FlySky FS-i6

Tanie a działa...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 lis 2017, o 22:13

Był wątek o tym samym niedawno- może ktoś pamięta
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2017, o 22:25

Piotr_T pisze:- Największy problem to właśnie to "żadnych miksów", bo w trybie tarczy 90* nadajnik miksuje w najlepsze


no i git - reszta nie ma znaczenia, znaczy ze jest tak jak napisał MWX - jest to tarcza 90* na czterech serwach (prawdopodobnie - jestem padnięty i nie bardzo mam sile analizować to co opisałeś) ...
Musisz poszukać innego typu tarczy tam, albo sprawdzić tryb samolotowy.
Ja raczej dziś nie dam rady sprawdzić tego na mojej apce w domu... jutro może dam rade...
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2017, o 00:18

Pokombinowałem z trybem samolotowym i...
- problem z niewystarczającym "wychyleniem" w kanałach AIL i ELE nie występuje z założenia (tu słupki idą do oporu)
- kwestię PITCH-a załatwiłem miksem z gazu - wrzuciłem go na CH6 (jak w trybie heli), ustawiłem miksowanie tak, że CH6 powtarza krzywą gazu. Wada - póki co krzywa gazu musi być liniowa i tego nie mogę zmienić, bo się pitch rozjedzie.
- kwestię GAINA ogona załatwiłem wystawiając na CH5 jedno z pokręteł. Jeśli chodzi tu tylko o ustawienie poziomu (tak jak ustawia się to z menu trybu helikopterowego), to będzie robić. Mało tego - będzie go można płynnie regulować :-)
- sprawa gazu - helik ma jednak ciut inne wymagania niż samolot i liniowo narastająca krzywa gazu niekoniecznie jest dla niego najlepsza. Na razie zrobiłem miksa z drugim pokręcadłem - mam taki efekt, że dla minimum na gałce mam liniową krzywą, dla maksimum potencjometru mam sztywne 100% gazu, a pitch działa niezależnie od tego, co jest nastawione. Na razie może być (na czas konfiguracji Braina na pewno będzie OK), a potem trzeba będzie się oprzeć na trybach lotu w Brainie i sterowaniu gazem z użyciem governora (trzy sztywne poziomy obrotów), tyle że jeszcze nie wiem, jak to zrobić (ustawień GOV-a w Brainie nie widzę, programowanie GOV-a w ESC to dla mnie czarna magia).
- jak wypali powyższy punkt i gaz będzie niezależny od krzywej gazu w nadajniku, to na przełączniku Normal / Idle Up będę mógł sobie zrobić Normala (wtedy zmiana krzywej gazu w nadajniku będzie de facto zmianą krzywej skoku ogólnego).

Jeszcze tego nie testowałem. Za kolejne podpowiedzi - dzięki z góry.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 12:11

Piotr_T pisze:- kwestię PITCH-a załatwiłem miksem z gazu - wrzuciłem go na CH6 (jak w trybie heli), ustawiłem miksowanie tak, że CH6 powtarza krzywą gazu. Wada - póki co krzywa gazu musi być liniowa i tego nie mogę zmienić, bo się pitch rozjedzie.


Nie no zajedziesz się z takim kombinowaniem. Musi być opcja ustawienia tego w normalnym śmigłowcowym trybie z normalnym krzywymi - zrób zupełnie nowy program i grzeb w tych ustawieniach/wyborze tarczy. Bez krzywych nie polatasz normalnym helikiem.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2017, o 15:40

mwx pisze:Nie no zajedziesz się z takim kombinowaniem. Musi być opcja ustawienia tego w normalnym śmigłowcowym trybie z normalnym krzywymi - zrób zupełnie nowy program i grzeb w tych ustawieniach/wyborze tarczy. Bez krzywych nie polatasz normalnym helikiem.

No i zgadza się, bo to nie zadziałało, mimo że wyglądało OK w monitorze kanałów w apce. Czyli kombinuję dalej, choć na razie układ mam taki, że model na "pół gwizdka" na cyklice (czyli jak dla mnie :-) ), mógłby latać.
BTW - wygląda na to, że ruszyłem jedną rzecz, której nie powinienem ruszać, a co gorsza nie zanotowałem wartości początkowej przed grzebaniem. Chodzi o neutrum serwa ogona, dostępne w trybie zaawansowanym. Czysty profil dla mojego Miniaka pokazuje tam domyślnie wartość 1520, ale ja mam wrażenie, że była tam mniejsza liczba. Podpowiecie może jak to z powrotem ustawić? Całe szczęście nie ruszałem ogona mechanicznie, bo to już zupełnie byłaby "kiszka".

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 15:55

Standardowo dla wszystkich serw neutrum jest na 1520us albo czasem 1500us.
Wyjątkiem są ultrahajperformans serwa ogonowe, sterowane sygnałem taktowanym powyżej 500mHz - one mają neutrum w 760us.
Awatar użytkownika
bizon220
Elita forum...
Posty: 694
Rejestracja: 21-04-2015
Lokalizacja: Komorów
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: bizon220 » 28 lis 2017, o 16:02

Piotrek, w Brain nie musisz ustawiać neutrum dla ogona a tylko end pointy, rewers serwa i kierunek kompensacji. Żyroskop widzi jak ogon ucieka w którąś stronę i na podstawie ustawionego kierunku kompensacji, kompensuje żeby stał w miejscu.
Pozdrawiam
Krzysiek

XL 550, Gaui X3 380
Bixler 3, EasyCube, Acromaster
Quad 220 FPV, Mobilna 7, Mavic Pro
Traxxas Slash 4x4, Rustler 4x4
Taranis
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2017, o 16:07

@MWX, Ale w odbiorniku nie ustawi 760us - to sa serwa dedykowane do pracy wyłącznie z zyrkami.
@Piotrek , nota bene sprawdz jakie masz serwo (serwa) i ustaw odpowiednie parametry w Brainie. Raz że warto to zrobić jeśli chodzi o czestotliwosc - inaczej parametry serwa lecą na łeb na szyje, dwa, ze przy zle ustawionym neutrum serwo nie będzie działać, wręcz może się spalić.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 16:23

Albo czegoś nie rozumiem, albo Piotr_T napisał, że pogrzebał niepotrzebnie w ustawieniach BRAINA i chce przywrócić to do wyjściowych wartości.
W trybie ADVANCED można ustawić różne rzeczy, które sprawią że coś nie będzie działało jak trzeba.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2017, o 16:36

Aaa no... fakt tak wynika...
To ja miałem wrażenie ze caly czas skupiamy sie tylko na rzeczach dostępnych do ustawiania w apce.
natomiast wracając do meritum czyli żenienie Braina z apka FlySky.
Jestem w domu i mam czas wiec sprawdzam i UWAGA UWAGA!!

W Apce FlySky, wybranie tarczy 90* rzeczywiście robi jaja i wszystko wskazuje na to, ze jest to tarcza na czterech serwach.
Głupie ale tak jest.
Żeby dobrze ustawić helikopter pod braina trzeba wybrać typ modelu UWAGA UWAGA:
Helicopter Variable Pitch.

Piter, rób i dawaj znać!
Ja jestem pewien, ze to to.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 28 lis 2017, o 16:47

+1 na Variable Pitch.

Kiedyś pomagałem pilotowi z wro ustawić flysky i tak to się nazywało. Wtedy pogooglowałem coś takiego co może pomóc również skok ustawić:

My radio is flysky fs-t6 and i set up it already. There is a tricky feature in this radio. I set "variable pitch" , then in "aux. channels" i selected ch 6. It says that source used, but we can change what will be send via 6 channel, by default it was switch A. To set "collective pitch" i just turned menu button, but nothing changed on display. And now it works.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2017, o 17:12

Logika apek FlySky jest cokolwiek posrana.
Sam fakt, że ustawiając cokolwiek i chcąc zatwierdzić wybrane wartości trzeba....
... Dłużej przytrzymać ... przycisk ... CANCEL :masakra:
... mówi dość o tym jak ktoś musiał mieć nasrane kiedy to tworzył...

Ale te apki są tanie :dk:
A posrana logika nie zmienia faktu, że to sie DA ustawić.
;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 lis 2017, o 20:10

Piotr, jak chcesz przywrócić parametry ogona a ich nie pamiętasz zajrzyj jak są ustawione w pozostałych setup ach (masz ustawienia dla 3 osobnych setupow ). Chyba ze wszystkie zmieniales.

Ja praktykuje taki zwyczaj ze do latania używam tylko jednego setupu. Pozostałe dwa używam do zapisywania poprzednich wartości przed zmianami, żeby pamiętać jak było. W ten sposób łatwo mogę sobie przypomnieć ustawienia do dwóch dłubań wstecz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2017, o 20:20

ja sobie zawsze ustawienia zapisuje w plikach eksportow... i nigdy do nich nie wracam.
Nie zdarzyło mi się.
A trybów używam dwóch: Jednego do normalnego latania i drugiego do autolevela.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 lis 2017, o 20:22

To jak z windowsem XP - aby zamknąć naciskasz przycisk START
Helikoptery
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2017, o 22:49

To znowu ja ;-)

Gwoli informacji - z trybem Helicopter: Variable Pitch to ja walczę (prawie) od samego początku i wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że dla serw i kanałów związanych z tarczą sterującą nie jestem w stanie uzyskać wysterowania +/- 100% w Brainie, a dla cykliki nawet nie przekraczam 50%, co powoduje, że nie mogę normalnie ustawić max. kątów cykliki, bo Brain w trybie kalibracji tarczy nie reaguje na ruchy drążka. Jestem w stanie to zrobić, ale... gdy "oszukam system" przełączając się na czas konfiguracji kątów cykliki w tryb samolotowy spreparowany jak wyżej :-).
Tego opisu kolegi z USA coś nie kumam - u mnie to zdecydowanie nic nie dało, albo nie do końca rozumiem, co autor miał na myśli. U mnie PITCH jest na CH6 bez żadnych sztuk tajemnych, tyle że, tak jak napisałem, ma zbyt niski poziom. No i FS-t6 to jednak ciut inne radio.
Uwaga o 3 setupach cenna - całe szczęście grzebię tylko w jednym, to sobie podejrzę. Dzięki miruuu.
No i widzę też pewien bałagan w serwach - parametry TGY-306G które mam na cyklice, to 1520 us i 200 Hz. To nawet byłoby OK, bo mam wybrane 165 Hz. KST 215 MG które mam na ogonie to serwo 1520 us i 333 Hz. Ja mam je ustawione na 165 Hz. To może być przyczyną głupot na ogonie. Muszę skorygować, tym bardziej, że na ogonie im szybciej, tym lepiej.

Takie to troszkę "rozpoznanie bojem", ale to wtedy ponoć człowiek najwięcej się uczy ;-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 23:14

Mam taką teorię, że 306 i 215 to dokładnie to samo serwo w innym kolorze, ale to mniej ważne.

Częstotliwość sterowania nie ma związku z zakresami ruchu. Ważne tylko, żeby Brain nie wysyłał impulsu sterującego z większą częstotliwością niż serwo potrafi to odczytać. Oba te serwa dają radę do 333Hz. Nie ma większej różnicy co tam ustawisz, byle nie przekroczyło 333Hz.

Zobacz czy nie masz gdzieś włączonej opcji D/R - Dual Rate
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 28 lis 2017, o 23:28

mwx pisze:Mam taką teorię, że 306 i 215 to dokładnie to samo serwo w innym kolorze, ale to mniej ważne.

Częstotliwość sterowania nie ma związku z zakresami ruchu. Ważne tylko, żeby Brain nie wysyłał impulsu sterującego z większą częstotliwością niż serwo potrafi to odczytać. Oba te serwa dają radę do 333Hz. Nie ma większej różnicy co tam ustawisz, byle nie przekroczyło 333Hz.

Zobacz czy nie masz gdzieś włączonej opcji D/R - Dual Rate

OK. Dzięki za info. Sprawdzę te ustawienia serw.
A D/R na 100% nie jest włączone, nawet nie mam tej funkcji wyprowadzonej na przełączniku. Chyba że gdzieś w Brainie jest odpowiednik D/R i jest włączony.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 lis 2017, o 23:33

Nie no z tego co rozumiem nadajnik wysyła za mały zakres ruchu do Braina, tak? To w nadajniku trzeba szukać przyczyny. Jakieś endpointy, procenty, ATV, AFR czy cholera wie jak to nazwali musi być ustawione źle.

Jak masz podlączony odbiornik? To jest jakaś satelitka, sbus, ppmsum? Masz możliwość żeby wpiąć serwa bezposrednio do odbiornika i zobaczyć jakie mają wychylenia?
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 29 lis 2017, o 00:24

mwx pisze:Nie no z tego co rozumiem nadajnik wysyła za mały zakres ruchu do Braina, tak? To w nadajniku trzeba szukać przyczyny. Jakieś endpointy, procenty, ATV, AFR czy cholera wie jak to nazwali musi być ustawione źle.

Jak masz podlączony odbiornik? To jest jakaś satelitka, sbus, ppmsum? Masz możliwość żeby wpiąć serwa bezposrednio do odbiornika i zobaczyć jakie mają wychylenia?

Dokładnie tak, tyle że na 100% (a nawet więcej) nic, co ograniczałoby zakres ruchu serw, a raczej zakres poziomu sygnału w kanale nie jest ustawione.
Odbiornik mam podłączony po S-BUS, mam możliwość przejścia na PPM (8 kanałów, więc wystarczy). Wpięcie serw bezpośrednio do odbiornika też jest możliwe (są porty PWM), ale wiązało to by się ze zrobieniem bałaganu w okablowaniu helika, co nie do końca mi się uśmiecha.
Dokładnie jest to ten odbiornik - https://www.banggood.com/Flysky-X6B-2_4 ... 01513.html

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Flysky, Hisky, Turnigy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron