Double Horse DH 9104, 9116

Jeżeli czegoś nie ma na liście powyżej, szukaj w tym dziale.
Satrill
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2012

Postautor: Satrill » 6 maja 2012, o 12:18

Witam!

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu Polskiej Instrukcji do DH 9116 to proszę o kontakt.

Pozdrawiam.
Satrill
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2012

Postautor: Satrill » 12 maja 2012, o 06:07

Aż nie do wiary że nikt nie ma.... Dość dobry model dla początkujących.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 maja 2012, o 06:57

A po co instrukcja do tej zabawki :wow2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 maja 2012, o 08:55

Satrill pisze:Witam!

Jeżeli ktoś jest w posiadaniu Polskiej Instrukcji do DH 9116 to proszę o kontakt.

Pozdrawiam.
A czegoś konkretnego chcesz w niej poszukać? Może uda nam się pomóc bez niej?
Satrill
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2012

Postautor: Satrill » 12 maja 2012, o 10:17

Chodzi mi konkretnie o ustawienia tej apki. Połowy nie czaję... Poprosiłem o tłumaczenie koleżankę ale to się zejdzie a wiem że instnieje pl wersja. Tam są w tym modelu dwa manuale. Jeden dotyczy apki drugi Heli. Dla Ciebie kolego zabawka a dla mnie model którym uczę się latać. :(
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 maja 2012, o 11:32

Jeśli Kupowałeś w Polskim sklepie, to sklep (sprzedawca) jest zobowiązany udostępnić przetłumaczoną instrukcję...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Satrill
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2012

Postautor: Satrill » 12 maja 2012, o 12:35

Model nabyłem z drugiej ręki praktycznie nowy za 200zł. Podobno nieudany prezent.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 maja 2012, o 14:54

To może Napisz nareszcie z jakimi parametrami w aparaturze Masz problem :masakra:
Może jakiś skan instrukcji (bo w sieci nic nie mogę znaleźć)... jakieś zdjęcia... :dk:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Satrill
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2012

Postautor: Satrill » 12 maja 2012, o 15:07

Na jutro zeskanuje angielską i może coś razem udumamy.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 12 maja 2012, o 16:33

Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 6 sty 2013, o 20:36

Witam szanownych forumowiczów. Dopiero po dłuuugiej przerwie wracam do modeli RC i postanowiłem na początek zakupić model -zabawkę pozwalającą na loty na powietrzu. Zależało mi na maszynie jedno wirnikowej o w miarę solidnych rozmiarach. Padło na DH 9104. Oglądając filmy na youtube nie podejrzewałem jakie będą z nim problemy. Chodzi o to, że nawet przy bezwietrznej pogodzie model ma tendencję do walenia się w czasie lotu w lewo i do tyłu. Regulacja i przestawienie na serwach pomaga tylko częściowo. Ogólnie, to model jest strasznym nielotem i w dodatku ma bardzo słaby zasięg. Wystarczy 30 m i maszyna przestaje reagować. Pierwszą moja myślą było wrzucenie go do skrzyni w garażu i zapomnienie. Przypadkiem jednak przeglądając zachodnie fora znalazłem wątek o nim i jak się okazało problem ze sterownością i zasięgiem dotyczy wielu innych użytkowników. Tam właśnie narodził się pomysł aby wykorzystując części z modelu 4 kanałowego 9116 przerobić tego nielota w coś bardziej normalnego. Zamówiłem wiec następujące elementy z modelu 9116 potrzebne do konwersji:
radio 2,4 GHz
płytę odbiornika
dodatkowe serwo
płytę sterującą wirnikiem
zestaw dźwigienek serwa i głowicy

Jeśli czas pozwoli spróbuję przełożyć te elementy na przyszły weekend aby dokonać prób. Poniżej wrzucam linka do filmików dotyczących tej przeróbki. Może ktoś na forum ma doświadczenie w tego typu przeróbkach z helikami RC tej lub podobnej firmy i zechce się podzielić w temacie.



moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 6 sty 2013, o 21:21

witam i gratuluję zapału...
osobiście to pomyślałbym o tej skrzyni w garażu raz jeszcze... bo prędzej czy później i tak ten helik tam wyląduje, bo do fajnego "polatanka" to nie nadaje się to zbytnio ale życzę ci - wyciśnij soki z tej maszyny i daj znać jak poszło!

też kiedyś walczyłem z czymś takim i się poddałem, a jak postanowiłem kupić pierwszy markowy helikopter "blade mcpx", to pytałem czemu to kosztuje aż tyle, a jak to lata i co tym można, i czy robi w powietrzu to co pilot chce itd, itp; to usłyszałem takie coś:
"nie wyrywaj się tak bo ci się mocniej haczyk wbije..."
- ja na to "jaki haczyk?"
-"ten co go już dobrze połknęłeś"...
radzę więc płynąć spokojnie z nurtem, nie ma stąd odwrotu, nie da się też przeskoczyć pewnych etapów - na końcu trasy i tak czekają największe i najdroższe śmigłowce :juppi:
witam w klubie!!!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 7 sty 2013, o 22:16

Jak już masz ten sprzęt i próbujesz go przerabiać znaczy to, że masz rzadki wśród ludzi a popularny wśród modelarzy gen "gmerania" :thumb:
Szczerze mówiąc to nie mam doświadczenia w tych wszystkich Horse-ach ale spoko... Rób relacje, jakiś opis czy nowy wątek z tego co robisz może zawsze się przydać komuś nowemu później, a ty będziesz miał niewątpliwą satysfakcję z pokonania kolejnych barier.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 16 sty 2013, o 18:03

Aktualizuję wątek. Płytka odbiornika z modelu 9116 ma słabszą sekcję zasilania, przede wszystkim dwa MOSFETY, które nie wytrzymają prądu pobieranego przez główny silnik klasy 370 i ogonowy. Po konsultacji ze znajomym elektronikiem należało by wymienić także dwie diody i kondensatory. Zabawa jak najbardziej możliwa ale zupełnie nie opłacalna. Dlatego płytkę z modelu 9116 wystawiłem na allegro i zamówiłem jednocześnie z modelu 9117, która ma te same funkcje co 9116 ale sekcję zasilania solidną jak w modelu 9104. Od strony mechanicznej konwersję już zakończyłem i pozostało jedynie zamontować płytkę 9117 oraz wlutować przewody.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber
Awatar użytkownika
crash
Domownik forum...
Posty: 381
Rejestracja: 19-07-2012
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: crash » 16 sty 2013, o 20:03

:thumb: :thumb: :thumb:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 18 sty 2013, o 01:40

Jako że już masz ten model to zapewne będziesz walczył... No i o to chodzi. Nie przejmuj się i potraktuj to jako dobrą lekcję pokory oraz zabawę...
To jest właśnie fajne w naszym hobby że wchodzimy w nowy temat i czujemy się znowu jak młokos. Znam to z paru przykładów. Niby to człek siedzi w temacie od wieków a i tak ciągle coś zaskakuje.
No ale szczerze mówiąc po to się bawimy w te klocki :thumb: Ja tam nie mam lepszego tematu do zajęcia globusa w pracy gdy ta mnie wnerwia czasami.
Wtedy myślę jak to się uporać z czymś tam i czas zaczyna się kompresić :banana:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
hrokl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-12-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: hrokl » 31 gru 2013, o 10:09

Witam

Zakupilem Shuang Ma no.9104. Teraz juz wiem ze nie byl to najlepszy wybor, jednak od roku zamieszkuje w Norwegii a na ten helikopter czekalem 4 tyg wiec nie chce sie tak szybko poddac. Haczyk polkniety!!!! :D

Chcialem zapytac o ten zasieg. W opise 80m. U mnie 30cm :lol: Czy cos jest uszkodzone? Helikopter reaguje najlepiej jak kabel antenowy dotkne z z antena radia. Troche ciezko sie tym sterje w ten sposob. Dodam ze praktycznie helikopter rozebralem an czesci :) szkajac jakiegos uszkodzenia mechanicznego podczas transportu ale nic nie znalazelm. Dziekuje za jakiekolwiek sugestie.

Pozdr wszytkich i Szczesliwego Nowego Roku zycze!!!! Bez awarii :thumb:
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 31 gru 2013, o 10:15

Sprawdz przylutowanie anten, radio 2.4 GHz?
Helikoptery
hrokl
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 28-12-2013
Podziękował: 1 raz

Postautor: hrokl » 31 gru 2013, o 10:25

Ta radio 2,4 GHz, luty sprawdzilem. Kombinowalem tez z antena. Nic nie pomaga. Baterie nowe. Helikopter naladowany na maxa. Moze uszkodzona jest plytka?

Mysle ze moze kupie cos lepszgo i bede eksperymentowal z tym wrakiem, ale musi sie odbic od ziemi :gas:
Awatar użytkownika
tom74
Elita forum...
Posty: 655
Rejestracja: 05-01-2013
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 32 razy

Postautor: tom74 » 1 sty 2014, o 13:55

Mam na półce w częściach 9104 i tam jest w nim odbiornik na 27Mhz o zasięgu 30-40m jeśli nie masz zakłóceń w okolicy.
http://www.ebay.pl/itm/27MHz-Circuit-Bo ... 4164eab9b0
Rozwijana antena (czarny cienki drut) powinna iść pomiędzy płozami i do końca ogona i ważne żebyś miał 8 paluszków w radiu w dobrym stanie - napięcie poniżej 11,6V bardzo źle wpływa na zasięg. Rozłożenie i poprowadzenie drutu anteny wpływa w decydujący sposób na zasięg.
Gdybyś potrzebował części zapasowych do tego modelu to mam sporo.
moja największa pasja:
http://banici.pl/bam/Tom/Busa/BUSA_5.mp4
https://www.youtube.com/user/modificationsdrives/videos?view_as=subscriber

Wróć do „Pozostałe marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości