LiPo - wszystko o...

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 19:58

Różnie bywa. Zazwyczaj martwe ogniwo nadal przewodzi prąd, ale co najmniej 2x byłem świadkiem tego jak sobie wybuchło w locie i przestało. Raz nawet był płomień :)

Oczywiście żeby doprowadzić LiPo do takiego stanu to trzeba bardzo nieumiejętnie się nim posługiwać.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 wrz 2023, o 20:29

sl8er pisze:W zdechlym pakiecie padla jedna cela i co ciekawe jak zdechla obroty podskoczyly o 200. Jak to wytlumaczyc??? Nastapilo zwarcie i napiecie z pozostalych 11 cel nie bylo ,,kradzione,, przez zdychajaca cele???


hmm hmm No może.... Bo ona była już przebiegunowana i rzeczywiście mogła "kraść część napięcia", a energię z niego przekształcała w ciepło.
Jak się w końcu zespawała to przestała kraść...

sl8er pisze:Czy mozliwe jest takie zdechniecie pakietu ze napiecie spadnie momentalnie do zera, przerwanie obwodu i kaplica?? Czy zwykle nastepuje ,,zaspawanie sie? , zwarcie ,, i z 6S robi 5S i mozna spokojnie wyladowac?


IMHO niestety możliwe jest przerwanie obwodu. Ale JEDYNY przypadek takiego totalnego zabicia pakietu w locie jaki miałem był taki jak napisałem, czyli taki jak Twój, plus u mnie było jeszcze rozszczelnienie celi i upuszczenie z niej gazów.
(brak dymu, brak ognia).

Przerwanie obwodu jest możliwe (tak myślę) głównie na skutek temperatur jakie się tam pojawiają - tylko czekać aż któryś lut puści.
NO bo cele same w sobie raczej będą dostawały zwarcia. Też od temperatury - izolacja się między elektrodami wytapia i się stykają, albo CHJWC (niestety nie wiem dokładnie jak wygląda równanie reakcji zachodzącej w akumulatorze Litowym).
Awatar użytkownika
sl8er
Stały bywalec...
Posty: 195
Rejestracja: 20-05-2018
Lokalizacja: Drezno
Podziękowano: 5 razy

Postautor: sl8er » 21 wrz 2023, o 18:41

mwx pisze:Różnie bywa. Zazwyczaj martwe ogniwo nadal przewodzi prąd, ale co najmniej 2x byłem świadkiem tego jak sobie wybuchło w locie i przestało. Raz nawet był płomień :)

Oczywiście żeby doprowadzić LiPo do takiego stanu to trzeba bardzo nieumiejętnie się nim posługiwać.


czy chodzi a taki stan zaraz po locie:
-ladnie napompowane
-gorace ze w lapie sie nie utrzyma
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
T rex/Gartt 700 - spirit pro
T rex 600 6s - spirit pro
Goblin/Devil 380 - spirit pro
Tarot 450 - spirit
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 wrz 2023, o 23:41

No mniej więcej taki pakiet mi w locie wybuchł. Tyle, że zamiast prawie nie istniejącej już fabrycznej koszulki był cały pookręcany taśmą izolacyjną, co oczywiście gówno dawało.
:)
I teraz popatrz jak się te cele rozchodzą, jak tam siły rozciągające działają na te blaszki które je łączą.
Jak tylko to złapie temperatury, to aż się prosi, żeby lut puścił.

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości