Pierwsza spalina

Miałeś motorynkę za młodu? To dział dla Ciebie!
Gajos

Postautor: Gajos » 5 lis 2015, o 04:53

hevi pisze:Nie , nic konkretnego nie znalazłem...
:(
Co jeszcze mogłoby być przyczyną... - jeśli Elevator ma pomyłkowo wpisaną pozycję Safe, to przy rwaniu linku mogłyby się takie cyrki dziać...
Ja się domyślam, że wszystko robisz w tych samych warunkach, w tym samym miejscu, ale mogły się tam akurat szumy pojawić albo w nadajniku coś z anteną się dzieje, no i nagle z dnia na dzień jesteśmy "na granicy zasięgu"... hmm
Nie wiem czemu, ale szkoda mi Twojego Raptorka, jakiś dziwny sentyment do niego czuję... ;)
Awatar użytkownika
hevi
Stały bywalec...
Posty: 249
Rejestracja: 20-10-2013
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: hevi » 5 lis 2015, o 11:07

pytanie: czy serwa pracujące na HV tzn 6-8V ,można bezproblemowo zasilać prądem 6V , czy będzie on jednak dla nich za słaby?
Align Trex 700N DFC
Makieta BELL 222 (Trex 700N)
OMP M2 V2
ALZRC 380 FAST DEVIL
Kilka parapetów:)
FrSky Horus X10Express
Gajos

Postautor: Gajos » 5 lis 2015, o 11:41

hevi pisze:Pytanie: czy serwa pracujące na HV tzn 6-8V, można bezproblemowo zasilać prądem napięciem 6V, czy będzie ono jednak dla nich za słaby niskie?
Na moje rozeznanie bez problemu, będą tylko ciut słabsze i wolniejsze. Problem jest wtedy, gdy na przykład odbiornik będzie zasilany 8V, a FBL i serwa 6V, o ile nie ma jakiejś optoseparacji...
Poziom sygnału sterującego nie może przekraczać napięcia zasilania układu nim sterowanego - przy tym będę się upierał zawsze. Mam w nosie separatory, bo to kolejny punkt nerwalgiczny... :(
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 5 lis 2015, o 12:11

W zależności od napięcia zmieniają się parametry pracy serwa jak jego szybkość czy moc. Jeśli przy 6V wg informacji od producenta parametry dla ciebie są ok powinno wszystko działać jak należy.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8

Wróć do „Silniki spalinowe i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron