Za luźne mechaniczne łączenie popychacza

Porady, kruczki i sztuczki, setupy, wskazówki... warto korzystać.
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 27 sty 2019, o 18:10

Witajcie,

Problem (początkującego) jest taki: model samolotu RC prosto ze sklepu, raz się włącza ze sterem kierunku prosto, a raz nie. Skoro i tak będzie grzebane, to pal licho gwarancję, otwieramy. I co się okazuje? Otóż popychacz w okolicach serwa, najpewniej w celach regulacyjnych, jest łączony z dwóch odcinków. Problem polega na tym, że to połączenie nie jest trwałe. Pręciki popychacza dość luźno suwają się względem siebie. Poniższe zdjęcia pokazują że łączenie może się przemieszczać (i poruszać sterem kierunku), mimo że serwo stoi w pozycji środkowej.

Obrazek Obrazek

Tu jest zbliżenie tego połączenia:
Obrazek

To chyba jakaś rurka elastyczna.

Moje pytania:
1) Jak przywrócić pewność tego połączenia? Podgrzać (to termoskurczka?) czy polać klejem (jakim?)?
2) Czy jeśli upewnię się manewrami pilotem że serwo jest na środku, a ster prosto w tył to wtedy podgrzać/skleić, czy może najpierw wstępne przyłapanie i potem weryfikacja położenia neutralnego steru kierunku w locie?
3) Czy połączyć to na zawsze, czy z możliwością późniejszego rozłączenia/regulacji? (np. klej sztywny czy elastyczny?)
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sty 2019, o 18:56

Ad 1. Zdejmij termokurcza. aklej tym uhu porem albo ca a jak nie mas to po prostu kropelką. zamontuj nowego termokurcza, zagrzej.
Ad 2. tak. zerknij tez jak zachowuje się na krańcach (czy w obie strony równo kończy ;) ) możesz po prostu markerem robic kreskę żeby znaczyć.
Ad 3. Genrlanie to się z tymm nie cyrtol. Ten pręt nie mażadnych magiicznych własciwości i metr takiego kupisz w modelarksim za 2 zł albo ktoś Ci kawałek na pole przywiezie. Więc nie bój żaby że zepsujesz czy cuś. Zepsujesz - dasz nowy :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 sty 2019, o 19:02

Ja bym to wywalil w diabły i dał jeden pręt od snapa do serwa. Po co ten łącznik tam jest w ogóle?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
PiotrMichal
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 19-01-2019
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 9 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: PiotrMichal » 27 sty 2019, o 19:25

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Teraz wiem co z tym zrobić.
Pozdrawiamy,
Piotr & Michałek

Wróć do „Warsztat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości