 500 ;)

Niekoniecznie, rapidy w tym rozmiarze nie mają przewagi w postaci większej szerokości jak to ma miejsce w 360 lub 380. :)

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 07:37

Chyba bede za półtora tygodnia :)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 maja 2017, o 07:38

za półtora tygodnia to jest Wincentów
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 07:54

No właśnie jescze nie wiem jak pogodze wszystko bo będę musiał tez być i w lodzi i w Kaliszu. Pracuje obecnie nad tym, żeby Wincentów zrobić chociaż w jeden dzień :/
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 30 maja 2017, o 09:31

A czemu nie Gaui X5 Formula V2?
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 30 maja 2017, o 09:50

Jeśli chodzi o ceny to robiłem swojego czasu zestawienie kosztów Protosa 500, Logo 550 i Goblina 500. Goblin wyszedł ponad 2 razy droższy niż Protos a Logo dokładnie między nimi. Jest więc znacznie tańsze w odbudowie niż Goblin 500. Miałem wszystkie te modele i Logo lata najlepiej ciągle będąc bardzo dobre cenowo. Jeśli chodzi o dostępność części są w Fast Ladzie i oczywiście w MIKADO. przesyłka około 30 zł więc nie tragedia i w 2 dni w ręku. Czasem dłużej czeka się na przesyłki w PL.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 maja 2017, o 10:11

Krzysiek, a jak jest z wagą, bo wygląda, że 550 SX jest sporo cięższy od G500 (i w ogóle to nieco większy model). Trochę trudno porównywać, bo SAB podaje wagę modelu bez pakietu a Mikado z pakietem.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 30 maja 2017, o 13:55

zborecque pisze:LOGO to coś czego chciałem spróbować od dłuższego czasu, ale tutaj mam świadomość, że łatwo nie będzie, a i w PL chyba nie ma żadnej dystrybucji.


Bierz Logasa. 500 jest tak leciutka, że trudno uwierzyć trzymając ją w rękach, wszędzie tam gdzie można jest lekkie i mocne tworzywo, a nie bez sensu napchane amelinium z węglem, byle się świeciło. Jakość wykonania tego helika jest bardzo przyjemna, od razu widać że to porządna maszyna wykonana do latania, a nie czołg do rycia możliwie najgłębszych dziur w glebie.

Brak dystrybucji w PL to żaden argument, co za różnica czy czekasz na paczkę wysłaną z PL, DE czy UK?
Support Mikado jest zarąbisty, odpisują z pomocą tego samego dnia, nawet na najbardziej banalne pytania.
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 maja 2017, o 14:53

Poczekaj na Protosa 500 Evo ;P Zadasz szyku!
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 30 maja 2017, o 15:53

Pan Byku pisze:Poczekaj na Protosa 500 Evo ;P Zadasz szyku!

No właśnie Byku, a coś wiadomo w tym temacie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 maja 2017, o 17:48

kubacki pisze:A czemu nie Gaui X5 Formula V2?


W sumie nie mówię GAUI stanowczego "nie" :) Jest to też pewien plan - i jeśli nic w podobnym rozmiarze mi nie podejdzie po prostu przeniosę moją X5 na nowy KIT na przyszły sezon. Chciałem po prostu spróbować czegoś nowego. Jeśli miałbym się przesiąść to za X5 na pewno tęsknił będę dłuuuuugo.



Wygląda fajnie, ale do tej pory nic o nim nie słyszałem. Trzeba przegooglać :) Ale jeśli rzeczywiście ma być bardzo wymagający co do RPM i mocy pakietów to słabo :)

mwx pisze:
zborecque pisze:LOGO to coś czego chciałem spróbować od dłuższego czasu, ale tutaj mam świadomość, że łatwo nie będzie, a i w PL chyba nie ma żadnej dystrybucji.


Bierz Logasa. 500 jest tak leciutka, że trudno uwierzyć trzymając ją w rękach, wszędzie tam gdzie można jest lekkie i mocne tworzywo, a nie bez sensu napchane amelinium z węglem, byle się świeciło. Jakość wykonania tego helika jest bardzo przyjemna, od razu widać że to porządna maszyna wykonana do latania, a nie czołg do rycia możliwie najgłębszych dziur w glebie.

Brak dystrybucji w PL to żaden argument, co za różnica czy czekasz na paczkę wysłaną z PL, DE czy UK?
Support Mikado jest zarąbisty, odpisują z pomocą tego samego dnia, nawet na najbardziej banalne pytania.


No to co piszesz na chwilę obecną najbardziej mnie popycha jednak w stronę Mikado :-) Czas zacząć googlać :)

Pan Byku pisze:Poczekaj na Protosa 500 Evo ;P Zadasz szyku!

Kula pisze:
Pan Byku pisze:Poczekaj na Protosa 500 Evo ;P Zadasz szyku!

No właśnie Byku, a coś wiadomo w tym temacie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


No MSH też jakoś do mnie specjalnie nie przemawiały, ale jest coś ujmującego w tym cichym napędzie na pasek. W sumie MSH też nie mówię stanowczego "nie", ale chętnie gdzieś bym poobczajał tego 500 EVO. Coś gdzieś? Bo szukałem i znalazłem na razie informacje o "zwykłym" Protosie 500 (bez EVO), i nie chciałem się zniechęcać więc się nie wklikiwałem. Niemniej MSH trochę mnie odstraszają: to OWB o którym tyle się słyszy. Boję się, bo ja mam akurat mega masakrycznego pecha, i jak znam życie będę miał z OWB zaje**scie dużo problemów, w ilości podnoszącej forumową statystykę problemów z OWB :) Śmiałem się kiedyś, że nawet w Castoramie trafię jedyny uszkodzony młotek. No i ten napęd na pasek - niby fajnie, bo cichy itp., i co prawda generuje czasem problemy, ale sporo jest na temat radzenia sobie z nimi (łożyska, elektrostatyka) więc baza wiedzy jest i można zawczasu odpowiednio sobie model stuningować i wyeliminować mankamenty... ale jak znam siebie to jednak wolę model, który nie jest aż tak wymagający pod względem obsługi, bo wiem, że nie zawsze się przypilnuję. No kurde, przecież mi kiedyś spadła X7 bo w locie odkleił się FBL przyklejony niechlujnie taśmą dwustronną... także tego...



No a tak poza tym to dzięki wszystkim za udział w dyskusji; dokładnie tego mi było trzeba. Właśnie nie ślepego napalania się na wszystko co ma rozmiar 500 w nazwie, tylko fajnej rzeczowej dyskusji o plusach i minusach. Każdy latał na czym innym i fajnie porównać jakie kto miał odczucia. Pośpiechu z zakupami nie mam, więc można sobie temat bardzo dokładnie rozpykać. A i może się komuś dla potomności przyda :-)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 maja 2017, o 18:17

Nt Protosa 500 EVO nie ma jeszcze konkretów, poza tym, że na HF jest człowieczek, który coś tam wie, ale chyba nie może puścić pary z ust.
No a poza tym, nie było jeszcze nawet zapowiedzi, więc trochę trzeba będzie poczekać. A jak było z P380? Też chyba jakoś pod koniec sezonu się pojawił?
Fajny może być Reksio 500X, jeśli nie będzie miał skopanego ratio ogona jak jego mniejszy brat :))).
Czego nie wybierzesz, będzisz zadowolony ;)
Exo to taka egzotyka jak dla mnie. Zresztą, jak sama nazwa wskazuje ;p. Jednak ma w sobie coś fajnego. Aaa już wiem - konstrukcje ramy. Jest po prostu inny.
Jest tez HD Cell :))). Co prawda w klasie 500 (hd cell 502 bodaj) nie prezentuje się tak wyśmienicie jak 750, ale jest. Sąsiedzi klepią, u siebie, więc o jakość chyba nie trzeba się martwić. Dostęp do części? Z niemcowni nie tak daleko. Jednak cenowo może wypadać już mniej korzystnie.
Sprzedam Ci swojego poobijanego Sporcika ;) Gobliny nie są takie złe, poza tym, że krety bolą. Choć i to zależy od farta. Miałem dwa. Jeden bardzo solidny, są pękniecia na kabince. Lekkie na ogonie, a Gobuś dalej lata i prezentuje się dobrze :).
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 maja 2017, o 18:29

Ratio 470tki okazuje się nie być problemem. Problemem jest regiel alignowy, a dokładniej jego governor. Zapraszam do lektury sąsiedniego wątku ;)

Wróć do „Gaui”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości