Pistolet do kleju na gorąco

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
felek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 07-05-2018
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: felek » 12 cze 2018, o 21:38

Hej! Potrzebuję kupić pistolet do kleju na gorąco.
Z mojej inwestygacji wynika ze nie warto przepłacać a jedynymi wytycznymi którymi można się zasugerować są: (proszę o weryfikację)
Grubość wkładu: im grubszy tym większą ilość kleju będę mógł aplikować?
Moc: Ta nadrukowana na pistolet :D
?:

Dajcie znać czy faktycznie jest o czym myśleć czy po prostu iść i kupić.
Ewentualnie poproszę o propozycję - chcę taki którego nie będę musiał wymieniać jak będę musiał kleić dużo i bardzo :dance:
Blade 230S RTF. PROTOS 500. zniszcze większe jak się nauczę
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 12 cze 2018, o 22:25

Mam nowy z Lidla na sprzedaż..nie używany. Dostałem i mam 2 ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 12 cze 2018, o 22:48

Zależy co chcesz kleić i jak dużo. Do większych detali i dużego "obciążenia" sprzętu lepiej wybrać coś z mocniejszą grzałką, wymiennymi końcówkami i raczej na grube laski kleju. Sam używając tego sprzętu sporadycznie i raczej do drobnych części wybrałem mały model z Tchibo (tak, to ci od kawy ;-) ), moc bodajże 70 W, na laski 7 mm. Zaleta - nadaje się do klejenia drobnych elementów, nawet tam, gdzie potrzeba precyzji, np. goleni podwozia w V-977 :-). Sprawdza się, choć przy użyciu "pro" pewnie by nie wydolił.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 cze 2018, o 23:32

Kiedyś kupowałem te takie najtańsze na 5mm wkłady. Zajeździłem chyba ze trzy. Jeden zaczął wywalać korki, pozostałe dwa zwyczajnie przestały działać.
W końcu kupiłem Stanleya 25W/80W (z przełącznikiem), na kleje 8mm.
Nie pamiętam ile kosztował, ale nie jakoś dużo.
Mam go już co najmniej ze cztery lata, robiłem nim mnóstwo rzeczy, kleju stopiłem nim chyba ze trzy kilogramy i nadal działa.
80W używam jak chcę go szybko rozgrzać, albo potrzebuję dużo kleju na raz do dużych powierzchni.
25W - tak standardowo.
Jak się zapomnę i użyję 80W tam gdzie nie potrzeba to klej jest tak gorący, że topi / odkształca plastik.

Generalnie kleję nim wszystko co klejem na gorąco kleić można. Budy dla kotów, listwy maskujące do ścian, wtyczki do odbiorników i FBLi, kable w modelach do pianki...

Mam jeszcze taki mały, nawet nie wiem o jakiej mocy, ale na 12V. Kiedyś dorzuciłem sobie do paczki z HK.
Przyszedł standardowo ze złączem XT60 ;)
Pomyślałem, że przyda się czasem na polu.
Chyba go jeszcze nie miałem okazji użyć...


Generalnie przydatna funkcja to podwójna moc w takim wynalazku.
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 13 cze 2018, o 08:22

No ja mogę powiedzieć, że większość złych opinii o klejeniu ciepłym klejem bierze się z użycia tych najtańszych tanich marketowych pistoletów. Większość z nich przegrzewa klej co powoduje, że ten nie za dobrze potem trzyma. Przede wszystkim szukaj takiego z termostatem.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 cze 2018, o 10:47

valoos pisze:No ja mogę powiedzieć, że większość złych opinii o klejeniu ciepłym klejem bierze się z użycia tych najtańszych tanich marketowych pistoletów.


... które się psują tak jak te moje trzy - to fakt.
Drugim faktem jest, że ludzie bardzo często używają kleju na gorąco do klejenia czegoś do czego on sie po prostu nie nadaje.
I potem mówią, że ten klej jest do dupy. :masakra:
Jakby to powiedzieć...
Jak będę potrzebował przewieźć 9 ton cementu to Maybach będzie do dupy, a Kamaz będzie idealny.
Jak będę potrzebował przewieźć jakiegoś Przemka albo innego VIPa na wesele to Kamaz średnio, Maybach - w sam raz.

valoos pisze:Większość z nich przegrzewa klej co powoduje, że ten nie za dobrze potem trzyma. Przede wszystkim szukaj takiego z termostatem.


hmm hmm

No nie wiem... I ile mogę powiedzieć, że zbyt zimny klej rzeczywiście nie trzyma zbyt dobrze, o tyle przegrzany?
Poza tym, że potrafi nadtopić plastik albo zwłaszcza piankę, to zawsze trzyma lepiej niż dobrze.

Tym nie mniej na pewno termostat dobry jest.
Duża moc i termostat.
I wtedy nie ma tego problemu który ja czasami mam właśnie z przegrzanym klejem (deformowanie plastików i tak dalej).
Ale taki pistolet już pewnie trochę kosztuje...
Awatar użytkownika
felek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 07-05-2018
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: felek » 14 cze 2018, o 21:38

Kupiłem marketowy Rapid 250 w walizce. Trochę pokleiłem - nie miałem żadnych zastrzeżeń.
Nie przegrzeje kleju, jest wydajny i nie trzeba długo czekać na gotowość do pracy.
Jest to sprzęt na tyle prosty, że chyba nawet producenci nie prześcigają się w super nowoczesnych rozwiązaniach dla tego typu narzędzi.
Dzięki za informacje!
Blade 230S RTF. PROTOS 500. zniszcze większe jak się nauczę

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości