LiPo: SLS

Pakiety, lipo guardy i inne akcesoria dla naszych baterii...
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 wrz 2016, o 05:41

hantom pisze:Dzięki za informacje, padło na SLS'y :)


Jakbyś kupował to daj znać, zrobię dobrą cenę i odbierzesz na Pałacowej.
Pozdr.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
hantom
Stały bywalec...
Posty: 176
Rejestracja: 07-05-2012
Lokalizacja: Konstancin
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: hantom » 14 wrz 2016, o 06:00

Kenobi36 pisze:
hantom pisze:Dzięki za informacje, padło na SLS'y :)


Jakbyś kupował to daj znać, zrobię dobrą cenę i odbierzesz na Pałacowej.
Pozdr.


Nosz... :plask:
Wczoraj już zamówiłem, na szczęście tylko 3 pakiety na początek... Niecierpliwość wychodzi :wall2:
Ale na przyszłość już będę wiedział gdzie się zgłaszać, także będę pamiętał :piwo:
Prosiak z gatunku miniaczego
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 14 wrz 2016, o 06:33

Pytajcie, a znajdziecie :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Danielus
Stały bywalec...
Posty: 179
Rejestracja: 08-10-2014
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 42 razy

Postautor: Danielus » 14 wrz 2016, o 17:41

Kenobi36 pisze:Przykładowo SLS XTRON 40C odpowiadają Tattu 75C (Tattu to marka GensAce)
SLS nie rzuca liczbami "C" na wiatr jak to robi GensAce, dlatego sądzę że SLS 30C powinny takie same lub lepsze niż Gensy 45C.


Pamiętam czasy jak z pięć lat temu zamawiałem chyba jedne z pierwszych jak nie pierwsze w polskim środowisku heli Gensy i wtedy o nich krążyły opinie na zagranicznych forach że gensowe 25C jest lepsze niż 40C u innych.

Z perspektywy lat mam wrażenie, że nowe marki, linie pakietów są dobre na początku, aż z czasem stają się badziewiem.
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 14 wrz 2016, o 20:01

Poczekamy i zobaczymy... oby nie. Póki co, SLSy są tak samo dobre jak na początku.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 wrz 2016, o 20:41

A jak długo są gensy już na rynku?
To nie jest tak, że one stażem są niewiele starsze od SLSów, tylko z tą różnicą, że SLSy stały się późno popularne w Polsce?
Eze
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 60
Rejestracja: 26-01-2015
Lokalizacja: Wilanów
Podziękował: 1 raz

Postautor: Eze » 14 wrz 2016, o 21:04

kupiłem od krzyska quantuma 1500 65c Tak jak mówił przedmówca te pakiety dają mega power .Wlasnie przesiadłam sie regla 20amperowego na 30 setkę .Takiego kopa nie daje żaden pakiet.Wada taka ze są ciężkie niestety .Ale w mojej skrzynce znajdzie sie jeszcze z12 takich pakietow
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 28 wrz 2016, o 12:33

Panowie, obecnie posiadam do mojego Summita pakiety jak w załączniku. Ogólnie żyją i działają, ale powoli rozglądam się za czymś na wymianę. Nie chcę już kupować fajansu, więc biorę pod uwagę coś markowego. SLSy są obecnie na topie, więc zaczne od nich.
Potrzebuję dwóch sztuk pakietów 2S o możliwie największej pojemności. Waga nie ma znaczenia, wtyczki również. Istotne są wymiary maksymalne! Mam już jakieś typy, natomiast nie wiem na której gamie się skupić. W kwestii wydajności prądowej, myślę że biorąc pod uwagę fakt, że producent nie kłamie, 20-30C ciągłego spokojnie wystarczy (serce modelu to silnik szczotkowy titan 775).

Jakieś sugestie z Waszej strony? Może nie warto SLS i lepiej szarpnąć coś z Gensów lub innego producenta?

Traxxas Zippy 7600 30C.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
hantom
Stały bywalec...
Posty: 176
Rejestracja: 07-05-2012
Lokalizacja: Konstancin
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: hantom » 15 paź 2016, o 11:04

Dzisiaj miałem dość dziwny przypadek, ładuje sls'a 6s 1450mAh prądem 1C.
Myślę sobie "jakoś dziwnie długo nie woła mnie że naładowana".
Podchodzę i patrze na czas ładowania 60 minut z sekundami, patrze na wpompowaną pojemność i widzę 1399mAh :kopara:
Gały mi od razu z orbit wyskoczyły i szybko odłączam bo myślę "nie no... wybuchnie zaraz".
Jak podłączałem na pakiecie było 3,82v/cele więc teoretycznie 700-800mAh powinno tylko wejść hmm
W każdym razie pakiet miał temp pokojową i ogólnie żadnych objawów że coś zaszkodziło.
Mam teraz jedną wielką zagadkę :?
Dodam że pozostała pakiety naładowało normalnie po około 750mAh
No nic... Jadę na pole sprawdzić czy dłużej polata 8-)
Prosiak z gatunku miniaczego
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 paź 2016, o 11:45

U mnie większość SLSów w rzeczywistości ma większą pojemność niż poodaje producent i raczej bym ostawiał na to zjawisko niż awarię ładowarki. Zobacz ile Ci wakuje rau w inne pakiety, które masz i znasz...
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 1 lut 2017, o 21:54

Przyszła mi kolejna porcja pakietów SLS - 2S1600 oraz dla kolegi zamówione 6S1800, wszystkie quantumy.
2S cele fabryczne 3,83 / 3,74
Na slsach 6S na 2 pakietach też takie rozbieżności.

Także już okres reklamowy się skończył, teraz pchają to samo co wszyscy i nie ma co się nimi podniecać.
Rekompensują to rabatami dla sprzedawców pewnie żeby więcej zarabiali.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 2 lut 2017, o 00:44

Eee tam.. kiedyś też miałem taki rozjazd na celach na jednym nowym SLSie i nawet zastanawiałem się czy go nie zwracać, ale z tego co się dowiedziałem nie jest to jakiś wadliwy pakiet. Po 2 cyklach na ładowarce (które producent zaleca i tak zawsze zrobić przy nowych pakietach) cele się wyrównały i potem już rozładowywały/ładowały w normalnych cyklach równo.
Na dzień dzisiejszy po wielu cyklach mogę stwierdzić, że nie widzę różnicy w osiągach takiego pakietu w stosunku do innych.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 lut 2017, o 06:09

Moze tak moze nie.
Ja tez tak mialem z innymi pakietami - raz sie to wyrownywalo a raz nie.
Nawet jak sie wyrownalo to ta cela miala inna rezystancje niz pozostale.
Co by nie tlumaczyc to obnizenie standardow jakosciowych.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 lut 2017, o 06:30

Ja z taka sytuacja w SLSie spotkałem się już rok temu (w jednym z pierwszych moich slsow) z jednym pakietem. Podobnie jak niebochod nigdy nie było z nim problemu, rezystancja jak w innych.
Później kupiłem jeszcze kilkadziesiąt innych i problemu nie było.

To nie nowa sytuacja wiec o trend jakosciowy byłbym jeszcze spokojny.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 lut 2017, o 06:57

Każdy ma prawo do swojej opinii, dla mnie to defekt.
Przekonywanie ze trzeba pakiet iles razy naladowac i rozladowac zeby sie wyrownal mnie zupelnie nie przekonuje - takie techniki to doradzaja na Hobbykingu , ale tam pakiety sie kupuje za polowe ceny slsow.
Dokladnie to samo wygladalo to z gensami w zeszlym roku, a pozniej po ilus cyklach taka cela zaczyna coraz mocniej odstawac od pozostalych.
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 2 lut 2017, o 07:14

W moim przypadku sprawa dotyczyła pakietu który dziś ma już prawie dwa lata. Cykle na ładowarce nie robiłem w związku z tą sytuacją, a jako normalna procedura po zakupie nowego pakiety, który ponoć jako nowy jest zabezpieczany jakąś warstwą na czas leżakowania po produkcji zanim ktoś kupi. Spokojne 2 cykle na początku ponoć ją usuwają.
Nie ma chyba co rozpaczać tylko obserwować co będzie. Jak będzie tak jak mówisz odstawać to myślę, że trzeba reklamować.
To że to coś nowego to jak widać kiepsko się zgodzić, a tym co się już dawno temu przydarzyło nie mają dziś problemu póki co.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 2 lut 2017, o 08:27

Nie m co obserwować, zrobić dwa cykle ładowania / rozladowania a następnie rozladowac pakiet malym prądem bez balansowania do 3.5v a nawet 3.3V, jeśli rozjazd będzie duży to znaczy że ktoraś cela jest gorsza i będzie się ten stan pgłębiał a w przyszłosci jak przekroczymy czas to jest ryzyko jej rozladowania do zera.
Dlatego jeśli rozjazd przy niskim rozladoeaniu występuje trzeba sie starać pakiet reklamować.
Mialem czesto okazje rozladowawywać pakiety w locie tak że po podpięciu lipocheckera bylo ok 3V a rozjazdy nie byly większe niż 0.05V. To dotyczy Tattu, SLSów oraz Turnigy Graphene . W przypadku szrotów z HK lub innych chińskich wynalazków pakiet miałby jedną celę do wymiany. Ekstremalną sytuacja to SLS Xtron 4s1550, przy którym zagapilem się podczas testu po 50 cyklach i rozladowalem do 3V napiecia sumarycznego czyli poniżej 1v/celę, pakiet ten stracił ciut na wydajności i ok 100mAh pojemności ale nadal ma się calkiem dobrze i jak reszta ma ponad 150cykli i w locie nie jestem w stanie powiedzieć który to.
Postęp w pakietach jest ogromny. To że pakiety trafiają się kiepskie nie wynika z jakimś obnizaniem kontroli w fabryce.
Problemem jest to że pakiety leżą w magazynie, pakiet po 2 latach zostanie sprzedany jako nowy ale jest to pakiet dużo gorszy od nówki z fabryki. Dlatego często taki nowy pakiet ma rozjechane lekko cele przy pierszym pomiarze, wystarczy 0.03v. 0.05V (zmierzone miernikiem albo na 100% pewnym lipocheckerem ) aby zapaliła się nam lampka, zrobić test oraz sprawdzić rezystancje cel. I tu w helikopterch czy samochodzikach pakietach jest ryzyko że jak weźmjemy nie popularną pojemność to trafimy na zleżaly pakiet. Ja osobiście nie mialem najmniejszych problemów z pakietami Tatuu, SlS do quadów ale w tej dziedzinie RC dobre pakiety są wymiatane i na zleżały pakiet się na pewno nie trafi.
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 2 lut 2017, o 20:13

Obu.
W sumie to po przeczytaniu tego co napisaliscie poczulem sie lepiej, bo nie chce mi się bawić w reklamowanie itd.
Zrobie 2 cykle 0,25C prądem i zobaczymy.
Byłem wkurwiony, bo wszystkie wcześniejsze SLSy miały cele jak w zegareczku.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 lut 2017, o 10:03

Wczoraj przyszły SLSy. Do bulleta, Latraxa i innych.

Obrazek

Na pierwszy rzut poszły Latraxowe 1600 2S. Jak zwykle parametry z naklejki nie odbiegają od rzeczywistości. Rozładowując do 3.6v na celę ładowarka wyssała 1563 mAh. Czyli katując spokojnie da się wyssać co najmniej deklarowane 1600mAh.
Kolejne 2 sztuki, które wrzuciłem na ładowarkę miały identyczne parametry.

Obrazek

Rezystancja:

Obrazek

Więcej o tych 1600 w wątku o Latraxie napiszę.
Awatar użytkownika
Jazz
Lider forum...
Posty: 2960
Rejestracja: 02-10-2014
Lokalizacja: Ozarow mazowiecki
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 188 razy

Postautor: Jazz » 8 lut 2017, o 10:16

Mi przyszła pierwsza partia w zeszłym tygodniu :
5 * 6S1800 65C Quantum
1 * 2S1600 30C Quantum
Oraz gensy 4 * 3S2200 45C

Jutro przyjdzie drugi rzut :
2 * 6S1800 45C Magnum
Gensy 2 * 2S1800 40C
Tattu 4 * 3S1400 45C

Gdzie kupiłes Mirek ?
Ja planuje niedługo kupić zestaw do G770 z 8 sztuk 6S5000 i jeszcze 1 6S1800.
Nie wiem czy SLSy czy tattu.

Wróć do „Pakiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron