Problem z nowym pakietem

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 kwie 2023, o 11:11

No ja tak trochę odczucie Maćka potwierdzam, ale skoro ładowarka w trybie Balance wykryła i zrobiła wszystko prawidłowo ...?
Z drugiej strony jeśli problemem jest niestyk to winny wcale nie musi być urwany kabelek - czasami ubrudzony lub utleniony pin też może napsuć sporo zdrowia...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 kwie 2023, o 11:14

Naderwane kabelki mają to do siebie że raz stykają a raz nie, w zależności od tego jak potetrasz kablem.

kudzu pisze:@mwx czyli nie podzielasz teorii, że pakiet został zbyt głęboko rozładowany i ładowarka sobie z tym nie poradziła?


Nie. Oba urządzenia pokazałyby jakiś odczyt, nawet gdyby to był 1V. To że buzzer pokazywał sumaryczne napięcie odpowiadające 5 celom oznacza tylko tyle że nie miał kontaktu z jedną z nich - on przecież nie czyta napięcia z głównego złącza.
Poza tym to by oznaczało że pakiet ma drastycznie rozjechane cele - a to chyba nie jest ani stara, ani wyjątkowo tandetna ani dziurawa bateria.

No i nie ma takich cudów że ogniwo rozładowane absolutnie do zera nagle wraca do 3.4V.
A jeśli jest to kol. Menelik powinien zgłosić się po nagrodę Nobla za wynalezienie źródła darmowej energii
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 kwie 2023, o 16:23

mwx pisze:Naderwane kabelki mają to do siebie że raz stykają a raz nie, w zależności od tego jak potetrasz kablem.



No tak, ale on "tetrał" i nie udało Mu się namierzyć źródła problemu. Więc mówię co mi przychodzi o głowy...

Co do reszty - pełna zgoda.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 16:41

To na 100% nie wtyczka balansera, potwierdzone - tą teorie można odrzucić.


Zrobimy taki dodatkowy test, żeby się wyjaśniło.

1. Wezmę stary pakiet 2S podepnę buzzer i 'zjadę' z nim do wartości 3.4V, tyle było jak miałem problem ze "STORAGEM" w piątek.
2. Podepnę pod ładowark(i) i spróbuję go wprowadzić w tryb STORAGE przy celach ~3.4V

Zobaczymy czy temat wróci


IMHO - te ładowary nie potrafią zrobić storage poniżej jakiejś wartości, sprawdźmy to zatem.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 kwie 2023, o 17:59

Jak wezmiesz 2s to test moze nie byc wiarugodny.
Np. Do 3s wszystko moze byc ok

Te li-po monitory tez wzglednie poprawnie mierzą tylko wartosci pierwszych trzech albo czterech cel.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 18:15

Wziąłem 4S i póki co, wygląda to tak:

C1: 3.75
C2: 3.81
C3: 3.81
C4: 3.82

C1 już buzzer nie widzi, czyli pokazuje że pakiet ma 3 cele
Ładowarka jeszce widzi 4 cele.


Jedziemy dalej do < 3.6 żeby zapiąć do ładowarki
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 9 kwie 2023, o 19:08

Menelik, jak do tego doszło, że pakiety za gruby hajs, do modelu za kilka tysięcy, ładujesz ładowarką za 5 dych?
:D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 19:23

mikegsx400 pisze:Menelik, jak do tego doszło, że pakiety za gruby hajs, do modelu za kilka tysięcy, ładujesz ładowarką za 5 dych?
:D


Dobra dobra już hehehe :lol:
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 21:48

Teraz trochę rozwinę, bo wcześniej na szybko ;-)


Przede wszystkim:

Obrazek

Wchodzę do sklepu modelarskiego (do którego chodziłem gdy latałem jeszcze Freya EVO 90) i mówie, potrzebuje ładowarki bądź ładowarek do pakietów do helikoptera, 6s dwie sztuki.
Dostaję do łapy Redoxa V3 gość mówi: wystarczy, nie ma co ładować się w koszta
Mówię: Ma to sens, jeśli robi robotę, a opinie są zajebiste - to kupuje dwie.

Wracam, odpalam, ładuje, latam
Wracam, odpalam, ładuje, latam
Wracam, odpalam, ładuje, latam.
...
Wracam, odpalam, ładuje, latam

I tak 13 razy, praktycznie co drugi dzień

Coś nie tak ?
No skąd, średnio pakuję pełna baterie w 2/3h, ok mam czas - to hobby, nie śpieszę się - ładowarki działają BEZ problemowo, więc myślę - dobry zakup.


Czy to reguła, że jak kupujesz helikopter, który jest drogi (bo zawsze był), do tego pakiety, które uważam są kur3w5ko drogie i głupie (bo to w zasadzie zalutowane w chinach cele z kablami) w porównaniu do intelignetnych baterii do dronów dostępnych dziś na rynku; że ładowarka TEŻ musi być droga - bo latam helikopterem ?

No chyba nie do końca tak jest ?
To że kupie ładowarke za 800 zł, wcale nie uchroni mnie przed zepsuciem pakietu w trakcie lotu - bo tak głupi jest ten pakiet, i tak słabo jest, że w świecie heli nadal trzeba się z tymi celami 'brandzlować'


Ogólnie rzecz biorąc, powrót do hobby po nastu latach, porównałbym z zakupem oldsmobila, podczas gdy w tej samej cenie, możesz kupić nowe auto z salonu.
Zaj3biście się lata heli, ale wszystko co jest przed i po lataniu to są lata świetlne do tego co jest dziś standardem na rynku.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 22:37

Dobra, wynik wygląda tak:

Rozładowałem stary pakiet 4S :

Obrazek
Obrazek


Wynik jest taki, że ładowarka elegancko odpala tryb STORAGE i widzi 4 cele bez problemów.

Obrazek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 9 kwie 2023, o 23:05

Do tego klimatu chyba musisz sie przyzwyczaic ...na nowo :D Ja sie nad celami nie brandzluje, w moich nawykach nie ma storydzowania liposow po lotach, nie ukladam ich tez pod katami prostymi na polce zeby ladnie wygladaly. Dbam tylko o to zeby nie lezaly naladowane i zeby ich nadmiernie nie rozladowac w locie. A pomaga mi w tym timer i na cala ta telemetrie mam wywalone bo tak jak sam widzisz trzeba sie z tym na... Nie ma plug&play. Co do ladowarek to tez zaczynalem od takiego pazdzierza co Ty masz x2 ;) ale zakup lepszej i mocniejszej ladowarki to byla swietna decyzja. Zamiast ladowac pakiety w 2-3h możesz to ogarnac w 30-40 min. Tyle mi zajmuje naładowanie 4 kompletow 12s 4000 do 700 na dwoch isdt q8 ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 kwie 2023, o 23:11

menelique pisze:No skąd, średnio pakuję pełna baterie w 2/3h, ok mam czas - to hobby, nie śpieszę się - ładowarki działają BEZ problemowo, więc myślę - dobry zakup.

Generalnie zgoda i jeszcze raz pełna zgoda i jeśłi o mnie chodzi nie czepiałbym się ani trochę gdybyś kupił np. 3 łądowarki SkyRC. Bo one są DOBRE.
A REdox .... no mówię - ja jakoś nie mam za grosz zaufania do tej marki bo nie mam z nią absolutnie żadnych dobrych doświadczeń, co najwyżej neutralne.

menelique pisze:Czy to reguła, że jak kupujesz helikopter, który jest drogi (bo zawsze był), do tego pakiety, które uważam są kur3w5ko drogie i głupie (bo to w zasadzie zalutowane w chinach cele z kablami) w porównaniu do intelignetnych baterii do dronów dostępnych dziś na rynku; że ładowarka TEŻ musi być droga - bo latam helikopterem ?

No chyba nie do końca tak jest ?
To że kupie ładowarke za 800 zł, wcale nie uchroni mnie przed zepsuciem pakietu w trakcie lotu - bo tak głupi jest ten pakiet, i tak słabo jest, że w świecie heli nadal trzeba się z tymi celami 'brandzlować'


Nie, ale DOBRA (ergo sprawna technicznie) łądowarka nie będzie ci dodatkowo utrudniała dojścia o co kaman poprzez dokładanie dodatkowych zmiennych niewiadomych do całęgo układu równań.


menelique pisze:Dobra, wynik wygląda tak:



Powtórz to samo z pakietem 6s.
Rozładowując do małym prądem SPOKOJNIE możesz go rozładować do np. 3,3V/s
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 9 kwie 2023, o 23:25

Carson pisze:Do tego klimatu chyba musisz sie przyzwyczaic ...na nowo :D Ja sie nad celami nie brandzluje, w moich nawykach nie ma storydzowania liposow po lotach, nie ukladam ich tez pod katami prostymi na polce zeby ladnie wygladaly. Dbam tylko o to zeby nie lezaly naladowane i zeby ich nadmiernie nie rozladowac w locie. A pomaga mi w tym timer i na cala ta telemetrie mam wywalone bo tak jak sam widzisz trzeba sie z tym na... Nie ma plug&play. Co do ladowarek to tez zaczynalem od takiego pazdzierza co Ty masz x2 ;) ale zakup lepszej i mocniejszej ladowarki to byla swietna decyzja. Zamiast ladowac pakiety w 2-3h możesz to ogarnac w 30-40 min. Tyle mi zajmuje naładowanie 4 kompletow 12s 4000 do 700 na dwoch isdt q8 ;)


Śmiało mnie ten czas ładowania przekonuje - i nawet nie wchodzę w polemikę, Aikus podrzucił mi już ładowary, jutro siadam i przeglądam - 30minut vs 3h ? Więcej mi mówić nie trzeba



aikus pisze:Powtórz to samo z pakietem 6s.
Rozładowując do małym prądem SPOKOJNIE możesz go rozładować do np. 3,3V/s


Jutro lece z 6S, znajdziemy powód tego piątkowego chaosu ;-)
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 10 kwie 2023, o 08:49

Jeśli Aikus na swej liście ładowarek nie podał marki Hota to raczej warto na nie zerknąć. Na chwilę obecną mam za sobą kilka cykli (3 lub 4) i działa dobrze i na pewno software jest bardziej aktualny i lepszy dla oka :) Jedynie nie znalazłem w tej ładowarce pomiaru rezystancji cel/pakietu.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 10 kwie 2023, o 11:58

Wracając trochę do początku to masz @menelique w sumie 2 drogi:
- telemetria - zawsze wiesz, zawsze powie, pełen komfort
- timer - wada taka, że uśredniasz. Czyli latasz względnie to samo, a jak chcesz "podziczeć" to ujmujesz 30-120 sek. A to przy czasach lotu rzędu 4 min to dużo.

Ponieważ mówimy o dużym modelu i drogich pakietach pasowałoby iść w telemetrię zwłaszcza, że masz ESC wspierający. Uważam, że przy tych pieniądzach które wkładasz w to po prostu trzeba mieć.
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 10 kwie 2023, o 13:05

Tak jak już pisałem - dużo dobrych sugestii, które napewno wezmę pod uwagę.

Ta telemetria to po powrocie do hobby po tylu latach uznawałem to za 'granted' - ale żeby tak było, trzeba się będzie zupgradeować - do tego też dojdę.
Póki co, przestawiłem buzzery na 3.8, klawisz zmienijący wartość zakleiłem na amen, na aparaturze ustawiłem timer i dopóki nie znajdę tutoriala, jak to wszystko razem poszyć z T14SG to latam, nie marudzę - bo tu o latnie chodzi a nie dłubanie, w moim przypadku jeszcze tak do tego podchodzę ;-)


Już na horyzoncie widzę: https://www.scorpio-polska.pl/katalog/castle-creations/castle-telemetry-link-futaba-s.bus2-p46782.html
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 10 kwie 2023, o 18:34

Z ciekawości, nie żeby ciągnąć dalej, ale wydaje mi się, że jestem winien tu coś więcej niż tylko opowieść "jak to było" - za tą pomoc - więc zapialem sie do telemetri CC, ponizej wykresy


Obrazek
Obrazek

Pierwsza sesja, robiona była na pakiecie z którym były problemy jak opisano w tym wątku
    - W momencie startu 50.5V
    - W momencie lądowania 44.6V
    - Lot przebiegł pomyślnie


Druga sesja, to dzwon.

    - W momencie startu 50.5V
    - W momencie dzwona CC zgłasza 44.0V
    - Gruba czerwona linia to Voltage Cutoff 38.67V
    - Widać throttle w dół na samym końcu
    - CC miał jeszcze 5% pamięci, a zapis totalnie się urywa przy crashu :?:

Zoom na ostatnie dwie sesje (dwa pakiety)

Obrazek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 kwie 2023, o 23:02

Przestaw sobie częstotliwość logowania na jakąś sensowniejszą niż 1Hz. Przy takiej rozdzielczości nie widać żadnych pików.
Daj z 50Hz, po co Ci zapis ostatniej godziny - jak podgląda się logi to zazwyczaj po to żeby obejrzeć ostatnie 1-3 loty

No i wyłącz ten hard cutoff...


Cały tutorial jak podpiąć telemetrię CC->Brain2->14SG masz w instrukcji w aplikacji Braina, do ściągnięcia za darmo że strony MSH
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 11 kwie 2023, o 13:41

Hard Cut na sofcie był, także tu bez zmian.
Częstotliwość max 10hz w tym CC, ustawiłem

Nie ma co, trzeba lecieć ;-)

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron