GOOSKY RS4 Legend

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 13 mar 2024, o 21:29

Rescue W TEORII (oraz nie zbyt dokładnie w praktyce) działa tak, że natychmiast zapanowuje nad prędkością PIONOWĄ, czyli robi dokładnie to co mówisz: w locie odwróconym najpierw strzela kątami ujemnymi, potem odwraca model, strzela kątami dodatnimi i stopniowo oddaje sterowanie w ręce pilota.
NIE DOTYKA SIĘ W ŻADEN ZAMIERZONY SPOSÓB do prędkości poziomej.
Nie dotyka się, bo nie może tego robić, przede wszystkim dlatego, że nie ma o niej pojęcia.

Nie jest więc jednak wykluczone, że jeśli nawet w zawisie pogubisz się pięć metrów nad ziemią, pięć metrów od dziesięciometrowego drzewa, to na skutek zadziałania Rescue, model znajdzie się w takiej pozycji i z takim wektorem prędkości poziomej, że zanim zdążysz ogarnąć sprawę po zadziałaniu Rescue, model zakończy lot w owym drzewie.

Inaczej mówiąc i parafrazując Kenobiego: nie należy korzystać z rescue kiedy pomylisz się w piroflipach między nogami.

Ogólnie Rescue w Brainie działa dość dobrze (na tyle, że mi NIGDY nie odwaliło niczego naprawdę głupiego) pod kilkoma warunkami:
- DOBRA izolacja od wibracji modelu (u mnie ZAWSZE kanapka w postaci pianka-blaszka-pianka) bez przesadnego spuszczania się nad eliminowaniem wibracji z samego modelu(*)
- nie używanie go w trakcie, albo natychmiast po ostrych manewrach, zwłaszcza w więcej niż jednej osi obrotu (**)

*) bez przesadnego - znaczy DOKŁADNIE TYLE ILE ZNACZY. Eliminowanie niewyważonego silnika albo wirnika ogonowego tudzież torowanie łopat nie jest _przesadnym_ spuszczaniem się nad eliminowaniem wibracji z modelu.
**) na mojego czuja, wspomniane piroflipy wcale nie będą dla Rescue najtrudniejsze do ogarnięcia; dużo bardziej obawiałbym się pirotictoców.
Dla mnie jednakowoż problem nie istnieje, bo żadnej z tych figur nie umiem. Z Tictoców wychodzi bezbłędnie, z pirozawisu na plecach też... więcej mi nie potrzeba.

Praktyka pokazuje, jeśli już rozbijam model to wyłącznie dlatego, że Rescue w ogóle nie użyłem, albo użyłem za późno.
Kiedy starałem się na maksa jak tylko mogłem ogłupić rescue i go użyć (np. robiąc jakiś krzywy pirolejek, albo po prostu ostry zakręt) w najgorszym razie wychodził mi do zawisu o kilka stopni przechylony - stąd m.in, może pojawić się niezamierzona prędkość pozioma po użyciu rescue.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 13 mar 2024, o 22:37

aikus pisze:Inaczej mówiąc i parafrazując Kenobiego: nie należy korzystać z rescue kiedy pomylisz się w piroflipach między nogami.

:rotfl: :approve: :nw:
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 mar 2024, o 01:41

W goosky stabilizacja obraca model płozami w dół i mniej-więcej poziomuje.
Dodaniem kątów musisz zająć się sam.

Co ciekawe - w przypadku zaniku sygnału z odbiornika automatycznie włącza się tryb stabilizacji, kąty na 0° i gaz na 0.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 mar 2024, o 08:01

AHA, uwaga!! Bo ja zapomniałem chyba napisać że mówię o Brainie, bo tylko to mam i znam.

mwx pisze:W goosky stabilizacja obraca model płozami w dół i mniej-więcej poziomuje.
Dodaniem kątów musisz zająć się sam.


Czyli jest to level. Nie rescue.

mwx pisze:Co ciekawe - w przypadku zaniku sygnału z odbiornika automatycznie włącza się tryb stabilizacji, kąty na 0° i gaz na 0.


W sumie nie tak najgorzej :thumb:
Rzekłbym takie uniwersalne optimum.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 mar 2024, o 09:48

aikus pisze:AHA, uwaga!! Bo ja zapomniałem chyba napisać że mówię o Brainie, bo tylko to mam i znam.


Właśnie zauważyłem, że trochę dużo i nie na temat :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 mar 2024, o 11:19

mwx pisze:
aikus pisze:AHA, uwaga!! Bo ja zapomniałem chyba napisać że mówię o Brainie, bo tylko to mam i znam.


Właśnie zauważyłem, że trochę dużo i nie na temat :mrgreen:



Oh RLY?

zborecque pisze:Jak już przy tym jesteśmy - w sumie to jak dziala taki RESCUE w innych systemach?


zborecque pisze: w innych systemach?


Owszem, na temat.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 mar 2024, o 11:34

I już nie musisz parzyć drugiej kawusi :mrgreen:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 14 mar 2024, o 13:06

Taa taaaa... jaaasne... dorabiaj... Nie powiem, nie idzie Ci najgorzej, ale ... grubymi nićmi, oj grubymi...
:vhappy: :vhappy: :vhappy:
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 mar 2024, o 09:37

Ehhh, niestety nie zauważyłem wcześniej, że moja żółta alternatywna kabinka jest popękana ;-(

20240310_111514.jpg

20240314_111625.jpg


Adam pisał, że niestety ta wersja już nie jest produkowana, więc zamówiłem wersję "żółtą" z Venoma (czyli niby żółta, ale z niebieskimi i czerwonymi wstawkami).
A tę co mam to pozostaje mi na razie jakoś spróbować posklejać i te pęknięcia najwyżej zamaskuję jakimiś naklejkami czy coś.

Ale na modelu wygląda zajebiaszczo:
20240314_202044.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 mar 2024, o 19:55

RS4 oblatany!
Bez przygód, wszystko w miarę OK.
Odgłos pracy to po prostu miodzio. Nie ma w zasadzie żadnych przekładni, więc tylko szum łopat i lekki pisk silnika.
Obroty ustawione jako ok. 35-40 w nadajniku (w skali -100 - 100) są na początek OK.

Martwi mnie natomiast ten FBL - bardzo słabe jest utrzymanie tarczy (albo coś robię źle).
Ogon jest OK - defaultowy gain na 50 był nawet niezły. Zwiększyłem do 54 i jest lepiej. Jak dałem 58 to już czasem zamotał ogonem - więc gdzieś tak w okolicy 54-56 powinno być OK - ale jeszcze zobaczymy jak później zwiększę obroty.
Ustawienia agility na 50 są trochę zbyt muliste, na razie dałem 65 i jest OK.
Speed na 50 też wydaje się zbyt wolny (jak rozumiem - speed to jest prędkość kątowa - czyli jak zwiększę te wartości, to model będzie odpowiednio szybciej kręcił się wokół danej osi przy tym samym wychyle sticka, nie?) - ale jak dałem też w okolicach 65 to już było całkiem fajnie.

Natomiast gainy tarczy są nie do ogarnięcia. Na defaulcie (50) model ma wyraźny wobble (nieco większy w osi ele). Wobble - czyli model się buja przez chwilę w danej osi jak się mocniej szarpie drągiem i nagle zatrzymuje (łagodniejsze ruchy drążkiem i łągodoniejsze zatrzymywanie zmniejsza ten efekt). Wydaje się, że nieco się to zmniejsza jak są większe obroty.
Wyglądało to jak zbyt duży gain - więc obniżałem po trochu i faktycznie wydawało się lepiej, ale nadal nie było idealnie.
Potem przez chwilę miałem pomysł, że może to nie za duży gain, tylko właśnie za mały i spróbowałem na chwilę zwiększyć - i dałem coś w rodzaju 65.
Ale to już było dużo za dużo - tarcza była bardzo nerwowa w obu osiach, sama siebie wzbudzała - coś jak ogon na za dużym gainie - więc ewidentnie to nie było to.
Wróciłem zatem do zmniejszania - i na końcu zostawiłem coś w rodzaju 18 chyba.
Wobble faktycznie praktcznie już nie było, ale to jest zdecydowanie za mała czułość. Tarcza jest zbyt gumowata, a wręcz model ma tendencję do pływania - tarcza sama z siebie powoli się przechyla w różnych kierunkach.
Takie jest teraz wrażenie jak na pierwszym ZYXie (ale ZYXa koniec końców jakoś dało się ustawić)

Ktoś ma ten system i udało się to jakoś ustawić?
Nie ma za bardzo innych ustawień w aplikacji już do sprawdzania.
Mechanika jest na 100% ustawiona poprawnie, luzów nie ma praktycznie żadnych, wszystko chodzi gładziutko.
Jedyna moja wątpliwość to czy pasek nie jest naciągnięty zbyt mocno (może to mieć wpływ na zachowanie tarczy?).
Wibracji wg mnie też praktycznie nie ma; to znaczy - no wiadomo że jak się rozkręconą mechanikę weźmie do ręki to coś tam czuć - ale to nawet nie jest poziom wibracji telefonu - więc chyba to nie to? Zresztą wibracje nie wpływałyby również na ogon (lub wręcz w pierwszej kolejności na ogon)? A ogon akurat chodzi pięknie, tutaj nie mam pytań.
Kable przy FBL też nie są jakoś ponapinane czy coś (poza tym tu też bym się spodziewał najpierw efektów na ogonie).

Gdzie jeszcze szukać?
Czy odpuścić sobie ten system goosky i wsadzić braina/beastxa?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 15 mar 2024, o 21:33

Podnieś obroty. Goosky nie lubi niskich.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 mar 2024, o 10:54

No spróbuję następnym razem jak będę na łące bo teraz pogoda znowu słaba. Chociaż na wolnych obrotach FBL też powinien dobrze trzymać.
Ale jak tak czytam po forach to w zasadzie nikt nic takiego nie zgłaszał (ani z RS4 ani z GTS+), więc zaczynam się zastanawiać czy czegoś nie zrobiłem źle.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 mar 2024, o 12:11

Małe Goosky też buja się ponizej 50% gazu.
Nie wiem, może to kwestia przełączania faz na tym wielkim silniku (coś się wzbudza), a może po prostu charakterystyka ich czujnika/FBLa.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 mar 2024, o 12:13

OK, zwiększenie obrotów to będzie mój pierwszy krok.
Z jednej strony lubię niższe obroty, ale z drugiej strony - mam na ten sezon postanowienie "spróbować czegoś nowego" ;-) stąd decyzja o zakupie direct-drive ;-) no i może to czas przyzwyczajać się do wysokich obrotów i zacząć latać jak "pro'si" ("pro-sowie"?)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 mar 2024, o 13:54

W przypadku tej konstrukcji musisz raczej trzymać się obrotów jakie założył sobie producent.

35-40% to bardzo mało, ESC też nie byłby zadowolony.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 mar 2024, o 14:06

35-40 - to nie jest % obrotów tylko wartość sygnału w nadajniku na skali pomiędzy -100 a 100.
Proporcjonalnie w % to by było 67.5 - 70%
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 mar 2024, o 14:38

To zmienia postać rzeczy. I tak spróbowałbym na 80%, ale to pewnie nie jest główne źródło problemu.

Serwa działają dobrze? Moje w S1 były wszystkie 3 do wymiany, goosky chyba samodzielnie niektóre z nich produkuje. Działały wolno, nierówno, drżaly
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 mar 2024, o 14:50

Zerknę w wolnej chwili, teraz jestem poza domem już. Ale przy ustawieniach nic nie wzbudziło moich obaw. Serwa wydawały się chodzić równiutko i szybko, wszystkie tak samo, tarcza ładnie się zachowywała. Nagram potem może filmik z tego to wrzucę do oceny.

S1 to chyba mikrus? Tam są serwa liniowe czy jakieś wersje micro?

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 mar 2024, o 11:27

Normalne, ale malutkie :)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 17 mar 2024, o 13:41

Wrzucam dwa filmiki z zachowaniem serw tarczy (na stojącym i rozkręconym silniku):





Wg mnie jest OK, w zasadzie identycznie zachowują się moje inne heli.
Na następnych lotach spróbuję jeszcze z tym autolevelem (w sensie włączę S1 - tą "gotowość" do autolevelu i sprawdzę czy to coś zmienia) i może spróbuję nieco słabiej ściskać łopaty w okuciu (mam tendencje do zbyt mocnego zaciskania).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości