Czy to jest sprzęgło?

Miałeś motorynkę za młodu? To dział dla Ciebie!
kropa
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 04-03-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: kropa » 20 kwie 2011, o 03:22

Wielkie dzięki.
Z tym żyrem to faktycznie była pomyłka. Kupuję oryginał żyroskop G401 wraz z serwem cyfrowym futaba S9254.Odnośnie przełożenia napędu przekopałem wiele wiadomości i nic się nie dowiedziałem. Wyślę zdjęcia z opisem czego nie rozumiem.
pozdrawiam Sławek
kropa
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 04-03-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: kropa » 22 kwie 2011, o 13:10

Ramotny pisze:
kropa pisze:zastanawia mnie sposób przełożenia napędu z silnika na napęd heli ( nie ma żadnych konkretnych mocowań, a w pierścieniu są dziwne nadcięcia które nie wiem do czego służą ).
w jakim pierścieniu? może fota?
W Alignie jest specjalna tuleja na wał silnika skręcana dwiema śrubami - też ma nacięcia. To masz na myśli?


Obrazek

To jest właśnie ten element ( nawet nie wiem jak go nazwać ), który wchodzi do śmigłowca w ,,tuleję napędową" ale nie ma jakiegoś mechanicznego złączenia tych dwóch elementów, obraca się bardo lekko. Liczyłem na jakiś rodzaj sprzęgła , ale obecnie nic nie przychodzi mi namyśl jak to powinno działać :wall: Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam Sławek
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 22 kwie 2011, o 13:19

kropa pisze:
Ramotny pisze:
kropa pisze:zastanawia mnie sposób przełożenia napędu z silnika na napęd heli ( nie ma żadnych konkretnych mocowań, a w pierścieniu są dziwne nadcięcia które nie wiem do czego służą ).
w jakim pierścieniu? może fota?
W Alignie jest specjalna tuleja na wał silnika skręcana dwiema śrubami - też ma nacięcia. To masz na myśli?


Obrazek

To jest właśnie ten element ( nawet nie wiem jak go nazwać ), który wchodzi do śmigłowca w ,,tuleję napędową" ale nie ma jakiegoś mechanicznego złączenia tych dwóch elementów, obraca się bardo lekko. Liczyłem na jakiś rodzaj sprzęgła , ale obecnie nic nie przychodzi mi namyśl jak to powinno działać :wall: Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam Sławek

hehe to jest właśnie sprzęgło a dokładniej sprzęgło odśrodkowe. Pod wpływem siły odśrodkowej te dwa arbuzy odchylają się na zewnątrz i zaczynają trzeć o wewnętrzną stronę tzw kielicha (wyłożonego notabene specjalną wykładziną cierną).
To jest właśnie sprzęgło i ma luźno chodzić jak wszystko jest powyłączane. :)

Obrazek
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
kropa
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 04-03-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: kropa » 22 kwie 2011, o 13:34

Bardzo dziękuję za pomoc byłem bardzo blisko lecz te sztywne elementy wprowadziły mnie w błąd.
Potrzebuję łyknąć trochę lektury na temat docierania silnika o.s.max50sx-h i stosowania odpowiednich mieszanek paliwa. Czy jest gdzieś jakaś strona.

pozdrawiam Sławek
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 22 kwie 2011, o 15:53

kropa pisze:Bardzo dziękuję

Przy poście Ramotnego w prawym dolnym rogu masz uniesiony kciuk - jest to podziękowania za post... ;)

Co prawa nie ten silnik ale zasada podobna... :)
http://www.youtube.com/user/StrefaHobby ... oQhhC_reok

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 kwie 2011, o 21:49

kropa pisze:Kupuję oryginał żyroskop G401 wraz z serwem cyfrowym futaba S9254.

Sławek, ja bym rozważył żyrko GP 750 lub 780. To jednak nowa generacja i co najważniejsze - ma ustawialne niezależne limity a w 401-ce tylko jeden ogólny, co niejako wymusza centralny ślizgacz.
Wbrew pozorom to dużo daje, bo można ogon ustawić tak, że masz i 3D i F3C a nawet jak latasz rekreacyjnie to nawet jak zapomnisz włączyć HH to i tak lata poprawnie.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo

Wróć do „Silniki spalinowe i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości