Jakie łożyska do 600M Aligna?

Jak nie podepniesz to nie zaiskrzy.
Awatar użytkownika
maczar
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 70
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 10 razy

Postautor: maczar » 2 lis 2010, o 19:40

Panowie,

Po 25 lotach na tym silniku dostał on dość duże luzy góra-dół i lekko lata na boki. Porównywałem z silnikiem kolegi (taki sam) i nie ma aż takich luzów.
I tutaj pojawia się pytanie:
Jakie łożyska kupić? Jakieś konkretne firmy, typy? Ceramiczne, hybrydy czy metal?
Pytanie jest też jak wyciągnąć stare łożyska z silnika? Odkręciłem ten robaczek na dole i próbowałem go wybić, ale słabo idzie :dk:
Uwaliłem nawet jeden śrubokręt 1.5mm bo końcówka została w wale :twisted: :twisted:
Pozdrawiam!
KDS 700FBL Innova | Trex 450 PRO BeastX | JR DSX11
radiomodels.com.pl pilot
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 2 lis 2010, o 20:18

Najpierw 3G, teraz silnik...

Tym: http://www.bocabearings.com/search.aspx?SearchType=StartModel&ProductGroupID=31&MFGSYSID=738&ModelName=600M&Feature= się zachwycają za Wielką Wodą, a o wymianie łożysk/wału jest sporo tutków. Ostatnio nawet był na EPHeli z 500M w roli głównej i nie sądzę aby się to jakoś mocno różniło od Twojego silnika. Chyba kolegi Sotom'a i było też coś o łożyskach, więc pewnie do 600M coś dobierzesz.
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 3 lis 2010, o 01:25

500M jest slynny ze slabych lozysk ale 600M jest to zjawisko raczej zadkie w mojej opini albo miales pecha i trafil ci sie z badzejnymi lozyskami albo zle ustawiles przerwe pomiedzy zebatka silnika i glowna zebatka mysle ze raczej to drugie bo jeszcze nie slyszalem aby w 600M lozyska poszly tak szybko 25 lotow (specjalnie w T550)

Umnie lozyska w T600 (ten sam silnik wieksze przeciazenia) wytrzymaly 280 lotow
ustawiajac przerwe pomiedzy zebatkami musisz miec mala przere po ustawieniu, jak przepuscisz pasek papieru z drukarki pomiedzy zebatkami papier nie moze byc przeciety w zadnym miejscu (wszystkie zebatki sa troche jajowate "owalne") tak ze ten test robisz w miejscu gdzie zebatki sa najblizej siebie

silnik ten ma do 30 000 obrotow na min tak ze jak jedna zebatka bije o druga (zamala przerwa) to przeciazenia sa ogromne i lozysko pada bardzo bardzo szybko

wyciaganie walka nie jest latwe poniewaz jest bardzo z pasowane ja uzylem pozadnego imadla, kawalka drewna z dziura w srodku (aby wal przeszedl przez nia podczas wybijania) stalowa srube o troche mniejszej srednicy niz wal i ciezkiego mlotka

dolne lozysko wyszlo latwo wsadzilem srubokret o gory pod katem i go delikatnie wybilem gorne lozysko uzylem dlugiej stalowej sruby o srednicy mniejszej niz otwory w silniku ale wiekszej od wewnetrznych otworow w lozysku
rowniez pomaga jak dasz z dwie krople srodka penetrujacego (np nafta) na 10 min przed operacja w miejscu lozysk i obudowy

gdzies na tym forum widzialem filmiki Scorpiona z wyzej wymienionymi operacjami z Align jest bardzo podobnie.

Align komplet wal+lozyska sa tanie i ja po wymianie bylem zadowolony (bylem bo teraz 600 jest 12s) ale znam kilka osob co uzyly align kompletu i jak to tej pory nie nazekaja
ale oczywiscie jak cos z gornej polki to ceramiczne (jedyna wada to dosyc drogie i przy krecie prawie gwarantowane ze do smietnika) a zaleta to ze przy lotach bez kretowych i dobrym ustawieniu wystarczaja prawie na zawsze :P
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 3 lis 2010, o 22:59

Max S pisze:gdzies na tym forum widzialem filmiki Scorpiona z wyzej wymienionymi operacjami z Align jest bardzo podobnie.

http://heli-team.pl/index.php?option=co ... &Itemid=94
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Silniki elektryczne i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości