Anteny odbiorników - rozmieszczenie

Jaki wybrać, o co kaman...
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 824
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 22 sty 2024, o 15:16

mwx pisze:trochę nie ma co zrobić z tymi antenami.

A nie myślałeś o tym, żeby je wywinąć do przodu i puścić wzdłuż płóz, skoro i tak masz je równolegle?
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 sty 2024, o 16:04

Nie chciałbym lądować na antenach. Poza tym podwozie to element eksploatacyjny - prędzej czy później się urwie, wolałbym żeby anteny się nie urywały.

No i najważniejsze - model musi wchodzić do pudełka, a tam jest na tyle ciasno że wystająca antena powoduje niewłaściwe zamknięcie wieczka :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 23 sty 2024, o 16:45

Znaczy ja powiem tak, bo bądź co bądź trochę doświadczenia mam i to właśnie z Graupnerem:
NIGDY w małym helikopterze nie miałem dwuantenkowego odbiornika. Nigdy.
Ani w helikopterze ani w samolocie. Małym. Nigdy.
I problemy z zasięgiem miewałem tylko i wyłącznie w miejscach i sytuacjach, gdzie problemy mieli absolutnie wszyscy, bo akurat tam się chyba nakładały szczyty wszystkich możliwych fal Regulskiej Mikrofalówki i Regulskiego Duszka mającego oczywiste koneksje z portalem do Łodzi.

JEDNAKOWOŻ, jak już miałem dwie antenki (a tak miałem w większych helikopterach i samolotach, prawie zawsze), to ZAWSZE dbałem o to, żeby były w stosunku do siebie ustawione pod kątem 90*. W dowolnej płaszczyźnie, ale pod kątem 90*.
Dlaczego?
Z dwóch powodów:
1. tak pisali w manualu
2. znam osobiście przypadek kiedy koleżka (Kula) to zalecenie olał i model mu spadł.

Tej samej zasady trzymałem się we FlySky i obecnie w Futabie - jeśli są dwie antenki to mają być pod kątem 90* w stosunku do siebie.

Więc ... jak widzę takie coś ja Ty masz u siebie na ostatnim zdjęciu w tym guskim, to mi się to nie podoba...
... ALE... tak szczerze mówiąc, to nie wiem na ile to jest istotne w której sytuacji.
Bo dwie antenki to mogą być rzeczywiście dwie antenki, a mogą to być jakby dwie połówki jednego i tego samego dipola.
I od tego momentu już whoy wie.

:dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 24 sty 2024, o 02:38

Bez nerw, zdjęcie jest wykonane w trakcie prac, zanim antenki zostały ulokowane na docelowych miejscach. Oczywiście w piździku do latania max 20m od siebie nie ma to żadnego znaczenia, ale są ustawione zostały pod kątem 90° i nie zasłania ich żaden wyngiel.

Zrobiłbym zdjęcie, ale.. czy to w ogóle kogokolwiek obchodzi? :dk:
Szkoda bajtów.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 24 sty 2024, o 07:39

A nie no spoko spoko, jak tak to jo.

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości