Wltoys v913 szczotkowy vs bezszczotkowy

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
manieksl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 28-10-2023

Postautor: manieksl » 28 paź 2023, o 20:13

Witam,
proszę o porównanie tych modeli od strony praktycznej. Wiem, czym się różni silnik szczotkowy od bezszczotkowego ale nie wiem, jakie będą realnie odczuwalne różnice w heli - róznica w cenie na aliexpress i amazon dość spora bo 250zł....nie wiem, czy warto dopłacać
Awatar użytkownika
bjacek
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 79
Rejestracja: 23-08-2023
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: bjacek » 28 paź 2023, o 23:33

Skoro wiesz czym różni się silnik szczotkowy od bezszczotkowego, to powinieneś też wiedzieć, że na pewno warto dopłacić. Bo i większy moment, i sprawność, i mniejszy ciężar itd. Ale naprawdę zastanów się nad tym, czy w ogóle warto kupować ten helikopter. Bo moim zdaniem Goosky S1 Legend lub OMP M1 Evo dadzą ci znacznie więcej frajdy i na znacznie dłużej. Te dodatkowe pręty, ciężarki, łopatki itd. to już troszkę przeżytek i problem ;)
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 29 paź 2023, o 06:28

Te "dodatkowe pręty i ciężarki" to faktycznie przeżytek i problem, choć to zależy kto i co lubi, są tacy, co jeszcze tym latają. Większym problemem imo są 4 kanały bo to nie lata jak prawdziwy model, szybko się znudzi i średnio uczy pilotażu (a jak się znudzi to nikt go nie odkupi). Racja, cośtam nauczy jak lecieć do przodu, skręcić i tyle (nauki na góra tydzeń).
Modele, które poleca bjacek są trochę droższe ale na nich możesz wszystko, od nauki prostego latania po zaawansowane 3d.
Jeśli poważnie myślisz o wejściu w to hobby to polecałbym coś co ma te 6 kanałów, używkę można kupić w rozsądnych pieniądzach. Może przemyśl też na początek zakup dobrego radia (nawet używanego) + symulator. Większość dobrych symków daje możliwość latania za free przez kilka minut. Pozwoli Ci to w dość małych pieniądzach uczyć się dowoli i bezstratnie, tymbardziej, że idzie zima. Odłożysz do wiosny na lepszy model i po ćwiczeniach na symku zaczniesz wiosną na poważnie i bez strachu :)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 29 paź 2023, o 09:12

Z tymi mikrusami pokroju wltoys jest pewien problem. Zwykle kupuje je początkujący, do nauki latania. Żeby ćwiczyć tym w domu, to albo trzeba mieć duże, w miarę puste pomieszczenie, albo już pewne umiejętności, żeby nie obijać się o meble i ściany. Żeby latać na zewnątrz, to trzeba celować w bezwietrzny dzień, co bardzo ogranicza możliwości. Jest niby trzecia opcja - dostęp do hali sportowej ;)

A wiem, co piszę, bo zaczynałem (nie licząc Belta) od v911s.

Cena za v913 wydaje mi się wygórowana za zabawkę, która jest nierozwojowa i bardzo szybko trafi do szuflady.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
manieksl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 28-10-2023

Postautor: manieksl » 29 paź 2023, o 10:26

dzięki za info ale ja tak ibardziej niedzielny (aby do kościoła polecieć :)) Czasem komuś dać kontroler aby sobie popilotował. Miałem kiedyś 4ch i mi to wystarczy, ot taka rekreacja od święta. Miałem kiedyś 6ch używkę ale byłą rozregulowana o czym nie wiedziałem, pierwszy lot i kret...sprzedałem na części....nie chcę 6ch bo jak na mnie to za duży był wydatek i zero frajdy. Ok celuję w 4 ch walkera albo coś innego - miałem v912 i problem był taki, ze jak odleciałem kawałek to słabo go widziałem i nie wiedzialem za bardzo, w którą stronę był skierowany i czy jak dodam gazu, to będzie leciał do mnie czy się oddalał. Zakupiłem w tym celu lampkę przednią do v913.
manieksl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 28-10-2023

Postautor: manieksl » 29 paź 2023, o 10:47

manieksl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 28-10-2023

Postautor: manieksl » 29 paź 2023, o 14:32

Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 30 paź 2023, o 08:32

Może lepiej zainteresuj się jakimś zabawkowym dronem. Będzie dobrze i tanio.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 30 paź 2023, o 09:33

Niestety muszę się z tym zgodzić. Te pseudo-makietki to zdecydowanie nie to, co powinno się zakupić w przypadku zamiaru poważnego wejścia w temat helikopterów RC - latają byle jak, a pierwsza kraksa (prawie pewna) może być tą ostatnią z racji na zbyt dużą wagę tych sprzętów w stosunku do mocy silnika i długości łopat. Jeśli w ogóle nie interesują Cię modele o zmiennym skoku (6 CH), a chcesz polatać pionowzlotem, nie wydać zbyt wiele i mieć z tego zadowolenie i nie znudzić się po miesiącu, to tak jak napisano - mały dron typu whoop - można się tym fajnie pobawić przez dłuższy czas w miarę nabierania umiejętności, a będzie trudno rozbić i (raczej) nie narobi się tym szkód. Za tą kwotę którą kosztują te śmiglaki kupisz spokojnie cały zestaw potrzebny do rozpoczęcia zabawy.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 31 paź 2023, o 06:25

Pisząc "rozbić" miałem oczywiście na myśli "rozwalić", bo kraks to ten sprzęt zaliczy co nie miara :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
manieksl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 5
Rejestracja: 28-10-2023

Postautor: manieksl » 1 lis 2023, o 12:07

oglądałem filmiki i opinie o tym modelu, kupiłem jednak:
https://pl.banggood.com/YXZNRC-F09-S-2_ ... hNEALw_wcB

Zamierzam latać w bezwietrzny dzień, one mają niby jakieś czujniki, które powodują, że mogę włączyć, aby nis chodziły poniżej iluś metrów. Poza tym, one różnią się tym, że wolant wysokości znajduje się domyślnie na środkowym położeniu i jeśli nim nie poruszam, śmigłowiec "wisi". Przewsuwając do góry, wznosi się, przesuwając w dół opada. Czyli wydaje sie być taki dla zupełnych amatorów. Poza tym, podoba mi się ten model, bo wygladem i detalami śmigłowiec a nie jest latającym szkieletem.

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron