Warszawa - Reguły - spotkania

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 6 paź 2014, o 23:01

Cześć,

Trzeba przyznać, że weekend był udany mimo różnych zdarzeń. Ale wnioski na przyszłość wyciągnąłem. Szczególnie z niedzielnego kreta Haczykiem.
Ja również chcę podziękować Jackowi za wykoszenie helipada, jest więcej miejsca i można dalej model postawić do startu- bezpieczniej.
Widzę, że kolegom podoba się mój zestaw do latania ;) No cóż, ma już swoje lata, a szkoda wywalić, mimo że nie wygląda najlepiej. Skrzyneczka pierwotnie służyła do rozruchu spalinowego trenerka i innych samolocików, które zabrały krety...sam ją składałem i malowałem. Kiedy to było... najgorsza była nauka latania bez symka :masakra: kret za kretem.
Jednak Raptor czeka niecierpliwie na zmianę awioniki, bo to już najwyższa pora. Może niekoniecznie FBL ale serwa trzeba będzie wymienić.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 paź 2014, o 08:12

rawro pisze:[...]
najpierw wystartowałem akrobatem bez podłączonego steru wysokości ;) walka była niezła i wyprowadziłem model mistrzowsko :) wygladało tragicznie lecz wyladowałem płasko lotem szybowca bez strat :)


Co Ty zrobiles?!??!
Stary jestes mistrzem!! I Ty sie zastanawiasz czy Gemini ogarniesz?!? Bierz i lataj, tyle Ci powiem...
Ja wiem, ze jest mozliwe wyratowanie modelu ktory stracil ster wysokosci, wiem wiem... Tyle ze jest to ekstremalnie trudne... A Ty tego dokonales...

@Bartekgazior: Musimy kiedys koniecznie poznac ze soba nasze Raptory:D:D
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 7 paź 2014, o 09:31

dzieki staram się :0

ale to pewnie szczęście nowicjusza lub to ze stale katuje symulator pheonixa 4.0 :) tam stale wymyślam sobie coś i ustawiam huragan catrine i staram sie latać :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 7 paź 2014, o 09:46

Rawciu, czy twoje sprzęty stoją w jednym kącie - bo rozmnażają się jak króliki...
A ja avatara zostawiam bo zdjęcie nie wiele się różni od oryginału :P
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 7 paź 2014, o 09:56

jak zaczynałem moje heli-przygody to oczywiście również zakupiłem symka (Phoenix). Poza freeflight jest tam również kilka czelendżów m.in. dolot do lotniska i precyzyjne lądowanie bez pałeru (autorotacyjnie).
No to sobie zacząłem się bawić... oczywiście kilkanaście/dziesiąt pierwszych prób skończyło się daleko od helipada ale w końcu nauczyłem się lądować z dokładnością do 10cm (wg PH).

Minął jakiś czas.....

Kupiłem sobie T600N w podstawowej konfiguracji (bez zbiorniczka rezerwowego). Zacząłem normalnie latać (takie samolotowe pętle beczki) aż nagle któregoś razu gdy model był w górnym punkcie pętli zgasł silnik :wow2: ....

I wtedy właśnie przydał się symulatorowy trening "na sucho" bo choć nogi mi się zrobiły lekko miękkie (pielucha nie była konieczna) to wylądowałem bez najmniejszego problemu. I to mimo że była to absolutnie nieplanowa autorotacja. :juppi:

(po trzeciej nieplanowej autorotacji natychmiast założyłem zbiornik rezerwowy i problemy znikły).
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 paź 2014, o 09:58

Dawo, bingo! Kurna... w ten dzień kiedy się Aikusowy gieniek popieścił z combatem Rafała, to chyba nie tylko słońce zaszło...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 8 paź 2014, o 18:19

no i dzis znowu było polatane :)
Jako ze mike oderwał mnie prosto od symulatora to postanowiłem sobie coś wypróbować :)

hover i harrier :)
Na symulatorze jestem w stanie zrobić zawis nad ziemią juz prawie każdym modelem samolotu (jednym lepiej drugim gorzej) zalezy to pewnie od mozliwości danego samolotu.
modelem edge 540 redbulla robie zawis jak juz tylko chce włącznie z dotykaniem ziemi ogonem lub kładzeniem go na bok :)

jednak na żywo nie jest juz tak kolorowo :( próbowałem dziś zawis swoim su26 lecz za bardzo wiało. robił zawis wysoki lecz trudno było mi go utrzymać i dzis z powodu silnego wiatru odpuściłem temat.
wracam do domu i katuje symulator :)

mike dzis przekonał sie by kupić kabel do symka i potrenowac bo nie ma wyrobionych odruchów obronnych przy spadającym modelu (przeciągnął samolot i przewalił go przez skrzydło jednocześnie odwracając samolot kabiną do siebie ) :) efekt i jego mina bezcenne :0 :)

ale sie juz nie moge doczekać weekendu gdy oblatam dwa nowe samoloty i potrenuje na akrobacie :)
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 8 paź 2014, o 19:31

rawro pisze:efekt i jego mina bezcenne :0 :)


fak ju :rotfl:

ciemno juz bylo :D


tez czekam na weekend

rozebralem troche FC i to nie walek tylko piasta sie skrzywila, takze jutro zanabede przedluzacze, piaste, smiglo i pewnie jeszcze cos :D
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 paź 2014, o 08:52

@Mike na goleniach podwozia masz tam pętelki do zaczepienia amortyzatora, kup sobie do tego na zapas linkę dobrej gumy do cięcia z metra. To się bardzo przydaje przy pierwszych ćwiczeniach lądowania na podwoziu a także przy modelu bardziej obciążonym niż ustawa przewiduje :-) Inne rozwiązanie to wzmocnienie podwozia ramką z drutu równoległym do goleni. U mnie najlepiej sprawdziła się guma bo pozwalała dobrać sztywność podwozia do aktualnych potrzeb.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 9 paź 2014, o 09:14

Taka pogoda a ja w robocie do 21 :plask:
Weekend będzie wylatany :evil:
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 paź 2014, o 09:55

dawo pisze:Taka pogoda a ja w robocie do 21 :plask:
Taka pogoda a ja nie mam nic do latania... :wall:
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 9 paź 2014, o 10:04

Nie jesteście sami, też siedzę w robocie a wpadające słońce przypieka mi plecy.

Ramotny jak chcesz to Betę Ci pożyczę :D
...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 paź 2014, o 10:07

Łącze sie w bolu... Ja tez nie latam :glaszcz:
Jak nie ja...
Pocieszam sie ze to chwilowe, ale czasobrak kompletny...

A jeszcze jakbty tego bylo malo mam 450tke do przetestowania na nowych twardych damperach... i ona tak stoi... taka ladna... gotowa do lotu... i stoi... Echhh... :masakra:
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 9 paź 2014, o 10:10

Aikus pisze:..tak stoi............ i stoi...

Winszuję :approve:

Ale rozumiem Cię Marek, u mnie jest tak samo. Nie mogę się doczekać aż sprawdzę jak się zachowuje po wymianie tego i owego. Jutro po pracy wpadnę na lotnisko. Może uda się wyjść z 30 min wcześniej :)
...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 paź 2014, o 10:11

lin3e pisze:Nie jesteście sami, też siedzę w robocie a wpadające słońce przypieka mi plecy.

Ramotny jak chcesz to Betę Ci pożyczę :D

Nie mam heli. Deskoloty to mam ze 3... (Seawind, Catalina + Partenavia na szczotkach :wow2: )
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 paź 2014, o 10:17

Eee, taraz to wieje średnio przyjemnie, ale raniutko było bosko...! Ptaszki ćwierkają, heliki latają i takie tam ;) Chyba będę miał nową świecką tradycję czyli poranną kawkę z rolnikiem, bo w domu nikt nie chce ze mną pogadać o tej porze :rotfl2:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 9 paź 2014, o 10:19

Byłeś rano polatać? zazdraszczam :wall:
...
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 9 paź 2014, o 10:20

Ja bardzo często lata(łe)m właśnie rano przed pracą bo pusto na lotnisku (najwyżej jacyś spacerowicze z psami) a potem to ludzi nawala. Czasem trochę chłodno ale co tam... najważniejsza determinacja :).
Fakt że w grupe raźniej ale polatać trudniej bo każdy chce...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 paź 2014, o 10:24

Ramotny pisze:Fakt że w grupe raźniej ale polatać trudniej bo każdy chce...

Lotnisko mamy tak zorientowane, że dwie osoby spokojnie mogą podzielić strefę między siebie. A jeśli ktoś lubi latać w ciemnych okularach i nie przeszkadza mu słońce z boku, w kącie oka, to 3 osoby też dadzą radę. Fakt, że w grupie raźniej, szczególnie jeśli ma się talent do przygód w stylu zatrzaśnięcie sobie kluczyków w samochodzie, no ale co tam, tak jak mówisz - grunt to determinacja :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 9 paź 2014, o 10:28

Zdecydowanie w grupie raźniej. Na przełomie wakacji pojechałem po pracy na lotnisko i byłem sam. Włączyłem muzyczkę, rozstawiłem krzesełko, miło, ciepło.... i prawie przysnąłem na chwilę :) A tak to by mnie jakieś nitro nie pozwoliło zasnąć :)
...

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości