Warsztat Carsona

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Podziękował: 180 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Carson » 7 lip 2020, o 07:34

mwx pisze:Te Twoje ISDT to są Q8?

Q6 zaczynają mnie wpieniać, zastanawiam się czy dalej ufać ISDT i pójść w coś nowszsgo, tzn Q8

Chętnie posłuchał bym opinii kogoś kto takie Q8 trochę popiłował wysokimi prądami

Tak, to Q8. Póki co najwięcej puszczalem 17A 6s i szło bez problemu. A co Cię wkurza w Q6?
LOGO 480 / X360 / FS-i6 // Turnigy SCT 2WD / FS-GT3B // Charging Case
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 369 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 lip 2020, o 10:21

to że już 4 raz musiałem naprawiać
Awatar użytkownika
Carson
Faraon

Postautor: Carson » 18 lip 2020, o 12:54

Wczoraj zaliczylem pierwsze dlubanie w zywicy :D Zabawa przednia, bardzo mi sie spodobalo mimo, ze na koniec prac zaczelo mi sie dymic z pojemnika z zywica :rotfl2: Stopilo kubeczek, szybko wrzucilem calosc do stalowej miski i dizsiaj juz nie idzie tego odkleic. Nie sadzilem, ze zywica potrafi tak mocno zlapac metal hmm
Na poczatek pokleilem ze soba porozrywane czesci kabinki CA. Do malowania wszystko zeszlifowalem i wyrownalem powierzchnie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wyrownalem ksztalt dziury do jakichs prostszych ksztaltow i podlozylem od zewnetrznej zew strony kawalek folii od worka na smieci (wg rady Psychola) tak zeby mozna bylo docisnac od wewnatrz tkanine i zachowac z zew. ksztalt kabiny.

Obrazek Obrazek Obrazek

Przygotowanie zywicy (havel L285 i H285) i tkaniny szklanej (aeroglass 110g/m2) i działamy :) Zywica i tkanina maja bardzo dobre opinie i to chyba nie przypadek, zywica elegancko sie mieszala i nie napowietrzala sie jak na filmikach w necie. Tkanina natomiast lykala zywice jak szalona - przesaczala sie ekspresowo. Ogolnie bardzo mi sie spodobala zabawa z tymi calymi laminatami :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Dalem po 3 latki i na koniec jedna duza przykrywajaca cala spodnia czesc kabinki. Efekt prawie koncowy bo trzeba jakos wyrownac powierzchnie i zamalowac

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak na pierwszy raz to wyszlo super imo :) Bardzo mi sie spodobalo laminowanie i moze za jakis czas pokusze sie o zrobienie formy i z niej kabinki. A na koniec fota z zagotowanej zywicy :D Nie do odklejenia po 12h...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Podziękował: 141 razy
Podziękowano: 194 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 18 lip 2020, o 13:11

Super. Następny etap - klejenie łopat :)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Carson
Faraon

Postautor: Carson » 18 lip 2020, o 13:14

haha ten etap juz za mna :D
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 18 lip 2020, o 13:16

Przez moje ręce przewinęło się ponad 1 000 kg żywicy poliestrowej i jakoś nie tęsknię za tą robotą :(
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Podziękował: 1042 razy
Podziękowano: 701 razy

Postautor: aikus » 20 lip 2020, o 10:42

1000kg - to nic dziwnego, że nie tęsknisz...
To jest jak ze wszystkim. Z jedzeniem na przykład... Można lubić miód, ale jak zjesz go za dużo to się zrzygasz ...
;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lip 2020, o 14:11

Poliestrowa wali styrenem aż łeb pęka.

Epoxy przy niej to perfumy :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 20 lip 2020, o 15:18

Fakt ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec

Postautor: aikus » 20 lip 2020, o 15:35

A widzieliście kiedyś jak się robi schody z lastryka? W sensie jak się je odnawia... Bo ja widziałem
Kolesie z wejściem do bloku (w sumie z 15 stopni) jebali się ze dwa tygodnie. Najpierw smarowali to wszystko jakimś klejem, potem sypali kamyczki, czekali aż do zaschnie, w międzyczasie smarowali klejem inny schodek, czekali aż zaschnie, potem szlifowali... znowu smarowali klejem ... i tak dalej.
No i ten klej, mimo, że na dworze to tak targał nos jakimś acetonem czy czymś, że aż pysk wykręcało.
A oni przy tym tak spokojnie bez nerwówki z uśmiechami na twarzach sobie chodzili i dłubali...
I kiedyś ich zahaczyłem o to, jak oni wytrzymują całe dnie w tym smrodzie, jak ja tylko przechodzę i mi się nie dobrze robi.
"A wie Pan, po miesiącu to już nie idzie bez tego wytrzymać... "
Awatar użytkownika
Carson
Faraon

Postautor: Carson » 10 wrz 2020, o 20:25

Wydlubalem sobie swoja wersje skrzynki ogonowej do mojego logasa z FR4 1,6mm z miedzia jednostronna :) Wiecej miesa ogolnie, oryginalna mikado jest strasznie azurowa. Po ostatnim krecie zlamalem obie polowki. Zamierzam zrobic projekt dla CNC Wojtka i oddzielic statecznik od polowki skrzynki i zrobic plytke poprzeczna, ktora usztywni skrzynke(no chyba, ze sie rozmysle i kupie alu skrzynke do tego czasu). A na biegu wystrugalem cos takiego - pseudo dremel, wiertarka i pilniki. W sumie moze godzina roboty.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec

Postautor: aikus » 10 wrz 2020, o 22:40

No paaaanie, gratul! CZad jak sto chuji!!
;)
:thumb: :thumb:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 wrz 2020, o 23:33

Ładnie, szczególnie jak na ręczną robotę.

Ja bym podszedł inaczej - narysowałbym to w CADzie i poprosił Wojtka o wycięcie 10 sztuk. Z tym że zrobiłbym to równie lekko albo nawet lżej niż oryginał - niech się łamie ale niech będzie leciutkie. Koszt jednostkowy wyjdzie niewielki, oszczędzi inne podzespoły i nie straci lekkości która w Logo jest najwazniejsza.

Płetwę rzeczywiście warto oddzielić od skrzynki - mam tak zrobione w 380, na 2 nylonowych śrubkach M2, albo jednej trytytce, zależnie od tego co jest pod ręką. Od tego czasu nie łamię części tylko "bezpieczniki" a łopatki ogonowe chroni tak samo jak oryginał.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon

Postautor: Carson » 11 wrz 2020, o 07:38

No jak dla mnie to super patent z oddzieleniem skrzynki od statecznika :) Pewnie tez zrobie tak jak piszesz, dam ja na nylonowe srubki M3. Mam na takie zapiete plozy i ostatnio sie sprawdzil patent, tylko nakretki musze na fluo pomalowac bo ciezko je pozniej w trawie znalezc :D Materialu skrzynki nie moge odchudzic bo skrzynka bedzie plywac na boki przy obciazeniu. Juz stockowa tak sie zachowuje ruszajac reka. Dlatego chce dac poprzeczna plytke z wypustkami zeby usztywnic ja w drugiej plaszczyznie.

Wróć do „Warsztat”