Spektrum DX6e czy Radiolink ?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 17 wrz 2023, o 15:50

Koledzy powiedzcie mi proszę , mianowicie kupiłem Spektruma DX6e za kwotę 1200 złotych , ale po wyjęciu z pudełka coś jakoś ta aparatura wygląda mi na niezłą tandetę niczym apki E-sky pakowane do RTFów.

Mam możliwość to oddać 14 dni ( zakup internetowy ) i myślę Czy nie lepiej kupić coś ze stajni Radiolinka.

Co do Spektruma to tak skusiło mnie głównie że kiedyś DX6i to była poniekąd premium apka , dla mnie można powiedzieć że nastolatka to był szczyt marzeń jak widziałem jak starsi koledzy na takich latają.

Kolejna sprawa ceny obiorników ( drogie nie drogie nie w tym problem ) Zależało mi na odbiornikach z asystentem czyli AS3X&Safe , szczególnie że mogłem to sparować z Blade Nano S3 , ogólnie fajnie się lata z taką stabilizacja jakby FBL

Ale gdy emocje po 3 dniach opadły zaczeło mnie denerwować , lipne wykonanie DX6e praca drażków jakby się zacierały nie ma łagodnych ruchów , sam plastik nawet radio E-sky czy turnigy miało metalową podpurke na górze a nie jeden tandetny plastik na całości , drogi interfejs do symulatora i co gorsza praktycznie ograniczenie do jednego symulatora jakim jest RF Evolution , o phoneixie którego uwielbiałem można pomarzyć .

Czy zwracać to i iść w stronę Radiolinka jakiegoś TX . Czy też jakieś stare radio turnigy 9x czy 9xr bo i takie miałem lata temu .

Zależy mi na odpaleniu symulatora bez jakiś zbędnych wydziwianych interfejsów i drogich symulatorów jak RF którego cena podstawowa zaczyna się od 540 złotych .

Więc proszę o pomoc zwracać Spektruma i szukać czegoś nie przereklamowanego czy zostać przy tym DX6e .

Dziękuję za pomoc .
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 wrz 2023, o 20:08

Zostań przy popularnym, prostym w obsłudze nadajniku.

Jeśli ciągnie Cię to open/edgeTX to pomyśl raczej o radiomasterze albo frsky.
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 17 wrz 2023, o 21:28

Ja też zdecydowanie polecam FrSky Tandem. Masz do wyboru pulpit lub "jeża". Sam aktualnie latam na X20. Niezawodna, szybka, dwupasmowa, dobrze i solidnie wykonana. Gdy przesiadam się na nią, to naprawdę nawet pod palcami czuje się bardzo dużą różnicę. Przede wszystkim w precyzji sterowania. Kiedyś nie kupiłbym FrSky, a teraz jestem jej bardzo zadowolonym użytkownikiem. Atutem są też umiarkowane ceny bardzo dobrze wyposażonych odbiorników. FrSky możesz kupić np. tutaj -> modele24.pl.
Mam też DX8, ale to zupełnie inna klasa sprzętu. Jasne, fajna i solidna aparatura, ale to raczej staroć, a jej soft nie daje zbyt wiele możliwości. Trzymam ją dla modeli BNF. Kiedyś latałem na Graupnerach. No cóż, aktualnie, po wyprowadzce Graupnera z Europy rozwój tych aparatur troszkę się zatrzymał, a ceny odbiorników nie zachęcają.
Z tańszych aparatur są w u nas w użytkowaniu Radiolinki. Też wyglądają i pracują bardzo dobrze, ale konfigurowanie OpenTX przypomina programowanie sterownika PLC :D
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 wrz 2023, o 22:41

Radiolink to nie OpenTX, chyba że nie nadążam hmm
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 18 wrz 2023, o 08:07

Masz rację. To nie OpenTX. Widziałem jedynie otwarty ekran z mikserami w aparaturze i on bardzo przypominał OpenTX. A opinia o programowaniu aparatury jak sterownika przemysłowego pochodzi z ust użytkownika.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 wrz 2023, o 08:10

Miałem to kiedyś w rękach i pamiętam że było dość siermiężne. Nie mówię że nie do ogarnięcia, ale po co sobie komplikować :dk:

Śmigłowce FBL mają bardzo niewielkie wymagania dot. ustawień w aparaturze. W ogóle nie patrzyłbym na mixy, ilość krzywych itp a jedynie na to jak nadajnik leży w łapie, czy ma odpowiednio dużo kanałów (spektrum chyba jako ostatni przycina na ilości kanałów) i czy telemetria jest kompatybilna z tym co chcę robić.

Ja jeszcze lubię jak działa pełna integracja z FBLem ale to już pewnie podchodzi pod moją fanaberię, bo to samo można ogarnąć smartfonem w kieszeni.
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 18 wrz 2023, o 11:13

Ehh Spektrum wcale nie odstaje jakością wykonania od innych( może z wyjątkiem aluminiowych apek).
Drążki można sobie wyregulować.
Miałem 3 nowe aparatury Spektrum i zawsze musiałem poluzować drążki na dzień dobry, żeby gładko chodziły.
Jedyne co się pogorszyło to seria NX straszeni długo się włącza i wyłącza.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 19 wrz 2023, o 03:48

LechuW pisze:Ehh Spektrum wcale nie odstaje jakością wykonania od innych( może z wyjątkiem aluminiowych apek).
Drążki można sobie wyregulować.
Miałem 3 nowe aparatury Spektrum i zawsze musiałem poluzować drążki na dzień dobry, żeby gładko chodziły.
Jedyne co się pogorszyło to seria NX straszeni długo się włącza i wyłącza.


Czy te nadajniki po długim włączeniu nie da się wygasić zamiast wyłączać pomiędzy lotami? Domyślam się że łatwiej z nich byłoby korzystać tak, że na początku latania ją włączać, pomiędzy lotami wygaszać, a na koniec wyłączyć - czy się mylę??
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 19 wrz 2023, o 07:06

Funkcji uśpienia jak w Vcontrol nie ma.
Ja po prostu mam cały czas włączoną aparaturę i tylko timer po każdym locie resetuję.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 19 wrz 2023, o 07:34

Myślę że głównym problemem według mnie w modelu DX6e jest przestawianie trybu mode, suwakiem na tyle aparatury . Drążek przepustnicy pracuje w zakresie -87 +90 aby robić do 100 trzeba dość mocno go docisnąć do końca a wszystko przez mało precyzyjny mechanizm który podpiera sprężyny. Jeżeli miałbym kupić po raz kolejny Spektruma to bez tego wynalazku do zmiany mode z 1 na 2 .
Awatar użytkownika
LechuW
Elita forum...
Posty: 609
Rejestracja: 12-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 33 razy
Podziękowano: 14 razy
Kontaktowanie:

Postautor: LechuW » 19 wrz 2023, o 08:02

Hmm wydaje mi się że masz jakiś wadliwy egzemplarz. Co prawda nigdy nie miałem wersji z "e" ale niedawno miałem jeszcze DX6 G2 i zakresy drążków były prawidłowe.
Obecna NX8 także nie ma z tym problemów.
Pozdrawiam,
Leszek
Goosky S2 Goosky RS4 Venom
SAB Raw 420 SAB Kraken 580
Vcontrol EVO
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 19 wrz 2023, o 08:36

Mam Dx8e i to jest produkt niskiego sortu, szczegolnie ekran ktory w kazdy chlodniejszy dzien uzmyslawia skad L w LCD. Juz podklejalem pare razy gimbale tasma bo trzeszcza w okolicy centrum - i chociaz dzialaja calkiem spoko to jak sie je rozreci to obrzydza wykonanie. Spektrum jest mistrzem kreacji produktu - piec wersji jednego radia kazdy po jednym kanale wiecej - ale te tandente gimbale wsadzali chyba wszedzie (parzylem na numery czesci serwisowych) oprocz NX10 (halle) i NX10SE (alu).

A - i jest tam tylko jedna antena, zwieksza to emocje towrzyszace lotom. Ale poza tym nigdy mnie nie zawiodlo, przede wszystkim lezy ladnie w lapie. Jak zmienie to z nudow bardziej, podejrzewam ze na padzie od Playstation1 tak samo bym latal ;) Co do zakresu drazkow jest tam jakas kalibracja w menu, raz mialem potrzebe uzycia, sprobuj.
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 19 wrz 2023, o 11:07

Dokładnie jak pisze Łukasz... spróbuj kalibracji drążków jak nie dobijają do 100% swobodnie.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 19 wrz 2023, o 23:15

Próbowałem kalibracji kilka razy niestety kalibracja kończy się sukcesem ale pomimo to drążek przepustnicy nie działa w pełnym zakresie. Powiem tak rozebrałem aparaturę i naprawdę ten ( nowy system który jak podaje spektrum jest w trakcie opatentowania ) czyli suwak zmiany mode z 1 na mode 2 jest takim okropnym wykonaniem że nie spodziewał bym się czegoś takiego za kwotę 1300 złotych . Mianowicie problem z zakresem jest tylko gdy przestawiamy przepustnicę na mode 1 lub mode 2. Wynika to po prostu ze złej konstrukcji. Mechanizm jest z tak cienkiej plastikowej podpórki która się odgina w momencie "podwieszenia" gimbala" przez co gimbal nie wchodzi na pełny zakres . Tak czy siak Panowie ja aparaturę zwróciłem bo dla mnie jakość wykonania jaką zastałem w środku i samo działanie absolutnie nie jest warte tej ceny .

Obstawiam że takich problemów nie ma w modelach DX6 i wszystkich tych które nie mają tego dziwacznego i nie do końca przemyślanego suwanka do trybu mode . Więc jeżeli kupię to będę szukał DX6 bez ( e ) , ale raczej pójdę w stronę radiolink TX16s .
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 wrz 2023, o 09:18

Rodzer pisze: radiolink TX16s .


radiolink czy radiomaster ? hmm
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 20 wrz 2023, o 12:12

mwx pisze:
Rodzer pisze: radiolink TX16s .


radiolink czy radiomaster ? hmm



Sorki Radiomaster tylko jeszcze nie rozgryzłem jaką wersję kupić ELRS czy 4w1 aby można było sparować modele BNF chodźmy blade czy Eflite
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 wrz 2023, o 12:28

Jak chcesz parować różne wynalazki to 4in1. ELRS będzie działać wyłącznie z odbiornikami ELRS, chyba że dołożysz multimoduł.

Tylko z tą kompatybilnością nie jest tak całkowicie kolorowo - niektóre protokoły wymagają dostrajania częstotliwości i nie zawsze gwarantują stabilnego linka.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 658
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 21 wrz 2023, o 00:39

Ja tam polecam Spektrum DX9 kupisz używaną w dobrym stanie (najlepiej wersja black) i będziesz zadowolony kanałów wystarczy, do symka podepniesz bez problemu, gimbale ładnie pracują. Wiele osób na tym lata i złego słowa nie słyszałem. Co do odbiorników drogie i nie drogie zależy co chcesz jeszcze nigdy mnie żaden nie zawiódł nie zerwał linka nie wylogował się
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Rodzer
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 25
Rejestracja: 17-09-2023

Postautor: Rodzer » 21 wrz 2023, o 19:53

oki188 pisze:Ja tam polecam Spektrum DX9 kupisz używaną w dobrym stanie (najlepiej wersja black) i będziesz zadowolony kanałów wystarczy, do symka podepniesz bez problemu, gimbale ładnie pracują. Wiele osób na tym lata i złego słowa nie słyszałem. Co do odbiorników drogie i nie drogie zależy co chcesz jeszcze nigdy mnie żaden nie zawiódł nie zerwał linka nie wylogował się



Przemyślałem temat i faktycznie bede szukał Spektruma DX6 lub DX9 napewno bez oznaczenia e ( ekonomiczna wersja )

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości