Nowe przepisy w 2020 - pytania i życzenia do ULC

Kwestie formalne i prawne czyli co trzeba wiedzieć żeby nie wylądować na "dołku" i nie mieć doła...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2020, o 08:50

1. Aikus
2. miruuu
3. Osa
4. MacGyverek
5. Sulim
6. mike
7. carson
8. Bi0ly
9. mwx
10. PiotrMichał
11. Dawo
12. Artja
13. Xeo
14. Qba
15. Kamilos
16. Henio
17. Gusto
18. Clad
19.kwiatek
20. JurekG
21. marek_m
22. mario70
23. Pkali
24. Zybidk
25. maxio005
26. Lukasdk
27. Artu
28. lenu
29 azaz44
30. olafd
31. Marcin Ż. (facebook) /miruuu
32. TomRar
33. Łukasz M. (facebook) /TomRar
34. AdamP
35. Ravp66
36. Andrzej C (facebook)
37. Tomasz S (facebook)
38. Marek C (facebook)
39. Grzegorz G (facebook)
40. Andrzej S (facebook)
41. Piotr S (facebook)
42. Piotr Sk (facebook)
43. Maciej Z (facebook)
44. Zbigniew T (facebook)
45. Marcin T (facebook)
46. Bogdan B (facebook)
47. Darek M (facebook)
48. Ryszard T (facebook)
49. Adam D (facebook)
50. Kacper C (facebook)
51. Eugeniusz S (facebook)
52. Tomek C (facebook)
53. Dawid B (facebook)
54. Magdalena K (facebook)
55. Maciej M (facebook)
56. Maria M (facebook)
57. Marian C (facebook)
58. Karol K. Carlos (facebook) /miruuu
59.Świstak
60.FockeWulf
61. Jacek G (znajomy)
62. Damdodo
63. Jarek T (Facebook) /miruuu
64. Bartosz Ch. (Facebook) /miruuu
67. Grzegorz N (facebook)
68. Kazimierz G (facebook)
69. Marcin K. (facebook) /miruuu
70. Artur S. Artex (facebook) /miruuu
71. Przemek
72. Antek Ł (facebook) /miruuu
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2020, o 11:52

Niniejszy wątek dotyczy tematu, który został przedstawiony tutaj --> Nowe przepisy dla modelarzy i pilotów dronów


Update: i kolejna aktualizacja


edit 1: wstawiam tu co ponizej zebrane:
edit 2: pamiętajcie o wysylce aikusowi swoich namiarów do pisma



- Czy modele typu pianka (bixler, blizzard/fun cub), samoloty elektryczne (wicherek, katana) i makieta szybowca (3-4metry) to wszystko to C4?

- Jak zostaną potraktowane obecne uprawnienia ULC VLOS I BVLOS i kategorie w jakich zostały wydane. Okres przejściowy? Pod jakie kategorie zostaną podciągnięte?

- Jak traktowane będą nasze modelarskie helikoptery?
No jeszcze pytanie jak z rejestracją helików i "zdalną identyfikacją"?

- Możliwość wykonywania lotów przez osoby nieletnie - moim zdaniem wystarczy jeden prosty zapis, że za dzieci poniżej jakiegoś tam wieku odpowiadają rodzice, oraz ewentualnie drugi, niezależny, że dzieci poniżej jakiegoś wieku nie mogą samodzielnie (bez opieki dorosłych) latać modelami powyżej jakiejś klasy wagowej..

- Czy dobrze rozumiem, że nasze modele helikopterów z automatu wpadają pod C4 bo nie mają trybu wolnego lotu? Cokolwiek to znaczy.
Czy może raczej w "budowane samodzielnie"?

- Co z aeroklubami i stowarzyszeniami modelarskimi?? Miały być osobne przepisy dla takich zorganizowanych grup.

- Latam 4-o metrowym samolotem co mam zrobić, żeby latać nim dalej od 1.07.2020

- Mam MR o TOM 28kg co mam zrobić, żeby latać nim dalej po 1.07.2020

- Czy i na jakich zasadach będzie możliwość latania VLOS statkami do 25kg poza wyznaczonymi lotniskami modelarskimi, oczywiście omijając wyznaczone strefy ruchu powietrznego, odległości od ruchomości i nieruchomości oraz z zachowaniem obowiązku posiadania O.C. bez rejestrowania lotów, bez rejestracji i certyfikacji aparatu latającego i pilota, bez geofencingu, bez automatycznego mechanizmu odcinającego zasilanie w przypadku przekroczenia wyznaczonego terenu

- Co w wypadku stowarzyszeń modelarskich i innych zorganizowanych grup. Na jakich zasadach będą mogły dalej propagować sport?? Aktualnie propagujemy sport na stadionach, boiskach, boiskach szkolnych. Często prowadzimy warsztaty modelarskie gdzie różne mini pokazy są organizowane nie zachowując odległości 100m od linii zabudowy oraz osób.

- Czy przewidywane są jakieś grupowe Świadectwa kwalifikacji dla tych grup a w szczególności grup zajmujących się propagowaniem sportu i nie pobierających korzyści materialnych.

- Co z lataniem za granicą Państwa. Często grupy modelarskie odwiedzają inne kraje jak Niemcy, Czechy, Słowację. Jakie dokumenty czy zaświadczenia będą wymagane.

- Co z modelami typu wolnolotki. Są to modele bez sterowania RC latające na termice i wykorzystujące sterowanie magnetyzmem ziemi. Czy takie modele będą dopuszczone do lotów?

- Czy każdorazowy lot w parku modelarskim/lotnisku modelarskim musi zostać zgłaszany?? Czy istnieje możliwość zgłoszenia takiego miejsca na stałe.

- Na jakich warunkach można wykonać lot modelem do 25kg wyposażonym w silnik odrzutowy i na jakich modelem powyżej 25kg.

- Na jakich warunkach modelarze będą mogli wykonywać loty BVLOS.

- W przypadku wprowadzenia przepisów odnośnie identyfikacji modelu i pilota, gdzie należy szukać specyfikacji lub listy certyfikowanych transponderów? W jakim pasmie będą nadawać te urządzenia?

- Czy dobrze rozumiem, że racery (małe szybkie sportowe UAV MR do szybkiego sportowego latania) do 250 g łapią się do klasy C0 i nie wymagają uprawnień?

- czy już istniejące modele (drony, samoloty, śmigłowce) wykraczające wagowo ponad C0 (250 g, 18 m/s) i nie wyposażone w wymagane przez przepisy "dodatki" (transpondery, oświetlenie, geofencing, itd.) będą musiały być doposażone w te "ficzery", a jeśli tak, to które i w które?

- czy obecność na pokładzie modelu kamery z możliwością zapisu (filmy, zdjęcia) automatycznie spowoduje to, że zarówno taki BSP będzie musiał być zarejestrowany, nawet gdy będzie lżejszy niż 250 g, jak i jego pilot będzie musiał mieć uprawnienia, nawet te najskromniejsze?

- Jak zmieni się i czy będzie istniała w jakiejkolwiek formie (choćby w części podobnej w zasadzie i prostocie działania) aplikacja Droneradar?

- A co z modelami, które ważą poniżej 250g ale w fazie startu mają 30m/s i więcej? (DLG węglowe).

- Jakie warunki muszą być spełnione aby można było latać modelami szybowców i elektro szybowców o rozpiętości do 5m / waga do 25kg

- Jaka musi być minimalna odległość pasa startowego lądowiska od drogi szybkiego ruchu lub autostrady
Ostatnio zmieniony 13 lut 2020, o 11:55 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2020, o 11:54

Damdodo - do listy jesteś tutaj na forum dopisany, ale jak chcesz figurować w mailu do ULC to potrzebny jest adres mailowy.
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 13 lut 2020, o 12:42

1. Aikus
2. miruuu
3. Osa
4. MacGyverek
5. Sulim
6. mike
7. carson
8. Bi0ly
9. mwx
10. PiotrMichał
11. Dawo
12. Artja
13. Xeo
14. Qba
15. Kamilos
16. Henio
17. Gusto
18. Clad
19.kwiatek
20. JurekG
21. marek_m
22. mario70
23. Pkali
24. Zybidk
25. maxio005
26. Lukasdk
27. Artu
28. lenu
29 azaz44
30. olafd
31. Marcin Ż. (facebook) /miruuu
32. TomRar
33. Łukasz M. (facebook) /TomRar
34. AdamP
35. Ravp66
36. Andrzej C (facebook)
37. Tomasz S (facebook)
38. Marek C (facebook)
39. Grzegorz G (facebook)
40. Andrzej S (facebook)
41. Piotr S (facebook)
42. Piotr Sk (facebook)
43. Maciej Z (facebook)
44. Zbigniew T (facebook)
45. Marcin T (facebook)
46. Bogdan B (facebook)
47. Darek M (facebook)
48. Ryszard T (facebook)
49. Adam D (facebook)
50. Kacper C (facebook)
51. Eugeniusz S (facebook)
52. Tomek C (facebook)
53. Dawid B (facebook)
54. Magdalena K (facebook)
55. Maciej M (facebook)
56. Maria M (facebook)
57. Marian C (facebook)
58. Karol K. Carlos (facebook) /miruuu
59.Świstak
60.FockeWulf
61. Jacek G (znajomy)
62. Damdodo
63. Jarek T (Facebook) /miruuu
64. Bartosz Ch. (Facebook) /miruuu
67. Grzegorz N (facebook)
68. Kazimierz G (facebook)
69. Marcin K. (facebook) /miruuu
70. Artur S. Artex (facebook) /miruuu
71. Przemek
72. Antek Ł (facebook) /miruuu
73. angry trex
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
Iner
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 9
Rejestracja: 11-02-2020
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Iner » 13 lut 2020, o 13:47

aikus pisze:Wszystko się tu rozpieprza o totalny brak informacji.
Któryś już raz czytam o jakimś seminarium informacyjnym ULC, ale żadnych konkretów:
- kiedy będzie następne seminarium?
- jak się tam dostać?
- a jeśli nie można się tam dostać, to skąd zdobyć KOMPLET informacji z takiego seminarium a nie tylko jedna fotokopia slajdu zrobionego komórką.


rozesłali na maila ale myślę że nikt się nie pogniewa że w dobrej intencji tu udostępnię
to wciąż tzw. "widzi mi się że tak będzie" trzeba wsiąść na to poprawkę, na jakieś pewniak trzeba poczekać jeszcze ze 2 miesiące lub więcej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 lut 2020, o 15:50

aikus pisze:Damdodo - do listy jesteś tutaj na forum dopisany, ale jak chcesz figurować w mailu do ULC to potrzebny jest adres mailowy.

Przecież Ci puściłem na maila forumowego
Dostałem takie potwierdzenie

Witaj aikus!

Poniżej znajduje się wiadomość wysłana do Ciebie przez Damdodo za
pośrednictwem Twojego konta na witrynie „Heli-Team.pl”. Jeżeli uznasz ją za
spam, jest obraźliwa lub w jakikolwiek sposób Cię niepokoi, poinformuj o
tym administratora forum, wysyłając informację na poniższy adres: itd.....
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2020, o 16:10

Damdodo pisze:
aikus pisze:Damdodo - do listy jesteś tutaj na forum dopisany, ale jak chcesz figurować w mailu do ULC to potrzebny jest adres mailowy.

Przecież Ci puściłem na maila forumowego
Dostałem takie potwierdzenie

Witaj aikus!

Poniżej znajduje się wiadomość wysłana do Ciebie przez Damdodo za
pośrednictwem Twojego konta na witrynie „Heli-Team.pl”. Jeżeli uznasz ją za
spam, jest obraźliwa lub w jakikolwiek sposób Cię niepokoi, poinformuj o
tym administratora forum, wysyłając informację na poniższy adres: itd.....




No i uznałem to za spam i było to dla mnie obraźliwe, bo nie było tam adresu e-mailowego, tylko imie i nazwisko :>
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2020, o 16:18

Iner pisze:
rozesłali na maila ale myślę że nikt się nie pogniewa że w dobrej intencji tu udostępnię
to wciąż tzw. "widzi mi się że tak będzie" trzeba wsiąść na to poprawkę, na jakieś pewniak trzeba poczekać jeszcze ze 2 miesiące lub więcej


Przekartkowałem i żebym mógł powiedzieć, że rozumiem, to trochę brakuje...
ale dzięki tak czy siak!!
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 13 lut 2020, o 17:41

Czyli przy helikach do 25kg i lataniu rekreacyjnym bez nagrywania nic się nie zmienia z dotychczasowych przepisów, tylko trzeba ukończyć szkolenie i zdać test on-line ?
No i co ze znaczkiem CE który jest niby wymagany?
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Qba
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 52
Rejestracja: 16-02-2018
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Qba » 13 lut 2020, o 17:57

Iner dzięki za materiały. Jakiś zarys chociaż tego jest. Ważne jest również że jest dwuletni okres przejsciowy. Na spokojnie można zrobić szkolenie online. Dla VLOS za dużo się nie zmieni byle zachować bezpieczne odległości i nie przekraczać wysokości 120m. Nawet przy lżejszych helikach do 900g nie potrzeba idenfikacji, ale przy cięższych nadal nie wiadomo kto będzie wydawać certyfikaty na te nasze modele? A co z samolotami własnej konstrukcji? Jeszcze bardzo dużo niewiadomych :roll:
Kuba Jarocin
Trex 470LM, Wing Z-84, Quad recer 5 i DJI FPV, TRAXXAS E-revo 2.0, Spectrum DX8 G2 plus TBS Crossfire
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 13 lut 2020, o 19:08

Tak jak myślałem. Wszystkie artykuły, które zostały podane w tym temacie, włącznie ze slajdami dołączonymi przez "Inera". Dotyczą "dronów" - wielowirnikowców. Czy to w treści pisanej czy na slajdach - występują obrazki. Tym samym wprowadzają w błąd. W żadnym artykule czy slajdzie nie jest pokazany Nasz śmigłowiec, samolot, szybowiec tylko wielowirnikowiec. Tylko w jednym slajdzie "Zasady lotów dla modelarzy".
Wiem MWX, że przepisy dotyczą wszystkiego co lata, ale jak widać, Ci co piszą przepisy zapominają o innych "bezzałogowych systemów powietrznych". Skupiają się tylko na latających ustrojstwach z "ogromną" ilością elektroniki, kamerą. Niestety znakomita większość incydentów dotyczy właśnie "wielowirnikowców" - przez nas zwanych "dronami". Jak wiadomo są one dostępne w każdym najmniejszym sklepie i nie wymagają żadnych umiejętności pilotażu ani wiedzy na temat przepisów "prawa lotniczego". Osoby takie, jak już nieraz każdy z Nas się przekonał naocznie, latają wszędzie i mają prawo w dupie. I podejrzewam, że po wejściu nowego Unijnego Prawa, również będą lać na te przepisy. Jak widać to my dostaniemy rykoszetem.
Co do dalszego latania - będę latał. Jak nie na legalu, to zejdę do podziemia. Będę jeździł ze śmiglakami w różne miejsca, 4 pakiety - 20 minut i wypad. :gas:
Gorzej, że lubię sobie polatać szybolami. Mam Jantara (elektroszybowiec) - 4metry i Perkoza - 5 metrowy. I tu faktycznie zaczyna być problem. Bo o ile Jantarem, ze względu na wagę, 1,8 kg latając w termice mogę utrzymać te 100 m. To Perkozem, od 100 metrów, trzeba myśleć o lądowaniu.
Co do rejestrowania się i zakładania stowarzyszeń. Jakoś to mi nie przeszkadza. jak zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem około 1978 roku, to też zapisywałem się do modelarni i tam dostałem książeczkę LOK. Na apkę miałem pozwolenie z PIR'u (Państwowej Inspekcji Radiowej). Nasz instruktor co rusz zgłaszał nas, z tego co pamiętam to na milicję, wojsko, LOK i w1000 innych miejsc.
Najgorsze jest to, że wiele z tych przepisów mogło by unormować Naszą sytuację, ale znając życie, tylko ją utrudni. Bo największymi szkodnikami, są osoby zajmujące się jakąś dziedziną, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy i wszystko wiedzą najlepiej. A niestety nie mają zielonego, globalnego pojęcia o dziedzinie, dla której będą tworzyć prawo.

Najbardziej wpieprza mnie to, że pacząc szeroko, globalnie na nasze hobby dotyczące zajmowania przestrzeni powietrznej. Nie piszę tutaj o samolotach, śmigłowcach, które latają "bo muszą". Pasażerskie, transportowe, wojskowe, medyczne i inne. Tylko piszę o szeroko pojętym hobby. Czym My i nasze modele różnią się od samolotów, śmigłowców, szybowców, które służą do zaspakajania samej chęci "polatania". Wykonywania skoków, szybowania na paralotniach i innych ustrojstwach. Czemu to Nas chce się ubić. Mamy takie samo prawo do przestrzeni powietrznej jak każdy klub z "prawdziwymi lataczami". W czym moje hobby jest gorsze od ich. Czemu im nikt nie zabrania latania nad domami, ludźmi. Śledząc ostatnie lata, można zauważyć, że prawdziwe lotnictwo ... bardziej zagraża niż my.

Dlatego super były by takie przepisy, które chroniły by nas modelarzy przed tym, że żaden prawdziwy latacz nie wleci w Naszą przestrzeń.

A bardzo ciekawi mnie ... jak będzie wyglądać modelarstwo rakietowe. Hmmmmmmmmmmmmm - to dopiero jajco.

No i wygadałem się, a co. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2020, o 19:59

1. Aikus
2. miruuu
3. Osa
4. MacGyverek
5. Sulim
6. mike
7. carson
8. Bi0ly
9. mwx
10. PiotrMichał
11. Dawo
12. Artja
13. Xeo
14. Qba
15. Kamilos
16. Henio
17. Gusto
18. Clad
19.kwiatek
20. JurekG
21. marek_m
22. mario70
23. Pkali
24. Zybidk
25. maxio005
26. Lukasdk
27. Artu
28. lenu
29 azaz44
30. olafd
31. Marcin Ż. (facebook) /miruuu
32. TomRar
33. Łukasz M. (facebook) /TomRar
34. AdamP
35. Ravp66
36. Andrzej C (facebook)
37. Tomasz S (facebook)
38. Marek C (facebook)
39. Grzegorz G (facebook)
40. Andrzej S (facebook)
41. Piotr S (facebook)
42. Piotr Sk (facebook)
43. Maciej Z (facebook)
44. Zbigniew T (facebook)
45. Marcin T (facebook)
46. Bogdan B (facebook)
47. Darek M (facebook)
48. Ryszard T (facebook)
49. Adam D (facebook)
50. Kacper C (facebook)
51. Eugeniusz S (facebook)
52. Tomek C (facebook)
53. Dawid B (facebook)
54. Magdalena K (facebook)
55. Maciej M (facebook)
56. Maria M (facebook)
57. Marian C (facebook)
58. Karol K. Carlos (facebook) /miruuu
59.Świstak
60.FockeWulf
61. Jacek G (znajomy)
62. Damdodo
63. Jarek T (Facebook) /miruuu
64. Bartosz Ch. (Facebook) /miruuu
67. Grzegorz N (facebook)
68. Kazimierz G (facebook)
69. Marcin K. (facebook) /miruuu
70. Artur S. Artex (facebook) /miruuu
71. Przemek
72. Antek Ł (facebook) /miruuu
73. angry trex
74. Krzysztof M (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
75. Daniel M (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 lut 2020, o 20:16

Ravp66 pisze:...
No i wygadałem się, a co. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem

Napisz to do ULC, wielu z nas takie teksty obraca sobie w głowie. Ja sam czuje się jak świeżaczek zajmując się tym od niedawna. Bo czym jest te kilka czy kilkanaście lat wobec dziesięcioleci wielu innych. To nie jest tak, że nasz głos trafia w próżnię. Mam w hangarze model po jednym z prezesów ULC. Ta maszyna musi polecieć choćby postawili baterie patriotów i pipkali zagłuszaczami. I poleci. Ten świat zrobił się za ciasny, po prostu, więc w razie potrzeby trzeba łokciami. Nie pochwalam, ale rozumiem
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lut 2020, o 21:54

Ravp66 pisze:[...]
Jak widać to my dostaniemy rykoszetem.


To nie jedyna dziedzina życia gdzie tak jest.
W świecie IT jest to samo.
Aktywacje, subskrybcje, seriale - wszystko to najbardziej utrudnia życie legalnym użytkownikom softu.
Pirat instaluje cracka i ma wszystko w dupie.



Ravp66 pisze:No i wygadałem się, a co. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem


Pisz maila do ULC - dołączam sie do głosu Artji.
ja już napisałem.
Zbiorowy mail też poleci... ale indywidualny też powinien polecieć.
W zasadzie ja bym wysłał wszystko co napisałeś tutaj... :dk:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 13 lut 2020, o 23:17

A ja jestem pełen optymizmu odnośnie nowego prawa, po zobaczeniu tej prezentacji. Tam wszystko o dronach. Nawet na licencji jest dron!!. Przyjdzie policjant i zacznie się rzucać to pokaże mu tę prezentację. Tam jest wszystko o dronach, a ja latam heli. Niech się pa...je....
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lut 2020, o 23:40

1. Aikus
2. miruuu
3. Osa
4. MacGyverek
5. Sulim
6. mike
7. carson
8. Bi0ly
9. mwx
10. PiotrMichał
11. Dawo
12. Artja
13. Xeo
14. Qba
15. Kamilos
16. Henio
17. Gusto
18. Clad
19.kwiatek
20. JurekG
21. marek_m
22. mario70
23. Pkali
24. Zybidk
25. maxio005
26. Lukasdk
27. Artu
28. lenu
29 azaz44
30. olafd
31. Marcin Ż. (facebook) /miruuu
32. TomRar
33. Łukasz M. (facebook) /TomRar
34. AdamP
35. Ravp66
36. Andrzej C (facebook)
37. Tomasz S (facebook)
38. Marek C (facebook)
39. Grzegorz G (facebook)
40. Andrzej S (facebook)
41. Piotr S (facebook)
42. Piotr Sk (facebook)
43. Maciej Z (facebook)
44. Zbigniew T (facebook)
45. Marcin T (facebook)
46. Bogdan B (facebook)
47. Darek M (facebook)
48. Ryszard T (facebook)
49. Adam D (facebook)
50. Kacper C (facebook)
51. Eugeniusz S (facebook)
52. Tomek C (facebook)
53. Dawid B (facebook)
54. Magdalena K (facebook)
55. Maciej M (facebook)
56. Maria M (facebook)
57. Marian C (facebook)
58. Karol K. Carlos (facebook) /miruuu
59.Świstak
60.FockeWulf
61. Jacek G (znajomy)
62. Damdodo
63. Jarek T (Facebook) /miruuu
64. Bartosz Ch. (Facebook) /miruuu
67. Grzegorz N (facebook)
68. Kazimierz G (facebook)
69. Marcin K. (facebook) /miruuu
70. Artur S. Artex (facebook) /miruuu
71. Przemek
72. Antek Ł (facebook) /miruuu
73. angry trex
74. Krzysztof M (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
75. Daniel M (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
76. Grzegorz G. (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
77. Lesław M (Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych EOL) /miruuu
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 14 lut 2020, o 00:01

MacGyverek pisze:A ja jestem pełen optymizmu odnośnie nowego prawa, po zobaczeniu tej prezentacji. Tam wszystko o dronach. Nawet na licencji jest dron!!. Przyjdzie policjant i zacznie się rzucać to pokaże mu tę prezentację. Tam jest wszystko o dronach, a ja latam heli. Niech się pa...je....

Właśnie wyobraźiłem sobie jak tłumaczysz policjantowi, że helikopter to nie dron :wall2:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lut 2020, o 00:32

Wyjmujesz zdjęcie dji i mówisz: pacz pan to je dron
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 14 lut 2020, o 00:58

Chyba jestem płytkiej wiary...
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 14 lut 2020, o 06:32

Jak dji nie pomoze, to ciągniesz stojkowego w krzaki i pokazujesz pacz pan, tam pajonk je bie dronke
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Prawo i legislacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość