LiPo - pomiary

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 19:15

omcKrecik pisze:Znaczy którą hipotezę ?


Znaczy tak dokładnię to tę:

omcKrecik pisze:Ostatnio widziałem filmik, jak regiel Aligna Krukowi paskudnie przerwał lot. A ten regiel mógł mieć rację, być może chciał ratować pakiet od zgonu i tyle. Wszystko zależy od fabrycznego ustawienia opóżnienia reakcji rozłącznika UVLO (UnderVoltage LockOut) w reglu.


Czyli hipotezę, w które twierdzisz, że w pewnym krecie Kruka, krecie, którego teraz jak na złość nie mogę znaleźć, ale wydaje mi się, że wiem o którym mówisz ( co znamienne, Ty też nie podlinkowałeś w żadnym momencie dyskusji filmu, dlaczego?) ...
... więc, że w tym krecie, regiel odciął zasilaie silnika z powodu spadku napięcia poniżej jego fabrycznych technicznych możliwości pracy, nazwanych przez Ciebie Tu UVLO, jakkolwiek poźniej, powstała też robocza nazwa "rozpaczliwiec", co do której genezy byliśmy zgodni.
W dodaku regiel miał rację, bo chciał ratować pakiet od zgonu.
Do facto w jednym z następnych postów zaprzeczasz sam sobie, bo przyznajesz, odnośnie UVLO piszesz:

omcKrecik pisze:Każdy regiel odetnie przy jakimś napięciu, inaczej być nie może. Niezależnie, czy ustawisz zmniejszanie mocy, czy cut-off na punkt. Po prostu mosfety mocy MUSZĄ mieć pewne minimalne napięcie na bramkach do otwarcia w stan przewodzenia, inaczej się sfajczą w mikrosekundach, czyli eksplodują. Regiel nie mający trwałego zabezpieczenia UVLO przed tą ewentualnością ma poważny błąd konstrukcyjny i raczej nie pożyje długo.



Czyli właściwie już w tym momencie powinienem Cie zapytać: To jak to w końcu Twoim zdaniem jest/było? regiel odciął i miał rację, bo chciał chronić pakiet, czy odciąl, bo musiał, bo inaczej sam by sie sfajczył?

Ale nie zapytałem, bo żadna z tych hipotez MOIM ZDANIEM nie jest prawdopodobna i wyjaśniłem dlaczego.
Ty w odpowiedzi, de facto powtarzałeś tylko, coś w rodzaju "A właśnie, że jest, bo np. akumulatory olowiowo kwasowe..." ...

...
Tę reminiscencję możnaby ciągnąć dalej, natomiast ... generalnie - OK.
Co do jednego masz rację i już się stosuję.

Termometr w dupce, rączki na kołderce.

Dla mnie EOT.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 mar 2018, o 19:24

Yhhmm... krecik chyba nawiązuje do filmu, który Kruku pokazał na Youtube, więc raczej na pewno nie mogłeś to widzieć (to do Aikusa). W sumie w tym momencie mógłby się do tego odnieść Kruku i tyle.

Sytuacja w skrócie wyglądała tak, że Kruku przymartretował starego lipola a esc Aligna załączyl cut offa. Po prostu.

Jak dla mnie - po prostu miał zbyt wysoko, jak na latanie Kruka i zajechane lipole w duecie, ustawiony poziom cut offa. Wsio.

Nie pamiętam czy align ma Soft cut offa czy nie. Albo nie ma albo nie był ustawiony.

Tyle teorii spiskowych ;)

Potem poleciał na HW i nie odcielo. Ja tu magii nie widze. Mogę jedynie przypuszczać że miał ustawionego niżej cut offa.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 20:06

Napisalem "mógł mieć rację" i "być może chciał ratować pakiet", ty doginasz do
aikus pisze:W dodaku regiel miał rację, bo chciał ratować pakiet od zgonu.

Wyjaśnienie o istnieniu rozpaczliwca nie jest odniesione do wydarzenia Kruka, tylko do Twojego "pouczenia", że
aikus pisze:No właśnie sam sobie odpowiadasz, że ... eufemistycznie mówiąc mijasz się z prawdą
Regle helikopterowe NIE ODCINAJĄ, a przynajmniej nikt normalny ich tak nie ustawia.
Z resztą samolotowe też nie powinny.

Powinny zmniejszać moc. Tak gdzieś o połowę.
Nie ma bata, żebyś to przeoczył i nie ma bata, żebyś przez to skrecił model.
Jaka by w tym była logika takiego regla, gdyby odcinały?
"Uuu, napięcie spada, no to odcinam, żeby ochronić pakiet. członek męski, że w ten sposób skazuję cały model na wielkie ryzyko kreta w którym być może ucierpię i ja a nawet pakiet który chcę chronić, ale nie wolno pakietu nadmiernie rozładowac! to priorytet zero."

no kuźwa... kiepski żart...

Jest dokładnie odwrotnie.
Pakiet ma dać z siebie absolutnie wszystko nawet jeśli to będzie jego ostatni cykl. Musi mi dać maksymalną szansę na dolecenie do lądowiska i bezpieczne lądowanie.

co IMHO nie jest zgodne z prawdą i podałem Ci najoczywistszy dowód na to, że pakiet współpracujący z ESC nie da z siebie "absolutnie wszystkiego" choćby z powodu zadziałania "rozpaczliwca". I tylko o to mi tu chodziło.
Hipotezę, że to regiel odciął moc Krukowi opieram na bezpośredniej słownej relacji pilota tuż po wydarzeniu - bo kto lepiej wie, co się stało ?
aikus pisze:Ty w odpowiedzi, de facto powtarzałeś tylko, coś w rodzaju "A właśnie, że jest, bo np. akumulatory olowiowo kwasowe..." ...

W odpowiedzi na Twoje twierdzenia o rzeczach niemożliwych, a nie jedynie dot. w/w hipotezy, co wyjaśniam w dwóch następnych wierszach. Zerknij jeszcze raz, jeżeli się nudzisz. Nadal twierdzę, że jest możliwe, ba! - nawet prawdopodobne, że to regiel odciął Krukowi zasilanie, a czynię to nadal po to, aby umotywować zaprzeczenie, że
aikus pisze:Regle helikopterowe NIE ODCINAJĄ, a przynajmniej nikt normalny ich tak nie ustawia.

Napisałem również, że rozgraniczam "miękkie odcięcie" soft cut-off od rozłączenia całkowitego cut-off. Jednak niechybnie po miękkim nastąpi całkowite, jeżeli wcześniej nie zamkniesz gazu sam. No więc jak jest - odcinają, czy nie ?

I proszę Cię, nie sugeruj, że uczestniczę w wycieraniu sobie gęby Krukiem. To Twój znajomy czy też kolega i Ty może możesz sobie pozwolić na takie słowa w odniesieniu do Niego, ja nie bardzo. Pomyśl, co Kruku pomyśli o mnie przeczytawszy takie zdanie nie czytając całej reszty (prawie pewne) ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 mar 2018, o 20:09

aikus pisze:Termometr w dupce, rączki na kołderce.


To jak Ty leżysz??
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 mar 2018, o 20:23

Może oparty o pralkę? ;)

@Kowal, żartowałem!! Wracaj!!!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 20:57

miruuu pisze:Yhhmm... krecik chyba nawiązuje do filmu, który Kruku pokazał na Youtube, więc raczej na pewno nie mogłeś to widzieć (to do Aikusa).


No dobra, jeśli nie widziałem tego filmu, to by wiele wyjaśniało.
Podlinkujesz?

Pytanie natomiast dlaczego uważasz, że nie mogłem go widzieć z powodu takiego, że film był na YT?

Właśnie szukając tego filmu przeszukałem kanał Kruka i nie znalazłem filmu z kretem spowodowanym przez coś co mogłoby chociaż wyglądać na odcięcie.


wojtekr pisze:
aikus pisze:Termometr w dupce, rączki na kołderce.


To jak Ty leżysz??


Wojtuś.... Odrobina wyobraźni :hammer:
Ale nie będę Ci tego tłumaczył. Twojej żonie mogę wytłumaczyć :swir:


omcKrecik pisze:I proszę Cię, nie sugeruj, że uczestniczę w wycieraniu sobie gęby Krukiem. To Twój znajomy czy też kolega i Ty może możesz sobie pozwolić na takie słowa w odniesieniu do Niego, ja nie bardzo. Pomyśl, co Kruku pomyśli o mnie przeczytawszy takie zdanie nie czytając całej reszty (prawie pewne) ?


OK, masz rację. Źle użyłem powiedzenia, które w gruncie rzeczy niesie ze sobą wydźwięk pejoratywny (wycieranie sobie gęby kimś - mówienie o kimś źle).
Ja tego używam inaczej. Mówiąc, że wycieram sobie kimś gębę, zwykle mam na myśli, że po prostu o tym kimś mówię. Bez wskazywania czy źle, czy dobrze. Wymawiam jego imię (bez wskazywania czy na daremno).

Natomiast Kruku... pewnie nic nie pomyśli, bo nie jest osobą która by się jakoś szczególnie przejmowała nawet gdyby ktoś de facto wycierał sobie nim gębę (tak myślę), dwa, jest osobą ....
... brakuje mi słowa... przychodzi mi do głowy słowo "inteligentna" co jest oczywiście zgodne z prawdą i na miejscu, ale nie do końca o to chodzi...
... zaćmienie...
W każdym razie, chodzi mi o to, że GDYBY, hipotetycznie Paweł przejął się tym, że mignęło by mu tu gdzieś przed oczami, że ktoś sobie nim wyciera gębę, to zanim by sobie cokolwiek pomyślał - zapoznałby się z faktami.
Tyle tytułem uspokojenia Ciebie.
Tym nie mniej, jak już mówiłem, masz racje, mea culpa, to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 21:27

Spoko, nie ma sprawy :)
Nieco inne znaczenie tego określenia znam ja - zasłanianie własnych niecnych postępków kimś trzecim, ze sponiewieraniem godności tej osoby i ujmą na jej honorze, najczęściej wprost zasugerowanie jej winy a nie rzeczywistej swojej.

Aha, powiedz jeszcze szybko TLP, żeby nie otwierała drzwi listonoszowi albo hydraulikom ;)

Filmik z omawianego ładnego kreta Kruka (bo małe straty no i taki elegancki dość...) to chyba na HT trafiłem gdzieś... Może link albo podpowiedż/propozycję od przeglądarki :dk: Trza było zażądać przedstawienia twardych dowodów ;) , to bym go musiał poszukać :?
aikus pisze:Pytanie natomiast dlaczego uważasz, że nie mogłem go widzieć z powodu takiego, że film był na YT?

Pytanie jest nie do mnie, ale chyba znam odpowiedż :idea:
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, o 21:38 przez omcKrecik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 mar 2018, o 21:36

aikus pisze:
miruuu pisze:Yhhmm... krecik chyba nawiązuje do filmu, który Kruku pokazał na Youtube, więc raczej na pewno nie mogłeś to widzieć (to do Aikusa).


Pisząc Youtube miałem na myśli Fakebooka. Myślałem, że się domyslisz...

:rotfl:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 21:51

Mirosławie, cudotwórco wirtualny :nw: !!! (to po tym maharadży :lol: )
Jest metoda, żeby z Fakezbuka przemycić pliczek z filmikiem na zewnątrz ?
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 mar 2018, o 21:55

No właśnie albo nie ma albo nie znam :(
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 22:02

miruuu pisze:
Pisząc Youtube miałem na myśli Fakebooka. Myślałem, że się domyslisz...

:rotfl:


:masakra:
To Ci przejęzyczenie...
Chciałem powiedzieć "Podaj mi sól kochanie" a wyszło mi "zmarnowałaś mi życie ty stara k$%^o"
:rotfl:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 22:09

To albo @Aikus musi wstąpić w szeregi, albo krecik musi opracować szybko synchro kamery z monitorem kompa.
Nie ma rzeczy niemożliwych :rotfl2:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 29 mar 2018, o 22:20

Ja się tylko spytałem jak i gdzie se rezystorek przyłożyć z nudów, a Ci karwa prawie z maczetami na siebie... Crejzole!
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 mar 2018, o 22:23

omcKrecik pisze:To albo @Aikus musi wstąpić w szeregi, albo krecik musi opracować szybko synchro kamery z monitorem kompa.
Nie ma rzeczy niemożliwych :rotfl2:
Windows+G I nagrywasz ekran
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 22:24

@Sekles, nie miej do siebie pretensji... :glaszcz: :glaszcz:
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 22:27

@Sekleś, to nie Twoja wina, o rezystorku/żarówce też masz :glaszcz: ...

@Aikus, zobacz, czy teraz Cię wpuści. Drugi od lewej na górze, czas 1:58
https://www.facebook.com/groups/1947559 ... 40/videos/
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 22:56

Nie, bez logowania nie wpuszcza. A nie chce się logować.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 29 mar 2018, o 23:08

miruuu pisze:Może oparty o pralkę? ;)

@Kowal, żartowałem!! Wracaj!!!


głupek :hammer: Nie widziałeś na zdjęciu że się zeszczał i poszedł spodnie prać?

#Aikus! wypier...j z tej pralki!

:D
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 29 mar 2018, o 23:34

aikus pisze:A nie chce się logować.

To wiem. Nie dziwię się ;)
Cierpliwości, coś wykombinuję.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 mar 2018, o 23:48

omcKrecik pisze:
aikus pisze:A nie chce się logować.

To wiem. Nie dziwię się ;)


A ja się zaczynam powoli sobie trochę dziwić... mam tam w członek męski znajomych z których większości w życiu na oczy nie widziałem...
Może by tak, wywalić wszystkich i zacząć od nowa?
Albo w ogóle skasować konto i założyć nowe, i już tym razem nie ciąć w wuja przy sugestiach kogo mogę znać ...
Aaale to tam...
może kiedyś.. generalnie mi to na kijek...

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron