Jaki helikopter na początek?

Tu nauczymy Cię terminologii, pomożemy Ci wybrać zabawki, a potem je bezpiecznie uruchomić.
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 11:49

Drona chciałby do wygłupów po mieszkaniu ale chciał bym na nim nabrać wprawy żeby potem nie rozwali. Czegoś do kręcenia filmów :)
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 11:54

Później chciałbym kupić coś takiego ale to najście nauczę to będę tu pytał czy to Ok :) https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/dro ... -akcesoria
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 11:54

V911s zamówiony będzie pewnie za pół miesiąca z tej strony boonga :)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 sty 2020, o 12:04

Krefcik pisze:Później chciałbym kupić coś takiego ale to najście nauczę to będę tu pytał czy to Ok :) https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/dro ... -akcesoria
To tego nie potrzebujesz wprawy ;)

Pytanie zasadnicze: potrzebujesz drona do latania czy filmowania. To dwie różne bajki.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 20 sty 2020, o 12:05

Krefcik pisze:A nie ma czegoś takiego co Miruu poleca tylko trochę większego :) rozumiem ze jak nauczę się tym małym dzikusem latać to mogę potem latać czymś za kilka k i kręcić z tego co rozumiem dużym i droższym będzie łatwiej ? Czy to zupełnie co innego ?

No nie, duże drony do kręcenia, to latające uchwyty na kamery. Toto lata samo, ma pełna stabilizację, nauka polega raczej na tym jak zrobić, żeby film ładnie wyglądał. Małe whoopy miniracery, latają w trybie acro, bez stabilizacji, i patrzysz przez gogle. To tak jakbyś się spytał, czy jak nauczysz się latać myśliwcem z II wolny to już bez problemu polecisz Airbusem A320.
Whoop do latania po domu ma być bardzo mały, bo większymi nie da się latać w małej przestrzeni, poza tym na nim nauczysz się bezkosztowo latać, zniesie setki uderzeń bez zadrapania, większym "dronem" przylutujesz raz, zdemolujesz go i mieszkanie.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 14:30

Jednego do nauki i zabawy drugiego do filmowania, tylko tym drugim nie chciałbym w cos przygrzmocić, rozumiem ze ten to ten spoko model i cena jest Ok ? https://www.nobshop.pl/dron-tinywhoop-b ... -1774.html

Dokupić do nie go coś jakieś baterie żeby moc polatać z 20 min ?
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 20 sty 2020, o 14:45

A mi się wydaje, że kolega nie do końca wie, o co mu chodzi i mam wrażenie, że bardziej mu zależy na filmowaniu niż lataniu. Jeśli tak jest, to nasze porady są psu na budę (nie obrażając nikogo) i żeby nie było, że nowy nabytek jest do d... (bo trudno się nim lata, bo nie nagrywa, bo lata przez 3 minuty), to sugerowałbym mu pójście z prądem i zakup drona DJI, tyle że nie zabawki Tello, a Mavica Mini. Lata toto prawie samo, robi ładne fotki i filmy, nie waży aż tak dużo, żeby od lipca podpaść pod obowiązek rejestracji, a że kosztuje... no cóż... Przyznaję, wzięło mnie na sarkazm, ale tak to już jest, gdy ktoś łapie się za coś bez wcześniejszego rozeznania i określenia oczekiwań. Dobrze że padają pytania, to są szanse na uniknięcie wtopy, ale lekcje, tak czy inaczej, odrobić trzeba samemu.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 16:33

Nie jest tak źle :) helikopter i mały dron do zabawy w domu, latanie po domu pod stołami może zabawa z psem :) natomiast faktycznie na lato chcę coś do kręcenia fajniejszego kupić a nie do akrobacji. Ogólnie 3 zabawki :) fajne w tym małym dronie jest to przynajmniej tak mi się wydaje ze zdjęcia ze dotykając ściany teoretycznie nic się nie dzieje sprostujcie mnie jeśli się mylę natomiast helikopterek uderza już łopatkami w ścianę
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 20 sty 2020, o 17:21

Ściana to pikuś, w niektórych domach lądowanie na kwiatku żony moze mieć efekt podobny do wytarcia w firankę. Lepiej z góry założyć, że trzeba będzie wynieść się z chaty z tymi szpejami
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 sty 2020, o 18:34

miruuu pisze:
2. Nie czytaj wątków z przed 10 lat na temat wyboru helika bo to się zbyt szybko zmienia ;) jak czytam u Ciebie o jakichś łamach, bee kongach itp to znaczy że utknąłeś na 2010 :)



blać.... prawda to jest, ale co tu zrobić, żeby ludzie takich zabytków nie wyciągali zwłaszcza w kontekście "helikoptera na początek "....
ja pierdziu...
No jak nic trzeba zacząć archiwizować stare posty.
Dostęp do archiwów - odblokowuje mod po opublikowaniu dowodu (filmu) opanowania zawisu prawdziwym śmigłowcem :D:D
:vhappy: :vhappy:
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 20 sty 2020, o 18:47

No tak to w Polsce wyglada wpisz w Google helikopter dla początkującego czy dron to zobaczysz co Google wypluwa :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 20 sty 2020, o 19:33

aikus pisze:No jak nic trzeba zacząć archiwizować stare posty.
Dostęp do archiwów - odblokowuje mod po opublikowaniu dowodu (filmu) opanowania zawisu prawdziwym śmigłowcem :D:D

Nie ma ze hihi haha, nasz rząd już nad tym pracuje! Wystarczy poczekać na mechanizmy weryfikacji wieku i zaimplementować odpowiednio do potrzeb. Tylko cholera nie będzie już łatwo poczytać Mirasa jak slizgal się w rowku i czuł opór bolca :dk:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 20 sty 2020, o 22:57

A tak tak, prawda, jest już prototyp tego jak to będzie działało:



W skrócie: chuja widać.
Albo jak to ktoś inny powiedział: niby pojawia się jakaś pizda, ale taka jakbyśmy oczekiwali...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 21 sty 2020, o 00:04

Z helikami i dronami jest dokładnie tak samo. Obrazek na pudełku, opisy i filmiki w internetach takie że cena nie gra roli, a na polu z krzakow wyłazi taki właśnie krecik w pinglach, w gajerku, pod krawatem i jebie równo po wszystkich :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 21 sty 2020, o 09:14

Krefcik pisze:Nie jest tak źle :) helikopter i mały dron do zabawy w domu, latanie po domu pod stołami może zabawa z psem :) natomiast faktycznie na lato chcę coś do kręcenia fajniejszego kupić a nie do akrobacji. Ogólnie 3 zabawki :) fajne w tym małym dronie jest to przynajmniej tak mi się wydaje ze zdjęcia ze dotykając ściany teoretycznie nic się nie dzieje sprostujcie mnie jeśli się mylę natomiast helikopterek uderza już łopatkami w ścianę


Ja nie polecam latania mikrusami po mieszkaniu :D To sie zawsze zle konczy ...dla mieszkania. Pociete sciany, meble itp. No chyba, ze wypracujesz sobie juz takiego skilla:

Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 sty 2020, o 12:16

Carson pisze: Pociete sciany, meble itp. No chyba, ze wypracujesz sobie juz takiego skilla:




Kurde gdybym to oglądał to tylko bym czekał kiedy dziurę w matrycy zrobi... ale przewinąłem do końca - matryca cała.
Eee tam... :gas:
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 26 sty 2020, o 11:44

Wiem ze kolejne głupie pytanie :) śle czy do tego meteora trzeba dokupić okulary czy można nim latać bez tego ? Bo we wszystkich filikach widzę widok z meteora nie z zewnątrz ?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sty 2020, o 12:25

Można bez, jak każdym modelem.
Awatar użytkownika
Krefcik
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 19
Rejestracja: 19-01-2020
Lokalizacja: Gdynia
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Krefcik » 26 sty 2020, o 13:26

A jakie okulary do tego kupić ? Może jakiś link ? Pilot do sterowania jest w komplecie ?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sty 2020, o 19:05

W komplecie masz drona.
Nadajnik i gogle ogarniasz sam. Jak w przypadku każdego modelu.

Kupując od razu wybierasz z jakim na być odbiornikiem. Ja latam na Frsky więc wziąłem Frsky

Wróć do „Jak zacząć fascynującą przygodę”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości