Dorabianie wałów

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 7 paź 2015, o 19:15

Hmmm - to zależy jaki wałek chciałbyś mi zrobić. :dance:
Ja myślałem o wale. Takim głównym. Może nawet trzech jak chcesz mieć wyniki badań materiałowych. 8-) I nawet nie będziesz musiał mi nic płacić. :vhappy:
8-)
"Chwyciło i nie puszcza...
Gajos

Postautor: Gajos » 7 paź 2015, o 19:24

O wale?! hmm :o :masakra: :plask: :kopara: O, takiego wała! :obrazony: :help:
No dobra, jak za friko to Ci zrobię... "Taki ze mnie Maksi Kaz.". "Ale tylko jeden raz!"... :nono: ;)
Mati, ale materiał/surówkę masz? Bo się pogubiłem... Ja mam ten z laserówek, co wcześniej mówiłem, jest cacy dla lamy jak ja, a co dopiero dla Ciebie...
Potrzebuję całkowitą długość i oległości otworków od końców wału(ka).
Średnica otworków zapewne 2mm.
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 7 paź 2015, o 19:35

Gajos - ale ja nie chciałem za friko. Ja chciałem ubić niezły interes. W końcu betatesterzy z czegoś żyć muszą. :dance:
Surówki? Wolne żarty. Ja mam problem z torowaniem łopat, a Ty mi tu o surówkach. Chociaż... z kiszonej kapuchy to całkiem niezła wychodzi.
I znowu spłodziłem merytorycznie bezwartościowy post. :masakra:
Wybaczcie. :oops:
"Chwyciło i nie puszcza...
Gajos

Postautor: Gajos » 7 paź 2015, o 19:50

Wartościowy post to jest, choć nie do końca moim zdaniem merytoryczny. Bo Ty zamiast o wale, to ściemniasz na kapuchy kiszenie, a mi się to od razu kojarzy z przaśną laseczką z zadartą kiecą do góry itd, co ją taka cała spocona błyszcząca tak tam depceidepceiudepaćniemoze (tę kapustę)... Forum Sadystów normalnie... A ja stażem najmłodszy, ale największy... :nono:
Mati, jak przyjdą graty to się rozliczymy, ja surówkę mam naprawdę cacy, zobaczysz. Ponieważ cośtam apgrejdujesz chyba, to ja muszę znać długość całkowitą wału(ka) i odległości osi (najlepiej osi) otworków (tych ((Tychów_;p)) fi 2mm pod śrubki/przetyczki, Jacek cicho tam!) od końców wału(ka).
Czy znasz te wymiary?
Wał(ek) może mieć jeszcze inne bzyknięcia na sobie, ale jeśli to Walkiria, to są raczej zbędne.
Gajos

Postautor: Gajos » 8 paź 2015, o 07:33

gumi pisze:... Aluminiowe zebatki dla paska można skutecznie wkleić za pomocą kleju UHU 300 z odpowiednim podgrzaniem do około 150 st. Pozostaje tylko drobna polerka powierzchni i dopasowanie do łożysk.
Gumi, a same zębatki skąd bierzesz? Gdzieś kupujesz gotowce, czy masz podzielniczkę i frezik...?
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 paź 2015, o 12:35

Gajos - nie nie - ja sobie tylko zażartowałem. Dążę raczej w celu unikania wymian wału, niż generowania większej ilości wymian. ;)
Czego i Tobie życzę. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Gajos

Postautor: Gajos » 9 paź 2015, o 12:43

Mati pisze:... Dążę raczej w celu unikania wymian wału, niż generowania większej ilości wymian. ;)
Czego i Tobie życzę. ;)
"W sumie" ja też, tylko mi to wychodzi na razie tak sobie... :rotfl:
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 9 paź 2015, o 13:59

apropos wałów to szukam oryginalnego wału do silnika turnigy serii 700 - 530 kV
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 12 paź 2015, o 09:09

Gajos, zdejmuję ze starego - uszkodzonego wałka. To się daje zrobić, czasem wymaga roztoczenia i wyrównania otworu w starej zębatce.
Gajos

Postautor: Gajos » 19 paź 2015, o 20:37

Gumi, a jeszcze z czystej ciekawości - jeśli jest możliwość, to zakładasz zębatkę przy okazji odwrotnie? W sumie sam nie wiem co lepsze i już sobie wyobrażam, że jak niebawem będę to robił, no to najwięcej czasu zejdzie mi się nad rozmyślaniem, zanim ją nasunę... :rotfl:
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 28 paź 2015, o 11:42

Nie bardzo pojmuję o co chodzi z tym zakładaniem zębatki odwrotnie...
Gajos

Postautor: Gajos » 6 lis 2015, o 23:35

gumi pisze:Nie bardzo pojmuję o co chodzi z tym zakładaniem zębatki odwrotnie...
Zamiast jak była, to odwrotnie, żeby drugą stroną zębów pracowała. No przecież nie przenicowaną na lewo... :rotfl:
Awatar użytkownika
MASA
Lider forum...
Posty: 2050
Rejestracja: 01-08-2014
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 60 razy
Kontaktowanie:

Postautor: MASA » 7 lis 2015, o 09:42

MASA pisze:apropos wałów to szukam oryginalnego wału do silnika turnigy serii 700 - 530 kV


Ponawiam moje pytanie + gdzie można dorobić ?
FireBall
G380
T470LM
GH425
G570
G770
Brain1-2, BeastX Plus, DX8, DX9 DSMX

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości