Filmy i foty naszych (i nie tylko) modeli

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 15 lip 2019, o 11:18

To jeszcze napiszcie co to za torba bo musze jakas kupic na swoje zabawki! :) Najlepiej jakby miala dodatkowo szelki zeby jako plecak zarzucic. Chcialbym moc zabierac 450 i x360 na rower w plecak. Mam super miejscowki skitrane w srodku lasow gdzie autem sie nie dojedzie. Spotkaliscie sie z takimi torbami?
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 15 lip 2019, o 12:11

Pewnie, torby na rakiety tenisowe, tylko zwykle ogon wystaje, ale z powodzeniem wchodzą 2 heliki i nadajnik.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lip 2019, o 14:02

Ja jedyne czego nie sprzedaję z klasy 700 to właśnie torba.
Co prawda zamek juz się popsuł i sama torba zaczyna się pruć, ale naprawię ją jeszcze i przy okazji trochę przerobię.
Bardzo dobrze jest mieć duża torbę.
Niefajnie jest tylko czasem dzwigać to co sie do niej naupycha...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lip 2019, o 14:18

Z torbami to generalnie jest obecnie jakoś słabo. Nawet nie ma w czym powybrzydzać bo albo nie ma albo nie ma na stanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 lip 2019, o 14:44

Prawda.
A ja szukałem ostatnio plecaka, który by się spełnił w roli w której od dwóch lat jakoś tak sobie spełnia mi się plecak narzędziowy Stanleya...
I też jest bida z nędzą.
Cokolwiek w czym ewentualnie dałoby się jako tako wybierać to plecaki fotograficzne, których ceny zaczynają się od 500.
I nie, nie żeby te plecaki były wykonane w kosmicznej technologii, ktora nie wiadomo co robi, tylko po prostu sprzęt fotograficzny dla profesjonalistów kosztuje tyle, że te 500 to tak jak na waciki... więc fotografowie się nie szczypią i producenci toreb też.

Anyway: chciałem plecak, który po zdjęciu będę mógł położyć na ziemi i mieć co najmniej trzy najlepiej cztery pionowe przegródki z niezależnym dostępem do każdej.
Może być oczywiście jedna komora z przegródkami, choć wolałbym cztery oddzielne kieszenie, każda wielkości takiej, żeby weszła do środka mniej więcej apka.
Jedyne co znalazłem to plecak z brudownikiem (takie dość typowe rozwiązanie większych plecaków turystycznych) co zapewnia mi miejsce na pakiety.
Niestety cała reszta to wąski głęboki worek, który mi jest na kijek. Albo na dużo kijków, ale na pewno nie na trzy apki, plus kleje, szpeje i narzędzia.

Zaraz jakiś pseudo-złośliwiec klasy B zaraz pewnie powie "Uszyj sobie! Przecież już raz to zrobiłeś."
A ja na to: a i owszem, dokładnie taki mam zamiar.
Kilka wstępnych koncepcji jest już w głowie i nie będzie to w tej sytuacji jednak szycie plecaka od zera, tylko będzie to adaptacja istniejącego plecaka do łączenia z tarotowymi pochewcami na apki.
Do tego powrót do bezpiecznego transportu pakietów, czyli podwieszenie skrzynki na amunicję pod spód plecaka.
I tym sposobem wracam do koncepcji torby modułowej.

To co jest jeszcze tylko potrzebne to długi jesienny wieczór ...
... a na to przyjdzie jeszcze trochę poczekać ...
;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 lip 2019, o 16:03

No właśnie. A mi się szyc nie chce. To mi niestety albo stety przypomina o niszowości naszego hobby. Do sronów masz toreb i plecaków i kejsów od wuja pana.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 00:04

członek męski że sronami...
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 16 lip 2019, o 09:10

Znam niezłą krawcową mógłbym jej podrzucić temat ale jak skoro ja zielony jestem.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 lip 2019, o 10:56

No to torby tez pewnie będą zielone ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 11:08

blać... dla mnie mogłyby być róziowe, zielone... koło chuja mi to lata...
...
Co zaczynam myśleć o tym doklejaniu kwiatków do plecaka to mi wychodzi, że to o dupeńkę potłuc - trzeba się za to zabrać od początku i zrobić od zera. Porządną, dedykowaną torbę...
No i pytanie jeszcze ile taka krawcowa by za to wzięła...
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 lip 2019, o 11:10

To jak już będziesz szył, zlecał to daj znać zrobimy hurtowo

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 16 lip 2019, o 11:19

aikus pisze:blać... dla mnie mogłyby być róziowe, zielone... koło chuja mi to lata...
...
Co zaczynam myśleć o tym doklejaniu kwiatków do plecaka to mi wychodzi, że to o dupeńkę potłuc - trzeba się za to zabrać od początku i zrobić od zera. Porządną, dedykowaną torbę...
No i pytanie jeszcze ile taka krawcowa by za to wzięła...


No własnie o czymś takim myślę, dziewczyna by sobie zarobiła, a my byśmy mieli fajne torby na modele.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 16 lip 2019, o 11:32

A ma sprzęt do szycia grubych materiałów? Zwykła maszyna do szycia tego nie wyrobi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 903
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 16 lip 2019, o 11:45

Będziemy u niej to zapytam i wypytam o szczególy czy w ogóle się podejmie, bo na razie to wypaliłem bez konsultacji. Ale wiem jak robi bo mam kilkanaście rzeczy uszytych przez nią, z resztą pracuje w firmie szyjącej rzeczy dla dzieci.
Swego czasu pytałem o pokrowce na duże skrzydła i chęci były ale rynek ostudził zapał.
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lip 2019, o 12:03

jakby komuś bardzo zależało to mam taką torbę i jej nie używam: http://www.goblin-helicopter.com/shop/p ... s_id=26849

preferuję wrzucanie luzem do bagażnika
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 12:44

Dla mnie osobiście modele to nie problem. Można nosić, można wrzucić luzem do bagażnika... Torba co prawda czasami trochę albo całkiem chroni przed głupimi pytaniami, ale ...
... ale torbe na modele mam.

... ważniejszy jest dobry plecak na wszystko co zabieram na lotnisko OPRÓCZ modeli.
Tego przeważnie trochę jest.
Tylko część z tych rzeczy może mieszkać na stałe w samochodzie, bo reszta bywa potrzebna też w domu.
Rolka srebrnej taśmy, worki foliowe, paczka trytek, gumowe rękawiczki, zwalniacz do procy, guma, sznurek, siekiera, śledzie - takie rzeczy mogą spokojnie mieszkać w samochodzie albo być zdublowane.
No ale apka (jedna, druga, trzecia), ładowarka, pudełko z propsaverami i gumkami, programatory i narzędzia - tego nie zdubluję i nie zostawię w samochodzie.
...
I właśnie na takie rzeczy cierpię na brak dobrego plecaka.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 12:45

aikus pisze:Rolka srebrnej taśmy, worki foliowe, paczka trytek, gumowe rękawiczki, zwalniacz do procy, guma, sznurek, siekiera, śledzie - takie rzeczy mogą spokojnie mieszkać w samochodzie albo być zdublowane.



:masakra:

'uwa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 12:46

...
Przecież jak mnie kiedyś gliniarze złapią w jakimś złym miejscu o złym czasie i mi przetrzepią ten samochód to będę naprawdę miał problem, żeby się wytłumaczyć ...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 lip 2019, o 13:54

ja lubie duże torby i najlepiej jak wszystko wchodzi w jedną. drugą rękę potrzebuje do drapania się w drodze do auta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 16 lip 2019, o 14:21

No to dla Ciebie torba do 700ty jest rozwiązaniem...
Dla mnie takie coś odpada.
Torba od 700 jest za duża - nie może leżeć w domu cały czas na wierzchu bo zajmuje mi pół przestrzeni hangarowej i psuje optykę mojej TŻ.
Więc torba od 700ty jest opróżniana z modeli, modele idą na szafę, a torba - pod tapczan.
Plecak to co innego, jest mniejszy, stoi sobie przy biurku i sięgam do niego kiedy coś potrzebuję.

Kurde... Kiedyś w roli tego plecaka miałem skrzynkę narzędziową. I tu WSZYSTKO było OK, bo podorabiałem sobie do niej przegródki - wszystko jak trzeba, tyle tylko, ze niosąc skrzynkę w jednej ręce, a torbę z modelami w drugiej nie miałem wolnej ręki na drapanie się w drodze do auta.
...
Ale jakby tak wrócić do skrzynki tylko zrobić ją w środku lepiej, tak, żeby można było zmieniać jej orientację gdy jest zamknięta i żeby w środku nie robił się misz-masz... a następnie do dna tej skrzynki dorobić szelki (które z resztą można odpruć od starego plecaka, których mam do diabła i nazad ...
...
Mmmmm???
hmm

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron