Governor Align rce-g600 Problem

Miałeś motorynkę za młodu? To dział dla Ciebie!
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 9 kwie 2019, o 17:39

Cześć.
Postanowiłem załączyć to ustrojstwo co by ładnie trzymało obroty ale ich nie trzyma ba nawet nie rozkręca głowicy.
Od początku.
1. Magnesy 2 ale łapie czujnik w jednym położeniu jak ma być.
2. kabelek czułości podłączony do wolnego kanału GEAR w spektrum i ustawiony przełacznik w aparaturze pozycja 0- 60% (trzymanie obrotów) pozycja 1- 0% (wyłączony).
3. Ustawiłem zakres pracy serwa poprzez przytrzymanie przycisku potem gaz ful zamigał i gra.
Objawy.
Po uruchomieniu modelu gov włączony, na holdzie gdzie mam 14% gazu silnik ładnie pyrka
Wyłączam holda obroty silnika rosną do 25% gazu silnika na 1 punkcie krzywej.
Według mnie i instrukcji jak dam gaz powyżej 30% obroty powinny wskoczyć na ustawiony próg 60% a jeśli natomiast coś z gov będzie nie tak ma on zastosować zwykłą ustawioną krzywą gazu w aparaturze. Niestety tak się nie dzieje mogę wajchować gazem jak chcę a on wcale nie reaguje, jedynie ramie serwa drga i jak ma silnik już zgasnąć wtedy przepustnica podnosi się automatycznie na maxa a jak silnik zgaśnie to opada.
Kontrolowałem diodę podczas uruchomionego silnika i miganie nie jest jednostajne raczej sporadycznie czasem zamiga.
Może coś ustawiam nie tak ale skoro nie zaskoczył gov to czego nie poleciał na zwykłej ustawionej krzywej. nawet nie rozkręcił wirnika.
Dodano:
Sprawdziłem odstęp pomiędzy magnesem a czujnikiem i wynosił 1mm zmniejszyłem go do grubości złożonej taśmy izolacyjnej i ma teraz 0,3mm max.
Silnik podczas startu pracował na przelaniu bo wciąż jest na dotarciu nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.
Prosze o poradę.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 12 kwie 2019, o 20:21

Dobra na dniach będzie podejście drugie do tego jeba***nego governora.
Tym razem przestudiowałem go dokładnie
Nawet się okazało że jego czułość reguluje się nie jak myślałem AVT od -100% do +100% a od 0 do +100% jak żyroskop w HH
Ustawiłem sobie że staruje bez tego badziewia a jak zapodam idla to ma się włączyć i trzymać obroty.
Jak tym razem się nie włączy to wypierdolę to ustrojstwo za okno i rozstrzelam _killer _killer _killer a co bo teraz moda taka
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 kwie 2019, o 02:06

Mize takie trochę głupie pytanie, ale czy jesteś pewien że czujnik obrotów działa i jest dobrze podłączony?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 13 kwie 2019, o 08:18

Odwrotnie się go podłączyć nie da a jak czujnik najedzie na jeden magnes to kontrolka w urządzeniu gaśnie (zgodnie z instrukcją) więc działa.
Podejrzewam że silnik był za mocno przelany ale wyjdzie to w najbliższym locie
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 kwie 2019, o 08:44

Jak kontrolka sygnalizuje wykrycie magnesu to raczej ok, ale z polaryzacją to nie jest takie oczywiste. Czujniki aligna miały zwyczaj mieć zamienione zwyczajowe kolory kabli +/-,hitec ma standardowe oznaczenia ale nie działa z govem aligna, brainem i spektrum, trza być czujnym z tymi czujnikami ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 13 kwie 2019, o 08:54

Wiesz to jest fabryczny zestaw Aligna który nie był wcześniej używany więc wątpię aby producent jakieś kabelki tam pozamieniał.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 13 kwie 2019, o 09:05

Fabryczny zestaw nie potrzebuje kolorów bo jest plug&play z gniazdem JST. Ale warto wiedzieć o tym myku bo np Brain2 ma złącze governora na zwykłej szynie serw i łatwo o dymek nie z wydechu.

https://www.helifreak.com/showthread.ph ... ics/679935
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 14 kwie 2019, o 16:39

No i pełen sukces udało się to dziadostwo ujarzmić :banana: i jak ładnie trzyma obroty w idlu także bardzo fajne urządzonko :) zostanie moim przyjacielem na długo.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black

Wróć do „Silniki spalinowe i akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości