O samolotach... ogólnie...

Bo każdy ma samolot, ale nie każdy się przyznaje...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 8 cze 2016, o 21:11

No, Panowie... Obejrzyjcie plisss...
Ja tam nic nie widze, zeby sie jakos cos wichrowalo czy cos.
Sa trzy ujecia w kazdym z dwoch pierwszych - dwa szybkie loty w ktorych widac jak kątruje lotkami, zeby model mi nie fiknal. Widac, ze model probuje fikac i widac moja reakcje.
Trzecie, ostatnie ujecie to ujecie na ogon - tu oczywiscie lotek nie widac, ale z ogonem tez sie nic specjalnego moim zdaniem nie dzieje.

Macalem tez skrzydlo, probowalem je skrecac - jest wiotkie, daje sie skrecac, owszem, ale bez przesady to po pierwsze a po drugie - symetrycznie w obydwie strony tak samo (przynajmniej na tyle na ile moge to zbadac organoleptycznie)

A defekt jest powtarzalny! Model ZAWSZE CHCE FIKAC W LEWO, ergo, zawsze ciągne drąga w prawo, zeby go utrzymac.

Awatar użytkownika
Peper
Stały bywalec...
Posty: 114
Rejestracja: 09-10-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Peper » 9 cze 2016, o 07:04

Sprawdzałeś wagę skrzydeł?
Jest taka sama ?
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 cze 2016, o 07:21

Aikus. Obejrzałem filmik dwa razy i za każdym miałem wrażenie, że lewe skrzydło mocniej pracuje podczas lotu. Być może to tylko moje wrażenie, albo dynamika lotu inna... Może niegłupim pomysłem było by dać mu w trochę w palnik i gdzieś wyżej doprowadzić w pobliże kryzysowej sytuacji.
Nie wiem czy to coś wnosi do wątku, ale zawsze to jakieś spostrzeżenie.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 cze 2016, o 07:33

Dokładnie. Na potrzeby filmu dałbym mu porządnie w palnik. Inaczej ciężko coś stwierdzić... Końce skrzydeł nieco pracują, pytanie czy po prostu przy większych przeciążeniach nie wyginają się na tyle mocno i w taki sposób, że ich wygięciny dają silniejsze efekty niż lotki..? hmm
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2016, o 08:34

Pewnie byloby lepiej gdybym dal mu w palnik ale sie boje, ze go znowu rozjebie.
A swoja droga "W palnik" to ja mu daje i on wtedy leci tak sobie szybko.
Najszybciej to on leci jak ja go rozpedzam z gory na dol i bez silnika.

Kolejny babol w modelu: Smiglo 10x6 i silnik 1400kV.
Efekt - cztery minuty lotu na silniku i wszystko w srodku gorace - regiel, silnik i pakiet, ktory nie jest slaby - spokojnie daje rade w helikopterze.
Masakra.
Patrzylem z ciekawosci jakie silniki Multiplex pakuje do Soliusa - Herona - tam silniki sa 800 - 900 kV. I to ma sens.

blać, ja nie wiem co za niedojeb projektowal ten samolot (bo ja go kupilem w wersji ARF).
Teraz nawet nie moge tego silnika przelozyc do Herona jakbym kupil kit.
Awatar użytkownika
Kicior
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 29
Rejestracja: 08-06-2016
Lokalizacja: Lublin / W-wa

Postautor: Kicior » 9 cze 2016, o 09:17

Gdzie latasz?
Może podjadę wolnym popołudniem i zerknę na model przed i w trakcie lotu...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 9 cze 2016, o 09:33

To pośpieszcie się z diagnostyką bo kusi mnie zrobić z Pingwina dwusilnikowy dwupłat :D
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 9 cze 2016, o 09:39

Dawaj na pole popołudniu
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2016, o 09:51

Gadalem z Kula.
Nie podejmuje sie tu przekazywac calej madrosci jaka mi powiedzial, bo raz ze byloby to za duzo pisania (nawet jak dla mnnie) a dwa - prawdopodobnie nie przekazalbym tego wiernie i cos bym pochrzanil.
W skrocie, problem jest znany, powszechny i Kula jest przekonany ze chodzi o brak sztywnosci platow na SKRECANIE.
Drobna niewyczuwalna organoleptycznie asymetria powoduje ze jeden plat skreca sie powiedzmy o milimetr czy dwa bardizej niz drugi. Tego nie bedzie widac na filmie! A pelne wychylenie lotki to moze byc za malo, zeby to skompensowac.
W kazdym razie problem jest znany nie tylko z modeli ale tez z duzych szybowcow i ponoc nawet ludzie przez to pogineli.

Wyjsciem bedzie zalaminowanie platow nosnych.

Ja tego nie bede robil.
Model trafi niebawem na gielde w cenie setupu - moze komus sie bedzie chcialo podlubac.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 9 cze 2016, o 09:57

Skrzydło przechodzi Ci na inny kąt. To to co Ci pisałem. Spróbuj poskręcać je w rękach, może od razu wyczujesz róznicę. Serio chcesz laminować taki model?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 9 cze 2016, o 10:09

A ma ten model klapy?
Jesli ma to moznaby klapy wykorzystać jako "trymery" podpinajac do prostego żyrka... coś by kompensowały...
Awatar użytkownika
Kicior
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 29
Rejestracja: 08-06-2016
Lokalizacja: Lublin / W-wa

Postautor: Kicior » 9 cze 2016, o 10:30

A czy alternatywą dla laminowania mogłoby być wklejenie dodatkowych usztywnień węglowych ?
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 9 cze 2016, o 10:42

Aikus - to może wykonaj po prostu kilka ciasnych zakrętów czy pętli przy możliwie wysokiej prędkości - może da się coś zaobserwować.
Albo porównać z latającym bez zarzutu egzemplarzem.
Moje dupelarskie doświadczenie nie pozwala mi konstruować sensownych rad w tej kwestii, ale właśnie przypomniał mi się przypadek mojego kombata, który w bieli latał bardzo fajnie jak na moje oczekiwania, po pomalowaniu zaczął uwielbiać takie nurki. Nie wnikałem czy te samobójcze skłonności były podyktowane nowo nadanym dizajnem w stylu samego mistrza - Ciebie :nw: , czy też nadmiernym obciążeniem gruuubej warstwy farby, bo ledwie jakoś tam wstępnie ustaliłem środek ciężkości to gównoodbiornik stracił zasięg i tyle go widzieli. Do oblotów brakowało mi GWSa 8*5, który był optymalny, ale się połamał podczas ustalania środka ciężkości. 8*4 nie miał na tyle ciągu i model latał ospale mimo największych obrotów silnika - po locie wszystko było letnie. Założyłem więc GWSa 8*6, ale że było mało sztywne więcej furkotało, a obciążenie powodowało odcięcia regla po kilku sekundach dawania w palnik. Do feralnego lotu użyłem (po raz pierwszy) APC 8*6 i nie mogłem stwierdzić czy lata fajnie bo wiało jak cholera, a ja dalej gmerałem przy środku ciężkości i na tym byłem skoncentrowany.
Reasumując ten miałki elaborat - chciałbym powiedzieć, że na przeciążony układ najpierw sprawdził bym mniejsze/o mniejszym skoku śmigło - Być moze bydzie lepij. Nieduzo lepij, ale lepij - jak mawiają starzy górale. Se dobierz - co ja tu będę ojca uczył dzieci robić. :mrgreen:

P.S.
Kibicuję, obserwuję i życzę szybkiego wyilimi... wyli... wilyw... wyiwi... zażegnania przykrej przypadłości. :thumb:


EDIT: Dobra - nieważne już - zanim spłodziłem to się okazało, że Aikus sprzedaje model... :masakra: :D
Ostatnio zmieniony 9 cze 2016, o 10:45 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 9 cze 2016, o 10:43

a nie lepiej dla usztywnienia maczać go co lot w ciekłym azocie.. ? tylko przy krecie nie miał być co zbierać.. tzn miał byś ale proszek na łopatkę
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2016, o 10:43

Kicior pisze:A czy alternatywą dla laminowania mogłoby być wklejenie dodatkowych usztywnień węglowych ?


Tam juz jakies sa i jak widac gowno daja.
Mozna ich wkleic wiecej - moze na gorze (bo sa na dole)... nie wiem. Tak jak juz mowilem - nie bede tego robil.

miruuu pisze:A ma ten model klapy?
Jesli ma to moznaby klapy wykorzystać jako "trymery" podpinajac do prostego żyrka... coś by kompensowały...


Moze i mozna ale to jest takie szyte na przebite.
Ja nie uznaje sytuacji w ktorej model sam z siebie lata kulawo a zyrko tę kulawosc kompensuje.
W kazdym modelu ZAWSZE robie tak, ze ustawiam model BEZ zyroskopow i dopiero jak lata poprawnie - ustawiam do tego zyroskop.
Tak z reszta kaze robic instrukcja obslugi zyroskopu, wiec ameryki nie odkrywam.


Kowal pisze:Skrzydło przechodzi Ci na inny kąt. To to co Ci pisałem.


Tia... to prawda pisales jako pierwszy, teraz to zauwazylem, tyle ze napisales to jakos tak bez przekonania, nieskutecznie ;)
Kula wylozyl kawe na lawe, tak ze mniej wiecej skumalem o co chodzi o dlaczego ono sie skreca... Ale jak mowie, nie bede probowal tego przekazywac dalej bo na bank cos popieprze - nie rozumiem tego jeszcze dostatecznie dobrze.


Kowal pisze:Spróbuj poskręcać je w rękach, może od razu wyczujesz róznicę.


Probowalem. Nie wyczuwam.

Kowal pisze:Serio chcesz laminować taki model?


Przeciez napisalem, ze nie chce ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2016, o 10:54

@Mati: KOmbaty niestety maja to do siebie ze lataja ... by default tak troche na rzęsach. Fajny wdzieczny modelik do tluczenia, ale on nie lata poprawnie, nie ma sie co oszukiwac. Malowanie go cienka warstwa sprayu zasadniczo niczego odczuwalnie nie zmienia. Jak pociagnales go w stylu aikus-alias-picasso to nie ma chuja zeby dobrze latal. Ja kiedys zrobilem eksperymetn i wsadzilem do kombata pakiet 3s2200. W nawiazaniu do wszystkich moich doswiadczen z innymi piankami, powinien poleciec choc gorzej, bo za ciezki i tak dalej.
Zgadnij.
NIE POLECIAL. W ogole.
Nie dalo sie leciec. A to jest tylko jakies 50g wiecej niz normalnie ten model ma.
Wiec mowie - na rzesach.

Co zas sie tyczy problemu ze smiglem do tego mojego Orzelka to niestety problem jest taki, ze smiglo jest dobre. To silnik jest z dupy.
Skladane smiglo jest to bardzo typowe 10x6 i ciezko jest trafic nawet takie inne. Mozna mniejsze, mozna wieksze, ale smiglo o srednicy 10 ma skok 6 i to jest takie raczej najbardziej typowe. Wiec nic tu nie wymysle.
Zeby bylo dobrze - trzeba wymienic silnik i zalaminowac skrzydla.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 9 cze 2016, o 11:15

Kup inny model :-p
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 9 cze 2016, o 11:31

Taki generalnie docelowo jest plan.
ale najpierw bede robil wyprz z chaty, roznych gratow, nie tylko modelarskich.
ale to juz inna bajka.
Bolo
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 76
Rejestracja: 11-02-2011
Lokalizacja: Nowogród Bobrz.
Podziękował: 4 razy

Postautor: Bolo » 28 mar 2017, o 14:59

Witam. Mam prośbę o radę, chcę spróbować jakieś FPV w moim Pionierze 1400 i kombinuję co do niego kupić, w Bangood znalazłem taki nadajnik i inne klamoty:1)http://www.banggood.com/Eachine-700tvl-13-Cmos-FPV-110148-Degree-Camera-w32CH-Transmission-p-974874.html
http://www.banggood.com/Eachine-700tvl- ... rmmds=cart
ewentualnie to2) http://www.banggood.com/FT48X-5_8G-48CH ... rmmds=cart
plus jakaś kamerka np.3) http://www.banggood.com/700TVL-3MP-300m ... mds=search

Albo takie coś 4) http://www.banggood.com/Eachine-TX03-Su ... mds=search
i takie gogle. http://www.banggood.com/Eachine-VR-D2-5 ... 74866.html
Będę wdzięczny z wszelkie sugestie.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 mar 2017, o 15:36

nie bierz combo

weź sprawdzone rzeczy:

TS5823S, Foxeer etc

Ja ostatnio męczyłem Kenobiego w tym temacie
Helikoptery

Wróć do „Ogólne dyskusje parapeciarzy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron