Polowanie na kreta - video i foto relacje z własnych kretobić

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 kwie 2023, o 20:04

menelique pisze:@mwx którego tego braina, podrzuć linka proszę - bo tu jest HD, 2, Bluetooth HD, cuda wianki a w środku ARDUINO :vhappy:


Każdy B2 połączy się z CC i przekonwertuje telemetrię na SBUS2. Tzn nie wiem jak micro/mini ale to nie do dużych helików.

Żaden z nich nie ma w środku Arduino hmm.
HD jest najlepszy do spalin, albo jak latasz z osobnym pakietem LiPo2S do zasilania serw/awioniki.
Wersja BT jest generalnie bardzo wygodna ale niedostępna
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 10 kwie 2023, o 20:18

gotcha, no to wiem wszystko - zglosze sie jak bede go mial w rekach :thumb:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 1 maja 2023, o 08:32

Mój xl380 zakończył majówkę szybko i gwałtownie. Nie zdążyłem się oswoić z pochyłością nowej lokalizacji. I zapomniałem, że mam ratunek w brainie :wall2: Tzn nie wyrobiłem sobie odpowiedniego nawyku. Za to - co mnie zaskoczyło - zupełnie odruchowo zapiąłem holda.
Na pierwszy rzut oka poszedł jeden orczyk i ze dwa snapy; nie wiem, jak serwa; łopaty całe. Resztę powie przegląd i brain.
IMG_2023-5-1-092240.jpeg
IMG_2023-5-1-092209.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 1 maja 2023, o 18:49

Masz przejebane... miałem ten sam problem: oduczyć się przedwcześnie klikać holda a zamiast tego używać Rescue.
W końcu chyba jakoś udało mi się używać rescue (odkąd porzuciłem ideę używania samego levela i ręcznego pilnowania skoku)... W każdym razie od początku roku już kilku kretów uniknąłem używając Rescue.
Natomiast ... za to w ogóle nie używam holda. :grin2: W sensie jak już j38bnę to hold dopiero wtedy, po chwili - niech się najpierw wszystko dobrze przemieli co się ma przemielić :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 maja 2023, o 21:24

Polecam paski silnika po pińć złoty od Chińczyka.
Tracą zęby zamiast mielić helika.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 1 maja 2023, o 22:34

aikus pisze:Masz przejebane... miałem ten sam problem: oduczyć się przedwcześnie klikać holda a zamiast tego używać Rescue.

Teraz się zastanawiam czy to nie było tak, że głowa chciała rescue, a ruszył palec od holda. Nie za bardzo mam pomysł, jak to wytrenować.
mwx pisze:Polecam paski silnika po pińć złoty od Chińczyka.
Tracą zęby zamiast mielić helika.

To może być dobry pomysł, ale przy okazji tego kreta dotarło do mnie, że do 380 nie mam ŻADNEJ części zapasowej. Więc paski raczej pod koniec listy, za wałkami, snapami, łożyskami i całą resztą drobnicy.

A wyskoczyłem na łączkę jedynie złapać logi z lżejszymi pakietami :wall2:
Nota bene nawet bez kreta nic by z tych logów nie wyszło, bo się totalnie majówkowo skaszaniły po moich kombinacjach.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 2 maja 2023, o 01:04

mwx pisze:Polecam paski silnika po pińć złoty od Chińczyka.
Tracą zęby zamiast mielić helika.


hmm hmm
Do ikstrójki?

kudzu pisze:Teraz się zastanawiam czy to nie było tak, że głowa chciała rescue, a ruszył palec od holda. Nie za bardzo mam pomysł, jak to wytrenować.


To akurat całkiem łątwo. Po prostu w kolejnych lotach dość często "testuj sobie" rescue.

Gorzej jak zaczniesz jakoś często ćwiczyć też autosy...
No niestety, tu praktyka pokazuje ( przynajmniej u mnie) , że jak często by te dwie operacje nie były używane, trzeba przy nich chwile pomyśleć, a nie robić coś odruchowo... Odruchy tu po prostu nie działają, albo - co gorsza - działają głupio.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 maja 2023, o 01:29

aikus pisze:
hmm hmm
Do ikstrójki?



Dałbym głowę że na fotkach to był Protos/xlp, do którego pasuje ten sam chiński pasek który z powodzeniem stosuję w g380 hmm
Ostatnio zmieniony 2 maja 2023, o 11:03 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 2 maja 2023, o 08:25

Bo na zdjęciach jest mój xl380. Ale to @aikus napisał, że lubi używać swojej x3 jako glebogryzarki.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 maja 2023, o 11:03

Ok. To czym kto ryje w polu to już kwestia indywidualnych upodobań.
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1492
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 2 maja 2023, o 11:45

Zobacz pasek ten od silnika. Chyba przy każdym krecie go wymieniam na nowego.

Chodź niedawno napiąłem po krecie pasek jak strunę i jeszcze zrobił z 50 lotów, a już nie miał połowy zębów :D
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 2 maja 2023, o 12:34

msheli pisze:Zobacz pasek ten od silnika. Chyba przy każdym krecie go wymieniam na nowego.

Dzięki za podpowiedź. Rzuciłem na niego przy przeglądzie, teraz sprawdziłem jeszcze raz bardzo dokładnie i wygląda na nienaruszony.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 4 maja 2023, o 17:09

Współczuje !

Co do trybu Recue, nie znam stąd ciekawość - wywinie się z każdych opresji ? Można z tym latać na 'zawodach' ?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 maja 2023, o 19:23

REscue co do zasady działa tak, że bazuje na autolevelu.
Dalej jest w miarę prosto:
1. jeśli jest na plecach - daje ujemne kąty na chwilę, jeśli jest na brzuchu - daje dodatnie kąty na chwilę.
2. poziomuje się płozami do dołu.
3. Stopniowo oddaje stery w ręce pilota.

Co do zasady w Brainie działa 100/100 u takich lataczy jak ja.

ALE.... No właśnie, niestety - tak - jest haczyk.
Autolevel, jest dość wrażliwy na tzw. "mielonkę przyspieszeń", czyli jak ktoś nakurwia pirotiktoki i w trakcie tego się pomyli i spróbuje się uratować przy pomocy rescue, to ... różnie z tym bywa, bywało, że Rescue wbiło komuś helika w glebę.
Ponadto jest mega wrażliwy na wibracje. Wszelkie. Nie tak jak samo żyrko (czyli FBL). Same żyrka z filtrowaniem wibracji radzą sobie nieźle.
Na Autolevel (ergo również na Rescue) w spalinie raczej bym nie liczył...
Co prawda są tacy, co udowadniają, że to się da, ale ...
...
Bardziej szczegółowo o tym DLACZEGO tak jest opowiedziałby MWX, ja niestety nie rozumiem tego dostatecznie dobrze.

Co do latania w zawodach.... No jeśli nie można to ja jestem zdyskwalifikowany.
:)

Na moje czucie to bym powiedział, że jeśli pilot w jakiejś figurze użyje rescue (uwierz, to widać:) ) to dostaje za nią 0 punktów....
... no bo jest to w standardzie w Brainie, w co bogatszych V-barach... W BEascie nie wiem czy jest.... W Spiricie jest... I nie można tego ... jakoś "sprzętowo wyłączyć".
Można nie używać.

Latać się z tym na stałe tak czy siak raczej nie da, to nie działa tak jak by się chciało, żeby działało.
Helikopter w trybie "Autolevel" włączonym cały czas .... "nie lata jak dron" ... że tak to ujmę... w taki sposób, że sam mam ochotę się wyrzygać na własne słowa :masakra: :masakra:
Musiałbyś popróbować... no ciężko jest. Raczej nikt tego nie robi.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 4 maja 2023, o 19:49

aikus pisze:REscue co do zasady działa tak, że bazuje na autolevelu.
Dalej jest w miarę prosto:
1. jeśli jest na plecach - daje ujemne kąty na chwilę, jeśli jest na brzuchu - daje dodatnie kąty na chwilę.
2. poziomuje się płozami do dołu.
3. Stopniowo oddaje stery w ręce pilota.

Co do zasady w Brainie działa 100/100 u takich lataczy jak ja.

ALE.... No właśnie, niestety - tak - jest haczyk.
Autolevel, jest dość wrażliwy na tzw. "mielonkę przyspieszeń", czyli jak ktoś nakurwia pirotiktoki i w trakcie tego się pomyli i spróbuje się uratować przy pomocy rescue, to ... różnie z tym bywa, bywało, że Rescue wbiło komuś helika w glebę.
Ponadto jest mega wrażliwy na wibracje. Wszelkie. Nie tak jak samo żyrko (czyli FBL). Same żyrka z filtrowaniem wibracji radzą sobie nieźle.
Na Autolevel (ergo również na Rescue) w spalinie raczej bym nie liczył...
Co prawda są tacy, co udowadniają, że to się da, ale ...
...
Bardziej szczegółowo o tym DLACZEGO tak jest opowiedziałby MWX, ja niestety nie rozumiem tego dostatecznie dobrze.

Co do latania w zawodach.... No jeśli nie można to ja jestem zdyskwalifikowany.
:)

Na moje czucie to bym powiedział, że jeśli pilot w jakiejś figurze użyje rescue (uwierz, to widać:) ) to dostaje za nią 0 punktów....
... no bo jest to w standardzie w Brainie, w co bogatszych V-barach... W BEascie nie wiem czy jest.... W Spiricie jest... I nie można tego ... jakoś "sprzętowo wyłączyć".
Można nie używać.

Latać się z tym na stałe tak czy siak raczej nie da, to nie działa tak jak by się chciało, żeby działało.
Helikopter w trybie "Autolevel" włączonym cały czas .... "nie lata jak dron" ... że tak to ujmę... w taki sposób, że sam mam ochotę się wyrzygać na własne słowa :masakra: :masakra:
Musiałbyś popróbować... no ciężko jest. Raczej nikt tego nie robi.



Jak zwykle konkret odpowiedź, dzięki aikus ! :piwo:

Pytałem o te zawody, bo gdzieś mignęło mi przed oczami (któryś tam, kolejny dokument F3C) że nie dopuszczalne jest to,to,tamto i międzyinnymi X-osiowa stabilizacja, kurde muszę to znaleźć.
Nawet nie tyle w Wincentowie, co generalka F3C, popatrze i jak znajdę to się odwołam żeby szumu nie robić.

Sam autolevel - już mi się podoba, tzn. wychodzę z założenia: "Po co kretować, jak można ratować" i jeśli to jest na takiej zasadzie, jak mówisz, że wyprowadzi go do zawisu, z mojego latania (emerytura F3C) to już jest pięknie
bo te bardziej dynamiczne rzeczy ciągle są dla mnie barierą nie do pokonania. Może gdybym miał tam switch "Autolevel" to bym sobie pozwolił na coś więcej!

To jest jak piszesz stricte zwiążane z systemem FBLa, czeka mnie jeszcze przesiadka na coś innego niż (gadaliśmyjużotym) - ale odraczam sprawę, żeby znowu nie spędzać czasu przy ustawieniach..
Kuszące to jest, kurde kuszące !

Jest gdzieś jakieś fajne video gdzie można luknąć jak ten autolevel zachowuje się po zapięciu ?


Helikopter w trybie "Autolevel" włączonym cały czas .... "nie lata jak dron" ... że tak to ujmę... w taki sposób, że sam mam ochotę się wyrzygać na własne słowa :masakra: :masakra:


Japier...3 hehehehehe :rotfl:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 4 maja 2023, o 21:33

menelique pisze:Pytałem o te zawody, bo gdzieś mignęło mi przed oczami (któryś tam, kolejny dokument F3C) że nie dopuszczalne jest to,to,tamto i międzyinnymi X-osiowa stabilizacja, kurde muszę to znaleźć.


No tak, no ale to mówię, nie znaczy to, że nie możesz tego mieć w modelu, tylko, że nie możesz używać, bo inaczej wyciąłbyś z zawodów tak lekko licząc 80% współczesnych FBLi.

menelique pisze:Jest gdzieś jakieś fajne video gdzie można luknąć jak ten autolevel zachowuje się po zapięciu ?



https://www.youtube.com/results?search_ ... ain+Rescue

Było też jak nasi ludzie testowali, ale nie chce mi się szukać bo to gdzieś w głębokich odmętach jutuba pewnie leży z kilkunastoma wyświetleniami...

GEneralnie:


Ten koleś lata tak, że właśnie przy takim lataniu bałbym się, że Rescue nie zadziała.
No ale na filmie, na potrzeby reklamy - wiadomo - zadziałało za każdym razem.
Być może dlatego, żę tak naprawdę klika rescue zawsze wtedy, kiedy helikopter chwilę wisi stabilnie na plecach.




Ten test wygląda uczciwiej, ale mniej jest szarpania drążkami. Piroflipy to nie to samo co pirotiktoki z punktu widzenia FBLa...
No ale tak czy siak tutaj Rescue jest klikane w naprawdę trudnych momentach i wychodzi do poziomego zawisu zawsze, co najwyżej lekko przechylonego - to już nie problem, zawsze można kliknąć kilka razy i dać sobie czas.


Ten filmik fajnie wygląda :) mimo, że dziadowa jakość.

Więcej nie oglądałem...
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 5 maja 2023, o 06:32

Tak szybko się to dzieje, że amatorowi mojego pokroju ciężko było wyłapać momenty w których wjeżdża Rescue ale nawet jeśli tego jeszcze nie widzę a mam w planie pooglądać tego na YT jeszcze - robi piękną robotę.

Momentalnie widzę jak pomaga mi to w nauce, chyba zrobie sobie prezent o ile jest dostępny nawet kosztem tego ślęczenia przy konfiguracji.
Coś zajebistego....! :juppi:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 843
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 69 razy

Postautor: kudzu » 5 maja 2023, o 08:00

Kluczowe wydaje mi się wybranie odpowiedniego pstryka. Ja nadal nie mogę się zdecydować, bo do żadnego nie mam wygodnego dostępu przy moim trzymaniu apki.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15997
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1692 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 5 maja 2023, o 11:39

W większości apek jest po jednej stronie bistabilny duży pstryczek pod palcem wskazującym a po drugiej stronie taki sam tyle, że monostabilny. Monostabilny jest w zasadzie dedykowany do apki trenera, ale ja go właśnie używam do Rescue.
.... A przy Twoim trzymaniu apki.... hmm hmm hmm
Ej... to jak Ty tą apkę trzymasz.... hmm ??
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7219
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 623 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 maja 2023, o 14:11

Nie spotkałem jeszcze apki w której nie dałoby się wymienić bistabilnego pstryczka na monstabilny, albo chociaż zamienić ich miejscami. Koszta groszowe, robota prosta.

Nie ma też problemu z wstawianiem pstryka albo przycisku w nowe, wygodne miejsce - wiertełko i lecisz :mrgreen:

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości