Cessna 182 (Lanyu Hobby) - nieco większy styropian :)

Nie masz pomysłu gdzie pogadać o swoim samolocie? Pisz tu. Wojtek posprząta...
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 17 maja 2012, o 10:15

No ok ale pędzel , aero czy może ławkowiec ?? :vhappy:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 17 maja 2012, o 10:37

stuf pisze:No ok ale pędzel , aero czy może ławkowiec ?? :vhappy:


Pędzelek :)
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 23 maja 2012, o 19:40

Witam serdecznie też od tygodnia jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem tego modelu Cessny :juppi: , oraz apki FlySky TH-9XB "Turning 9x".
Model złożony sprawdzony na ziemi 8-) ale mam pewien problem :masakra: tzn : próbowałem już chyba wszelkich ustawień MIX-ów itd, chodzi mi o możliwość przypisania klap do przełącznika 3 pozycyjnego w celu ustawienia rożnych wychyleń serw w locie i lądowaniu. Lotki i klapy spięte na kabelkach Y, oraz drugi problem czasem przestają reagować lotki :shock: . Nie wiem co na grzebałem w apce przedtem latałem tylko na 4ch heli walkeri i esky, czy jest jakaś szansa na spisanie ustawień aparaturki w takiej konfiguracji bo ja już zgłupiałem a chciał bym w końcu polatać :wall:
Proszę o jakąś pomoc.

ps. instrukcja troszku uboga aha próbowałem także innych połączeń lotki osobno i klapy osobno bez rezultatu
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 20:07 przez Szokos, łącznie zmieniany 1 raz.
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 23 maja 2012, o 19:59

Szokos pisze:Witam serdecznie też od tygodnia jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem tego modelu Cessny :juppi: , oraz apki FlySky TH-9XB "Turning 9x".
Model złożony sprawdzony na ziemi 8-) ale mam pewien problem :masakra: tzn : próbowałem już chyba wszelkich ustawień MIX-ów itd, chodzi mi o możliwość przypisania klap do przełącznika 3 pozycyjnego w celu ustawienia rożnych wychyleń serw w locie i lądowaniu. Lotki i klapy spięte na kabelkach Y, oraz drugi problem czasem przestają reagować lotki :shock: . Nie wiem co na grzebałem w apce przedtem latałem tylko na 4ch heli walkeri i esky, czy jest jakaś szansa na spisanie ustawień aparaturki w takiej konfiguracji bo ja już zgłupiałem a chciał bym w końcu polatać :wall:
Proszę o jakąś pomoc.

ps. instrukcja troszku uboga


Mam jedno pytanie
Ile kanałowy jest odbiornik ?
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 23 maja 2012, o 20:06

Witam apka 9 kanałów odbiornik 8
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 23 maja 2012, o 20:21

Szokos pisze: Lotki i klapy spięte na kabelkach Y, oraz drugi problem czasem przestają reagować lotki :shock: . Nie wiem co na grzebałem w apce przedtem latałem tylko na 4ch heli walkeri i esky, czy jest jakaś szansa na spisanie ustawień aparaturki w takiej konfiguracji bo ja już zgłupiałem a chciał bym w końcu polatać :wall:
Proszę o jakąś pomoc.

ps. instrukcja troszku uboga aha próbowałem także innych połączeń lotki osobno i klapy osobno bez rezultatu

No właśnie.. po ciorta dawałeś lotki na Y ?? Jak chciałeś sterować ?? :rotfl: Klapy ok.. bo maja działać w zasadzie w takim samym stopniu lewa i prawa.. aczkolwiek ja z takim odbiornikiem pokusił bym się o rozdzielenie klap :P
Co do ustawień zacznij może od nowa. Jeśli masz gotowe "programy" w apce znajdź coś w stylu 2 Aile + 1 Flaps (ofc Flaps - klapy na kablu Y).
Ułatwieniami tj. przełącznikami zajmiesz sie potem - doprowadź sterowanie do ładu
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 23 maja 2012, o 20:27

yyyy... normalnie na kablu Y działały lotki dobrze na przemian...lecz czasem przestają reagować, jak je rozdzieliłem według jakiegoś tam opisu z google to prawa lotka działała ok a lewa opadała w dół.

opis był przygotowany dla ustawień Turning 9x , lotki osobno i klapy kabelek Y niestety porażka. Musze to ustawić bo mi się Cessna zakurzy ;)
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 23 maja 2012, o 20:33

Jak to możliwe że oba serwa na Y działały odwrotnie ?? :kopara:
Słuchaj... nie wiem jaką masz wiedzę ale tak na wyrost:
Jak chcesz skręcić w lewo to lewa lotka idzie do góry a prawa do dołu i na analogicznie na odwrót jeśli w prawo skręcasz.
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 23 maja 2012, o 20:38

Spokojnie wiem jak maja pracować lotki ,co :o mam kurna filmik nakręcić co i jak?... rozróżniam co to lotki klapy itd itp więc spokojnie 8-) aha ta cessna ma serwa od lotek obrócone
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, o 20:45 przez Szokos, łącznie zmieniany 2 razy.
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 23 maja 2012, o 20:44

Dobry pomysł.. nakręć film z podłączeniami kabli, ruchem serw i tak by było widać aparaturę.
Jednego jestem pewien.. lotki nie powinny być na Y. Zresztą niech wypowiedzą się starsi w fachu koledzy. :dk:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 maja 2012, o 21:35

Ja mam lotki na kablu Y - wszystko działa ok.
Klapy też mam na kablu Y - i też działają idealnie.
Sterowanie klap zrobiłem na pokrętle - umożliwia to płynną zmianę ich położenia oraz dobierania pozycji klap odpowiedniej dla danej sytuacji.

Jeśli odpowiadałaby Ci taka opcja jak ja mam, to:
1. Podepnij klapy kablem Y pod 5ty kanał.
2. Wybierz w menu apki "Aux-ch"
3. Na kanale 5-tym wybierz "pit trim" - to jest to pokrętło nad lewym drążkiem. Ewentualnie wybierz inną gałkę według preferencji.

Daj znać czy zadziałało.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 24 maja 2012, o 02:29

Szokos pisze:Spokojnie wiem jak maja pracować lotki ,co :o mam kurna filmik nakręcić co i jak?... rozróżniam co to lotki klapy itd itp więc spokojnie 8-) aha ta cessna ma serwa od lotek obrócone

Nie burz się - twoja wina bo oczekujesz konkretnej porady a napisałeś tak anemicznie... Stąd sensowne pytanie Stufa, bo obecnie pijemy kawę rozpuszczalną i nie mamy już fusów do wróżenia 8-)

Można owszem spokojnie dać Y na dwa serwa klap. Kwestia tylko ustawienia serw w skrzydłach, bo orczyki w odbiciu lustrzanym będą dawać efekt lotek. A tak w ogóle to po to są obecnie komputery w apkach żeby się tak nie pitolić. Pięknie działają programy miksów, masz pełną i niezależną regulację i nie musisz tak grzebać w mechanice aby wszystko poustawiać. I po to też są wszelkie suwaki i pokrętła, bo w heliku tego prawie nie używasz. Poza tym Y-grekiem nie zrobisz regulacji różnicowego wychylenia lotek, co jest podstawą regulacji ześlizgu. Szczerze mówiąc teraz to do głowy by mi nie przyszło dawać y-greki w czasach tak rozbudowanych apek...

Poza tym nie rozumiem, jak "czasem" może serwo nie reagować? Czyli jest gdzieś przerwa na przewodach? Serwo pada? Jeżeli nie latałeś jeszcze "drzwiami od stodoły" to nie polecam lotów tym modelem dopóki nie znajdziesz faktycznej przyczyny.

Najprościej przepiąć serwa miejscami w odbiorniku. Jeżeli opada to samo serwo to jest walnięte. No chyba że ta cała apka jest taka zajebista...

BTW. Mam jeszcze w piwnicy MECHANICZNY mikser klapo-lotek. To była zabawa. Dwa orczyki pionowo na jednej osi z ruchomą ramką plus dwa serwa. Działało bez problemu ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 24 maja 2012, o 03:54

Gmeracz nie burze się jestem w pełni spokojny :D wiem o tym że apką można teraz zrobić praktycznie wszystko, Stuf mając tą Cessne nie zauważył że serwa są względem siebie odwrócone.
Miruuu sprawdzę te ustawienia

Dziękuje miłego dnia .

ps ja nie szukam odpowiedzi podanej na talerzu, po prostu męczyłem się z tym dwa dni z rożnymi ustawieniami i nic :?
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 24 maja 2012, o 07:00

To może ja się lepiej nie będę odzywał.. napisałem same głupoty :wall:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2012, o 07:58

Gmeracz pisze:Szczerze mówiąc teraz to do głowy by mi nie przyszło dawać y-greki w czasach tak rozbudowanych apek...

Mi przychodzi do głowy, z dwóch powodów:
1. Lenistwo :hammer: Bo w tak prostych modelach i tak nie robi to większej różnicy
2. Odbiorniki mniejszoilościokanałowe :mrgreen: są tańsze :)
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 24 maja 2012, o 08:19

jednak mam jedno pytanie.. po jaką ch$%^$ do odbiornika 8 ch dawać Y ??
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 maja 2012, o 08:26

Potrzebuje jeszcze dwa wolne kanały na dwie kamerki i kanał na dodatkowe oświetlenie.
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 24 maja 2012, o 14:45

Ale rozpętałem burze :wow2: Miruuu dokładnie tak jak napisałeś tu kamerka , tam jakieś oświetlenie moze coś jeszcze 8-) , Stuf głupot nie napisałeś chyba zły nie jesteś? masz racje w tym że mając tak rozbudowaną apke idzie się czasem na łatwiznę ....
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB
Awatar użytkownika
stuf
Domownik forum...
Posty: 337
Rejestracja: 23-01-2012
Lokalizacja: Sulejówek
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: stuf » 24 maja 2012, o 15:36

Szokos Zły to jedynie na siebie jestem za bezmyślność :hammer: Btw. doszedłeś co i jak ?
Miruuu Pomalowałeś ?? ciekaw jestem :banana:
Pozdrawiam - Andrzej

Cessna 182, inne latadła
Szokos
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 20-05-2012
Lokalizacja: WLKP

Postautor: Szokos » 24 maja 2012, o 15:42

Stuf jeszcze się nie bawiłem ale męczy mnie to strasznie dlaczego spisane ustawienia od wujka google u mnie nie działają :dk:
Lama V4 ,
HK 450 V2 w budowie :D
Cessna 182
FlySky Th-9XB

Wróć do „Trenery, parkflajery i inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron