Kanał na YT o RC Heli dla początkujących

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 100 razy

Postautor: MacGyverek » 31 mar 2018, o 18:33

Ale latasz tym Maksem...rewelka... Aż sobie na kinie domowym odpaliłem.. świetny dźwięk.
Flota: Syma107G, Walkera LadybirdQR, Align TREX 450L + MSH Brain, Align TREX 250DFC + MSH uBrain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, DJI Spark Combo, HeliQuad 3D, ESA
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1440 razy
Podziękowano: 657 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 31 mar 2018, o 19:44

Znowu alignowy regiel odciął?
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1440 razy
Podziękowano: 657 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 31 mar 2018, o 19:45

No i zapraszamy do kreta roku :)
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum
Podziękował: 659 razy
Podziękowano: 467 razy

Postautor: aikus » 31 mar 2018, o 20:00

1. Wbrew temu, że odcinek - jak twierdzisz - jest nieudany, stanowi świetny materiał poglądowy, dla każdego leszcza. Bo WŁAŚNIE TAK wyglądają początki, tyle, że powody kretów bywają różne.
Ale generalnie - tak. Ileż się nasiedziałeś nad tym modelem... Nasiedziałeś się, narobiłeś... minuta lotu i kret.
To tak po prostu jest. NIE MUSI TAK BYĆ i znam kilku, co jak byli leszczami to udowadniali, że nie musi, ale pamiętam też jak Ty się uczyłeś i udowadniałeś, że po pierwsze musi, a po drugie nawet jeszcze bardziej musi :approve:
2. Protos Max... Ależ to jest jednak zaje**sty model, no... :thumb:
3. Nie wróże Ci robienia dobrych odcinków o nauce podstaw pilotażu, bez koszmarnego gwałtu na Twojej psychice ;)

Aha i jeszcze jedno: Te regle Aligna to jednak gówno jest. Oblatałem Gaukę X3 z HobbyWingiem 60A i mogę powiedzieć, że softstart jest naprawdę OK. W tej wielkości modelu - nie ma żadnego szarpnięcia na początku.
Może w krówce trzeba by soft zupgradować ...?
Awatar użytkownika
Artja
Olimp forum
Podziękował: 238 razy
Podziękowano: 405 razy

Postautor: Artja » 1 kwie 2018, o 07:35

MacGyverek pisze:Ale latasz tym Maksem...rewelka... Aż sobie na kinie domowym odpaliłem.. świetny dźwięk.

Ja wręcz przeciwnie, jako miłośnik Chaplina oglądam takie produkcje bez dźwięku. Wniosek z obejrzenia jest taki, że jak coś idzie nie tak, to weź większego helika. I to jest prawda :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kruku
Domownik forum...
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 90 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kruku » 16 kwie 2018, o 23:24

Dziesiąty odcinek serii, a w nim początki nauki latania. Zaczynamy od podstaw czyli zawis oraz zakręty:
- zawis w czterech orientacjach
- pirozawis
- latanie po linii
- prosty nawrót
- zakręty

Przy okazji przeorganizowałem nieco playlisty. Playlista odcinki zmieniła nazwę na "Warsztat" i tam będą lądowały filmy techniczne, a dodatkowo powstała playlista "Nauka latania" gdzie wylądował pierwszy odcinek z tej serii.

Zapraszm do oglądania :)

YouTube
Pozdrawiam,
Paweł

2x(T450L, PMAXv2) / DX9 / vControl / neXt
Awatar użytkownika
werbus
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: werbus » 3 sie 2018, o 08:48

@Kruku, Ja jako totalny nowicjusz, obejrzałem z przyjemnością wszystkie odcinki.
Wyjaśniły one wiele moich wątpliwości oraz do tej pory niezrozumiałych dla mnie spraw związanych z tematem heli (regulatory, FBL,...).

Dzięki Ci za to !

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum

Postautor: aikus » 3 sie 2018, o 10:02

@werbus - wzorcowa wręcz postawa nowicjusza, godna naśladowania.
Tak trzymać!! :)
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 30 razy

Postautor: Pietrek » 3 sie 2018, o 21:48

Krążące plotki mówią, że może będą kolejne odcinki z nauki latania. Tylko Kruku musi z sibie lenia wygonić. A to proste nie będzie. ;)
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
G500 sport / Gaui X3 (1) / Gaui X3 (2) / Reaktor 3D / Bixler 2 / DX9 / Traxxas e-revo 1:10 i 1:16
Awatar użytkownika
aikus
Olimp forum

Postautor: aikus » 3 sie 2018, o 23:28

Sezon jest, woli latac IRL:)

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”