PIGUŁKA - tu czytaj i pytaj jeśli jesteś nowy :)

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Artz
Stały bywalec...
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Artz » 10 maja 2020, o 11:47

to może ja jednak zawsze latałem w HH, bo ogon nigdy nie podążał mi za śmigłowcem, zawsze musiałem go kontrolować. Ale też jestem pewny że zawsze gdy sprawdzałem ogon na ziemi zachowywał to się jak opisałem powyżej dla trybu Rate.

to takie głupie pytania, ponieważ za chwilę poślę w powietrzę moją maszynę, więc obawy i wątpliwości rodzą się z każdym dniem. Czekam tylko na nowe satelitki i oploty do kabli..
W budowie XL Power550; Traxxas Xmaxx; Parkzone P-51D Mustang; Przeszłość: T-Rex 600ESP; T-Rex 450Pro; Beta 1400
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: Piotr_T » 10 maja 2020, o 18:35

Makiety chyba rzeczywiście latają z ogonem w trybie "rate", bo wtedy model zachowuje się w powietrzu bardziej naturalnie i w sposób zbliżony do dużego helikoptera. Mało tego - w pewnym FBL-u rodem z Czech włączenie stabilizacji w trybie makietowym domyślnie włącza też tryb "rate" dla ogona.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - Protos Mini 325 3S, WLT V977
Skrzydła - LIDLolek w wersji RC-Electric
4-Śmigła - Xiaomi Fimi A3
Koła - WLT A979
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Podziękował: 906 razy
Podziękowano: 649 razy

Postautor: aikus » 10 maja 2020, o 20:05

Artz pisze:to może ja jednak zawsze latałem w HH, bo ogon nigdy nie podążał mi za śmigłowcem, zawsze musiałem go kontrolować. Ale też jestem pewny że zawsze gdy sprawdzałem ogon na ziemi zachowywał to się jak opisałem powyżej dla trybu Rate.

to takie głupie pytania, ponieważ za chwilę poślę w powietrzę moją maszynę, więc obawy i wątpliwości rodzą się z każdym dniem. Czekam tylko na nowe satelitki i oploty do kabli..

To też nie do końca tak, bo istnieje jeszcze jakiś inny tryb - coś pośredniego pomiędzy rate a HH i ma swoją nazwę. Ma on swój .... hmm (decay rate... to by było na polskiemu... hmm ) czas oparania (?), który w najprostszych żyroskopach z tym trybem był chyba na sztywno powiązany z czułością.
Wysoka czułość to długi czas opadania.
HH to ... w sumie nic innego jak ten własnie tryb z czasem opadania równym nieskończoności.

Rate ma ten czas równy zero.

Jakiś czas temu ktoś pisał, że któryś FBL ma to na ogonie jako właśnie HH, nie wiem czy ZYX tak nie miał...
:dk:

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”