Alternatywa dla opasek "rzepowych"...

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 8 kwie 2015, o 08:04

...czyli plastikowe opaski zaciskowe rozpinane :thumb:

Opaski KSS WIRING z serii HV są stosunkowo tanie :-P KSS WIRING HV125BK ; KSS WIRING HV200BK ; KSS WIRING HV300BK.
Jest też "wypasione" na Alledrogo Opaska zaciskowa rozpinana 13x750, ale cena "nieco" wyższa :mrgreen:
Są jeszcze opaski rozpinane HELLERMANNTYTON SOFT-FIX, ale cenowo już nie jest tak "słodko" :shock:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 8 kwie 2015, o 08:55

Wytrzymałość owszem większa ale czy nie będą one za sztywne w porównaniu do rzepowych?
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 8 kwie 2015, o 09:24

Nie ufałbym. Rzep jak zaczna się rozłazić to daje znak na długo przed tym zanim puści, a taka opaska po prostu strzeli bez ostrzeżenia. Poza tym jw. za sztywne.
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 8 kwie 2015, o 10:30

To po pierwsze a po drugie - ogolniej: w czym opaski rzepowe sa zle?

W Protosie fabrycznie sa gumki - pakiet jest mocowany do polki trzema gumkami.
U mnie to przetrwalo tylko kilka lotow, po czym szlak mnie trafil bo nie moglem tego ani zapinac ani odpinac, paluchy mnie bolaly... Gdybym szczypcow uzywal to wiadomo - raz dwa bym poprzecinal gumki...
Wywalilem gumki, zalozylem po hamsku zwykla opaske rzepowa tak jak w T-rexie i zapomnialem o problemie.
...
hmm

Jeszcze sie zastanawiam czy takie rozpinane trytki moglyby sie nadac do spinania kabli, ale stwierdzam,ze przy cenach trytek jednorazowych to chyba bez sensu...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 kwie 2015, o 11:55

Ciekawe, chociaz do heli pakietu mnie nie przekonuje :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 8 kwie 2015, o 20:19

aikus pisze:To po pierwsze a po drugie - ogolniej: w czym opaski rzepowe sa zle?

W Protosie fabrycznie sa gumki - pakiet jest mocowany do polki trzema gumkami.
U mnie to przetrwalo tylko kilka lotow, po czym szlak mnie trafil bo nie moglem tego ani zapinac ani odpinac, paluchy mnie bolaly... Gdybym szczypcow uzywal to wiadomo - raz dwa bym poprzecinal gumki...
Wywalilem gumki, zalozylem po hamsku zwykla opaske rzepowa tak jak w T-rexie i zapomnialem o problemie.
...
hmm

Jeszcze sie zastanawiam czy takie rozpinane trytki moglyby sie nadac do spinania kabli, ale stwierdzam,ze przy cenach trytek jednorazowych to chyba bez sensu...


Dużo osób nie lubi gumek w protosach, ja je za to bardzo lubię, zawsze jak ktoś ma inne zdanie na forum to na polu mogę w niego postrzelać :dance:
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 16 kwie 2015, o 23:42

Pamiętam coś takiego daawno temu w autku rc. Takie opaski trzymały pakiet Ni-CD/Mi-MH. Było to w sumie wygodne, a w tamtym wypadku rzep nie byłby alternatywą, ponieważ leciałby na niego syf spod kół. A moje rzepy w 450 już się trochę "rozklapciały" Trzeba je uczesać szczotką drucianą lub wymienić, może na takie opaski? Hmm, w sumie jedna z tych w autku też pękła po jakimś czasie ;)
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości