Nasze foty NIE RC

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 28 lip 2015, o 10:52

super_mario2 pisze:
Ja polecam jednak Adobe Lightrooma. Jako narzędzie jednak bardziej dedykowane do obróbki zdjęć.


Jest rowniez jego odpowiednik darmowy pod linuxa :D

http://www.darktable.org/
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
KILLER
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 26-06-2015
Lokalizacja: Szalowa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 4 razy
Kontaktowanie:

Postautor: KILLER » 28 lip 2015, o 21:01

super_mario2 pisze:
KILLER pisze:
Filo1 pisze:Wow
Ja polecam jednak Adobe Lightrooma. Jako narzędzie jednak bardziej dedykowane do obróbki zdjęć.
Oczywiście dopóki nie powiększamy samolotom piersi i nie wyszczuplamy ud :vhappy:

Powyższe zdjęcia ładnie odszumione, ale popracowałbym nad ekspozycją. Pewnie dużo detali dałoby się odkryć w tych ciemnych partiach.

Już wspomniałem, zdjęć samolotów przez obiektyw bardzo mało robię, a właściwie od jakiegoś czasu to zero. Moje główne zainteresowanie to zdjęcia przelotówek wykonywane teleskopem, a to spora różnica w porównaniu z marnymi 300mm. Jakość oraz ilość światła zbierana przy takiej fotografii to zupełnie inna bajka. Tam nie ma automatu (żadnego), ponieważ do teleskopu podpinam tylko Body aparatu wiec aparat nie wykrywa obiektywu. Wszystko jest off.

Używam PS CS5 ponieważ on znakomicie radzi sobie z plikami RAW, a od jakiegoś czasu pliki RAW konwertuję do 16 bitowego TIFF'a co pozwala mi jeszcze więcej wyciągnąć szczegółów.
Jeszcze raz zaznaczę, moją główną fotografią to przelotówki ~10-12 000 metrów, a to dziedzina która nie ma nic a nic wspólnego do focenia przy podejściu na lotnisku.

Termika niejednokrotnie potrafi rozwalić ujęcie z odległości 100 metrów... a gdzie tam do 10 000 metrów :lol:
WL V911-1
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 30 lip 2015, o 13:40

Ja to wszystko rozumiem.
Spróbuj jednak programów typu cyfrowa ciemnia, które podałem ja lub Karol. Są one przeznaczone stricte do cyfrowej obróbki zdjęć, a Photoshop po prostu ma tylko niektóre z ich funkcji.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości