Kraków

Zanim polecisz poinformuj o tym lokalną lożę szyderców...

Moderator: Kowal

Awatar użytkownika
kurc
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 23
Rejestracja: 01-08-2020
Lokalizacja: okolice Krakowa
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kurc » 18 wrz 2022, o 22:51

Na wschodniej granicy Krakowa jest lotnisko modelarskie w Czarnochowicach i tam często widywałem samoloty.
XK-K110 | 2x Trex 450L | Trex 470LT | Trex 500X | Radiomaster TX16S
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 wrz 2022, o 23:40

koniuor pisze:Panowie wiem, że to forum o heli...


Ja tylko się tak profilaktycznie chciałem do tego przeczepić. Nie żeby coś, tylko wręcz przeciwnie.
Forum jest o heli - tak.
Nosi nazwę sugerującą związek z heli - hmm hmm hmm - no ttt... tak.
Czy to znaczy, że gadamy tu TYLKO o heli? - NIE!! :nono:
W sumie to nie wiem czy znam choćby jedną osobę, która lata tylko helikopterami.
Znaczy znam, Tymina jest tą osobą, (mówi otwarcie, że on to samolotami nie umie - ja mu trochę nie wierzę, ale to już jest inna kwestia) ale na forum chyba nikogo takiego nie ma.
:piwo2: :piwo2:
hmm
Awatar użytkownika
kwiatek
Elita forum...
Posty: 682
Rejestracja: 16-12-2016
Lokalizacja: solec kujawski
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: kwiatek » 19 wrz 2022, o 05:44

Aikus ja latam tylko Heli ale tematy o parapetach w niczym mi nie przeszkadzają (aczkolwiek dawno temu latałem :vhappy: )
Gaui x7 T-Rex 470 l taranis x lite pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 wrz 2022, o 08:10

No to jesteś drugą osobą i ... jak sam mówisz... :)
Awatar użytkownika
koniuor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 77
Rejestracja: 20-07-2015
Lokalizacja: Kraków, Siedliska Sław.
Podziękował: 1 raz

Postautor: koniuor » 19 wrz 2022, o 08:20

kurc pisze:Na wschodniej granicy Krakowa jest lotnisko modelarskie w Czarnochowicach i tam często widywałem samoloty.


Tak jest lotnisko, aczkolwiek z tego co się dowiedziałem to jest to lotnisko prywatne, trzeba byc członkiem klubu etc:D
Radiomaster Zorro
Phoenix 2000 v2
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 19 wrz 2022, o 08:28

https://www.facebook.com/MSMHORYZONT/

Chlopaki tam sa spoko i nie ma problemu dolaczyc, ale miejscowka srednia - przynajmniej na heliki bo z jednej strony jest teraz baza helikopterow ratunkowych (skala 1:1) a z kazdej innej strony sa jeziorka napakowane wedkarzami . I tu i tam modele wpadaja, ponadto moje latanie helikami akurat byloby gdzies nad tymi wedkarzami wiec raczej niezbyt komfortowo bym sie czul ;)
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
koniuor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 77
Rejestracja: 20-07-2015
Lokalizacja: Kraków, Siedliska Sław.
Podziękował: 1 raz

Postautor: koniuor » 19 wrz 2022, o 09:24

Lukasz pisze:https://www.facebook.com/MSMHORYZONT/

Chlopaki tam sa spoko i nie ma problemu dolaczyc, ale miejscowka srednia - przynajmniej na heliki bo z jednej strony jest teraz baza helikopterow ratunkowych (skala 1:1) a z kazdej innej strony sa jeziorka napakowane wedkarzami . I tu i tam modele wpadaja, ponadto moje latanie helikami akurat byloby gdzies nad tymi wedkarzami wiec raczej niezbyt komfortowo bym sie czul ;)


Tak, czytałem właśnie, że zrobili tam LPR, i w sumie sie dziwie trochę, ze lotnisko modelarskie dalej funkcjonuje mimo to. Z moim lataniem to czuje, że moglyby głowy polecieć nad jeziorkiem haha
Radiomaster Zorro
Phoenix 2000 v2
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 19 lis 2022, o 14:04

Dwa pakiety bez ocieplaczy i innych grzańców to dla mnie maks w takich warunkach. Ale Micha uradowana i tygodniowy stresik nieco rozładowany

Obrazek
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 lis 2022, o 15:03

Brawo!!
Prawdziwy hardcore zaczyna sie od -10.
Latałem kiedyś w takich warunkach i raczej już nie bede...
Poza tym duzo problemow moze sie technicznych zaczać pojawiać, chocby zamarzający smar w serwach...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2022, o 12:23

Przy -10 nitro jest nie do zatrzymania :twisted:
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 20 lis 2022, o 13:05

mwx pisze:Przy -10 nitro jest nie do zatrzymania :twisted:

Chciałbym kiedyś spróbować spaliny, bo elektryka na dłuższą metę wydaje się taka nuuuudna ;)
Ale to raczej dalsza niż bliższa przyszłość. I może benzyniak? Przy spokojnym lataniu wydaje się mniej problematyczny niż nitro. Takie plany na najbliższą dekadę ;)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lis 2022, o 13:28

O spalinach najwięcej i najlepiej powie Ci Maciek, co więcej Maciek jak nikt Cie do spaliny skutecznie namówi :)

Ja pamiętam takie wrażenie sprzed kilku lat, że Ci którzy chcieli przejść na benzynę, po jakimś czasie przestawali latać w ogóle. Problemem były potężne wibracje generowane przez silnik w porównaniu z nitrem.
SPalina w ogóle wibruje, ale nitro przy benzynce chodzi jak zegareczek, a benzyna jak stary diesel.
Wszystko się od tego rozpieprzało, kable się urywały, luty pękały, helikoptery spadały...
No ale to było kiedyś. Od tego czasu ponoć sporo się zmienia...
Natomiast czy elektryka jest nudna?
Ja się nie zgadzam:)
ALe nie zgadzam się też, że samoloty są nudne, a są ludzie którzy twierdzą, że samoloty, a już zwłaszcza szybowce to jakby ryby łowić:)
Chyba po prostu co kto lubi.
Ja bym sobie też czasami polatał spaliną, ale jak sobie przypomnę ile było z tym p!3rd0l3ni@ to stwierdzam, że nie bardzo mam za czym tęsknić.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2022, o 15:37

A tam, nie znasz sie. Jakby zsumować wszystkie Tpz'ty to dużo więcej pi3®d0l3niasię jest z ładowaniem akusów.

kudzu - jak nitro to tylko teraz. Za 10 lat nie będzie śladu po paliwie ani silnikach.

A benzyna... ewoluuje cały czas z powodu malejącej dostępności paliwa do nitro i braku postępu w silnikach. Ale to ciągle drogi i "ujebliwy" sport. Póki co to (mi) się nie opłaca.
Te stare benzyny to syf kiła i mogiła, a te nowe to ogromna kasa i proszenie się o części.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 lis 2022, o 17:35

mwx pisze:A tam, nie znasz sie. Jakby zsumować wszystkie Tpz'ty to dużo więcej pi3®d0l3niasię jest z ładowaniem akusów.



No nie wiem.... Pewnie masz rację, kwestia podejścia, ale skupiając się nawet wyłącznie na paliwie (czyli też prądzie)... Niby jest tak:
Elektryk: dbać o jakość kabli, lutowań, czystość konektorów
Spalina: dbać o szczelność wężyków, czystość przewodów.
W praktyce, baterie które przygotowałem sobie trzy lata temu do tej pory po prostu ładuję i na nich latam, a jak miałem Raptora to po zimie np. silnik nie chciał wchodzić na obroty - okazało się, że zebrał się jakiś syf który się wytrącił w zbiorniku i zapchał ssak. Wężyki sparciały i popękały... wszystko mokre ujebane w oleju... a idźcież w pipą...
Dowiadujesz się o tym na lotnisku bo przecież w domu nie sprawdzisz i weź teraz szukaj przyczyny czemu ten złom znowu nie chce latać...

:)
pakiety trzeba naładować wcześniej - to fakt, ale po lataniu nie muszę się zastanawiać czy następnym razem będę latać jutro, za tydzień czy za pół roku i zastanawiać się czy zalewać silnik afterrunem czy nie. Poza tym pakiety wystarczy wstawić na czas np. jedzenia śniadania i się ładują - bezobsługowo. Słysze pik pik pik i wiem, że mogę latać.
Mogę też ładować na polu - przeważnie jest na to czas.

No i ostatnia rzecz: najmniejszy sensowny helik spalinowy to gdzieś klasa 550. Wszystko mniejsze to bzdura i zawrót doopy - tak małe silniki nitro w helikopterach po prostu nie działają jak należy.

ALE: tak jak mówiłem na wstępie to pewnie kwestia podejścia. Gdybym przyłożył do tego wszystkiego więcej atencji, to pewnie doszedłbym z tym wszystkim do ogólniej pojętej wprawy i wszystkie takie drobne problemy rozwiązywałbym tak samo jak robię to w elektrykach, nawet nie zwracając na to uwagi.
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 24 lut 2023, o 12:06

Dolaczam, jeszcze nielot (bo TREX nie ustawiony) ale jakbys ktos cos gdzies latal dawajcie znac.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 24 lut 2023, o 12:30

menelique pisze:Dolaczam, jeszcze nielot (bo TREX nie ustawiony) ale jakbys ktos cos gdzies latal dawajcie znac.

Super! A który kierunek świata jest Ci bliższy?

Mnie ostatnio bóg heli nie sprzyja, bo albo delegacje albo pogoda albo auto unieruchomione. Ten weekend pewnie też odpada.

Mój t-rex został dawcą systemu dla 380, więc mógłby jedynie popatrzyć z bagażnika na Twojego, ale za to chciałbym dać sobie kolejną szansę z Beltem :)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 24 lut 2023, o 12:39

Ach, dobra, teraz mi się przypomniało, że Twój t-rex to 8seta - w takim wypadku mój, nawet gdyby był sprawny, to by nosa z auta nie wysunął ze strachu ;)

Sorki za ppp.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
menelique
Stały bywalec...
Posty: 162
Rejestracja: 28-01-2023
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 11 razy
Kontaktowanie:

Postautor: menelique » 24 lut 2023, o 12:45

kudzu pisze:Ach, dobra, teraz mi się przypomniało, że Twój t-rex to 8seta - w takim wypadku mój, nawet gdyby był sprawny, to by nosa z auta nie wysunął ze strachu ;)

Sorki za ppp.



Hehe moj to jeszcze na takim etapie, ze poki co balbym sie go nawet podniesc - wiec racja, wszyscy z dala bo nie wiadomo co sie podizeje :)

ALe tez bym chetnie siadl, pogadal, popatrzyl w KRakowie.

Kazdy rejon w obrebie Krakowa jest dla mnie OK !
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 1 mar 2023, o 08:39

A poczciwy Belt jeszcze żyje?
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 1 mar 2023, o 11:48

gumi pisze:A poczciwy Belt jeszcze żyje?

A dziękuję, żyje, chyba ma się całkiem dobrze, bo na szczęście dla niego jestem sentymentalny, więc został odbudowany i czeka na kolejną próbę udanego lotu. Bardzo chcę skosztować pręta, dlatego nie pozbyłem się go. Prędzej opchnę tarota 450, skoro mam XL380.

E922201C-C939-48CA-82A6-1C9F7DA836F7.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT

Wróć do „Spotkania modelarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości