Filcowy ssak do zbiornika Nitro - Gas

Miałeś motorynkę za młodu? To dział dla Ciebie!
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 22 paź 2014, o 13:00

W zbiorniku benzynowym stosuje się filcowe ssaki, które przeciwdziałają zasysaniu powietrza do układu paliwowego. Stosuje je się zamiast zbiorniczka wyrównawczego. I działają super.

Czy do nitro można zastosować ten sam patent?
Helikoptery
Awatar użytkownika
Kula
Elita forum...
Posty: 1468
Rejestracja: 04-01-2013
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Podziękował: 55 razy
Podziękowano: 148 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Kula » 22 paź 2014, o 14:02

Mialem podobny patent tylko nie filcowy a z gąbki. Można to chyba kupic w fast ladzie.
Działało bardzo dobrze. Mozna bylo wysuszyć zbiornik :).
Dodatkowo działa to jak filtr.
"Każden jeden musi se czasem polatać..." (Złomek-Auta)

Graupner HOTT
mc84
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 21-10-2014

Postautor: mc84 » 27 paź 2014, o 18:10

Do niedawna na Fast-Lad można było kupić ssak OS'a (filcowy), ale jakoś zniknął, natomiast jest do kupienia super ssak Lynx'a (http://www.fast-lad.co.uk/store/lynx_he ... 11386.html).
Jeśli masz filcowy to spokojnie zakładaj - nitro ani benzyna nic mu nie zrobią, natomiast uważaj jeśli chcesz adoptować armaturę nitro do benzyny, bo w większości przypadków uszczelki puchną gąbczeją i zatykają gaźnik.

Patent jest super, już ywam go zamiast filtra, zasysa ładnie wahę ze zbiornika i jest totalnie bezproblemowy :D
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 27 paź 2014, o 18:13

Czyli powiadasz, że ssie łagodnie? To się zdecyduje - właśnie kupiłem ten z linku. :)

Maciek, a jakies porady dotyczące TT53H i gażnika OS - założyłem 40L z 55HZ'ta
Helikoptery
mc84
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 21-10-2014

Postautor: mc84 » 27 paź 2014, o 20:55

Nie wiem czy łagodnie, ale na bank skutecznie :P

Co do TT i gaźnika z OS to napisz jakich porad potrzebujesz: jak to złożyć, czy jak to zestroić?
O składaniu pisałem kiedyś na epheli.pl razem z rysunkiem CAD płytki adaptera, co do strojenia to w gaźniku z OS50 (bez igły środkowych) standardowe nastawy były zbyt ubogie i jako punkt wyjścia warto przyjąć wielkości 2x większe niż podaje instrukcja do OS: czyli jak oni piszą, że igłę od górnych na 1.5 obrotu, to ja bym dał 3 obroty - w najgorszym wypadku będzie mega przelany, ale nie stopisz świecy tak jak ja w Wojcieszynie. Przy trzy igłowym gaźniku pewnie będzie analogicznie, bo dodali tylko igłę od środkowych, a górna i dolne zachowują się jak w starszej wersji.

Ale tak na poważnie to wypierdaczyłbym TT53H, wsadził OS90 przerobionego na etylinę z gaźnikiem Walbro (niestety gaźniki od nitro mają duuużo większy przepływ paliwa i ciężko się reguluje).

Wróć do „Silniki spalinowe i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości