Które snapy M3 na kulkę 5mm lepsze?

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 paź 2018, o 20:57

Snapy, jak wiadomo, są elementem exploatacyjnym i warto je wymieniać jak tylko pojawią się luzy lub inne niepokojące oznaki zużycia. Szczególnie te od okuć łopat głównych, a jeszcze szczególniej jeśli kilka razy je wepniemy i wypniemy.

Ktoś mógłby powiedzieć "ja jestem porządny wymieniam regularnie co 100 lotów!". Super.
Tylko w mojej 600n wytrzymują 20-30. Luzy robią się praktycznie od razu, a ja tak sobie je wymieniam i trochę mnie i mój portfel to zaczyna nudzić.

Dotychczas używałem snapów z zestawu HN7100A, dedykowanych niejako do połączenia tarczy z okuciami łopat w klasycznej głowicy fbl. Niestety występują tylko w zestawie razem z prętami, których mam już nadmiar. Są przez to naturalnie droższe.

Zastanawiam się nad zastąpieniem ich tańszymi i zdecydowanie łatwiej dostępnymi H60246, czyli 600/700 DFC Ball Link.

Są nieco krótsze, no i to one czasem pękały od przeciążeń w głowicach DFC. Oczywiście główną przyczyną był gówniany projekt głowicy DFC, no ale i tak zastanawiam się czy będą OK. Może ktoś podpowie?

Podpowiedź - te których używałem dotychczas (HN7100A) to ten z prawej, te DFC to te z lewej.

20181026_214411~2.jpg


A może ktoś podrzuci jakąś lepszą alternatywę niż alignowe snapy? Takie które wolniej by się wycierały w nitrusie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości