FlySky FS-i6

Tanie a działa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lis 2017, o 00:39

Moim zdaniem warto podłączyć klasycznie na próbę. Albo znajdziesz źródło problemu, ale wykreślisz z listy potencjalnych źródeł. Tak czy inaczej, będziesz krok do przodu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2017, o 07:47

Oczywiście, podłącz to klasycznie pojedynczymi kablami bo ten SBUS w flyskaju to członek męski wie jak to działa.
W monitorze kanałów w apce masz wszystko na 100%, prawda? Bo ja tak mam w trybie helicopter variable pitch.
No to skoro w apce jest na 100% to w Brainie tez powinno być z grubsza na 100%. Mogą sie pojawić drobne rozjazdy które korygujesz endpointami w apce, ale nie 50%!!
Powiedzmy jakby bylo tak, że w apce masz 100% a w Brainie masz 90% to podjeżdżasz endpointem tak, zeby w brainie bylo 100%.
10% to i tak bardzo duzy rozjazd - nie zdarzył mi się, no ale powiedzmy - korygowalny.
a 50% to ewidentnie coś jest nie tak.

I w kwestii serw: Taka sytuacja jak piszesz nie ma znaczenia dla ich zachowania po względem endpointow.
Czyli ustawic wszystko w hangarze możesz jak najbardziej poprawnie.
Ale do lotu koniecznie ustaw czestotliwosci serw takie jakie są natywne dla serw!
Zwlaszcza ogonowego.
Serwa pracujące na za niskich czestotliwościach chodzą zauważalnie gorzej, są jakieś takie jakby wolniejsze, mniej przewidywalne.
za wysokich częstotliwości oczywiście nie wolno ustawiać.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 29 lis 2017, o 08:45

Post powyżej akuratny ale dodam ważną uwagę dla osób, które ta dyskusja skłoni do edycji ustawień swoich serw i wskoczenia na wartości maksymalne na przykład 333 dla kst.

To nie zmieni zakresów Waszych serw dramatycznie ale nieznacznie przesunie ich położenie przez co wypracowane wcześniej poziomowanie tarczy najprawdopodbniej rozjedzie się :( więc żeby się ktoś nie zdziwił, że potem model robi piruety pijane ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lis 2017, o 08:53

A nie lepiej po prostu ustawiać serwa zgodnie z tym co jet podane w ich specyfikacji? Tak po prostu?

Poza tym w pierwszej zakładce braina można wybrać z listy (o ile nasze serwa się na niej znajdują - ale lista dluga) i parametry same się ustawiają.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 29 lis 2017, o 09:02

Pewnie, że lepiej ale nie każdy to zrobił, nie każde serwa są na liście a po sieci krąży mnóstwo porad żeby na przykład kst215 ustawiać na mniej czyli 165 lub 200 bo to rozwiąże niektóre problemy. Kst to klon i są też klony kst, które na 333 szalały...
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 29 lis 2017, o 11:40

aikus pisze:W monitorze kanałów w apce masz wszystko na 100%, prawda? Bo ja tak mam w trybie helicopter variable pitch.

No właśnie że w monitorze kanałów maksymalne wychylenie dla kanałów tarczy (AIL, ELE, PITCH) to 50%. Kurcze! To Twoje FlySky to który model?
Chyba będę musiał zaaplikować apce total reset... i zacząć zabawę od początku.
aikus pisze:Ale do lotu koniecznie ustaw czestotliwosci serw takie jakie są natywne dla serw!
Zwlaszcza ogonowego.

No to z informacji które znalazłem w necie wynika, że TGY-306G (cyklika) mają 200 Hz, a KST-215MG (ogon) 333 Hz. Spróbuje tak to ustawić.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2017, o 11:49

Piotr_T pisze:
aikus pisze:W monitorze kanałów w apce masz wszystko na 100%, prawda? Bo ja tak mam w trybie helicopter variable pitch.

No właśnie że w monitorze kanałów maksymalne wychylenie dla kanałów tarczy (AIL, ELE, PITCH) to 50%. Kurcze!


No kurcze kurcze, to masz coś zmaszczone w apce i tyle.

Piotr_T pisze:To Twoje FlySky to który model?


ten,

https://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2 ... rehouse=CN

ale myślę, ze to nie ma większego znaczenia, Flysky to Flysky - soft jest w nich wszystkich identyczny...


Piotr_T pisze:Chyba będę musiał zaaplikować apce total reset... i zacząć zabawę od początku.


No... chyba...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 lis 2017, o 11:55

Piotr_T pisze:No to z informacji które znalazłem w necie wynika, że TGY-306G (cyklika) mają 200 Hz, a KST-215MG (ogon) 333 Hz. Spróbuje tak to ustawić.


Na tarczy ta częstotliwość nie jest aż tak krytycznie ważna jak na ogonie. Dłuuugo latałem z HS65HB na tarczy, z odświeżaniem na poziomie 65Hz czy tam 50HZ i było całkowicie w porządku. Jeśli nie ma nigdzie legitnej karty katalogowej tych serw (a nie ma, w końcu to klon klona klona) to może rzeczywiście dla spokoju zostaw sobie te 165/200Hz i całkowicie się tym już nie przejmuj - problem leży w aparaturze. Nie będzie absolutnie żadnej różnicy w porównaniu do 333 - to są cyfrowe serwa, pomiędzy impulsami podtrzymują wcześniej zadaną pozycję, inaczej niż zabytkowe analogi.

Jak masz chęć to skoro masz je już na biurku to odkręć te 8 śrubek i zobacz czy w środku nie siedzi przypadkiem idealnie to samo :) Ja miałem jedne i drugie w ręce, ale nie rozkręciłem :(

Zrób jeszcze dla pewności kalibrację drążków/potencjometrów. Tu masz pana, który piękną angielszczyzną tłumaczy jak wejść w sikret menju: https://www.youtube.com/watch?v=ezF3Flm ... MikeKash-O

Panie moderatorzu - wydziel Pan cały ten dyskurs do osobnego tematu o flajskaju bo od 2 stron rozmowy nie dotyczą Braina. Pamiętam jak kilka miesięcy temu kupiłem B2 i próbowałem czegoś się z tego wątku dowiedzieć - niemożliwe.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 lis 2017, o 12:09

mwx pisze:Mam taką teorię, że 306 i 215 to dokładnie to samo serwo w innym kolorze, ale to mniej ważne.


Nie wiem jak parametry ale zębatki są różne- niewiele, można dopasować ale 1:1 nie pasują z KST
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2017, o 12:16

Tak jest - Panie Moderarzu - wydziel plis...
Można z tego zrobić wątek o czymkolwiek, choćby o aparaturach FlySky...


mwx pisze:[...]

Zrób jeszcze dla pewności kalibrację drążków/potencjometrów. Tu masz pana, który piękną angielszczyzną tłumaczy jak wejść w sikret menju: https://www.youtube.com/watch?v=ezF3Flm ... MikeKash-O




Boski filmik, boska angielszczyzna... Zupełnie jak "newerending fri enerdżyyy"
https://www.youtube.com/watch?v=zz-Lupbn7mc

Rozwalają mnie ... nie wiem ... hindusi chyba... gadający po angielsku... mogę ich słuchać godzinami.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 lis 2017, o 14:48

Przeniesione :)
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 29 lis 2017, o 19:18

Sprawdzilem u siebie, w modelu variable pitch mam pelne wychylenia drazkow patrzac na monitor kanalow. Pewnie jest cos nie tak z Twoim nadajnikiem. Moze zrob mu reset lub wgraj inny soft.
Btw swojego flyskaja przerobilem na 10 kanalow (baaardzo potrzebne do latania pianka ;) ), ale przede wszystkim mam w koncu timer i kilka innych alarmow mozliwych do ustawienia.
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 29 lis 2017, o 20:45

przemek pisze:Sprawdzilem u siebie, w modelu variable pitch mam pelne wychylenia drazkow patrzac na monitor kanalow. Pewnie jest cos nie tak z Twoim nadajnikiem. Moze zrob mu reset lub wgraj inny soft.
Btw swojego flyskaja przerobilem na 10 kanalow (baaardzo potrzebne do latania pianka ;) ), ale przede wszystkim mam w koncu timer i kilka innych alarmow mozliwych do ustawienia.

Reset apki nic nie dał, więc to kwestia babola w firmware. Pewnie ktoś pomyślał, że 50% idzie z Pitcha, drugie 50% z cykliki, no i "pasztet" gotowy. Niestety nowszej wersji softu, póki co, nie ma. Twoja apka ma wgrany soft "3rd party", więc problemu z nim nie nie ma, bo robił go entuzjasta, a nie wyrobnik. Swoją drogą ciekawe, czy ten firmware podszedł by do oficjalnej wersji 10CH... Ale problem chyba udało mi się obejść - ustawiłem dla każdego z problematycznych kanałów mixa podwajającego wychylenie (nałożenie kanału na ten sam kanał). Na monitorze kanałów wszystko wygląda OK, jeszcze nie wiem, co na to Brain.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 29 lis 2017, o 21:02

Odpalaj to w szczerym polu. Okaże się potem, że heli zagra Rammsteina, zaparzy kawę i wybuchnie. A na poważnie - nie da się tam wgrać starszego softu ? Albo reklamować nadajnika skoro świeżo kupiony ? Szczerze mówiąc przerażają mnie takie kombinacje hmm :dk:
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 29 lis 2017, o 21:05

Też śledzę wątek i powiem szczerze że niezła przeprawa :wall: :masakra:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2017, o 21:06

Problemem takiego rozwiązania MOGĄ BYĆ (nie koniecznie muszą) opóźnienia reakcji, bo procek apki musi sobie przetworzyć miksowanie.
Co do zasady nie powinno Ci przeszkadzać w początkach nauki, ale im dalej w jakieś szybkie figury tym będzie Ci coraz trudniej i nie będziesz wiedział dlaczego.
W końcu zmienisz apkę na jakąś porządniejszą i nagle się okaże, że łatwiej Ci się lata.
Przez niecały rok ćwiczyłem tic-toci na Taranisie i ni chu chu nie mogłem się ich nauczyć.
Niby na niektórych modelach coś tam mi wychodziło na innych mniej, ale to była kwestia tego typu, że jednym modelem potrafiłem zrobić 5 odbić a innym 3, więc tak naprawdę gówno a nie tictoci.
W końcu zmieniłem apkę na Graupnera (z zupełnie innego powodu) i bardzo szybko nauczyłem się robić tic-toci - poprostu - ile chcę tyle robię - jakbym bardzo chciał to i cały pakiet mogę wytictocować (tylko po co...).

Niedawno się dowiedziałem, że to nie tylko moje wrażenie, a wręcz ktoś (jakiś rusek) przy pomocy szybkostrzelnej kamery i serwa ze wskazówką zamiast orczyka nagrał i pokazał światu na czym polega różnica między Futabą a Taranisem. (potrzebne źródło - @Krecik, jakbyś znalazł ten film - podlinkuj plissss)
Oczywiście to jeszcze nie porównanie Taranisa i Graupnera, ale wiedząc tyle ile wiemy, możemy domniemywać, ze graupner będzie w tym względzie raczej bliżej Futaby (już bez wnikania w która stronę) i że wspólnie zdeklasują Taranisa.

Co ma do tego FlySky?
Ano cechę wspólna z Taranisem, czyli taniość po której nie należy się spodziewać procków o nie wiadomo jakiej wydajności.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 lis 2017, o 21:46

Kalibracja drągów wykonana?
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 30 lis 2017, o 01:15

No to po założeniu opisanych już miksów system działa :-) Podstawowa konfiguracja Braina została popełniona. Helik został ustawiony z użyciem tytyrtki, śrubokręta i kątomierza. Kąty są właściwe i symetryczne, nic nie wyłazi na czerwone pole. Reszta zakładam, że była w miarę OK ustawiona przez Bizona (bo tam nie grzebałem), ale nim podniosę heli, to będę chciał to jeszcze sprawdzić, albo poproszę o asystę ;-).
Co do wgrania starszego softu, to do tej wersji (FS-i6X) takowego nie ma. Można kombinować z "półoficjalnym" firmware zmieniającym wersję 6CH w 10CH, ale jak zmiana nie pójdzie właściwie, to zostanę w czarnej d...
To że jest to tania apka, to nie ulega wątpliwości, ale... na razie starczy, a za czas jakiś kupi się coś zdecydowanie lepszego. Na razie działać będzie i pewnie, póki co, wystarczy, a później obskoczy się nią "bele co", czyli V977 (po dokupieniu modułu), albo jakiś piankolot, tudzież prostego drona FPV.
Kalibracja drążków nie była potrzebna - wszystko jest symetryczne względem zera.

Tak więc "stage 1" uważam (chyba ;-) ) za zamknięty :-). Walka była trudna, ale się udało, no i nauka nie poszła w las.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 30 lis 2017, o 08:12

Kalibracja dotyczy też maksymalnego zakresu ruchów.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 lis 2017, o 08:42

Ja bym na Twoim miejscu posłuchał rady mwx'a.
Dodatkowo, skoro Przemek ogarnął upgrade softu, to znaczy ze ogarnie go każdy powyżej 3 roku życia ;) Ja bym na Twoim miejscu spróbował. A przed próbą ponagrywal filmiki na zaś i puszczał reklamacje do BG.

Wróć do „Flysky, Hisky, Turnigy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość