Zżera mi pasek

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 wrz 2017, o 19:54

NiegrubytemattylkokwestiaminimumschludnościTaktrudnopoprawićtoconaczerwownosiępojawiawprzeglądarcepodczaspisania?
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 wrz 2017, o 20:21

Chodzi Ci o cos konkretnego, ze akurat teraz po tylu latach postanowiles sie do mnie wlasnie o to przy... czepic?
Moze zmienily sie warunki polityczne - OK, jesli tak, zrozumiem, choc milo by bylo wiedziec przynajmniej jakie mamy partje, co maja w statucie, co reprezentuja i jaka jest akurat u wladzy, bo inaczej zaczyna to przypominac PRL, a za takim ustrojem nie tesknie i nie mam ochoty do niego wracac.

Wiec prosze o postawienie sprawy jasno.
Jak swiat swiatem, a helitim helitimem - NIE PISALEM na tym forum z pliterkami i mialem ku temu swoje powody.
Jakis czas temu Miru mnie o to delikatnie na PW poprosil.
OK, pomyslalem w sumie to czemu nie... Dobra jest, mozna sprobowac.
I zaczalem probowac.
I chyba to byl blad, bo dla Ciebie to bylo pretekstem, zeby powiedziec "troche piszesz a troche nie". (swoja droga: A jesli to literowki to co?? Jaka to roznica? Blad to blad! Nie ma znaczenia jego geneza! No tak, czy nie??"

Wiec niniejszym prosze o jasne i otwarte postawienie sprawy: O CO CHODZI?!?! Dlaczego przez tyle czasu nikomu moje posty bez pliterek nie przeszkadzaly a teraz nagle przeszkadzac zaczely?


I co z moim pytaniem z przedpoprzedniego posta? Niewidzialne jest?

Moze jak sie dowiem jaka to dyskusja byla powodem tego, ze nagle zaczales zwracac na to taka uwage, cos sie dla mnie rozjasni...

Mowiac inaczej: mamy do wyboru trzy opcje:
1. the easy way
2. the hard way
3. no way.

:dk:
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 10 wrz 2017, o 20:32

Jak mówią nam mieszkańcy pechowej kamienicy Piorun uderzył tuż nad ranem :)))

Wyslane z mojego Szajsunga S6 ;)
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 wrz 2017, o 20:36

Chodzi Ci o cos konkretnego, ze akurat teraz po tylu latach postanowiles sie do mnie wlasnie o to przy... czepic?

Tak, zacząłem u siebie zwracać na to uwagę, również na skype'ie i w innym mediach

Dorabiasz ideologię, pomijam wpis o PRL, i się nie czepiam tylko nie ma powodu dla którego mam Ci nie zwracać uwagi jak zwracam ją innym? Doszukujesz się czegoś osobistego a tu nic takiego nie ma.

Jak swiat swiatem, a helitim helitimem - NIE PISALEM na tym forum z pliterkami i mialem ku temu swoje powody.


Nieprawda, piszesz z polskimi znakami więc to nie jest temat Twojego wyboru tylko niechlujstwa/lenistwa- wszystko jedno.

aikus pisze:Ja nie mówię że ktoś sobie nie radzi, tylko że mało lata, co de facto może być jakoś tam skorelowane, ale nie musi.
Gdybym ja latał tyle, że pasek wytrzymywałby mi 9 lat to ... bym nie latał... :dk:
Ale sa zdolniejsi ode mnie, tak, wiem o tym, latanie wyssali z mlekiem matki, latają raz na rok, wymiatają jak szaleni a model cały i nie zużyty ;)
No OK OK.
;)
A tak w ogóle to wyśnijcie mi:

Mustaf90, to Dawid, a Dawid to Kubacki?? Te trzy osoby to jedna osoba?
Bo nic już nie rozumiem...


A co do dyskusji to toczyła się na temat wpisów jednego kolegi, który finalnie został moderowany i pojawiły się wpisy krytykujące niechlujstwo w pisaniu.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 wrz 2017, o 22:26

wojtekr pisze:
Tak, zacząłem u siebie zwracać na to uwagę, również na skype'ie i w innym mediach


Uhm... No dobra, to w pewnym stopniu zmienia postać rzeczy.


wojtekr pisze:Dorabiasz ideologię, pomijam wpis o PRL, i się nie czepiam tylko nie ma powodu dla którego mam Ci nie zwracać uwagi jak zwracam ją innym?



Jak "i" to nie przecinek.
Znaku zapytania nie stawia się na końcu zdania twierdzącego.
(Tak jest, czepiam się, ale zapewniam, że to nie jest czysta złośliwość - jest mi to do czegoś potrzebne, za chwilę wyjaśnię do czego.)

wojtekr pisze:Doszukujesz się czegoś osobistego a tu nic takiego nie ma.


Świetnie. To uspokajające, mimo, że nie do końca Ci wierzę. Ale zostawmy to na razie. Być może się pomyliłem i jeśli tak to już teraz szczerze przepraszam, a jeśli nie - wrócimy do tego.

wojtekr pisze:
Jak swiat swiatem, a helitim helitimem - NIE PISALEM na tym forum z pliterkami i mialem ku temu swoje powody.


Nieprawda, piszesz z polskimi znakami więc to nie jest temat Twojego wyboru tylko niechlujstwa/lenistwa- wszystko jedno.


W właśnie, że prawda.
Od kiedy zauważyłeś, żebym pisał z polskimi znakami?
Przejrzyj kilka moich starszych postów, powiedzmy takich sprzed więcej niż trzech miesięcy.
Wtedy coś do Ciebie dotrze, następnie ustalimy fakty, a dopiero później ewentualnie porozmawiamy powodach mojego niepisania z polskimi znakami (omawiając przy tym również moje domniemane niechlujstwo czy lenistwo).
I UWAGA! Najważniejsze: Wszystko przegadamy TU. Na forum. Żadnych PW.
W końcu co za różnica? Rozmowa jest kulturalna, każdy się może wypowiedzieć, ostatecznie temat potem wyląduje na bocznicy, a wyjaśnione co trzeba będzie i zostanie głowach.

wojtekr pisze:
aikus pisze:Ja nie mówię że ktoś sobie nie radzi, tylko że mało lata, co de facto może być jakoś tam skorelowane, ale nie musi.
Gdybym ja latał tyle, że pasek wytrzymywałby mi 9 lat to ... bym nie latał... :dk:
Ale sa zdolniejsi ode mnie, tak, wiem o tym, latanie wyssali z mlekiem matki, latają raz na rok, wymiatają jak szaleni a model cały i nie zużyty ;)
No OK OK.
;)
A tak w ogóle to wyśnijcie mi:

Mustaf90, to Dawid, a Dawid to Kubacki?? Te trzy osoby to jedna osoba?
Bo nic już nie rozumiem...


A co do dyskusji to toczyła się na temat wpisów jednego kolegi, który finalnie został moderowany i pojawiły się wpisy krytykujące niechlujstwo w pisaniu.


Jaja sobie robisz? To jest ta (niniejsza) dyskusja? Zacytowałeś tu mojego posta, z NIENIEJSZEGO wątku i o ile mi wiadomo nic tu nie zostało zmoderowane.
Więc albo nadal nie rozumiem o co chodzi, albo coś przeoczyłem.

Wojtek, przecież wszyscy łącznie ze mną i z Tobą doskonale wiedzą, że masz rację, bo co do zasady chodzi Ci po prostu o to, żeby pisać poprawnie. Tak? No któż temu zaprzeczy, no któż??
A może jednak nie o to chodzi??
Może chodzi o to, żeby pisać z polskimi znakami, a inne błędy - jebał pies, można robić.
hmm
No bo jak popatrzę na Twojego ostatniego posta, w tym właśnie niniejszym wątku, tym, tego na którego odpowiadam i zdam sobie sprawę, że ja, bynajmniej nie polonista, bynajmniej nie purysta językowy i bynajmniej nie z wysiłkiem potrafię znaleźć i wytknąć Ci dwa błędy... I jeszcze do tego wszystkiego wezmę pod uwagę, że jest to post W TYM wątku, gdzie TY powinieneś zwrócić szczególną uwagę na poprawność pisowni, to zaczynam jednak wątpić, czy rozumiem o co tu chodzi czy nie.

:dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 wrz 2017, o 22:32

Skoro nie PW to wydzielcie sobie osobny wątek na przepychanki/przytulanki.

Jako autor tegoż wątku wolałbym spointować go rozwiązaniem opisanego problemu natury technicznej.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 wrz 2017, o 22:36

Może chodzi o to, żeby pisać z polskimi znakami, a inne błędy - jebał pies, można robić.


Nie jest moją rolą wytykanie błędów stylistycznych gdyż ich popełnianie jest uwarunkowane wieloma czynnikami, natomiast błędy ortograficzne przeglądarka podkreśla na czerwono podczas pisania i te każdy może skorygować.

No cóż, to chyba tyle mam do powiedzenia na powyższy temat.
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 wrz 2017, o 22:38

Mirek jak jutro dojdzie do siebie to zapewne wydzieli nasz wynurzenia do osobnego wątku
Helikoptery
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 10 wrz 2017, o 22:40

Aikus kompletnie pomieszałeś: cytat dotyczył Twojego wpisu: "Jak swiat swiatem, a helitim helitimem - NIE PISALEM na tym forum z pliterkami i mialem ku temu swoje powody." a nie dyskusji moderowanej
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 10 wrz 2017, o 23:02

A mnie do tego nie mieszajcie. Wole piwnice, nawet pustą niż czytanie tego co powyżej...

:swir:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 wrz 2017, o 23:08

Aaachh... No ... OK OK. to już rozumiem.
Dodam tylko, że gdybyś skojarzył to co właśnie napisałem z tym co pisałem w poprzednim poście - wiedziałbyś o czym mówie, rozumiałbyś że mam na myśli czas, ZANIM Miru poprosił mnie na PW żebym używał pliterek.

Ale OK, dodam Ci do ręki jeszcze jeden argument przeciwko sobie samemu: Nie! Nie jestem dyslektykiem, dysortografikiem, nie mam tego ani żadnego podobnego dysmózgowia. Znam zasady poprawnej pisowni, myślę, że mogę nieskromnie stwierdzić, że lepiej niż średnia tego forum (nie ubliżając nikomu - jestem świadomy faktu, że wśród ścisłowców, a głownie takich to forum zrzesza, średni poziom opanowania tych umiejętności jest raczej niski). Miałem w liceum naprawdę ZAJEBISTĄ polonistkę. Polonistkę, która była bezwzględna jeśli chodzi właśnie o poprawną pisownię, za to m.in. przymykała oko na takich jak ja, o których wiedziała, że np. nie czytają lektur, tylko jadą na "brickach" (za to czytają swoje książki, które z "polakiem" nie mają zbyt wiele wspólnego, może poza tym, że są po polsku). Trochę tego żałuję, bo z perspektywy czasu, może i lepiej by zrobiła jakby mnie trochę z tymi lekturami przycisnęła, ale trochę nie wiem, czy bym po prostu nie olał wtedy "licka", no ale już mniejsza o to co by było gdyby.
Chodzi o to, że warunki - owszem- mam dobre, bynajmniej nie muszę korzystać ze sprawdzania pisowni w przeglądarce, żeby pisać poprawnie.

A jednak, mimo tego wszystkiego czasami piszę olewając pliterki, prawdopodobnie też nie zbyt dbając o pozostałe aspekty poprawności.
Odkąd Miru mnie poprosił, żebym zwracał uwagę na pliterki - czasem to robię. Staram się... Ale czasami nadal nie.
Jak myślisz, dlaczego?

Wysyp pomysły jakie Ci przychodzą do głowy... ja tymczasem idę udzielić psu audiencji głaskowej, siusiu i spać.

Do juterka ;)

Edytka: Miru, spokojnie, idź do piwnicy, a jutro przeniesiesz część wątku na bocznicę (albo już :piwo2: przenieś, jeśli byś ... był łaskaw).
:piwo2:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 10 wrz 2017, o 23:30

Mnie tam bardziej wpieniają solecyzmy i błędy logiczne w wypowiedzi niż pojedyncze literówki, choć jak ktoś pisze ewidentnie na odpierdol to budzi niesmak. Po prostu nie chce mi się tego rozszyfrowywać.
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 11 wrz 2017, o 07:01

Maciej,
Przyczyna może leżeć nie na końcu kadłuba, lecz w "parasolce" napędzanej z koła zębatki "autorotacyjnej" . Tam, jeśli zębatka napędzająca pasek nie znajduje się w osi belki może leżeć problem. Gdzieś na forum wkleiłeś takie zdjęcie.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 wrz 2017, o 08:43

Jeśli masz na myśli wysokość rolki napędzającej, to tam wszystko już jest OK.
Wałeczek jest silnie zmodernizowany, żeby zmieścić trexową zębatkę, dopracowałem ten temat.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 11 wrz 2017, o 10:33

Wiesz co MWX, sprawdź jeszcze to co pisał Miru, czy pasek w belce nie jest źle skręcony... W sensie, wiadomo, że jest skręcony o 90 stopni, ale czy np. nie jest też skręcony wzdłuż całej swojej długości. Wtedy będzie się ... jakby zjadał sam siebie, a że farfocle pojawiają się akurat na skrzynce to - cóż, gdzieś się pojawić muszą a tylko tam je widzisz :dk: ...
Bo jakoś nie wydaje mi się, żeby sam fakt, ze pasek idzie po flanszy powodował jego takie zjadanie. Raczej flansza sie szybciutko zeszlifuje, brzegi się wyoblą i już, po problemie.
Tak mi się przynajmniej wydaje.
Jak wspominam moje T-Rexy to wydaje mi się, że zawsze pasek szedł właśnie po którejś stronie, nigdy nie szedł idealnie po środku i nigdy nie miałem z tego powodu problemów zjadających się pasków.
Inna sprawa, ze nie dam głowy czy pasek szedł "po flanszy" czy bardzo blisko niej.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 12 wrz 2017, o 09:26

A jak zakręcisz ogonem w drugą stronę to pasek tez ociera czy idzie w drugą stronę?
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 13 wrz 2017, o 07:10

Sedno sprawy może leżeć w samym pasku. Nie wszystkie paski dobrze znoszą warunki pracy związane z napędem ogona. Dobre paski pracują długo i bezawaryjnie, a niektóre strzępią się po pierwszym zakręceniu. Podmień pasek na innego producenta (nie chcę tutaj uprawiać reklamy) i zobacz co będzie.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 wrz 2017, o 08:37

gumi pisze:Podmień pasek na innego producenta (nie chcę tutaj uprawiać reklamy) i zobacz co będzie.


To nie EP Heli czy Elektroda pisz jak wiesz :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 wrz 2017, o 18:48

Noo właśnie. Nie obrażę się za konkretną podpowiedź.
Ten aktualnie zajechany to Tarot.

(Mam nadzieję że za tę antyreklamę nie wbije do mnie w nocy ekipa z Shenzhen nasłana przez samego Donga Tarota)

Pasek jest poskręcany tak jak trzeba, chyba nawet nie da się tego źle poskładać żeby się kręciło...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 wrz 2017, o 20:29

mwx pisze:
Pasek jest poskręcany tak jak trzeba, chyba nawet nie da się tego źle poskładać żeby się kręciło...


No to pacz:

Tak wygląda pasek w ogóle nie skręcony (sytuacja najbardziej typowa, ale nie zdarzająca się w heliku):
Obrazek


Tak wygląda pasek skręcony o 90* - prawidłowo w ogonie helika:
Obrazek



Tak wygląda skręcenie o którym mówię ja i mowi Miru (jesli ma miejsce w belce - sytuacja jest gorsza, bo pasek dotyka się sam do siebie):
Obrazek



Tak wygląda totalna patologia - skręcenie o 450 stopni (lub o 270 w niewłaściwą strone) - efekt zawsze jest taki sam, ogon się kręci (SIC!!!), we właściwą stronę, ale pasek nie wytrzymuje nawet jednego lotu.

Obrazek

O tę ostatnią sytuację oczywiście Cie nie podejrzewam ;)

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości