GOOSKY RS4 Legend

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 mar 2024, o 15:51

Po moim S1 ewidentnie było widać że jedne są wolniejsze od innych, a na dodatek drżały. Tu nie widać nic takiego.
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1491
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 17 mar 2024, o 18:32

Czy filtry ADC masz wyłączone w EdgeTX ?? może to się kłóci z fblem...
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 17 mar 2024, o 18:56

msheli pisze:Czy filtry ADC masz wyłączone w EdgeTX ?? może to się kłóci z fblem...


Dobra myśl, sprawdziłem: w tej chwili ADC filter mam włączony.
Zatem to będzie też kolejna rzecz do sprawdzenia przy nastęnych lotach.

Czytałem o tym trochę, ale u siebie chyba nie miałem żadnych nieporządanych objawów.
Mam tego radiomastera już ze 3 lata, latam nim kilkoma śmigłowcami (Beastx + spektrum, AR7200BX) i quadami/racerami (niektóre na spektrum, niektóre na frsky xm). Do tego też było parę kombatów (głównie na RX spektrum lub klonach) i skrzydełek (moduł R9). I muszę przyznać, że z niczym nie było żadnych problemów związanych z nerwowością sticków czy coś tego typu.

Ale spróbujemy ;-) Może GTS akurat jest bardziej wrażliwy (chociaż gada z apką przez normalną satelitkę spektrum, poza tym ADC chyba w założeniu niweluje właśnie nierówności, a nie dodaje?)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1491
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 17 mar 2024, o 19:27

Właśnie w brainie i goosky było dużo dużo inaczej. Polecam sprawdzić :)
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 17 mar 2024, o 20:41

Filtry w nadajniku nie mogą mieć wpływu na oscylacje modelu.
Mogą co najwyżej powodować nieco mniej "bezpośrednie" odczucia, chociaż jest w tym sporo efektu placebo...
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 25 mar 2024, o 22:04

Cholerna pogoda i robota :) ciągle albo nie ma czasu albo warunków żeby wybrać się na łąkę. Na razie jeszcze więc nie zrobiłem nic nowego żeby sprawdzić to żyro. Ale w międzyczasie jeszcze znalazłem opis aktualizacji firmware. Więc jak nie pomogą te rzeczy spisane wyżej to wrzucę update (albo może od razu to zrobię przed następnymi próbami?)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 mar 2024, o 11:29

Dzisiaj udało mi się trochę polatać przed robotą i popatrzeć nieco na tego GTSa. I tak:
- siła skręcenia łopat nic nie zmienia (nawet za luźno teraz dałem i helik się zatelepie przy każdym spin-upie ;-) )
- filtry ADC nic nie zmieniają
- obroty głowicy zmieniają bardzo niewiele (chociaż przy większych obrotach efekt zdaje się nieco maleć)
- włączenie/wyłączenie trybu gotowości autolevela (S1) nic nie zmienia
- zmiana firmware nic nie zmienia*

*) zaktualizowałem firmware jeszcze przed dzisiejszymi lotami. Na stronie Goosky do pobrania są w zasadzie dwa:
- Rs4 flight controller upgrades V23.07.15 (Venom version servo can be used directly).binpak (ten u mnie nie działa - jedno serwo ma zły rewers i ustawianie rewersów nie działa zupełnie - przynajmniej z apki BT, nie próbowałem ze sticków)
- RS4 flight controller upgrades V23.11.13 (firmware to solve servo reverse problem).binpak (ten mam teraz wgrany)
Zrobiłem tylko błąd, bo po pierwszym upgradzie zamknąłem za szybko okienko i nie zdążyłem przeczytać jaką wersję miałem na początku zanim zflashowałem. Nie wiem zatem, czy to co mam teraz, to jest de facto coś innego czy jednak wgrałem sobie to samo ;-)

Natomiast wydaje mi się na teraz, że mechanicznie jest wszystko 100% prawidłowo ogarnięte, tylko trzeba dobrze ustawić parametry w GTS.
Zauważyłem, że na ten "wobble" wpływa nie tylko gain, ale też agility (speed chyba nie ma aż takiego wpływu) i trzeba dobierać oba te parametry eksperymentalnie aby to gdzieś wypośrodkować - żeby model był stabilny jak skała a jednocześnie ruszał się tak żywo i szybko jak chcę ;-) Zmniejszanie agility wydaje się polepszać sytuację.
Udało mi się to dzisiaj sporo poprawić - wobble w osi AIL jest minimalne, w ELE jest już dużo dużo mniejsze, ale jeszcze zauważalne. Agility i Speed są tak na styku tego co chcę (nie latam jakoś super pro, ale powoli już odczuwam, że moje setupy są zbyt wolne), ale na razie nie będę przerzucał się na Braina i spróbuję trochę polatać na tym GTS i już tylko dotuningowywać nieco te ustawienia. Jak okaże się, że jednak potrzebuję szybciej i żwawiej, a GTS na to nie pozwoli - to wtedy dopiero pomyślimy o zmianie FBL.

Na razie moje ustawienia wyglądają o tak:

Screenshot_20240329_111334_Goosky.jpg


I na dowód foto, że Goosky był na łące ;-)

20240329_082203.jpg


BTW sprawdziłem dzisiaj działanie autolevela. Chodzi to fajnie i szybko, ale wymaga regulacji poziomu - teraz helik na autolevelu dryfuje. No i działa to jakby tryb ACRO - można w tym trybie latać, ale trzeba stick trzymać cały czas wychylony aby model gdzieś leciał - i to dość mocno wychylony ;-) Czyli jakaś tam kontrola jest - jest szansa na wyhamowanie jak AL zostanie zapięty przy jakiejś tam prędkości względem ziemi ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 mar 2024, o 14:33

Będzie dryfować, to nie drą z GPSem :)

Z resztą nie ma oficjalnie możliwości kalibrowania tego AL.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 mar 2024, o 14:44

Dryfować w sensie, że pozostaje lekko przechylony w jedną stronę i to widać. Nawet jak się przed zapięciem AL przechyli w stronę przeciwną to po zapięciu przywraca model do tego "źle ustawionego" poziomiu.

Ale procedura kalibracji jest w GTS dostępna, tylko musi być bezwietrzna pogoda (przed startem odchyla się ELEV do tyłu na maksa na kilka sekund, potem trzeba model rozkręcić, wykonać stabilny zawis i przestać ruszać AIL/ELE i po paru sekundach wylądować używając TYLKO pitcha, a na koniec wyłączyć obroty, odchylić znów ELEV do tyłu aby wyjść z trybu kalibracji i niby już ma być OK).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 29 mar 2024, o 21:05

W S1 przeprowadzenie tej procedury niewiele zmienia, ale szczerze jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno :P
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1512
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 101 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 2 kwie 2024, o 08:09

W sobotę spróbowałem zrobić tę procedurę w S4, ale chyba jeszcze za mocno wiało, bo nadal nie jest idealnie. Chociaż widać poprawę i wygląda, że to faktycznie działa i może coś z tego być.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron