YGE 160A nie daje znaków życia

Jak nie podepniesz to nie zaiskrzy.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 19 wrz 2015, o 11:05

Jakieś czas temu uciekł mi dymek z 750MX-a w goblinie:
Obrazek
Regiel natomiast nie wydawał żądnych podejrzanych zapachów i wizualnie też nie wykazywał zniszczeń.

Silniczek wrócił ładnie przewinięty. Prewencyjnie sprawdziłem czy nie ma przebić z uzwojeń na obudowe. Wszystko było ok, więc podłączyłem i..
Miałem chyba mały przeskok napięcia w momencie podłączenia (jak to przy wyższych napięciach bywa, choć przy YGE chyba tego nie miewałem..) i cisza. Żadnych dźwięków z silnika - generalnie nic się nie dzieje, nic nie śmierdzi. Nawet LED który z tego co pamiętam i mi Ocean_wro potwierdził się powinien świecić, u mnie się nie zapala:
Obrazek

Gorzej, że zdjąłem termokurcz i nie widzę na pierwszy rzut oka żadnych upalny układów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ktoś coś podejrzanego widzi i ma pomysł co tu mogło nawalić i trzeba wymienić?
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 19 wrz 2015, o 11:08

Jedyne co zwraca moją uwagę to nalot na tych nóżkach, którego nie widać na układzie po lewej:
Obrazek
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 19 wrz 2015, o 13:16

Miałem padnięte YGE 90LV, objawy jak u ciebie, po podłączeniu czegokolwiek zero reakcji, mój był nowy więc wysłałem do YGE do Niemiec, naprawili na gwarancji, możesz do nich napisać co i jak, powinni pomóc. A próbowałeś podłączyć kartę, czy też zero reakcji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 19 wrz 2015, o 17:52

Nie próbowałem. Obstawiam, że jak znaków życia nie daje, to niewiele resetowanie do ustawień fabrycznych da, ale spróbować nie zaszkodzi.

Ile Cię kosztowała wysyłka?
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 19 wrz 2015, o 20:10

Wysłałem UPSem - 86 zł z ubezpieczeniem itd. dość sporo, ale chciałem szybko. Odesłali na swój koszt chyba DHLem.

Jak odesłali to w opisie było, że padł BEC i zrobili jakiś tam upgrade softu. A tak teraz skojarzyłem, że w W-wie jest taki serwis http://www.rcmodelserwis.pl/, coś kiedyś mi naprawiali chyba jakiś sterownik od helika, taki 4w1 (jakiś mały Blade, dawne czasy), kojarzę, że dają radę. Nie zaszkodzi zadzwonić.
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 19 wrz 2015, o 21:28

Dzięki za namiary.

A w YGE przez jakiego maila się z nimi kontaktowałeś? Na stroinie widzę tylko formularz dla dealerów i odesłanie klientów prywatnych do tych pierwszych.
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 19 wrz 2015, o 23:07

dalton pisze:A tak teraz skojarzyłem, że w W-wie jest taki serwis http://www.rcmodelserwis.pl/, coś kiedyś mi naprawiali chyba jakiś sterownik od helika, taki 4w1 (jakiś mały Blade, dawne czasy), kojarzę, że dają radę. Nie zaszkodzi zadzwonić.


Mojego Scorpiona 130A oddałem do tego serwisu, poleżał 2-tyg, ale nie udało się go naprawić.

niebochod

Myślę, że skoro regulator nie daje żadnych znaków życia to nie ma co liczyć na łatwą, samodzielną naprawę. Gdyby działała procesor i sterowanie a padnięte by były same końcówki mocy to naprawa by była dość prosto, o ile by Ci się udało kupić odpowiednie mosfety.

Lepiej wyślij go do YGE
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 20 wrz 2015, o 10:54

niebochod pisze:Dzięki za namiary.

A w YGE przez jakiego maila się z nimi kontaktowałeś? Na stroinie widzę tylko formularz dla dealerów i odesłanie klientów prywatnych do tych pierwszych.


Przepraszam :plask: sprawdziłem jak to było dokładnie, więc faktycznie kupiłem swoje w http://www.rcheli-store.de/, jak padło napisałem do gościa ze sklepu i wysłałem do niego, nie do YGE, a on dalej. Jeszcze raz przepraszam, że niechcący wprowadziłem Cię w błąd. Faktycznie oni na stronie nie mają maila :( . Jak chcesz mogę napisać do gościa z tego mojego sklepu i zapytać go co zrobić w twojej sytuacji.
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 20 wrz 2015, o 21:14

Spoko. Wygląda więc, że idea jest taka, że kontakt z YGE ma być przez sprzedawcę. Ja kupowałem w pl, więc tam też się będę kontaktował.
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 20 wrz 2015, o 21:38

Mam podobny problem z moim Yge 160 po krecie.Mój ma trochę inne objawy,dioda bardzo szybko mruga i gra jakąś melodyjkę.Też mam zamiar wysłać do naprawy do Niemiec.
Adres to info@yge.de
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 20 wrz 2015, o 21:46

Jak wydaje dźwięki to pierw bym się starał dowiedzieć co one mogą oznaczać, np. w tym wątku:
http://www.rc-help.com/archive/index.php/t-10246.html
ktoś miał taki przypadek:
I found out that 6 beeps is an error code for start up failure. Either i clear it with a program card, which i do not have or boot process with low to high thro stick and back to low to clear error. Beeps all gone now and i am ready to hit the field this weekend. by the way i did not notice any reset button on the YGE.
Awatar użytkownika
dalton
Stały bywalec...
Posty: 186
Rejestracja: 18-07-2015
Lokalizacja: Konary
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 34 razy

Postautor: dalton » 21 wrz 2015, o 06:22

armagedon pisze:Mam podobny problem z moim Yge 160 po krecie.Mój ma trochę inne objawy,dioda bardzo szybko mruga i gra jakąś melodyjkę.Też mam zamiar wysłać do naprawy do Niemiec.
Adres to info@yge.de


A ile tych dźwięków ? Jak z tobą gada to pewnie po Krecie poprostu wywala jakiś błąd, zresetuj kartą. Mam w tej chwili 4 różne regle YGE i już różne przypadki przerabiałem. jak napiszesz dokładnie co i jak, może będę mógł pomóc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Artur

Blade 450x / T-Rex 450L / Goblin 380 / Mikado Logo 550 / Goblin Black NITRO
Summit / 2xTeton
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 21 wrz 2015, o 10:51

Postaram się go podłączyć i opisać objawy dziś wieczorem ;)


Więc tak,regulator podłączyłem i brak jakichkolwiek oznak życia po za mrugającą dioda. Nie wydobywa się żaden dźwięk jak wcześniej pisałem(coś mi się chyba wydawało).
Podczas programowania,regulator nie wydaje dźwięku zatwierdzenia wybranej funkcji :( raczej kapa bez serwisu się nie obędzie
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
intar
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 24-09-2015
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowano: 1 raz

Postautor: intar » 24 wrz 2015, o 16:02

Witam,
Przeniosłem się z epheli, tutaj jest ciekawiej. Do tematu , miałem podobny przypadek z YGE 120 po krecie, wysłałem do YGE do naprawy , stwierdzili iż się nie opłaca i dostałem propozycję kupna nowego za ok 2/3 ceny, dla latających dużo myślę , że się opłaca.
Teraz jednak w Goblinie latam na CC160 na razie nie zawiodłem się.

pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 24 wrz 2015, o 23:27

A ile czekałeś na odpowiedź?
Awatar użytkownika
intar
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 24-09-2015
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowano: 1 raz

Postautor: intar » 26 wrz 2015, o 21:35

Początkowo zapytałem czy mogę wysłać do naprawy i o cenę , odpowiedzieli, iż ok. 50 euro - wysłałem. Czekałem 2-3 dni na diagnozę / kilka elementów miałem uszkodzonych/ - naprawa nieopłacalna stwierdzili, lepiej kupić nowy z rabatem. Kontakt na e-maila tego samego dnia, grzecznie i fachowo.

Łukasz - ile twój Goblin ma już wylatane ? Dużo latałeś w tym roku?

pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 30 wrz 2015, o 10:09

Za 2/3 ceny to można kupić nowego YGE z brandingiem MSH, więc się jak na razie wytrzymałem się z wysyłką. Mam mieć pożyczonego CC Edge 160A, nad którym się zastanawiam, ze względu na loggera i wygodę programowania. Trochę odstraszają mnie tylko takie wątki:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=709004
i rozmiar, który może nie zmieścić się w ramie goblina przed-Competition.

Co do goblina to za wiele nie ma jak na swój wiek: ~240 lotów.

Wróć do „Silniki elektryczne i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron