T-Rex 500CF + CC3D

Żyroskopy, governory, bece, flymentory i inne...
Awatar użytkownika
kamas
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!

Postautor: kamas » 8 cze 2017, o 12:25

Zastanawiam się czy jest możliwe wykorzystanie kontrolera lotu CC3D (np. ATOM) do stabilizacji heli. W opcjach OpenPilota niby jest heli, w opisie kontrolera również jest napisane, że może być stosowany w heli. Mam CC3D w quadro (QAV250) i muszę przyznać że działa przyzwoicie. Konfiguracja również jest prosta.

Tak sobie myślę czy wartoby wsadzić to do T-REX'a 500 z flybarem. Może ktoś już robił taki setup i może podzielić się opinią. Zależy mi na stabilizacji helika.

Czy może jednak lepiej sprawdzi się Flymentor 3D? Teoretycznie CC3D działa jak flymentor w trybie bez kamery (której raczej bym nie ufał zbyntio).

Myślę także ze CC3D ma większe możliwości programowania wszystkiego (nie mówiąc już o mocy obliczeniowej samych CPU).

Dobry pomysł? Czy lipa.
Awatar użytkownika
gumi
Domownik forum...
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: gumi » 9 cze 2017, o 07:29

Działanie Flymentora w trybie stabilizacji bez kamery można przyrównać do zachowania skrzydła ze wzniosem w porównaniu do prostej deski (tryb manual).
Awatar użytkownika
Myszor
Stały bywalec...
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Myszor » 9 cze 2017, o 09:11

A nie można by do tego cc3d podpiąć jakiegoś czujnika ciśnienia? jakieś tam proste drony mają taką opcje, i trzymają wysokość całkiem nieźle, z tych cięższych to np DJI dopiero phantom 3 jak dostał czujniki i kamerę to przestał na auto latać piłą :-).
Ostatnio zmieniony 1 lip 2017, o 11:47 przez Myszor, łącznie zmieniany 2 razy.
Blade 230S, OXY 3 TE, DJI Spark i DX18
Protos Max V2 Evoluzione - Leggero (w budowie),
Awatar użytkownika
kamas
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!

Postautor: kamas » 9 cze 2017, o 16:10

Tak sobie myślę, że chyba jednak nie będę montował do niego żadnego systemu. Problem w tym że pewne nawyki mam już wyćwiczone, i nie chce ich psuć. Apropo drona z tym systemem, to po locie dronem zawsze przez chwilę miałem problem po przesiadce na rexa450. Niby sterowanie takie same, ale jednak heli przechylony do przodu po puszczeniu drążka pozostaje przechylony, a dron sam się zatrzymuje (w trybie pełnej stabilizacji). W związku z tym pozostaje mi dokupienie zyro na ogon. Myślę o GA250.

Wróć do „Elektronika pokładowa”