Ubezpieczenie modelarskie - wybór oferty

Kwestie formalne i prawne czyli co trzeba wiedzieć żeby nie wylądować na "dołku" i nie mieć doła...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 kwie 2018, o 07:54

Ponieważ w wątku dotyczącym ubezpieczeń mamy więcej dyskusji filozoficznych (brać czy nie brać - o to jest pytanie...), proponuje traktować ten wątek, jako etap drugi dyskusji - wyłącznie dla tych, którzy już wiedzą, że chcą, ale nie wiedzą jakie będzie dla nich najlepsze. Tutaj skoncentrujmy się wyłącznie na ofertach i dyskusji o różnicach między nimi. Filozofie Wojtekr będzie przenosił do sąsiedniego, dedykowanego temu, wątku.

@Aikus, ostatnio o to zapytałeś. Odpowiem jako pierwszy. Ja korzystam z ubezpieczenia od kilku lat i do tej pory zawsze brałem w PSP. Dlaczego:
1. Cena - nie wiem czy najniższa, ale wysokość na tyle akceptowalna, że nie chciało mi się tracić czasu na dalsze poszukiwania.
2. Wartość ubezpieczenia - nie wiem czy najwyższa, ale wydaje mi się zasadna, do przyjęcia
3. Jest to ubezpieczenie zorganizowane - skutecznie się okłamuje, że w związku z organizacją tego ubezpieczenia ktoś przeczytał chociaż połowę regulaminów i że w grupie siła jeśli chodzi o egzekwowanie.
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 25 cze 2018, o 19:30

Krótka analiza i decyzja o ubezpieczeniu w PSP.
Przy okazji dowiedziałem się, że podobno od 25 maja 2018 Allianz już nie ubezpiecza modelarzy. Do sprawdzenia.
Co do PZU, to w aeroklubie powiedzieli mi, że mieli problemy przy wypłaceniu szkody. O co dokładnie chodziło, nie wiem.
Myślę że na początek to dobra moja decyzja.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 26 cze 2018, o 09:43

Tam, gdzie latam, jest obowiązek posiadania OC obejmującego modele, którymi się lata. Całą filozofię odnośnie potrzeby ubezpieczenia mogę więc sobie wsadzić w ... Do tej pory miałem w Allianz - kwota gwarantowana 100 tyś. zł (nienegocjowalna - próbowałem), modele do 20 kg, latanie amatorskie w kraju (w tym udział w zawodach), składka o ile dobrze pamiętam powyżej 200 zł/rok. W tym roku pierwszy raz ubezpieczyłem się w PSP. Zalety - ubezpieczenie dedykowane, a nie kombinowane dodatkowymi warunkami ze zwykłego OC w życiu prywatnym, składka około 2 razy mniejsza (z uwzględnieniem składki członkowskiej PSP), modele RC do 25 kg z wyłączeniem dronów, ważne na całym świecie, suma gwarantowana 1 200 000 zł (miałem wybór kwoty przy kupnie polisy).
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
Wodzu
Stały bywalec...
Posty: 115
Rejestracja: 19-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Wodzu » 27 cze 2018, o 08:38

Witam.
Podajcie proszę linka do tego ubezpieczyciela.
Wybieram się do Czech na MŚ w Aircombacie i organizator zażądał ubezpieczenia OC na kwotę 500 000 euro.Można ubezpieczyć się na miejscu ale za 5 dni chcą prawie 60 euro opłaty.Szukam na razie innych rozwiązań.
Pozdrawiam Wojtek.
Pozdrawiam Wojtek.

Tylko trening czyni mistrza.
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 27 cze 2018, o 12:08

Niedawno dla jednego z kolegów napisałem krótką instrukcję w punktach, którą pozwolę sobie tu wkleić:
1. Wchodzimy na stronę PSP: http://psp.org.pl/
2. Na samej górze, po prawej stronie wybieramy "UBEZPIECZENIA"
3. Z listy po lewej stronie wybieramy "OC 2018"
4. Większość z Nas będzie zainteresowana opcją II - klikając "+" przy tej opcji zobaczymy jej opis. Dla kolegów latających dronami przewidziana jest opcja IV. Wybieramy sobie na podstawie tabelki wariant sumy gwarancyjnej.
5. Przewijamy stronę na samą górę i klikając po prawej stronie obrazek z tekstem "Zefir ZAPISZ SIĘ DO PSP WYKUP UBEZPIECZENIE" przechodzimy do systemu ZEFIR. Link bezpośredni: https://zefir.psp.org.pl/
6. Zakładamy konto (lub się logujemy). Tam, gdzie system nas poprosi wpisujemy jako rodzaj uprawianego sportu modelarstwo.
7. Po zalogowaniu klikamy na górze strony "Ubezpieczenia".
8. Na górze tabelki klikamy "Dodaj".
9. Tworzymy nową polisę wybierając opcję i wariant i uzupełniając pozostałe dane.
10.Po otrzymaniu maili z Zefira opłacamy składki na PSP i ubezpieczenie.
11. Po wybraniu Naszej polisy w tabelce w systemie Zefir na górze tabelki mamy opcję "Wydruk PDF" - możemy sobie wydrukować / zapisać naszą spersonalizowaną polisę. Obowiązuje ona od momentu opłacenia składek do 28 lutego 2019.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
JurekG
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 91
Rejestracja: 21-05-2018
Lokalizacja: Mielec
Podziękowano: 3 razy

Postautor: JurekG » 28 cze 2018, o 08:26

Przy okazji szukania ubezpieczyciela trafiłem na

http://finansowachata.pl/ubezpieczenie- ... w-ac-drona

Też ubezpieczenie to jest grupowe w ERGO HESTIA. Tylko, że dokonane przez inna grupę, Klub Miłośników Sportów Lotniczych (KMSL). Więcej informacji na stronie.
Zadzwoniłem tam, tel.500242625, w celu uzyskania dodatkowych wyjaśnień samego ubezpieczenia jak i różnicy miedzy dronem a modelem latającym.
Dostałem informacje, że tutaj nie potrzeba zapisywać się do grupy opłacając dodatkowa składkę. Jest to już w cenie ubezpieczenia. Ale w PSP to jest operacja jednorazowa i w następnym roku jest taniej. Termin ubezpieczenia rocznego nie jest sztywny co do daty.
Dostałem też informacje odnośnie pojęcia operatora drona i modelu. Otóż dla takiego amatora jak ja, latającego helikiem, nie ma podziału na drony i reszta, czytaj heliki. Jestem operatorem modelu latającego. Natomiast osoba z uprawnieniami i po egzaminach stosownych, jest operatorem statku powietrznego. Tak podobno określa to polskie prawo.

Nie chciałbym nikogo z kolegów wprowadzać w błąd, myślę że wywiąże się dyskusja i więcej faktów się wyjaśni odnośnie tego ubezpieczenia.
Pozdrawiam, Jurek

ALZRC 450 Devil pro V2 FBL x 2 gotowe do lotu, V977, V911, wszystko z Flysky FS-TH9X z ER9X.
Awatar użytkownika
Wodzu
Stały bywalec...
Posty: 115
Rejestracja: 19-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Wodzu » 28 cze 2018, o 22:45

Grabcio dzięki.Jest tylko pytanie czy ubezpieczą mnie na kwotę 2 200 000 zł. i za ile?
Sprawdzę w poniedziałek bo jutro jadę do Bąkowa.
Pozdrawiam Wojtek.
P.S.Ubezpieczenie w Finansowej Chacie już mam,ale jest tylko na kwotę 350 000 zł. bez możliwości powiększenia.
Pozdrawiam Wojtek.

Tylko trening czyni mistrza.
Awatar użytkownika
CichyBart
Stały bywalec...
Posty: 159
Rejestracja: 21-02-2018
Lokalizacja: Konin / Poznań
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: CichyBart » 29 cze 2018, o 07:01

PSP i finansowa chata najbardziej popularne wśród moich znajomych.
Jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Nikt się jeszcze nie zderzył z niebem.
Awatar użytkownika
Grabcio
Stały bywalec...
Posty: 160
Rejestracja: 12-02-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Grabcio » 29 cze 2018, o 09:20

@Wodzu Masz wariant z sumą 3 000 000 za 235 zł + 40 zł składki członkowskiej na PSP. Ubezpieczenie ważne do końca lutego 2019.
Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 11 kwie 2019, o 14:47

A to kojarzycie? https://www.finansowachata.pl/ubezpiecz ... w-ac-drona
Cena dobra, pytanie jak z jakością...
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 11 kwie 2019, o 15:05

No i czy to jest sprawdzone, byłoby smutno, gdyby się okazało, że chciałem ubezpieczenie, a zaciągnąłem kredyt w kilku bankach ;-)

Tutaj post sprzed 2 lat, więc od wczoraj nie działają:
http://www.swiatdronow.pl/tag/finansowa-chata
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
apartament208
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 31-03-2019
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 8 razy
Podziękowano: 1 raz
Kontaktowanie:

Postautor: apartament208 » 11 kwie 2019, o 20:10

Dzwoniłem do pani z finansowej chaty i mi wszystko opowiedziała tzn , że to jest zwykłe ubezpieczenie osoby OC poszerzone o statki latające i ta firma to odłam stworzony przez Ergo Hestia
Derek
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 kwie 2019, o 20:14

Pośrednik po prostu.
Ale cenowo korzystny.
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 11 kwie 2019, o 21:05

u nas na lotnisku koledzy latający szybowcami już od dwóch lat ubezpieczają się w finansowejchacie. Też rozważam wykupienie polisy w tej firmie.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 11 kwie 2019, o 21:12

A z ciekawości czy ktoś kiedyś musiał skorzystać z ubezpieczenia. Bo każdy poleca ale nie wiadomo co będzie gdy....
Był parę lat temu przypadek w Rybniku, i mimo ubezpieczenia i tak modelarz straty pokrywał z własnej kieszenie. Jednak nie wiem jaki ubezpieczycie był i dlaczego nie wypłacił...
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 kwie 2019, o 01:06

Warta i się wypięli, jeżeli mówisz o Toxicu wbitym w auto przed centrum handlowym.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 12 kwie 2019, o 01:10

A wiadomo z jakiego powodu się wypięli? Faktycznie byłoby głupio opłacać ubezpieczenia, które przed niczym nie chronią.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 12 kwie 2019, o 02:56

Powody to się zawsze jakieś znajdą: brak deszczu albo zbyt mokry deszcz rok wcześniej - takie klimaty :masakra:
Zdaje się, że zarzucili latanie w miejscu niedozwolonym. Poniekąd racja, ale kolega rozpoczynał lot w miejscu do tego przeznaczonym, a samolocik mu sp...lił zwyczajnie.
Aha, i nie było zaświadczenia na piśmie z badania alkomatem w momencie rozpoczęcia lotu :masakra:
Nooo... Racja ! Jak się lata na bańce, to polisa nie działa !!! A kolega mógł być pijany jak Bela, skoro kwitu nie ma, że był trzeżwy...
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 12 kwie 2019, o 07:19

Przeczytajcie OWU (ten długaśnym dokument napisany czcionką 4). Jest trochę wyłączeń, które dają TU pole do popisu. Ja nie kupuję OC z nadzieją że mi cokolwiek da, jedynie po to żeby latać na legalu.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 12 kwie 2019, o 08:10

hmm A inna sprawa, że się kolega pewnie nie sądził, przy większych wypłatach to standardowa procedura, towarzystwo z automatu odmawia wypłaty licząc, że delikwent odpuści. Mój znajomy miał wypadek (jako pasażer) miał kilka ubezpieczeń i mu wszyscy odmówili wypłaty kasy. Bo może się przyczynił, a to tamto sramto. Sądził się latami i finalnie od wszystkich wyciągnął. A teraz tak myślę, że nagrywanie filmików to mogłoby się przydać nie tylko po to, żeby pokazać swoje postępy na forum hmm .
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12

Wróć do „Prawo i legislacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości