Ogrzewanie: kamizelki, skarpetki, aparatury

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 25 paź 2014, o 16:58

Postanowiłem sobie zrobić coś do ogrzewania czegoś. Zacząłem rozkminiać zasady fizyki z II klasy ale do końca nie jest pewny wyników:

Wstępne założenia do kamizelki :

czas grzania: do 1h
napięcie pracy celi: 3,8V
liczba cel: 6
napięcie: 22,8V
pobór prądu: 3A
moc grzania: 68,4W
przy drucie oporowym 7.6 Ohm
i jego długości: 3m
Ohm/m: 2,53
średnica drutu: 0,8mm

Parametry trzeba by chyba trochę obniżyć bo mata grzejna do samochodu (49zł allegro) ma około 50W
Kenobi przypomniał byś parametry i twoją walkę z ogrzewaniem?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 25 paź 2014, o 18:30

To moje ogrzewanie zrobione kiedyś do Aurory, ale do spektruma też mi pasuje:

Zakupiłem na ale drogo drut oporowy 0,2MM 13,70 Ohm/metr
Wyciąłem z folii samoprzylepnej kształt który pozwoli na obłożenie aparatury.
Następnie zdjąłem zabezpieczenie papierowe i prykleiłem drut oporowy jak na zdjęciu.
Następnie zabezpieczyłem drugim kawałkiem folli który przyciąłem po naklejeniu na pierwszy kawałem z drutem.

Ogólnie wyszło mi 100ohm co dawało 2W przy 4s i okazało się że jest to za mało. Więc przeciąłem mniej więcej w połowie i połączyłem równolegle co dało 25 Ohm czyli 8W i przy 4s i wydawało się że jest ok. Jednak na dworze 8W było nadal ciut za mało. Cięcie dalej też było bez sensu bo zwiększenie prądu zbyt szybko rozładowywało by pakiet. Podpiąłem do 6s5000 i jak na mój gust jest idealnie.
25 ohm przy 22V to 20W i na to należy patrzeć przy konstruowaniu ubranka dla apki bez regulatora temperatury.
25ohm przy 22V - 25V daje 1A co powinno wystarczyć na 4 godziny z zapasem przy pakiecie 6s5000.

Na początku myślałem aby przykleić na stałe ale problem był z dostępem do gniazdek i pakietu w apce więc z termokurcza zrobiłem obejmę i ubranko jest naciągane na apkę.
Apka w ubranku leży w rękach przyzwoicie i mi w niczym nie przeszkadza a wzięcie aparatury do rąk sprawia przyjemność. Pakiet siedzi w kieszeni kurtki więc po położeniu aparatury na stół trzeba go wyjąć z kieszeni :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości