Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 13 kwie 2023, o 19:55

Nie ten kaliber, ale coś co dawno powinno być.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 kwie 2023, o 18:12

Coś się tam dziś działo, ale nowej stałej przeszkody nie zauważyłem, poza tym... większość ekipy jakoś tak .... postanowiła się zmyć do chałupy jak tylko się zrobiła dobra pogoda. DOpóki było pochmurno, szaro buro i ponuro ,to latali.
Front przeszedł wyszło słoneczko - wzieli się wszyscy zabrali w piz-du i pojechali, został tylko Kamilos Z Braćmi.
Ja systemowo wylatałem 8 pakietów treningowych F3C, 6 małych i 2 duże, oraz 25 minut w powietrzu Rangerem. To jest jeden z najlepszych samolotów jakie kiedykolwiek miałem.

Odprawiłem też pierwsze rytualne koszenie, oraz grabienie kretowisk na Nowym Pasie.

I ..... Straciłem zasięg w XLu.
Model był akurat w mikrofali, tej słynnej radiolinii która już nie jeden model z nieba zdjęła (dokładnie pomiędzy dwoma masztami), a ja stałem z aparaturą tak, że jedną jej antenę prawdopodobnie zasłaniałem już ciałem, druga była wycelowana idealnie swoim bokiem w model.
To by był cud, gdybym tego zasięgu nie stracił.
Szybko skleiłem co się dzieje, wycelowałem w model przodem apki, reset linka, powrót silnika i ... normalnie dokończyłem lot. :dance:

Od razu przypomniała mi się moja rozmowa z supportem MSH, niech ich szlag jasny trafi krew nagła zaleje. _killer _killer _killer _plask :twisted: :evil: :mad2: :mad2: :evil: :twisted:
Gdybym olał to co zauważyłem i latał jak "mądre" głowy z MSH przykazały, prawdopodobnie zbierałbym model z zaoranego i obsianego pola po większej lub mniejszej katastrofie.
A że zrobiłem po swojemu, po chamsku ominąłem Braina i wpiąłem regiel bezpośrednio do odbiornika, to miałem normalny "bailout".

J38@ć!! Przemądrzałego pyszałkowatego brusa (czy tam jak ten przygłupi mądrala miał na imię) i cały support MSH. :thumb: :thumb:
Whooy im w dvvp3, kamieni kupę, odrobinę gruzu, żeby nie było luzu.
Robią dobry sprzęt, ale trzeba głośno i otwarcie mówić, że jakiekolwiek wsparcie to jest coś co w tej firmie po prostu nie istnieje.
:dk:
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 16 kwie 2023, o 18:17

My zabraliśmy się na parking byłego Tesco w Piastowie na 4 rundy samochodzikami onroad :)
Niestety brakuje mi jednego - kluczowego elementu do nowej przeszkody lotniczej ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 16 kwie 2023, o 18:58

kurvva no to napisz na priwie co to jest.... jak tu nie chcesz... może się coś wymyśli
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7214
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 622 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 kwie 2023, o 19:42

aikus pisze:.
A że zrobiłem po swojemu, po chamsku ominąłem Braina i wpiąłem regiel bezpośrednio do odbiornika, to miałem normalny "bailout".

J38@ć!! Przemądrzałego pyszałkowatego brusa (czy tam jak ten przygłupi mądrala miał na imię) i cały support MSH. :thumb: :thumb:
Whooy im w dvvp3, kamieni kupę, odrobinę gruzu, żeby nie było luzu.
Robią dobry sprzęt, ale trzeba głośno i otwarcie mówić, że jakiekolwiek wsparcie to jest coś co w tej firmie po prostu nie istnieje.
:dk:


Bailout po F/S jest już od dawna, tylko pewnie 100 lat nie robiłeś apdejtu. Poprosiłem Rika, żeby F/S nie gasił mi nitrusa i po prostu to dodał. Skoro można ustawić jałowe obroty silnika zamiast absolutnego 0 w przypadku F/S to można też ustawić bailout po F/S w przypadku gova z ESC.

Nadal upiera się przy braku możliwości ustawienia F/S na innych kanałach co też mnie wpienia.

Support to lepszy ma chyba tylko vBar. Lepszy o tyle że szybciej odpisują. Ale jakiekolwiek prośby o funkcjonalności w odróżnieniu od MSH zleją ciepłym moczem, bo wiedzą lepiej.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 17 kwie 2023, o 08:20

aikus pisze:kurvva no to napisz na priwie co to jest.... jak tu nie chcesz... może się coś wymyśli


Spokojnie - nic nadzwyczajnego :D wymyśliłem sobie tyczkę z foliową wstążką co będzie robić za wiatrowskaz :) tylko nie znalazłem wstążki, a myślałem że mam w domu. Badyla wysokiego na 2-3 metry gdzieś wytnę jak znajdę... w sumie na lotnisku powinno być takie coś od początku ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 17 kwie 2023, o 08:29

mwx pisze:
Bailout po F/S jest już od dawna, tylko pewnie 100 lat nie robiłeś apdejtu. Poprosiłem Rika, żeby F/S nie gasił mi nitrusa i po prostu to dodał. Skoro można ustawić jałowe obroty silnika zamiast absolutnego 0 w przypadku F/S to można też ustawić bailout po F/S w przypadku gova z ESC.

Nadal upiera się przy braku możliwości ustawienia F/S na innych kanałach co też mnie wpienia.



Akurat update robiłem jakoś w miarę całkiem nie dawno, ale patrząc ogólnie na to co piszesz, wynika, że miałem farta, bo w moim obecnym firmware jak najbardziej mogę ustawić FS na wszystkich pozostałych kanałach tak jak chcę.
Co oznacza, że moja praktyka, żeby generalnie NIE ROBIĆ updatów jeśli nie muszę, jeśli nie mam ku temu dobrego powodu jest dobra.
Jedno poprawią, trzy inne rzeczy spi3rd0l@ :evil:

To nie OS w kompie albo w komórce. Nie jest na stałe podłączony do sieci. Hackerzy mi się nie włamią i bitcoinów nie ukradną.

mwx pisze:Support to lepszy ma chyba tylko vBar. Lepszy o tyle że szybciej odpisują. Ale jakiekolwiek prośby o funkcjonalności w odróżnieniu od MSH zleją ciepłym moczem, bo wiedzą lepiej.


To w sumie świetna wiadomość - gdybym kiedyś zdecydował się zmienić FBLa, będę wiedział by default, że pod względem supportu jest tak samo.
Biorę z półki i akceptuję tak jak jest. End of story.
Nie podoba się, to wracam do pręta.

dawo pisze:
Spokojnie - nic nadzwyczajnego :D wymyśliłem sobie tyczkę z foliową wstążką co będzie robić za wiatrowskaz :) tylko nie znalazłem wstążki, a myślałem że mam w domu. Badyla wysokiego na 2-3 metry gdzieś wytnę jak znajdę... w sumie na lotnisku powinno być takie coś od początku ;)


Ooo Dawo..... <3 Jaki z Ciebie jest porządny chłopak....
Słuchaj, ja mam takie fajne tekstylne leciutkie wstążki... Wiszą w hangarze już bardzo długo i cel był taki, żeby właśnie zrobić z nich wiatrowskaz ale jakoś tyczki nie mogłem zaleźć...
Przywiozę następnym razem.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 17 kwie 2023, o 10:12

Ok :) jesteśmy umówieni.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 kwie 2023, o 21:12

Uwaga, niniejszym obwieszczam, że na Regułąch, na nowym pasie od czwartku testuje się ... pewne urządzenie.
Urządzenie, które może sprawiać, że w promieniu 800 metrów będą głupiały brainy, będzie się wzmacniał zasięg, krowy przestaną się doić, kury przestaną się nieść, kaczki przestaną szczać, Mike porzuci łucznictwo raz na zawsze, a Dawo kupi z własnych pieniędzy każdemu samolot, komplet pakietów do niego, strzelbę kilka puszek śrutu, do tego kupi to normalnie w sklepie i nawet się nie będzie targował.
Skutkiem ubocznym działania owego ustrojstwa, możę być takie zdarzenie, że krety wyniosą się z nowego pasa gdzie indziej, tj. m.in. być może na Xa.
Bo na Xie jakiś podejrzany spokój z kretami jest... a nowy pas po dwóch zimach to by na dobrą sprawę cały trzeba było przeorać, wyrównać, wywalcować obsiać.... ech, 3,14erdole.
PO prostu potrzebuję FunCuba i będzie OK.

Tak serio to zainstalowałem tam elektroniczny odstraszacz kretów napędzany energią słoneczną. Ma wyganiać krety w promieniu 800.... nie nie... tfu!!! Nie nie, aż tak to nie. Ma działać na 800mkw, więc to będzie takie kółeczko o powierzchni 800mkw ze środkiem w środku nowego pasa, czyli w promieniu .... w promieniu... 16m tak mniej więcej...
No tak, że nowy pas z grubsza pokryje.

Zobaczymy.

Wszystko inne do tej pory zawiodło.
Tylko, że to się okaże na jesieni... bo latem krety znikają... Wracają jesienią i do wiosny robią co chcą...
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 600
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 23 kwie 2023, o 21:17

Aaaa to to, jak wczoraj drona szukaliśmy w polu obok to znaleźliśmy to urządzenie :D bo dźwiękowo wydawało się ze to silniki drona jęczą. I się zastanawialiśmy co to jest właśnie i taki dźwięk wydaje co jakiś czas.


Dzisiaj na regułach proponowałem żeby w majówkę jakiegoś grilla lub ognisko zrobić. Ogólnie chyba stanęło na tym że 3 Maja jest najbardziej dogodnym terminem ale dajcie znać co uważacie. Jako że ostatnim razem ciężko było się zorganizować na takie wydarzenie to tym razem poprostu przywiozę grilla i jak ktoś będzie planował się pojawić i chciałby się dołączyć to niech przywiezie sobie coś i śmiało będzie mógł wrzucić sobie na ruszt. Rozwiewając wątpliwości o to że miejsca zabraknie na tak małym grillu(38cm średnicy) to w planach jest zakup drugiego nieco większego więc miejsca się trochę zrobi ;) .
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 23 kwie 2023, o 22:37

Pan Szampan pisze:Aaaa to to, jak wczoraj drona szukaliśmy w polu obok to znaleźliśmy to urządzenie :D


blać nic się nie ukryje... :vhappy:

bo dźwiękowo wydawało się ze to silniki drona jęczą. I się zastanawialiśmy co to jest właśnie i taki dźwięk wydaje co jakiś czas.

Pan Szampan pisze:Dzisiaj na regułach proponowałem żeby w majówkę jakiegoś grilla lub ognisko zrobić. Ogólnie chyba stanęło na tym że 3 Maja


1. Kamilos - organizator
2. Aikus - potwierdza, stawi się.
3. Kasia - pewnie też.
Awatar użytkownika
Pan Szampan
Elita forum...
Posty: 600
Rejestracja: 28-08-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Pan Szampan » 2 maja 2023, o 12:39

Na ten moment pogoda na jutro zapowiada się całkiem okey, ja planuje być na 13. Można rozważyć oprócz grilla jakieś ognisko obok.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 2 maja 2023, o 20:30

Będę od południa :)
Zerkné za kiełbasą, jak będzie w lodówce to wezmę, a jak nie to nie :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1888
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 2 maja 2023, o 20:46

Przepraszam za PPP, ale akurat wyświetlił mi się obrazek pasujący do dnia jutrzejszego :swir:
95aGxq9Ul6BDuvC9.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 2 maja 2023, o 23:48

A pierdole nic nie napiszę. Jestem jutro ale nic nie napiszę.
Albo dobra, jednak napiszę.
A każdy kto przyjedzie a nic nie napisał ma w ...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 3 maja 2023, o 07:27

Napiszę.... że nie przyjadę :wall2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2141
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 3 maja 2023, o 08:43

Będę :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Osa
Elita forum...
Posty: 906
Rejestracja: 18-01-2014
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: Osa » 3 maja 2023, o 08:48

Ja już napisałem, że nie będę.

Wysłane z mojego M2103K19G przy użyciu Tapatalka
KATANA X-Lite / Horus X10 S na EdgeTX
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15978
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1690 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 3 maja 2023, o 09:31

No dobra... kto nie będzie ten nie będzie....
Z resztą wuj tam nie ważne.... Aktualnie się zastanawiam czym właściwie chcę latać i które pakiety wstawić.
Pasowałoby poćwiczyć F3C, bo tydzień nie latałem helikiem.
Do skrzydełka też coś... No i Rangera bym przegonił po Niebie...
Dobra, to już wiem.
I jeszcze strzelbe jakąś wezne. Planów więcej niż dnia a pewnie i skosić trzeba będzie - spoko, tak powinno być.
Awatar użytkownika
young
Domownik forum...
Posty: 427
Rejestracja: 30-07-2015
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: young » 3 maja 2023, o 11:36

:piwo: pozdrawiam serdecznie

aikus pisze:No dobra... kto nie będzie ten nie będzie....
Z resztą wuj tam nie ważne.... Aktualnie się zastanawiam czym właściwie chcę latać i które pakiety wstawić.
Pasowałoby poćwiczyć F3C, bo tydzień nie latałem helikiem.
Do skrzydełka też coś... No i Rangera bym przegonił po Niebie...
Dobra, to już wiem.
I jeszcze strzelbe jakąś wezne. Planów więcej niż dnia a pewnie i skosić trzeba będzie - spoko, tak powinno być.
Na hobby nigdy nie jest za późno :)

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości