Liczenie wylatanych pakietów

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 cze 2015, o 20:38

Wcześniej robiłem kreseczki o takie:

Obrazek

Czyli po 5 kresek na kwadracik...

Będąc w Łodzi Zborecque pokazał mi swój patent... dzisiaj naklejki przyniósł donosiciel... taki miły akcent po zajebistym regulskim dniu...

Obrazek

Dzięki Paweł!
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 16 cze 2015, o 20:55

Jest coś czego nie przynosi Ci listonosz? :)
...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 cze 2015, o 21:00

Pinionchów :(
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 16 cze 2015, o 21:01

jak będziesz na rencie to i te Ci przyniesie :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 16 cze 2015, o 21:01

Kapcie Ci też podaje? :D
...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 cze 2015, o 21:07

Super pomysł, pewnie dzieki liczeniu lotów pakiety wykonają wiecej cykli niż bez liczenia :-)
No dobra raczej nie pedluży ich żywotności ale mozna ocenic ktore pakiety lepsze.
Tylko ...
jak zaznaczasz 1-ktotne rozladowanie ponizej 3.6 3.5 3.4V.
I jak zaznaczasz że lot był spokojny 5cio minutoway a jak ostry 5cio minutowy
I jak zaznaczasz że leżał przez tydzien naładowany.
I jak zaznaczasz że wykonal jeden lot jak go pozyczyłeś Jazzowi. :vhappy:
Wszystki takie wyjatki skracają żywotność pakietu więc bez ich odnotowamia ciężko oszacować ktory był lepiej traktowany a który gorzej :-)

Mi duzo szybciej padly pakiety 40C na których ostro latałem niż 25C ktore delikatnie traltowalem, czy to znaczy ze 25C są lepsze niż 40C ?
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 16 cze 2015, o 21:11

Ken... musiałeś :masakra: Teraz runął cały misterny plan Mirka :grin2:, i padł na pysk Jego znaczkowy pakietopogląd :vhappy:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 16 cze 2015, o 21:16

Czy ja wiem , jesli ma więcej samodyscypliny niż jak to niech sobie kratkuje pakiety.
Mnie notowanie szybko przeszło :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 16 cze 2015, o 21:16

Cóż to wszystko da się jakoś pogodzić. Pakiet ma 6 ścian. Naklejka na każdej z nich powinna załatwić sprawę.
...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 cze 2015, o 21:21

wojtekr pisze:jak będziesz na rencie to i te Ci przyniesie :)

Tylko na banggody juz nie starczy jak leki i browary kupie
lin3e pisze:Kapcie Ci też podaje? :D

Zapytam, robi wrażenie takiego co się zgodzi...
Kenobi36 pisze:Super pomysł, pewnie dzieki liczeniu lotów pakiety wykonają wiecej cykli niż bez liczenia :-)
No dobra raczej nie pedluży ich żywotności ale mozna ocenic ktore pakiety lepsze.
Tylko ...
jak zaznaczasz 1-ktotne rozladowanie ponizej 3.6 3.5 3.4V.
I jak zaznaczasz że lot był spokojny 5cio minutoway a jak ostry 5cio minutowy
I jak zaznaczasz że leżał przez tydzien naładowany.
I jak zaznaczasz że wykonal jeden lot jak go pozyczyłeś Jazzowi. :vhappy:
Wszystki takie wyjatki skracają żywotność pakietu więc bez ich odnotowamia ciężko oszacować ktory był lepiej traktowany a który gorzej :-)

Mi duzo szybciej padly pakiety 40C na których ostro latałem niż 25C ktore delikatnie traltowalem, czy to znaczy ze 25C są lepsze niż 40C ?

Łe tam. Latam z timerem po 5 minut. Liczę żeby wiedzieć ile godzin wylatalem. Na początku takie głupoty kręcą... :)
Porównać nawet nie mam co, bo z założenia latam na takich samych.

Latając tyle samo czasu na każdym i raczej podobnie dodatkowo mogę odhaczyc inna kropką ;) sytuacje takie jak napisałeś, np nietypowy spadek napięcia... jak sie na pakiecie sytuacja powtarza to precz z nim na samoloty ;)
Artu pisze:Ken... musiałeś :masakra: Teraz runął cały misterny plan Mirka :grin2:, i padł na pysk Jego znaczkowy pakietopogląd :vhappy:

I to ze znaczkami polish production...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 cze 2015, o 21:30

Ale ta poczta szybka ;-)

@Kenobi36: ja tam liczę kropkami loty prawie od początku i jeszcze mi się nie znudziło. Wręcz uważam, że zaprzestanie tego nie ma sensu, bo to chodzi właśnie aby zobaczyć po wieeelu lotach. To już lepiej od początku nie liczyć. Ja stawiam kropkę czarnym markerem, a latam mniej więcej tak samo. Ale na upartego można użyc kilku kolorów np. lot ostry, lot Jazza ;-) lot do 3,6, rozładowanie tylko do połowy bo zaczęło kropić itp. Tu chodzi o grubszą statystykę niż szczegółowe logi z życia pakietu ;-)

A pierwotny powód dla którego zacząłem kropkować był taki, że miałem 3 czy 4 identyczne nowe pakiety, i po czasie zaczęły w różnym stopniu puchnąć lub tracić pojemność. A często zdarzało się, że na polu rozładowałem tylko jeden lub dwa, a na następny lot zabrałem znowu wszystkie naładowane. No i nie miałem jak sprawdzić czy np. właśnie niektórych z nich nie rozładowywałem częściej. Do dzisiaj tego nie wiem. Umrę nie wiedząc. Smuci mnie to tak niemiłosiernie, że poprzysiągłem sobie po kres mych dni stawiać kropę po każdym locie ;-)

PS jutro wrzucę fotkę poglądową pakietu z kropkami :) bo zostawiłem wszystkie w bagażniku.

Sent from my HP SlateBook 10 x2 PC using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 16 cze 2015, o 23:31

lin3e pisze:Jest coś czego nie przynosi Ci listonosz? :)

Dziecka? Chyba, że się mylę :D
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 cze 2015, o 04:44

Nie myślisz się. Dzieci przynosi mi bocian. Z kapusty bym nie wziął... mam złe skojarzenia z kapustą...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 17 cze 2015, o 05:40

Tia... bocian :rotfl2: :vhappy:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 cze 2015, o 05:47

Ale zapytam, po co liczycie?
Czy to coś zmieni jesli na jednym paliecie bedzie 100 czy 300 kropek?
Jak padnie to i tak trzeba wymienić niezależnie od tego czy osiągnął 300 kropek czy nie :-)
A które pakiety/marki są lepsze a które gorsze to szacunkowo wiem bez stawiania ikropek.

Jedyny cel to moze aby wiedzieć ile lotów się zrobiło od początku latania, na zlocie ktos mi zadał wlasnie talie pytanie i niestety nie mogłem odpowiedzieć. Ale dla mnie to też nie ma znaczenia.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 cze 2015, o 07:08

Kenobi36 pisze:Ale zapytam, po co liczycie?

Jak pisałem, po to żeby wiedzieć jaki mam nalot (dentysta mówi, że spory :geek: )

Kenobi36 pisze:Czy to coś zmieni jesli na jednym paliecie bedzie 100 czy 300 kropek?

Na tym z 300 kropkami będę musiał przykleić trzecią karteczkę :masakra:

Kenobi36 pisze:A które pakiety/marki są lepsze a które gorsze to szacunkowo wiem bez stawiania ikropek.

Ale mnie ta informacja zupełnie nie interesuje. Nie zamierzam prowadzić żadnych analiz jakościowych pakietów. Tymi samymi pakietami latam samolotami i wtedy nie kropkuję.

Poza tym ja też wiem, że wiesz, dlatego zanim zacząłem zaopatrywać się w pakiety, posłuchałem Twojej rady przy wyborze. Teraz kupuje jedne i te same i nie interesuje mnie czy sa lepsze od marki A czy marki B. Interesuje mnie tylko ile pakietów wylatałem (w sensie, żeby wiedzieć ile godzin). A jak pakiet jakiś pakiet mi świruje to go znacze niezależnie od tego czy kropkuje czy nie.

Kenobi36 pisze:Jedyny cel to moze aby wiedzieć ile lotów się zrobiło od początku latania, na zlocie ktos mi zadał wlasnie talie pytanie i niestety nie mogłem odpowiedzieć. Ale dla mnie to też nie ma znaczenia.

No i o to chodzi. Tzn nie ukrywam, gdybym robił tyle pakietów co Ty to w ogóle bym o tym nie myślał. Nie chciałoby mi się. Ale wiesz, dla niedzielnego latacza to nie problem postawić kilka kropek w tygodniu... :)
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 17 cze 2015, o 07:16

@miruuu zmieniasz zyxa na braina i masz dwa problemy z głowy - z elektrostatyką i zliczaniem bo możesz odczytać statystyki lotów ;)

tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 cze 2015, o 07:19

ale i tak bede potrzebował naklejkę na braina, żeby na niej napisać ile lotów było wcześniej ;)
No i co, jak go zepsuje? :D
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 17 cze 2015, o 08:26

Sprawa bardzo indywidualna, jedni lubią prowadzić takie statystyki, inni nie. Ile ludzi, tyle zdań.
Ja lubię to robić i robię od sześciu lat. na początku też zapisywałem ilość cykli każdego pakietu. Dało się to robić jak miałem z dziesięć pakietów, ale później miałem ich już za dużo i jakoś mi się to znudziło, więc przestałem liczyć. Gdy pakiet pada to katuje go do samego końca, a potem wyrzucam żeby nie narażać modelu na kreta.
Za to nie przestałem zliczać ilości lotów danym modelem. Robię to od początku mojej przygody z helikami, czyli czerwca 2009 :-)
Lubię wiedzieć ile dany model wykonał lotów. Zapisuje je systematycznie w małym notesie po każdych lotach i sumuje co dwadzieścia dla szybszej orientacji.
I tak na dzień dzisiejszy helikami, które mam i których już nie mam zrobiłem przez te sześć lat 2532 loty, co daje średnią 422 lotów rocznie. W tym sezonie zacząłem też zapisywać ilość wykonanych lotów w jednym sezonie. Mam ich już 229 :-) Mam więcej czasu teraz na latanie, więc z 500 na pewno będzie. Do tego dochodzi latanie FPV wielowirnikowcami i samolotem.
I na przykład mój reksio 450 pro który ma 5 lat ma zrobione 704 loty. To mój rekordzista ;-)

Po takim czasie weszło mi już to tak w krew, że po powrocie z lotów odrazu sięgam po notes. Nie jest to dla mnie żadnym obciążeniem, zajmuje pięć sekund, a fajnie wiedzieć to wszystko :-)

Zapisuję również datę zakupu danego modelu by wiedzieć jak długo mi już służy :-)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 17 cze 2015, o 09:09

pkali pisze:@miruuu zmieniasz zyxa na braina i masz dwa problemy z głowy - z elektrostatyką i zliczaniem bo możesz odczytać statystyki lotów ;)

tapatalk

A mi się jeden brain spalił jak regiel poszedł z dymem i licznik przepadł :(
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość