Futaba 8FG

Futaba jak futaba...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 lis 2012, o 19:13

Gmeracz pisze:...

Po intensywności postów Gmerasia domyślam się, że miodowa pychotka została w końcu otwarta... :D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 8 lis 2012, o 19:41

A dupeńka... Miodek jeszcze w piwniczce siedzi i dojrzewa... Spudłowałeś jak cholera... U mnie właśnie kończy się sezon i powoli robią tzw. shut down więc zaczyna się więcej czasu dla siebie no i internetu. Każdy łapał na maksa godzin żeby przetrwać 3 tygodnie pustki w styczniu.

Więc uważaj Mirooooooo..... ooooooo, bo cię jeszcze nawiedzę po nowym roku i będziesz miał zajebiste koszmary :grin2:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 lis 2012, o 21:00

Ale tym razem na lotnisko idziemy z buta. Latać moge zawsze, a drugi raz nie będę patrzył jak Ty pijesz a ja, biedny szofer, na pocieszenie latam... :lol:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 paź 2014, o 00:59

Wlasnie skonczylem sie bawic moja nowa apka, ktora jest Futaba T8FG.
Kupiona od Pawla Trznadla.
Juz tylko z tego powodu samo dotykanie jej to ... to ... heh no jakos tak milo jest:)
Taki helikopterowy fetysz:D
Poza tym pierwszy raz mam apke ktora jest poprostu porzadna, nie wali tanim niedorbionym plastikiem i rdzą czającach sie na nakretkach przelacznikow...
Na tym jednak radosc sie powoli konczy...

Ale do rzeczy.
Menu - nie taki diabel straszny, chociaz chwile mi zajelo przestawienie sie z OpenTX, ale wiadomo - inna logika, to zawsze troche boli...
Tragedii nie ma.
Natomiast doszedlem do miejsca kiedy czas ustawic sobie ostrzezenia przy uzbrajaniu nadajnika. Ostrzezenia o tym, ze ...
... no wlasnie.
np. HOLD.
Dlaczego do jasnej cholery wszystkie apki maja mozliwe ustawienie ostrzezenia o tym, ze HOLD jest WŁĄCZONY a nie o tym ze HOLD jhest WYŁĄCZONY?!?!!? Gdzie tu logika!??! Czemu ja tego nie rozumiem? Czego nie wiem??
Przeciez jak odpalam apke i za chwile mam zamiar uzbrajac model to chce mioec pewnosc, ze HOLD jest WŁĄCZONY!!!!! A nie ze jest wylaczony...

Czy to naprawde musi tak byc ze powstal jeden genialny soft do aparatur i teraz bedzie czekal 10 lat na dobra obudowe a wszystko inne bedzie przez ten caly czas takie niedorobione?!?!
I jeszcze na koniec nie daj boze projekt upadnie bo zaden z dobrych renompowanych producentow aparatur sie nim nie zainteresuje???

No myslalem, ze mnie "szlak" trafi jak to zobaczylem... i chyba z godzine probowlaem na rozne sposoby bo nie moglem uwierzyc ze to tak jest i ze nie da sie inaczej.
Ze tak bylo w Turnigy - OK rozumiem. Turnigy to nie aparatura tylko wyrob aparaturopodobny.
Po przesiadce na Taraniske zobaczylem ze nareszcie oto jest apka ktora ma wszystko jak nalezy, tak jak ja chce i w ogole super.
No git, tylko ze Taraniska sie rozsypuje od samego patrzenia na nia...
No wiec dobra - Zapadla decyzja: kupuje dobra apke. KOniec sie szczypania.
Trafila sie okazja.
Futaba to dobra apka.
No tak?
No tak.
I co?
I taki babol.

Obrazek

Blagam, niech mi ktos powie ze to ja jestem glupi. Ze czegos nie wiem, ze nie rozumiem, albo najlepiej, ze to sie w tej apce da zrobic, tylko ja poprostu nie potrafie...
... a jak sie nie da, to niech mi ktos wytlumaczy DALCZEGO TAK JEST?!?!?!
...


...
...

...
Ekhem...
Inne rzeczy, ktore są w OpenTX i ktorych bedzie mi brakowalo w Futabie, ale przeboleje:

1. Timer dla samolotow: nie da sie ustawic, zeby predkosc "lecenia" timera byla mnozona przez % gazu. Nie nie. Moge co najwyzej ustawic tak, ze timer bedzie lecial np. powyzej 25% gazu. Ale zawsze bedzie leciec z rzeczywista predkoscia, nie zaleznie czy jest to 26% czy 100%.
W OpenTX ustawiam sobie czas *% gazu i mam: 15 minut spokojnego latania, albo 4 minuty na pelnym gazie. I nie martwie sie o to i nie zastanawiam sie ile rzeczywiscie energii juz wypomnowalem - wiem ze apka mi zapika jak przyjdzie czas na ladowanie. Dziala to bardzo dobrze. Oczekiwalem ze w apce tej klasy to oczywistosc. Rozczarowalem sie.

2. Przy programowaniu np. jakiegos miksera, kiedy chce wybrac jeden z przyciskow (ktore z reszta sa wrzucone do jednego wora z potkami, gimbalami i suwakami, a wiec mam tego do wyboru calkiem dluga liste) musze pieczolowicie przekulgac sie tym koleczkiem przez wszystko az dokulgam sie do tego co mnie interesuje. W OpenTX, w momencie kiedy jestem w menu wybory pstryczka - wystarczy ze nim pstrykne a pole wyboru automatycznie ustawia sie wlasnie na nim. Nie musze nawet wiedziec jak on sie nazywa - dowiaduje sie tego wlasnie w tym momencie.
W Futabie tego nie ma... No ale jest magiczne koleczko, ktorym sobie krece i ostatecznie dojscie do tego konkretnego przycisku nie jest az takie czasochlonne i upierdliwe.
Do przezycia.

3. Dla helikoptera: NIE MOGE tworzyc DOWOLNYCH mikserow dla kanalu gazu. Nie moge np. ustawic, ze kanal gazu ma tylko cztery wartosci: 0 dla HOLDa, 60 dla ID1, 70 dla ID2, 80 dla ID3; kazda z nich uaktywniana odpowiednim pstryczkiem.
Nie nie.
Nie wazne, ze latam na governorze i krzywe sa dla mnie bezuzyteczne. Nie wazne. Jest gaz, wiec musi byc krzywa, a ze ona bedzie plaska - to trudno. Programuj sobie trzy plaskie krzywe i nie marudz!
AAAAAAAA!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Wiecej nie pamietam.
Jak mi sie przypomni to napisze... chyba cos jeszcze bylo.
Na chwile obecna radosc z posiadania skad innad bardzo fajnie wykonanej, porzadnej, dobrze lezacej w dloniach apki jest mocno przycmiona przez jej soft.
I mocno sie zastanawiam czy jednak nie zrobic Taranisce porzadnego przegladu technicznego i przy niej nie zostac...
A to czego jestem pewien, to ze Futaba nie bedzie moja apka docelowa. Bedzie apka przejsciowa, az pojawi sie DOBRA apka z OpenTX.
MOcno chce wierzyc, ze taka chwila nadejdzie.

Zrobilem sobie naprawde krzywde kupujac ta Taraniske i poznajac OpenTX... :/

hmm

OK, bede sprawiedliwy: znalazlem tez jeden plus oprogramowania FUTABY nad OpenTX.
W Oprogramowaniu FUTABY, moge ustawic sobei galke(potencjometr) jako trymer.
Przyda sie do GAZU w spalinie.
W OpenTX, choc mocno probowalem nie udalo mi sie tego zrobic. Tutaj poprostu sie to ustawia i jest.
Piekna sprawa.
...
I tym optymistycznym akcentem zakoncze moj dzisiejszy hangarowy dzien, zeby w jako takim nastroju pojsc spac...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 26 paź 2014, o 06:27

W aurorze, dx9 i dx18 można ustawić aby apka ostrzegała że hold jest wyłączony.
Jesteś na 100% pewny że się nie da albo że sie nie da obejść?
Poza tym czym to grozi? Że regiel się nie aktywuje. Czytając temat z osrzeżeneniem to myślałem że jest babol w sofcie i hold sie wyłącza w penej konfiguracji obcinając głowę pilotowi :-)

Co do gazu to ustaw krzywe na 0 i włącz mikser.

Co do plastików w 8fg to nie są aż takie super, plus ten ekran który nie jest zagłębiony - czytaj podatny na zarysowania.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 paź 2014, o 06:53

Wszystkie "markowe" aparatury jakie znam zachowują się dokładnie tak jak Twoja Futura tj: informują przy włączeniu o tym że newralgiczne przełączniki są WLACZONE, nie ma proporcji timera do % gazu i nie ma krzywych jednopunktowych. Pod tym względem (opentx) faktycznie zrobiłeś sobie krzywdę bo nigdzie tego poza OTX nie znajdziesz.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 paź 2014, o 07:02

Aikus, do tego co opisałeś dodam, że szkoda że Frsky nie zrobil taranisa te 20-30$ drozszego a w porzadnej obudowie. Ale moze jego kolejne projekty bedą bardziej
udane od strony fizycznej...

A sam open tx... No cuż... Swoboda mozliwosc uzaleznia... :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 26 paź 2014, o 07:22

Jest na ta bolączkę sposób... :grin2:
Zdobyć skądeś obudowę od Futaby wraz z "mechaniką", i przełożyć do niej "logikę" Taranisa :dance:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 paź 2014, o 07:44

Artu pisze:Jest na ta bolączkę sposób... :grin2:
Zdobyć skądeś obudowę od Futaby wraz z "mechaniką", i przełożyć do niej "logikę" Taranisa :dance:

A może zrobić full swap: bebechy T do F a F do T. Wyjdzie z tego Futaba z logiką Taranisa i Taranis-like-Futaba :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 paź 2014, o 08:43

W DX8 jest ten sam problem
Helikoptery
fantom
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 21-03-2010
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: fantom » 26 paź 2014, o 08:58

Aikus, zapewne futaby są podobne do siebie a Twoja ma więcej bajerów, bo ja używam 7c fasst i jeszcze jej nie rozgryzłem do końca. Otóż latając 450-tką miałem ustawiony TIMER na odliczanie czasu przy gazie powyżej 50% pozycji drążka i wszystko było w porządku. Cacy ale jak od paru miesięcy zacząłem latać 500-tką, ze trzy razy zdarzyło mi się że lądowałem (raz spadłem) na ostatnim oddechu lipoli. Zgoda latałem na niższych obrotach a krzywa była 85/75/65/75/85.Tą krzywą modyfikowałem aby dopasować do siebie i tu zaczęły się kłopoty Co jest ????
Za pomocą kolegów na polu którzy patrzyli mi przez ramię na odliczany czas timera, okazało się że latam w idlle na pograniczu 50% pozycji drążka gazu i odliczanie czasu zatrzymywało się. Więc pytanie jak ustawić timer aby było ok. Można go podpiąć pod każdy przełącznik, oraz jakiś procentowy ruch drążka gazu oczywiście czas liczony w górę lub w dół. Wszystkich możliwości jeszcze nie wypróbowałem a w instrukcji nie ma słowa co i jak. Nomen omen ustawiłem najpierw pod przełącznik normal /idell1 ale to było do bani i wymyśliłem sobie, że przecież rzeczywisty czas lotu to odliczanie czasu np w dół pod włączanie Hold-a, wychodząc z założenia że: startuję z normala i za chwilę przełączam na idlle1. I takie ustawienie sprawdza mi się bez pudła. Zachowawczo wszystkie timery w innych modelach ustawiłem tak samo.
Co do sygnalizacji holda to nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nic nigdy nie ustawiałem ale jeżeli na przykład ląduję będąc w idlle1 to włączam holda i odpinam pakiety i wyłączam apkę ( tak jakoś mam od początku, może z uwagi na rozładowywanie się lipola apki). Następnie jak chcę znowu lecieć to włączam apkę i ta od razu mi krzyczy że są włączone mixery czyli hold i idlle. Oczywiście wyłączam je a następnie włączam tylko holda i podpinam lipole..... no i idę latać.
pozdrawiam, Alek
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 26 paź 2014, o 09:13

aikus pisze:Dlaczego do jasnej cholery wszystkie apki maja mozliwe ustawienie ostrzezenia o tym, ze HOLD jest WŁĄCZONY a nie o tym ze HOLD jhest WYŁĄCZONY?!?!!? Gdzie tu logika!??! Czemu ja tego nie rozumiem? Czego nie wiem??
Przeciez jak odpalam apke i za chwile mam zamiar uzbrajac model to chce mioec pewnosc, ze HOLD jest WŁĄCZONY!!!!! A nie ze jest wylaczony...

A czy przypadkiem nie jest tak, że HOLD to taki bardziej gaz jałowy? W elektrykach to oczywiście może być równe zero gazu, ale dla spalin to już chyba nie?

Niemniej jednak, ja zamiast HOLDa używam THR CUT, które niestety też pipczy jak jest uzbrojony :/
Ja poprostu wyłączyłem warning dla THR CUT :(.

aikus pisze:1. Timer dla samolotow: nie da sie ustawic, zeby predkosc "lecenia" timera byla mnozona przez % gazu. Nie nie.

Niestety nie ma. Przydałoby się faktycznie.

aikus pisze:3. Dla helikoptera: NIE MOGE tworzyc DOWOLNYCH mikserow dla kanalu gazu. Nie moge np. ustawic, ze kanal gazu ma tylko cztery wartosci: 0 dla HOLDa, 60 dla ID1, 70 dla ID2, 80 dla ID3; kazda z nich uaktywniana odpowiednim pstryczkiem.

Brzmi trochę jak przekombinowane. Po co robić dodatkową opcje jak możesz to krzywymi łatwo ustawiać?

aikus pisze:Nie wazne, ze latam na governorze i krzywe sa dla mnie bezuzyteczne. Nie wazne. Jest gaz, wiec musi byc krzywa, a ze ona bedzie plaska - to trudno. Programuj sobie trzy plaskie krzywe i nie marudz!

Jak usuniesz punkty pośrednie na krzywej, to ustawiasz tylko skrajne punkty. Czyli zamiast ustawiać jedną wartość w jakimś mixerze ustawiasz na krzywej punkt 1 i 5.


aikus pisze:Wiecej nie pamietam.

Jak dla mnie to największa wada to brak "model match", więc tym samym modelem możesz "polecieć" na różnych modelach w aparaturze :/
Reszta to jak dla mnie szczegóły..

aikus pisze:OK, bede sprawiedliwy: znalazlem tez jeden plus oprogramowania FUTABY nad OpenTX.
W Oprogramowaniu FUTABY, moge ustawic sobei galke(potencjometr) jako trymer.
Przyda sie do GAZU w spalinie.

To do czego to potrzebujesz to nie jest przypadkiem druga strona w "THR CURVE" - "HOVER"?
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 26 paź 2014, o 09:19

Aikus rozkręcaj taranisa, na skaner 3D i potem do druku
Ewentualnie można wprowadzić poprawki pod inne przełączniki itp. Kolor mógłbyś wybrać chyba dowolny. Widział ktoś kiedyś profesjonalną zieloną apkę? Albo różową?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 paź 2014, o 20:58

Łomatko, czulem, ze odzew bedzie, ale nie sadzilem ze az taki...
Po kolei na wszystko na co czuje ze mam cos do powiedzenia:

Kenobi36 pisze:W aurorze, dx9 i dx18 można ustawić aby apka ostrzegała że hold jest wyłączony.


Czyli jest jeszcze kilku producentow ktorzy mysla normalnie.

Kenobi36 pisze:Jesteś na 100% pewny że się nie da albo że sie nie da obejść?


Nie da sie.
Daloby sie gdybym uzywal dwoch idli.
Wytlaczylbym ten bezuzyteczny alarm dla holda a wlaczyl alarm dla Condition ustawiajacego ktoregokolwiek IDLA.
W pierwszym polozeniu wstryczka mialbym normal, a w normalu krzywa 0 0 0 0 0.
Ale to nawet nie o to chodzi.
Wkurza mnie, ze zeby osiagnac tak oczywista rzecz trzeba cos obchodzic i stosowac jakies zabiegi.
W apce z wyzszej polki.
:wall:

Kenobi36 pisze:Poza tym czym to grozi? Że regiel się nie aktywuje.


Jasne, mozna wylaczyc te ostrzezenia w ogole i czniac to.
Ale po cos one sa, wiec jak sa do niechby do cholery dzialaly normalnie a nie dokladnie na odwrot.


Kenobi36 pisze:Co do plastików w 8fg to nie są aż takie super, plus ten ekran który nie jest zagłębiony - czytaj podatny na zarysowania.


Najwiecej zarysowan na ekranie powstaje od sprzączki od smyczy. A te powstana na kazdym ekranie.
Poza tym, rozumiem, ze nie "macales" Taraniski.
Nie masz czego zalowac i wierz mi, plastiki Futaby SĄ porządne.
:)

fantom pisze:[...]latając 450-tką miałem ustawiony TIMER na odliczanie czasu przy gazie powyżej 50% pozycji drążka i wszystko było w porządku.


Akurat w heliku taka opcja to troche bez sensu... Ilez sie tym helikiem na"szybujesz"...?
:rotfl:


fantom pisze:[...]Więc pytanie jak ustawić timer aby było ok. Można go podpiąć pod każdy przełącznik,


Dokladnie, pod HOLDa. I przy okazji nie zapomnisz.
Nie wiem jak to zrobilem, ale u mnie akurat ta opcja zadzialala od razu bez kombinowania... Super.
Zabraklo timera= czas * % gazu do samolotu.

fantom pisze:wychodząc z założenia że: startuję z normala i za chwilę przełączam na idlle1. I takie ustawienie sprawdza mi się bez pudła.


U mnie jest jeszcze prosciej, bo ja w ogole nie uzywam normala (poza spalina, gdzie tez uzywam go tylko do rozkrecenia wirnika).

fantom pisze:Co do sygnalizacji holda to nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nic nigdy nie ustawiałem ale jeżeli na przykład ląduję będąc w idlle1 to włączam holda i odpinam pakiety i wyłączam apkę ( tak jakoś mam od początku, może z uwagi na rozładowywanie się lipola apki). Następnie jak chcę znowu lecieć to włączam apkę i ta od razu mi krzyczy że są włączone mixery czyli hold i idlle. Oczywiście wyłączam je a następnie włączam tylko holda i podpinam lipole..... no i idę latać.


No i po co masz pstrykac tym holdem w te i nazad? Skoro on jest dobrze?
Poza tym Ty wylaczasz apke miedzy jednym lotem a drugim. Ja nie.



niebochod pisze:A czy przypadkiem nie jest tak, że HOLD to taki bardziej gaz jałowy? W elektrykach to oczywiście może być równe zero gazu, ale dla spalin to już chyba nie?

Niemniej jednak, ja zamiast HOLDa używam THR CUT, które niestety też pipczy jak jest uzbrojony :/
Ja poprostu wyłączyłem warning dla THR CUT :(.




No wlasnie, wlasnie, tak czy siak jest do bani.
Znam roznice miedzy THR HOLD a THR CUT - roznica jest fajna i przydatna zarowno w elektryku jak i w spalinie, ale to oddzielny temat i nie o to tu chodzi.

niebochod pisze:
aikus pisze:3. Dla helikoptera: NIE MOGE tworzyc DOWOLNYCH mikserow dla kanalu gazu. Nie moge np. ustawic, ze kanal gazu ma tylko cztery wartosci: 0 dla HOLDa, 60 dla ID1, 70 dla ID2, 80 dla ID3; kazda z nich uaktywniana odpowiednim pstryczkiem.

Brzmi trochę jak przekombinowane. Po co robić dodatkową opcje jak możesz to krzywymi łatwo ustawiać?


Przekombinowane jest zmuszanie uzytkownika do uzywania krzywych na sile tam gdzie nie sa potrzebne.
I chocby mnie palili na stosie tak bede mowil.


niebochod pisze:Jak usuniesz punkty pośrednie na krzywej, to ustawiasz tylko skrajne punkty. Czyli zamiast ustawiać jedną wartość w jakimś mixerze ustawiasz na krzywej punkt 1 i 5.


Tak czy siak jest to bez sensu, poza tym jakos nie znalazlem opcji usuniecia czy dodania punktow krzywej...


niebochod pisze:Jak dla mnie to największa wada to brak "model match", więc tym samym modelem możesz "polecieć" na różnych modelach w aparaturze :/


To dla mnie akurat nie problem - nigdy tego nie mialem, wiec nie boli mnie brak tego.
Ale fakt - wszystkie systemy radiowe powinny to miec.
Kiedys troche zmeczylem serwa w Raptorze nie wylaczajac jego awioniki i latajac innymi modelami.
Nic sie nie stalo, choc moglo - inny model mogl miec poustawianie inne Endpointy i jakies serwo moglo sie zjarac...
Ja sobie latalem a Raptor za moimi plecami sobie ruszał głowicą... :D:D


niebochod pisze:To do czego to potrzebujesz to nie jest przypadkiem druga strona w "THR CURVE" - "HOVER"?



Pewnie tak, jeszcze tego nie przecwiczylem.
Potem jeszcze myslalem o tym troche i w OpenTX tez da sie to zrobic, ale trzeba sie troceh nakombinowac - trzeba zrobic gaz na kanale logicznym a potem na koncu dopiero zmiksowac go z fizycznym kanalem 3 i domiksowac "gałkę".
Wiec niestety Futaba traci swoją "jedyną przewagę" nad OpenTX.




SeKLeS pisze:Aikus rozkręcaj taranisa, na skaner 3D i potem do druku

Artu pisze:Jest na ta bolączkę sposób... :grin2:
Zdobyć skądeś obudowę od Futaby wraz z "mechaniką", i przełożyć do niej "logikę" Taranisa :dance:


Jak mam robic tyle kombinacji to juz wole poprostu doprowadzic do ładu Taraniske.
Zima idzie, moge podlubac... Kable do Gimbali wymienic na silikonowe... popoprawiac gwinty, powymieniac pstryczki...
Wszystko sie da zrobic i nie wykluczone ze to wlasnie zrobie.

Sęk w tym ze nie takie bylo moje zalozenie kiedy kupowalem Futabe.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 26 paź 2014, o 21:11

aikus pisze:
niebochod pisze:Jak usuniesz punkty pośrednie na krzywej, to ustawiasz tylko skrajne punkty. Czyli zamiast ustawiać jedną wartość w jakimś mixerze ustawiasz na krzywej punkt 1 i 5.


Tak czy siak jest to bez sensu, poza tym jakos nie znalazlem opcji usuniecia czy dodania punktow krzywej...

Jak zaznaczysz punkt na krzywej (z oczywistych względów działa tylko punktów 2,3,4), to dłuższe przytrzymanie środkowego przycisku (RTN) włącza i wyłącza punkt krzywej.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 27 paź 2014, o 16:48

Już widzisz Marku dlaczego powiedzialem ci że Futaba mi nie pasuje. Jakos nie moglem nigdy przeskoczyć tej ich "japońskiej" logiki.

Graupner ma "po niemiecku". Jak masz wyłączony hold to krzyczy że gaz za wysoki. Inne tematy jak timer włączony z gazem itd łącznie z timerami przypisanymi do fazy lotu.
Wiele razy podchodzilem do Futaby i zawsze mnie czymś zrazila...
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 paź 2014, o 20:08

No wlasnie... Twoj post w tym watku to jest cos na co czekalem najbardziej...
Z jednej strony myslalem, ze moze sie nie odezwiesz - to by oznaczalo "Baaa no paaanie, jak on ma takie wymagania to nic go nie zadowoli.... " i z jednej storny troche na to liczylem.
Z drugiej strony liczylem ze wlasnie sie odezwiesz i powiesz to co powiedziales.
Ciesze sie i nie ciesze jednoczenie.
Ciesze sie, bo wszystko wskazuje ze jednak istnieje apka ktorej ja potrzebuje i ktora mi bedzie pasowala.
Nie ciesze sie, bo...
... echh... nie wazne.
:)
Mialbym juz z glowy... i co ze by bylo troche do bani... No byloby - trudno, ludzie jakos z tym zyja, zylbym i ja.
Ale mialbym z glowy.
Hehehe, alez ja posrany jestem... :vhappy:


Kiedy mowiles mi ze nie pasuje Ci logika Futaby, myslalem, ze chodzi Ci o uklad Menu, o sposob poruszania sie po nim i tak dalej... Wiesz, ciezko przegadac takie rzeczy czy to na polu czy przez telefon... Przez telefon to wiadomo, a na polu sie lata i nie ma raczej nigdy godziny czasu zeby dac komus apke do macania pomijajac juz fakt, ze "macajac" nie swoja apke mam spore szanse cos pochrzanic w ustawieniach a to by bylo niedobrze.
A apka w moje rece na godzine to jest minimum na ile ja ja musze dostac, zeby wiedziec czy to jest to czego chce czy tez nie.
W sklepie tez nikt mi apki do macania na godzine nie da.
Wniosek jest prosty: Musze poprostu KUPIC kolejna apke. A potem jak mi w tej znowu cos nie podpasuje to kupic kolejna... az w koncu trafie na taka, ktora mi sie spodoba... I jak juz trafie to reszte sprzedac.
I miec nadzieje, ze ta którą trafilem nie okaze sie po roku taką Taraniska.

Jako ze nastepną apką ktorą bedę "probowal" będzie Graupner mysle ze mam tym razem spore szanse na sukces.


Z calej tej historii moznaby wyciagnac jeszcze jedna nauczke:
O tym ze chce kupic Graupnera MX-16 bylem przekonany od dobrych kilku miesiecy.
Pojawila sie fajna okazja w postaci Futaby i piekny misterny plan poszedl w piiiiii(cenzura).
A wystarczylo sie trzymac planu, nie rzucac sie na okazje, nie byc w gorącej wodzie kąpany...

Moznaby, moznaby wyciagnac taka nauczke.

... ale to jest cos czego nie nauczylem sie do tej pory i juz sie pewnie nie naucze.
Napisac napisze, bo a nuz ktos przeczyta i sie czegos nauczy na moich bledach.

Ostatecznie to wszystko smieszne troche jest... :D:D

:vhappy: :rotfl: :banana:

Dzieki Kula, naprawde dzieki!!
:)
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 27 paź 2014, o 20:22

Aikus, masz super apkę i marudzisz.
Ciesz się nią. To naprawdę fajny sprzęt.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 27 paź 2014, o 20:24

Cześć,

Szkoda, że musiałeś o dziwności Futaby przekonać się na własnej skórze. Ja miałem okazję radio Futaby (różne modele) używać kilka razy na dłużej (kilka dni, tygodni) i szczerze ci powiem, z własnej woli Futaby nie kupię.

Bardzo wiele osób, które wchodząc w modelarstwo jako pierwsze radio biorą Futabę, lata na niej i jest bardzo zadowolonych. Link FAAST jest naprawdę rewelacyjny, absolutna światowa czołówka. Programowanie... no cóż... niektórzy jeżdżą lewą stroną i też żyją...

Żeby ci nie było smutno... napisałem ci ciekawą propozycję na PW
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 27 paź 2014, o 20:29

Kula pisze: Link FAAST jest naprawdę rewelacyjny, absolutna światowa czołówka.


To mało? Pytanie ile czasu programujesz, ile czasu latasz.
I jak leży w dłoni.... malina.
XLPower i Protos rc-heli.pl

Wróć do „Futaba”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość