O samolotach... ogólnie...

Bo każdy ma samolot, ale nie każdy się przyznaje...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 cze 2016, o 21:33

Nie wiem o co chodzi. Film z mobiusa chętnie obejrze.
Z Fnncubie czasami zdarzał się taki problem z lotkami, że skrzydła nadmiernie się wyginając blokowały ruch którejś z lotek i wuja można było zrobić.
Może tu dzieje ię co analogicznego. Skrzydło pod wpływem sił nagina sie jakoś niefortunnie odchylając którąś lotkę i blokując jej położenie..? hmm
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 21:40

Ale samo strome schodzenie nie powoduje jeszcze wyginania skrzydeł. Skrzydła wyginaja się w U dopiero jak chce z tej piki wyjść. A ten skurwiel zaczyna robić beczkę i przestaje reagować na SW. ..
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 7 cze 2016, o 21:41

miałem to w obu funcabach i oba skończyły tak samo :) Ale tak było tylko przy 4s i pice w dół
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 cze 2016, o 21:46

aikus pisze:A ten skurwiel zaczyna robić beczkę i przestaje reagować na SW. ..

A on nie jest po prostu zbyt wiotki?
Miałem tak w którymś modelu, że jak muu dałem w pizne do stery falowały...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 cze 2016, o 21:47

To pianka, to gównolot.... :-p. Latałem Soliusem. Przyznam, że jako zabawka i do pokręcenia się po niebie zajebiste. Doskonałość fajna itp. Nie ważne.

Może Ci się skrzydło skręca czy coś przy większej prędkości. Flatteru bym nie podejrzewał przy tym braku sztywności i niewielkich prędkościach. Jak odstawisz browara, weź skrzydło i je poskręcaj w rękach. Może jest gdzieś strzelone, pęknięte czy osłabione. Może też Ci się ruszać w mocowaniu do kadłuba. A jak wszystko sprawdzisz i będzie ok, to znaczy że ten typ tak ma. Latałem na samolocie, w którym przy ślizgu w jedną stronę gasł silnik, bo paliwo nie dochodziło ze zbiornika, w drugą stronę było ok. Szukali, nic nie znaleźli, taka sztuka :-p.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 22:01

Posprawadzam to co mowicie...
Ale tak czy siak ta pianka to wyjatkowo gowniany gownolot...
Az mi szkoda tych serw ktore do niego wkleilem...
Nie mialem tak jeszcze w ZADNYM piankowym samolocie, a pionowa pika to cos to zasadniczo przedzej czy pozniej funduje kazdemu :twisted:
Kupie Herona...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 cze 2016, o 22:06

Zrób ten myk z mobiusem. Fajne zdjęcia będą. Robiliśmy filmy z kamery umieszczonej na skrzydło i na ogon w modelu laminatowym, jak to się zaje**scie gnie w czasie akrobacji......

A jak coś to usztywnij węglem albo tabletkami na erekcję. Ciekawy jestem, czy jak wsmarujesz w skrzydło tabletki na prostatę, to skrzydło stanie się bardziej sztywne.........
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 22:15

Najfajniesjze beda zdjecia jak sie rozjebie z tym mobiusem :D:D
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 cze 2016, o 22:19

Prawie miałem taki film. W pylonie z kamerka po wyjściu z nurkowania urwała się łopatka i rozmontował się w locie. Szukaliśmy wszystkich gratów 2 godziny w zimie na Pałacowej, po znalezieniu kamery okazało się, że karta z niej wypadła.........
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 cze 2016, o 22:20

Kowal pisze:Ciekawy jestem, czy jak wsmarujesz w skrzydło tabletki na prostatę, to skrzydło stanie się bardziej sztywne.........

To takie samo zagadnienie jak w ciemnym pokoju zapalić żarówkę pomalowaną na czarno, żeby było jeszcze ciemniej :)

@Aikus, już nie pamiętam czy wklejałem w lotki płaskownik węglowy, ale chyba nie... Generalnie mam wrażenie że ten modelik ma kadłub bardzo podatny na skręcanie. Drobna asymetria płatów wystarczy żeby przy speedzie efekt się poglębił. IMO prodkucja kadłubów z pianki całkowicie otwartych w centropłacie to jakaś pomyłka i bzdura, tam powinny być wręgi ze sklejki albo zamknięty kadłub jak w Becie.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 7 cze 2016, o 22:23

Artja pisze:
Kowal pisze:Ciekawy jestem, czy jak wsmarujesz w skrzydło tabletki na prostatę, to skrzydło stanie się bardziej sztywne.........

To takie samo zagadnienie jak w ciemnym pokoju zapalić żarówkę pomalowaną na czarno, żeby było jeszcze ciemniej :)

W grafice komputerowej 3D OpenGL tak można i to zadziała :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 22:37

Artja pisze:
@Aikus, już nie pamiętam czy wklejałem w lotki płaskownik węglowy, ale chyba nie... Generalnie mam wrażenie że ten modelik ma kadłub bardzo podatny na skręcanie. Drobna asymetria płatów wystarczy żeby przy speedzie efekt się poglębił. IMO prodkucja kadłubów z pianki całkowicie otwartych w centropłacie to jakaś pomyłka i bzdura, tam powinny być wręgi ze sklejki albo zamknięty kadłub jak w Becie.


Tam w skrzydlach sa takie rurkowe weglowe wzmocnienia.
To na co zwrocilem uwage, to ze w jednym skrzydle nie sa idealnie "wtopione" w pianke, na plasko tylko lekko wystaja. Znaczy w obydwu lekko wystaja ale w jednym bardziej.
Roznica nie jest duza, moze w jednym skrzydle jest to 0,5mm a w drugim 0,75mm.
Moze to to jest przyczyna?



Kowal pisze:Prawie miałem taki film. W pylonie z kamerka po wyjściu z nurkowania urwała się łopatka i rozmontował się w locie. Szukaliśmy wszystkich gratów 2 godziny w zimie na Pałacowej, po znalezieniu kamery okazało się, że karta z niej wypadła.........



Łomatko...
:masakra:
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 cze 2016, o 22:52

Samo skrzydło to jedna sprawa i nie wydaje mi się żeby drobne zaburzenie miało aż taki wpływ. Sztywność samej lotki to drugie zagadnienie i w dużych piankach wzdłuż lotki wklejam płaskownik na sztorc. Bez nich miałem problemy w Skysurferze i Pingwinie nawet w płaskim locie z prędkościami powyżej 90km/h. Obstawiam że model Ci się odkształca w locie i tylny statecznik nie idzie w płaszczyźnie ze skrzydłami
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 7 cze 2016, o 22:52

Kowal pisze:Prawie miałem taki film. W pylonie z kamerka po wyjściu z nurkowania urwała się łopatka i rozmontował się w locie. Szukaliśmy wszystkich gratów 2 godziny w zimie na Pałacowej, po znalezieniu kamery okazało się, że karta z niej wypadła.........

Czyli Rc transformers :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 23:05

Dobra Artja, pochyle sie jeszcze nad nim troche, ale raczej nie jestem chetny zeby sie nad nim nie wiadomo ile spuszczac.
Jako, ze model jest w polowie Twoj - tak jak deklarowalem na poczatku - ustalimy komisyjnie na priwie co z nim ostatecznie zrobic.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 cze 2016, o 23:08

Dawaj na hangar do laminowania. Mało mam teraz czasu na latanie bo roboty nabrałem, ale w przerwach składam drugiego Pingwina to i ten się zmieści. A póki co faktycznie wsadź mobiusa, ale nagraj też edukacyjnie jeden film z widokiem na ogon.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 cze 2016, o 23:13

Tak zrobie.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 7 cze 2016, o 23:17

Neomutant pisze:Czyli Rc transformers :)


To jest RC transformers:

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 7 cze 2016, o 23:28

Na ewentualne skrecanie ciezko bedzie to skrzydlo usztywnić. Moim zdaniem trzeba zrobić tak: latać, jebać i się nie bać.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 7 cze 2016, o 23:50

... ciach...Było nie na temat.

Wróć do „Ogólne dyskusje parapeciarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron