Warsztat Carsona

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Podziękował: 851 razy
Podziękowano: 597 razy

Postautor: aikus » 31 paź 2019, o 19:02

Ja se jakiś czas temu zrobiłem tak:

YouTube

Idea ta sama, tylko tyle, że jedna żarówka, 24V H4, tam jest zdaje się 70W i 75W, czyli łącznie max 145W.
Tej mocy jednak nigdy to nie osiąga, bo - jak zakładam - one tę moc osiągają w swoich nominalnych warunkach pracy, czyli pewnie przy około 29V.
Pakiety 6s maja maksymalnie 25,2V.
Pewnie z tego powodu jeszcze mi nie jebła... Bo one chyba nie są stworzone do tego, żeby świecić na pełnej mocy obydwoma włoknami na raz :D:D Aaale tam, kto by się tym przejmował.
Awatar użytkownika
Carson
Elita forum...
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: Carson » 31 paź 2019, o 21:40

No i elegancko! :D U mnie to samo tylko trochę większe i 2 żarówki.
LOGO 480 (520mm) / X360 / FS-i6 // Turnigy SCT 2WD / FS-GT3B
Awatar użytkownika
Carson
Elita forum...

Postautor: Carson » 1 lis 2019, o 21:29

Było troche czasu dzis i moja elektrownia została dopieszczona :) Skonczyłem rozladowywarke i wymienilem kable i zlaczki miedzy ladowarka a plytka rownoleglego ladowania (z tdean na xt60 i awg16 na awg14).

Obrazek

Został mi skrawek PCB i pomyslalem, ze moze w koncu zrobie rozporke do podpor belki w x360 - zbieram sie do tego odkad mam ten model :)

Obrazek

Kolejnym projektem jest charging case - mam dosyc przekladania z kata w kat kilku pudelek luzno polaczonych kablami (zasilacz, ladowarka, plytka i pakiety). Chce miec wszystko elegancko upchane w mala walizke. Cos takiego:

https://allegro.pl/oferta/walizka-herme ... 7492444689
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Podziękował: 851 razy
Podziękowano: 597 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2019, o 22:35

Zrób, ale od razu w większej - tak żeby w pokrywie była ładowarka i zasilacz.
Mieczu kiedyś miał takiego cosia - widziałem w Wincentowie.
Spodobało mi się, ale ... się nie dorobiłem do tej pory.
...
Bo jakbym ja miał zrobić pod siebie to by tam musiało być miejsce na trzy ATXy i trzy ładowarki, a to powoduje, że rozmiar zaczyna być duży.
Poza tym...
...
Umiejscowienie płytki ładowania na stałe w jednym miejscu dość mocno utrudnia podłączanie pakietów.
Problematyczne są zwłaszcza 6S5Ah do których jeszcze jakby tego było mało muszę używać przejściówek XT60 - XT90....
...
No i ... tak mi się wala ten pierdolnik kablowy po podłodze.
Awatar użytkownika
Carson
Elita forum...

Postautor: Carson » 1 lis 2019, o 22:45

aikus pisze:Zrób, ale od razu w większej - tak żeby w pokrywie była ładowarka i zasilacz.
Mieczu kiedyś miał takiego cosia - widziałem w Wincentowie.
Spodobało mi się, ale ... się nie dorobiłem do tej pory.
...
Bo jakbym ja miał zrobić pod siebie to by tam musiało być miejsce na trzy ATXy i trzy ładowarki, a to powoduje, że rozmiar zaczyna być duży.
Poza tym...
...
Umiejscowienie płytki ładowania na stałe w jednym miejscu dość mocno utrudnia podłączanie pakietów.
Problematyczne są zwłaszcza 6S5Ah do których jeszcze jakby tego było mało muszę używać przejściówek XT60 - XT90....

...
No i ... tak mi się wala ten pierdolnik kablowy po podłodze.

No u mnie tez od pomyslu do realizacji troche schodzi, a czasami nawet ginie po drodze :) O tym podlaczaniu wielu pakietow tez pomyslalem i zamierzam zrobic 2 rozkladane polki/skrzydla na zawiasach umieszczone na brzegach skrzynki, ktore po rozlozeniu beda wystawac poza obrys skrzynki. Da to dodatkowa powierzchnie na pakiety :)

ps chcialem miec dwukanalowy system w takiej walizce ale to jeszcze bardziej zwiekszy rozmiar calosci. Zobaczymy co z tego wyjdzie, musze jeszcze rozpoznac lepiej temat

Wróć do „Warsztat”