Delta z Castoramy ;)

I inne wydziwaczenia...
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 25 sie 2012, o 15:28

A może depronowego FunBat-a :roll:
Model prostszy konstrukcyjnie od F/A-18 Super Hornet, a podobno lata "za ręką" i jest prosty w ewentualnych naprawach...
Link do planów
Link do wątku na RCG



Albo jeszcze prostsza delta:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 25 sie 2012, o 21:45

Nie chcę zaśmiecać tematu Stuf owi, Powiedzcie mi tylko czy przy kretach delty obrywa także elektronika czy, po prostu pianka ?

Jeszcze się nie poddałem, byłem na etapie rozcinania kadłuba, byłem w modelarni , zakupiłem balsę, sklejkę i zapomniałem kupić sklejki 1mm a tak się spieszyłem, że wziąłem sklejkę zamiast 3mm to 4mm , i się zastanawiam czy nożykiem wycinać lub szlifować pomału do tej grubości 3mm, czy prościej aczkolwiek kolejne 40 czy ileś tam zł, kupić od nowa sklejkę 3mm, czy zostawić te 4mm i tak mi brakuję sklejki 1mm według tego wzoru, popatrzyłem, rzeczywiście jest dużo jeszcze do zrobienia przede mną, dobrze że nazwałem go nieLOT. W sumie po coś autor dał tą sklejkę 3mm a nie 4mm.

Jeśli elektronika,( silnik/ serwa) od byle kraks nie padają to w między czasie wytnę taką deltę, co by się przekonać czy chce się w to bawić.


martwi mnie znowu kupno silnika, serw i co tam jeszcze potrzebne, a szkoda, że sprzedałem jeszcze ładowarkę choć była warta grosze.

do BigLamy używałem bateryjki chyba 800, teraz z tego projektu chcą 1350, chciałem elektronikę którą będę mógł włożyć w razie niepowodzenia w inny model , np z toto0 na jakiś projekt delty, ile kasy będę musiał jeszcze włożyć elektronikę ? nie mam do tego jeszcze apki, ewentualni pożyczę 4 kanałową na 2,4mghz, przekłądacie elektronikę z modelu do modelu czy macie raczej więcej takich tematów. ?
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 25 sie 2012, o 22:31

MK30 - sorry kolego ale nie masz podpisu i nie pamiętam, jak masz na imię... - nie zamartwiaj się tak bardzo ;)
Nie żałuj żeś sprzedał bo i tak w szufladach modelarzy zawsze rośnie zapas wszystkiego "Co Się Kiedyś Kupiło Przy Okazji"... albo "Bo Się Jeszcze Przecież Przyda".
Każdy z nas tak ma i tego nie unikniesz, po prostu lepiej zaplanuj sobie taktykę z LP (Lepszą Połową) aby ew. "lekko" ukrywać prawdę o całkowitych dochodach, z których mizerną w końcu część przeznaczasz na jakieś tam "kabelki i inne duperelki" :vhappy:

A serio, nie unikniesz sytuacji, że w końcu nagromadzisz przeróżne kable, końcówki, popychacze, serwa... Potem dojdzie kolejny model na ścianie z argumentacją, że nie każdy ze znajomych ma taką zajebistą ścianę i umie latać prawie Jumbo Jetem (więc powinnaś kochanie być ze mnie dumna) :rotfl2: :wow2:
A w końcu i pralka działa i suszarka do włosów (która jest przecież ważniejsza od pralki) hehe...
No chyba żeś jeszcze młody żonkoś stażem. Ale i tego fachu możesz się dobrze nauczyć u nas. Tylko nie pokazuj ekranów z tego wątku żonce bo się wścieknie albo będziesz miał posuchę do końca miesiąca... :masakra:
W zasadzie wszyscy kupują nowe wyposażenie, bo przekładanie wszystkiego wiąże się z ponowną regulacją wszystkiego od nowa, a to byłby koszmar w sezonie. Weź teraz ustawiaj serwa, tarczę, kąty itd. Do tego inne orczyki, przedłużacze, wszystkie kable trzeba od nowa poukładać i zapleść... A jak jeszcze wielu w spalinach stosuje osłonki siatkowe na kable serw to już byłaby masakra :wow2:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 26 sie 2012, o 10:30

:vhappy: "posuche"
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 26 sie 2012, o 17:55

Mk30 a może zrób sobie kapcia ?? viewtopic.php?f=97&t=1840
Uwierz że to ciężko rozwalić :vhappy: Wszystkie graty kupiłem w modelarni.
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sie 2012, o 20:50

mk30 pisze:W sumie po coś autor dał tą sklejkę 3mm a nie 4mm.
Może dlatego, że akurat w domu miał taką? :) To nie ma żadnego znaczenia. Rób z tego co masz!
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 27 sie 2012, o 06:24

miruuu pisze:
mk30 pisze:W sumie po coś autor dał tą sklejkę 3mm a nie 4mm.
Może dlatego, że akurat w domu miał taką? :) To nie ma żadnego znaczenia. Rób z tego co masz!

No w sumie mikroskopijne znaczenie ma... waga :P :vhappy:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sie 2012, o 12:45

stuf pisze:
miruuu pisze:
mk30 pisze:W sumie po coś autor dał tą sklejkę 3mm a nie 4mm.
Może dlatego, że akurat w domu miał taką? :) To nie ma żadnego znaczenia. Rób z tego co masz!

No w sumie mikroskopijne znaczenie ma... waga :P :vhappy:

W takiej sytuacji pozostaje jedynie założyć szybciejobrotowy silnik i zaoszczędzić na wadze mniejszego śmigła :mrgreen:
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 27 sie 2012, o 13:12

miruuu pisze:
stuf pisze:
miruuu pisze:
mk30 pisze:W sumie po coś autor dał tą sklejkę 3mm a nie 4mm.
Może dlatego, że akurat w domu miał taką? :) To nie ma żadnego znaczenia. Rób z tego co masz!

No w sumie mikroskopijne znaczenie ma... waga :P :vhappy:

W takiej sytuacji pozostaje jedynie założyć szybciejobrotowy silnik i zaoszczędzić na wadze mniejszego śmigła :mrgreen:

Dokładnie :vhappy:
Mk30 a tak na serio... olej ten problem ;) Przy prędkościach jakie delty potrafią rozwijać to będzie w ogóle nie wyczuwalne :gas:

@ Mirek kiedy będzie filmik orzełka ?? :hammer:
:lol:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 27 sie 2012, o 19:02

hehehe fajny ten kapeć , no na razie to powycinałem większość elementów pod toto, na kapcia i deltę też się pewnie skuszę ,choć mam nadzieję na lot przez 20 sekund ;) Dziś zakupiłem bowden, a z elektroniki to na razie HXT900 serwa, w big lamie ładnie działały. W tym miesiącu składam z tego co mam, finanse się skończyły, zatankować moto, kupić piwa i tyle ;) elektronika w przyszłym miesiącu.

ps. z tą grubością sklejki to, usiadłem, nożyk do tapet i 3mm jest ;) małe elementy to spoko poszło.

Pozdrawiam
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 27 sie 2012, o 19:26

mk30 pisze:
ps. z tą grubością sklejki to, usiadłem, nożyk do tapet i 3mm jest ;) małe elementy to spoko poszło.

Pozdrawiam


masochista :vhappy:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 27 sie 2012, o 19:45

mk30 pisze:ps. z tą grubością sklejki to, usiadłem, nożyk do tapet i 3mm jest ;) małe elementy to spoko poszło.Pozdrawiam

:kopara: :wall:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 27 sie 2012, o 20:38

Wiedziałem, że wam poprawię humor ;]


ps. Stuf, Mirru Jak będziecie latać w Wawie, dali byście znać popatrzył bym na żywo, nie będę zadać durnych pytań, przynajmniej się postaram ;)
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sie 2012, o 21:24

mk30 pisze:Wiedziałem, że wam poprawię humor ;]


ps. Stuf, Mirru Jak będziecie latać w Wawie, dali byście znać popatrzył bym na żywo, nie będę zadać durnych pytań, przynajmniej się postaram ;)

Spoko :)
Z reguły latam w soboty na EP3, przy założeniu że jestem w Warszawie.
Co do durnych pytań - nie boje się :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 27 sie 2012, o 23:19

Cholera, muszę się w końcu zorientować gdzie to wasze EP3... Bo za 10 dni będę na urlopie w kraju i na dodatek w okolicach Warszawy hehe...
Fajnie byłoby odwiedzić kolegów i pomacać wynalazki :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 28 sie 2012, o 06:23

Sławek mi pasuje... tym bardziej że MLP będzie na wakacjach = chulaj dusza :juppi: Możemy się wszyscy jakoś ustawić, aczkolwiek proponuje Chobot tylko i wyłącznie ze względów jakościowych podłoża itp ;)
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 28 sie 2012, o 13:27

Gmeracz pisze:Cholera, muszę się w końcu zorientować gdzie to wasze EP3... Bo za 10 dni będę na urlopie w kraju i na dodatek w okolicach Warszawy hehe...
Fajnie byłoby odwiedzić kolegów i pomacać wynalazki :thumb:

No to musze moje wynalazki ponaprawiać :)
Ostatnio z braku czasu przyjąłem strategię: jak sie zepsuł, biore nastepnego - i ostał się 1 z 10 :)
O ile będę w weekendy w Wawie stawie się na pewno!
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 28 sie 2012, o 14:39

stuf pisze:Sławek mi pasuje... tym bardziej że MLP będzie na wakacjach = chulaj dusza :juppi:



nie ma to jak MLP wyslac we wrzesniu na urlop... Last Minute i wiecej kasy na modele jest :vhappy:
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
mk30
Stały bywalec...
Posty: 157
Rejestracja: 19-10-2011
Lokalizacja: Pruszków
Podziękowano: 7 razy

Postautor: mk30 » 31 sie 2012, o 16:18

W między czasie buduję deltę by stuf, ponieważ wyjaśniło się, że będę mógł pożyczyć aparaturę tylko od big lamy to obawiam się, że za szybko nie polecę, prawda?

Jaką tanią aparaturę polecicie, co by leżała u mnie, jak wpadnę na jeszcze jakiś genialny pomysł z modelarstwem na poziomie podstawowym ;]

A toto0 widzę że odbiornik proponują na 35mhz, trochę się pogubiłem, ewentualnie chciałbym jedną, ale w miarę tanią i prostą ;]
Pozdrawiam, Marcin
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 31 sie 2012, o 18:33

Jak to 35 mhz.. ?? IMO to bez znaczenia co wpakujesz... ilość kanałów się liczy a nie częstotliwość nadawania
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła

Wróć do „Delty, skrzydła, jety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron