LiPo - przechowywanie

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 1 wrz 2017, o 19:03

Nic z tych rzeczy, żadnego dymu, ognia czy wybuchów, byłem nawet trochę rozczarowany. Przeciągnąłbym eksperyment, ale uznałem że dłużej jak 2 m-ce to raczej nie będę trzymał naładowanych pakietów. Nie mam ich aż tyle żebym miał problem z utylizacją energii :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 1 wrz 2017, o 19:03

wojtekr pisze:opisałbyś jakieś źródła tych mechanizmów, obliczeń?

Podstawowe żródło info to noty aplikacyjne Kokama, otrzymywane wraz z wyrobami w początku lat 2000.
Dalsze, bardziej praktyczne (przymusowe ;) ) rozpoznanie zagadnienia to trwające kilka lat nabywanie wiedzy we własnym skromnym zakresie. Było to podyktowane koniecznością ogarnięcia tematu na potrzeby budowy prototypów rowerków elektrycznych, potem już czegoś z dwoma śladami.
Pozostały po tym bruliony zapisane setkami tysięcy cyferek i jakaś tam skromna wiedza na temat. Wiedza ta w niektórych zakresach zdeaktualizowała się w wyniku postępów technologicznych producentów i wymaga aktualizacji od czasu do czasu.
Nie znam ŻADNEGO ogólnodostępnego żródła wiedzy szczegółowej o tym, co rzeczywiście dzieje się w takim X-tronie na przykład gdy wtłaczamy w niego dżule.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 1 wrz 2017, o 23:16

Pakiety pozostawione naładowane puchną? Dziwne, bo do dziś dnia mam pod biurkiem karton pakietów 3S (gensy), które koleżka zostawił naładowane na wieeeeeele dni. Okazało się, że mimo iż twarde jak z fabryki, to szmaty są totalne. Przy próbie rozładowania w locie padały tak szybko, że nawet nie zdążyły się podgrzać.
Muszę coś z nimi zrobić. Może jakiś test w imadle po naładowaniu? Albo rzuty w kosmos i lądowanie na betonie? Będzie jakiś wkład dla nauki? :)

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 2 wrz 2017, o 00:06

SeKLeS pisze:Pakiety pozostawione naładowane puchną? [...] Będzie jakiś wkład dla nauki? :)

Zazwyczaj uwolniony wodór powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz "torebki", ale nie zawsze tak musi być.
Powyżej przytoczona historia Gensów jest już wkładem dla nauki :) . Pozostawienie ogniwa z górnym napięciem skraca jego żywot. W odniesieniu do wysokowydajnych ogniw o szczególnie niskiej rezystancji wewnętrznej może to być niebezpieczne.
Stanu "storage" i odnośnych funkcji ładowarek (bodajże wszystkich) nie wprowadzono dla jaj bez istotnego powodu.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 wrz 2017, o 10:50

Sekles, po prostu nie puchną z taką siłą żeby pogiąć blachy, które masz w gensach...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 2 wrz 2017, o 13:53

Chłopaki od łódek też opancerzali pakiety blachą i mówili, że lepiej działają... :shock:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 wrz 2017, o 23:53

No właśnie... Tak a'propos... że pogoda jest jaka jest i na kilka najbliższych dni nie widać żeby miała sie istotnie zmienić, to u mnie już dziś znowu zaświeciła się nastrojowa tradycyjna jesienna świeczka elektryczna w postaci halogenu...
:|

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość