Chcesz polatać - zdaj egzamin

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 mar 2015, o 11:50

Jazz pisze:Z ubezpeiczniem jest tak - ze nikt Ci nie kaze zglaszac zdarzenia na Palacowej.


No ale nie sugerujesz chyba wyludzenia odszkodowania skladajac falszywe zeznania... :evil:

Jazz pisze:[...]
Pokrywanie z własnej kieszeni - obys nie uszkodził szyby w np Subaru imprezie, ktora kosztuje 2000 :-)


Licze sie nawet z wiekszymi kosztami, ale ryzyko oceniam jako relatywnie male.

Jazz pisze:Tak swoja droga ja latam takze w innych miejscach , w tym takich ktore jak najbardziej sa przeznaczone do latania - np na lotnisku za Konstancinem (okolo 4 km dalej jadac od Palacowej)


Aa... No to co innego.
Pogadamy moze jutro, opowiesz mi co i jak...

Jazz pisze:Moim zdaniem kazdy powinien te 100 zl raz na rok odżałować i miec OC, a wszelkie tłumaczenia słuza tylko temu aby usprawiedliwic swoje lenistwo :-)
Mi tez sie kiedys nie chcialo tego zrobic, ale jakos sie zmotywowalem i od 2 lat juz mam.


Masz racje, z tym ze odzalowanie 100 raz na rok to najmniejszy problem, wiekszy problem dla mnie to zawracanie sobie dupy czyms co nie ma sensu.
Ale skoro jest taka mozliwosc zeby polatac legalnie doslownie pare kilometrow dalej - to zmienia postac rzeczy.
Slowo honoru - nie wiedzialem o tym. Jedyna mozliwosc o jakiej wiedzialem to zglaszanie lotow na Okeciu. Formalnie i prawnie - OK, ale na zdrowy rozsadek - PARANOJA, zeby zawracac dupeńkę kontrolerom lotu takimi bzdetami.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 20 mar 2015, o 11:56

No ale liczyc się trzeba z tym że te lotnisko nie ma klimatu jak pałacowa - póki co bywa tam niewiele osób, a towarzystwo to rzecz cenna :-)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 mar 2015, o 12:33

Touche!! :thumb:

Tak czy siak, przemyslec sprawe warto.

Update:
Z drugiej strony, poprzebywac sobie wsrod prawdziwych maszyn - tez fajna sprawa....
Ja czasami jezdze sobie na Okecie... Po kierunku wiatru wybieram sobie pas na ktory akurat schodza samoloty, staje pod plotem i patrze.
Czasem spotykam ludzi ktorzy robia zdjecia - ja nie robie. Tylko patrze. (no czasem cos tam cykne komorka, ale to sie nie liczy).

Zawsze jak mam mega wk^%$a na Zycie, na babe albo na cokolwiek/kogokolwiek - to mi pomaga.
;)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, o 12:47 przez aikus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 20 mar 2015, o 12:36

No jak tam byłem, to samolotem była bajka - normalnie nie można sie było nacieszyć.
Równiutko, trawka elegancko przystrzyżona , autkami tuz obok się stoi w rządku.
Do tego trafił sie start i lądowanie samolotu małego - fajny przerywnik w kolejnych lotach.
Wiało wtedy, a on szybciej i lepiej wylądował niz my modelami :-) aż nam wstyd bylo hehe.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 mar 2015, o 12:51

No wlasnie - zobacz update mojego poprzedniego posta - nie bede juz przeklejal:)

No ale to ze samolot duzy lapiej ładniej ląduje to chyba normalne.
Przeca to na tym cala sztuka polega ze one dla modelarzy sa takim troche niedoscignionym wzorem.
Co innego jesli chodzi o akrobacje w powietrzu - kiedys Pawczu o tym duzo opowiadal i tlumaczyl co mozna i tak dalej.
Zaczac nalezy od tego, ze nie wiem czy ktorykolwiek pilot by przezyl takie przeciazenia...
;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 mar 2015, o 15:25

aikus pisze:Touche!! :thumb:
Ja czasami jezdze sobie na Okecie... Po kierunku wiatru wybieram sobie pas na ktory akurat schodza samoloty, staje pod plotem i patrze.
Czasem spotykam ludzi ktorzy robia zdjecia - ja nie robie. Tylko patrze. (no czasem cos tam cykne komorka, ale to sie nie liczy).

Zawsze jak mam mega wk^%$a na Zycie, na babe albo na cokolwiek/kogokolwiek - to mi pomaga.
;)

Zanim otworzyli obwodnicę często wracałem Poleczkami do domu. Nie powiem, nawet w te lepsze dni zdarzało mi się przyparkować na chwilę i stanąć na tym mini nasypie :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 mar 2015, o 23:10

Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 30 mar 2015, o 05:51

No i zaraz się okaże że bez spadochronu nie da się latać. A kto będzie sprzedawał jedyne atestowane spadochrony? Szwagier, brat czy ciotka? :)
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 30 mar 2015, o 05:55

... a czytał w ogóle ktoś z was projekt rozporządzenia zamieszczony na stronie ulc?
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 30 mar 2015, o 07:07

ale Ramotnemu chodzi o nagonkę prasową a nie o zawartość merytoryczną projektu. Pismaki lubią pisać na tematy, na które nie mają pojęcia.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 30 mar 2015, o 09:13

No to racja.

btw. ... kiedyś mój wykładowca zwrócił uwagę na to, że czasami natrafiamy na nawet obszerne artykuły w temacie w którym mamy pojęcie. Czytamy i widzimy jak bardzo nieprecyzyjnie dziennikarz się z takim tematem obszedł, jak niektórych ważnych rzeczy nie dopowiedział, a niektóre wręcz przekręcił. I teraz należy sobie zdać sprawę jak bardzo nierzetelną możemy otrzymać informację, i jak bardzo "nam się może coś wydawać" po przeczytaniu artykułu w temacie, o którym nie mamy zielonego pojęcia...
Tak pod rozwagę, jak się komuś wydaje, że wie bo gdzieś tam kiedyś czytał... ;)
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 mar 2015, o 09:30

ZA PRLu byl taki zakazany kawal, ze TVP podaje zawsze trzy rodzaje informacji:

1. Prawdziwe - jest to podanie czasu.
2. Prawdopodobne - Prognoza pogody
3. Nieprawdopodobne - wszystkie pozostale.

Ten kawal tak naprawde jest ponadczasowy, tyle ze po upadku PRLu przestal byc zakazany.

@Valoos - popieram!
Goraco polecam daleko idaca rozwage przy poddawaniu swojego mozgu praniu poprzez zalewanie tak zwanymi informacjami.
Dotyczy to oczywiscie nie tylko telewizji, ale tez internetowych serwisow infotmacyjnych, gazet i radia.

Innych, podobnych kawalow o Radiu Erewan nikomu chyba przypominac nie trzeba, a jak ktos chce, to googiel zna wszystkie ;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 31 mar 2015, o 14:09

aikus pisze:Dotyczy to oczywiscie nie tylko telewizji, ale tez internetowych serwisow infotmacyjnych, gazet i radia.
I for dla mamusiek :rotfl2:

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości