Graupner MX-12 / MX-14/ MX-16/ MX-20

Nie wiesz dlaczego Graupner jest najlepszy? Zapytaj Aikusa...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2015, o 08:42

aikus pisze:... troche jak z babą...


To znaczy na lotnisku wziąć w ręce i zobaczyć jak leży?
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2015, o 09:15

No babe to nie koniecznie na lotnisku, ale.... tak... :D
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 mar 2015, o 21:30

Poszukajcie lepiej bo mi się wierzyć nie chce. Aurora miała, Spektrum ma, a Graupner by miał nie mieć limitów absolutnych?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2015, o 21:39

Liczylem na to, ze zaraz sie tu odezwie Kula i mi powie, ze jestem glupi, ale Kula cos milczący ostatnio...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 mar 2015, o 21:41

Zajęty walką z wiatrakami.
4-ro wiatrakami ;-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2015, o 21:48

narzekał ostatnio, że mu palce się odzwyczaiły, że ręka już nie ta :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2015, o 21:49

A nie mowilem?? Nie mowilem, ze te wasze zabawy sie zle skoncza...?
Echh... :/
Tak to jest jak sie nie slucha... starszego i bardziej doswiadczonego kolegi... :rotfl:
;)
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2015, o 21:52

ja słucham, nawet sprzęgło zreperowałem jak starszy kolega kazał. O energii we wszechświecie już nie rozprawiam. :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 13 mar 2015, o 22:02

No spuścić koleżeństwo na chwilę z oczu i już do tablicy wywołują :rotfl2:

Problem polega na tym ,że Graupner mocno okroił możliwości MX-16 i naprawdę warto dorzucić kilka stówek do MX-20.
Z tego co grzebałem we free mixach, to niestety one przesuwają end point, bo jest to logiczne zsumowanie dwóch (lub więcej) wejść na jedno serwo i sumują drogę.
W MX-20 w opcjach mikserów heli są wszystkie możliwe korekty (od cykliki, ogona a nawet czułości gyra - nie wiem po co...). Te korekty uwzględniają limit travel jako święty.

Nie grzebałem w MX-16 więc nie powiem, czy nie ma innych opcji możliwych. Musiałbym dostać je w swoje łapki na polu, to może bym wymyślił.

A paluszki... no niestety... trochę ostatnio drętwieją od latania FPV :plask: . Jakoś znów naszło mnie na śmiganie tymi robakami i trochę mam wyrzutów sumienia, że śmiglaki stoją i sie kurzą. Ale nic to... tyle już lat się w ty bawię, ze wiem że przyjdzie czas powrotu o śmigłowców a quady będą się kurzyć :dance:
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2015, o 22:05

aikus pisze:Liczylem na to, ze zaraz sie tu odezwie Kula i mi powie, ze jestem glupi, ale Kula cos milczący ostatnio...


milczy ale czuwa
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 mar 2015, o 22:13

Czuwa, w sensie pali mu się czerwona dioda ? :D

To może trzeba go włączyć pilotem :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 mar 2015, o 22:14

pulsuje :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 13 mar 2015, o 22:22

No... no... czuwa, czyli kontroluje. Jak to mawiał Włodzimierz Ilicz... ufać ale kontrolować :)
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2015, o 22:24

Kula pisze:No spuścić koleżeństwo na chwilę z oczu i już do tablicy wywołują :rotfl2:


No co poradzisz - nie znam lepszego guru od Graupnerow w tym wszechswiecie...;)


Kula pisze:[...]
Problem polega na tym ,że Graupner mocno okroił możliwości MX-16 i naprawdę warto dorzucić kilka stówek do MX-20.



Tiaa... No widzisz... Ale przyznaj, ze teraz to wiesz...
Zanim kupilem MX-16, ze polecales mi go, bedac przekonanym, ze to TO SAMO co MX-20 tylko z mniejsza iloscia kanalow.
;)
Sęk w tym, ze dotad nie mialem modelu ktory by potrzebowal wiecej niz 7ch a i to tylko przez chwile (jak mialem braina)
I przy wyborze apki ilosc kanalow potraktowalem tak samo jak ilosc funkcji w OpenTX. Tam mialem na dizen dobry 8, z mozliwoscia bardzoi latwego i taniego upgradu do 16. I co z tego?
Nigdy tego nie potrzebowalem. Tak samo jak 90% funkcjonalnosci.

No nic nic - tak sie tylko tlumacze, dlaczego mam MX-16 a nie MX-20.

I jeszcze raz powtarzam: jestem zadowolony.
Priorytetem byla dla mnie jakosc wykonania mechaniki i tu nie jestem rozczarowany.

A tak w ogole to dobrze widziec, ze mimo romansu z tymi ... cyber-robakami, jestes przekonany ze wrocisz do helikow!! :thumb:
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 13 mar 2015, o 22:34

aikus pisze:
Kula pisze:No spuścić koleżeństwo na chwilę z oczu i już do tablicy wywołują :rotfl2:


No co poradzisz - nie znam lepszego guru od Graupnerow w tym wszechswiecie...;)


Kula pisze:[...]
Problem polega na tym ,że Graupner mocno okroił możliwości MX-16 i naprawdę warto dorzucić kilka stówek do MX-20.



Tiaa... No widzisz... Ale przyznaj, ze teraz to wiesz...
Zanim kupilem MX-16, ze polecales mi go, bedac przekonanym, ze to TO SAMO co MX-20 tylko z mniejsza iloscia kanalow.
;)


No niestety tak jest, jak się wierzy w zapewnienia producenta bez zagłębienia się w temat :oops:

A do helików wrócę... FPV ma to do siebie, że szybko się nudzi...
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2015, o 23:47

Kula pisze:No niestety tak jest, jak się wierzy w zapewnienia producenta bez zagłębienia się w temat :oops:


A to sie z kolei sprowadza do tego co powiedzialem pare postow wczesniej o poznawaniu apki.
Nawet pozyczenie jej na miesiac nie zalatwi sprawy, pomijajac juz fakt, ze jak dla mnie pozyczanie, przezbrajanie floty, a potem znowu odzbrajanie, oddawanie, kupowanie i tak dalej to poprostu przerost kosztow nad zyskami.

Kula pisze:A do helików wrócę... FPV ma to do siebie, że szybko się nudzi...


Dobrze dobrze, wroc wroc!!
:thumb: :thumb:
Ja w sumie tak po cichu tez przyznam szczerze (konczac juz offtopa), ze znowu mam ochote zdradzic troche heliki... Tak mnie jakos ostatnio w strone parapetow ciagnie... Juz raz tak mialem: Zaczelo sie od tego ze kilka razy w krotkim czasie skrecilem jedna 450tke i prawie caly sezon 2013 przelatalem parapetami przeroznymi (oczywiscie tylko piankami). Mialem wtedy tylko T-rexy 450, za to mialem je az trzy i wszystkie staly i sie kurzyly... Wrocilem do nich dopiero pod koniec sezonu.
Teraz mam tego Skippera, mam kombata... Wczoraj dopiescilem Twinstara i tak mnie one wszystkie kręcą ze jezusie...
Moze mi szajba przejdzie jak nimi troche polatam - narazie jestem nimi poprostu nienasycony.
Ale tak czy siak na lotnisko bez helika sie juz nie wybieram - oooo co to to nie.

;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 maja 2015, o 19:54

Odswiezam wątek, bo jakis czas temu ktos mnie zapytal (juz nie pamietam gdzie i kto) czy Graupner ma "model match". Odpowiedzialem ze nie, a dzis okazalo sie, ze to nie calkiem prawda.
Kiedy zapalimy nie ten model na apce do nie tego odbiornika to telemetria nie dziala i apka pika, ze brakuje sygnalu zwrotnego z odbiornika. Co prawda, link jest i model poleci jak sie ktos uprze, ale to pikanie naprawde ciezko przegapic.
I tu po raz kolejny podziekowania dla Kuli - kurde, chlopie, Graupner powinien Ci placic kase za support dla swoich klientow w POlsce:)
Skopiowalem model z innego (z lenistwa i wygodnictwa - wiadomo), sprawdzilem tylko rewersy, bo reszta byla identycznie... juz mam leciec, a apka pika i pika, ze nie ma tej telemetrii... Mysle sobie WTF??
Telefon do przyjaciela :help: i problem rozwiazany:)
:thumb:
:nw:

Obrazek
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 4 maja 2015, o 21:20

Ojoj, dostałem medal :banana: Dzięki Aikus !!!

Ale Graupner niestety mi nie płaci. Nawet rabatów nie dają.

Model match w Spectrum jest świetnym rozwiązaniem i trochę go brak w linku HOTT. Ta telemetria jest jakąś wskazówką, że coś jest nie tak, ale... jak masz w innym modelu gaz na innym kanale, to silnik ruszy (sic!) i to jest niebezpieczne.

System trochę ewoluuje i może którac poprawka do sotu rozwiąże problem. Póki co, trzeba uważać.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Eze
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 26-01-2015
Lokalizacja: Wilanów
Podziękował: 1 raz

Postautor: Eze » 4 maja 2015, o 21:41

Jutro przyjdzie nowiotka mz 24 w walizeczce jestem ciekaw wykonania mx wogole nie leży mi w rękach jakaś pękata jest
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 4 maja 2015, o 22:01

Eze pisze:Jutro przyjdzie nowiotka mz 24 w walizeczce jestem ciekaw wykonania mx wogole nie leży mi w rękach jakaś pękata jest


Ja mam dokładnie odwrotne wrażenia. Miałem w ręku chyba wszystkie współczesne modele Graupnera (te wyższe). Najbardziej pasował mi do rąk MX-16/MX-20, ale to bardzo subiektywna sprawa.

Zastanawiałem się nad MZ-20 ale jakoś jej ergonomia mi nie leży. Nie lubię też kolorowych wyświetlaczy (może kiedyś się przekonam). Co do jakości wykonania, to jest ok, podobnie jak MX.
Niestety, minęły już czasy jakości Graupner/JR... Ale za to cena jest "dla ludzi"

Jak będziesz miał MZ'ta, to chętnie dokładniej się mu przyjrzę i popatrzę co potrafi.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT

Wróć do „Graupner”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości