Futaba 8J

Futaba jak futaba...
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 14 lis 2014, o 17:05

Panowie, czy kupując swoją Futabę BEZ pakietu, czyli wersję na "paluszki" w zestawie mieliście koszyk na baterie?
Kupiłem właśnie 8J i koszyka niestety nie ma :(
Nie polatam... :(
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 18 lis 2014, o 21:47

Poważnie? Nikt z Was nie kupował Futaby bez pakietu?
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 19 lis 2014, o 12:52

Znajomy kupował i była bez koszyka, kupował 6ex.

Zrobiłem za Ciebie research i ludzie wkładają tam life i lipo.

Obrazek

Można też koszyczek i 4x AA/Nimh albo pakiet składający się z 4 Nimh'ów
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 19 lis 2014, o 17:02

Dzięki za fotkę :) Researchu za mnie nie zrobiłeś, nie rób ze mnie lenia ;) Jaki pakiet tam upchnąć to wiem i już dawno to zrobiłem, natomiast zadałem to pytanie, gdyż apkę dostałem właśnie bez koszyka, co dla mnie jest totalnym absurdem.
Byłem ciekaw czy inni też dostali apki bez koszyka.

W instrukcji od 8J stoi jak byk, że koszyk jest wyposażeniem standardowym CHYBA, że kupuje się apkę z lipo/life. Apkę kupiłem pustą, bez pakietu a koszyka nie było. Sprzedawca tłumaczył mi, że zestawy się różnią od siebie i koszyk wcale nie jest na wyposażeniu. No absurd jakiś... Przeczy to logice oraz temu, co przeczytałem w instrukcji.
Zły jestem i wiem już na pewno, że był to mój pierwszy i ostatni zakup w tym sklepie no chyba, że każdy tak kupuje...
Z tego co widziałem na zagranicznych forach, inboxach itp koszyki zawsze są, u mnie po prostu zniknął...

PS Peper - do tej apki używa się 4 zwykłych paluszków albo 5 paluszków NiMh.
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 20 lis 2014, o 13:36

Można 4 i 5 NiMh'ów :D

Obrazek
http://www.rcgroups.com/forums/showatt. ... 1353538623

Sporo fotek jest na rcgroup.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, o 10:38 przez Peper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 20 lis 2014, o 15:51

Tak tak, sam tak mam. Polutowałem pakiet 4 eneloop'ów w ich oryginalnym opakowaniu i wiem, że działa. Trzeba tylko mocno zwracać uwagę na woltaż, bo się alarm nie włącza.
Apka pokazywała mi 5.0V - alarmu brak. Wsadziłem pakiet do ładowania i weszło 1800mAh (pakiet z eneloopów ma 2000-2300mAh).
A może jest sposób na ten alarm...?
Wyczytałem, że alarm włącza się przy 4.8V, czyli na każdy aku 1.2V... tak na styk w sumie...
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lis 2014, o 16:03

Jak tak bardzo Cierpisz z powodu braku koszyka na baterie, to go sobie po prostu kup w pierwszym lepszym sklepie z "elektroniką", lub na Alledrogo :masakra:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 20 lis 2014, o 17:30

Nie rozumiem ataku... ja nie cierpię... po prostu zadałem pytanie, czy kupując aparaturę Futaba bez pakietu otrzymuję koszyk na baterie czy nie?
Co w tym dziwnego i po co ten facepalm...?
Logicznym dla mnie jest, że kupując aparaturę otrzymuję ją "gotową do lotu" i nie muszę kupować dodatkowego pakietu, wystarczy że włożę paluszki. Każda apka jaką do tej pory widziałem miała taki koszyk i jego nieobecność była dla mnie co najmniej dziwna...
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lis 2014, o 19:39

Oj tam, to żadne ataki, my tu emocjonalni po prostu ;)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lis 2014, o 20:50

Mirku, spokojnie... Nick mówi sam za siebie :grin2: Najpierw Peper dostał "po krzyżu"
StRess pisze:Dzięki za fotkę :) Researchu za mnie nie zrobiłeś, nie rób ze mnie lenia ;) Jaki pakiet tam upchnąć to wiem i już dawno to zrobiłem, natomiast zadałem to pytanie, gdyż apkę dostałem właśnie bez koszyka, co dla mnie jest totalnym absurdem.
Byłem ciekaw czy inni też dostali apki bez koszyka.


Teraz ja... :masakra:

Jak tu żyć... :dk:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 20 lis 2014, o 21:35

Artu pisze:Jak tak bardzo Cierpisz z powodu braku koszyka na baterie, to go sobie po prostu kup w pierwszym lepszym sklepie z "elektroniką", lub na Alledrogo :masakra:


Tanie koszyki pękają i może skończyć się to rozbiciem modelu.

StRess, ale w kwestii cierpienia z powodu koszyka to trochę rzeczywiście przesada, z resztą Ninhy są do bani.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
StRess
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Grudziądz
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: StRess » 21 lis 2014, o 17:08

Dobra dobra juz przesadzal nie bede ;)
Artu - ano wlasnie moj tekst do Pepera nie mial miec takiego wydzwieku jak Ci sie wydaje - byc moze zinterpretowales go na swoj sposob ;) Czasem czytajac nie widzimy emocji/mimiki piszacego i kazdy moze to odebrac inaczej. Peperowi jestem wdzieczny za rozpoznanie tematu, kliknalem mu nawet lapke przy fotce wiec zejdz ze mnie prosze :)

Za NiMh tez za bardzo nie jestem, ale akurat eneloopy mnie przekonuja. Mam i korzystam, jak mnie zdraznia to wymienie to na jakies life. W starej apce mialem lipola i bylem bardzo zadowolony. Na ta chwile za lipo przemawia czas ladowania. Eneloopy laduje 0,5c i nie powiem, troche to czasu zajmuje, ale da sie przezyc.
Protos 500 FBL
Futaba T8J
Aikus pisze:Panie Boze, nie pozwol zeby po mojej smierci moja zona sprzedala moje helikoptery za tyle za ile jej powiedzialem, ze je kupilem...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 29 lis 2014, o 23:49

Tak przy okazji - zdecydowanie polecam pakiety lutowane/zgrzewane. Koszyk to modlitwa o kreta.
Pękają, jak wspomniał Kenobi, ale także szybko rdzewieją, co zwiększa opór na sprężynach.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 24 gru 2014, o 10:55

Helikoptery

Wróć do „Futaba”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość